REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak przygotować samochód przed zimowymi podróżami?

Masterlease
Konrad Karpowicz
Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu Masterlease Polska
Aby solidnie i profesjonalnie przygotować samochód do zimy trzeba pomyśleć o tym już w październiku.
Aby solidnie i profesjonalnie przygotować samochód do zimy trzeba pomyśleć o tym już w październiku.

REKLAMA

REKLAMA

Patrząc za okno, można uznać, że na tegoroczne przygotowania samochodu do zimy jest już za późno, ale niebawem ferie i czas wzmożonych podróży szczególnie w góry, gdzie przyda się nie tylko dobry samochód, ale i szereg niezbędnych zimowych akcesoriów.

REKLAMA

Aby solidnie i profesjonalnie przygotować samochód do zimy trzeba pomyśleć o tym już… w październiku. Podstawą jest oczywiście sezonowa wymiana opon, która co roku przysparza kierowcom sporo nerwów. Każdemu zależy na czasie, jakości obsługi i mobilności. Równie wcześnie warto zweryfikować stan akumulatora i czystość klemów oraz sprawdzić stan instalacji elektrycznej, jeżeli eksploatujemy starszy pojazd.

REKLAMA

Zanim nastaną mrozy oraz przed każdą dłuższą zimowa podróżą kierowcy powinni uzupełnić wszelkie płyny – w tym szczególnie ważny płyn hamulcowy (dotyczy starszych pojazdów lub gdy jesteśmy drugim lub trzecim właścicielem i nie znamy historii serwisowej) i płyn do spryskiwaczy. Wymiana tego ostatniego z letniego na zimowy jest szczególnie ważna, gdyż zamarznięcie letniego płynu w zbiorniku może grozić nie tylko pęknięciem zbiornika, przepaleniem silnika w pompie spryskiwacza, ale nawet poważniejszymi uszkodzeniami całej instalacji. Koszty naprawy mogą znacznie wzrosnąć w pojazdach wyposażonych w wysokociśnieniowe spryskiwacze reflektorów, szczególnie ksenonowych.

Pamiętajmy, że w momencie przepalenia bezpiecznika przestają działać inne elementy wyposażenia elektrycznego danego obwodu np. w modelu Opel Astra III elektryczne otwieranie tylnej klapy bagażnika. Przegapienia momentu, w którym należy wlać zimowy płyn, może nas zatem kosztować sporo nerwów i kilka niepotrzebnie wydanych złotych.

Polecamy: Na co uważać wykupując assistance?

REKLAMA

Podczas przygotowywania auta do zimy i zimowych podróży musimy również pamiętać o wyposażeniu się w pakiet niezbędnych akcesoriów, wśród których musi znaleźć się zmiotka, skrobaczka do szyb, odmrażacze do szyb i zamków, linka holownicza do wyciągania auta z zaspy, rękawiczki, łańcuchy na koła dla osób poruszających się po trudno dostępnych drogach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wyruszając w dłuższą podróż zimą, zabierzmy ze sobą również łopatę, koc lub śpiwór. Oczywiście nie zapominajmy zweryfikować czy mamy trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę oraz apteczkę, które i tak powinny być na wyposażeniu samochodu.

W samochodach z uszczelkami drzwi starszego typu należy lekko posmarować uszczelki teflonem lub wazeliną, aby przy większych mrozach nie mieć trudności z otwarciem auta. Z takiej usługi można też skorzystać na większości myjni.

Jeśli jeździmy samochodami z silnikami diesla, pamiętajmy też o profilaktycznym stosowaniu płynu obniżającego wytrącanie się parafiny z oleju napędowego. Warto stosować już przy temperaturze -15 stopni C, szczególnie, jeżeli prognozy pogody wskazują dalsze planowane spadki temperatury.

Planując dłuższą trasę uwzględnijmy dłuższy czas przejazdu i zapoznajmy się z prognozami pogody.

Polecamy: Leasing a szkoda komunikacyjna

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Które branże skontroluje UODO? Znamy plan na 2025 rok

W 2025 r. kontrolerzy Urzędu Ochrony Danych Osobowych skupią się m.in. na bezpieczeństwie danych medycznych i przetwarzaniu danych dzieci. Plan kontroli uwzględnia te sektory, w których coraz częściej pojawiają się zagrożenia oraz te, które społeczne zainteresowanie.

Handel, budownictwo, transport – kolejny rok rośnie liczba firm, które mają kłopoty z utrzymanie się na rynku i bankrutują lub wchodzą w restrukturyzację

Kolejny rok z rzędu rośnie liczba firm, które ogłosiły upadłość. Trend wzrostowy dotyczy także przedsiębiorstw, które próbują ratować swój byt w procesie restrukturyzacji. Na rynku jest równie źle jak w okresie pandemii Covid.

Jak w 2025 roku przejść na samozatrudnienie, założyć własną firmę i rozpocząć działalność gospodarczą

Na rynku nie brakuje ofert pracy – i etatowej, i na podstawie umów cywilnych. Jednak indywidualna działalność gospodarcza czy też uruchomienie własnej firmy w jakiejkolwiek innej formie wciąż jest ciekawą alternatywą. Zwłaszcza dla osób przedsiębiorczych, mających pomysł na produkt, którym można podbić rynek, nawet choćby w jakiejś małej niszy.

Nowe stawki opłaty rocznej i rejestrowej BDO w 2025 r.

Od 1 stycznia 2025 r. wzrosły stawki opłaty rejestrowej i opłaty rocznej. Ile obecnie wynoszą? Kto uiszcza opłaty BDO i w jakim terminie?

REKLAMA

Zostało kilka dni na rozliczenie z ZUS wakacji składkowych w grudniu 2024. Uwaga na nowe formularze

W styczniu przedsiębiorcy rozliczą pierwsze wakacje składkowe ZUS. Dla przypomnienia, przekazanie deklaracji i zapłata składek ZUS powinno nastąpić w przypadku mikroprzedsiębiorców do 20. dnia następnego miesiąca po miesiącu, którego dotyczy rozliczenie

Aż 25 proc. mężczyzn i jedynie 3 proc. kobiet chciałoby prowadzić firmę w branży IT

Aż 44 proc. polskich przedsiębiorczyń korzysta lub chce zacząć korzystać ze sztucznej inteligencji – AI w codziennej pracy. Generalnie jednak do prowadzenia firm w branży IT jest chętnych zdecydowanie mniej kobiet niż mężczyzn.

Zgodność z prawem i standardami. Przykłady dobrych praktyk w compliance

Compliance stało się nieodłącznym elementem zarządzania każdą odpowiedzialną organizacją. Choć pojęcie to bywa różnie używane, jego istota jest jasna: chodzi o zapewnienie, że firma działa zgodnie z przepisami prawa, regulacjami branżowymi oraz wewnętrznymi zasadami i procedurami. Compliance jest więc fundamentem odpowiedzialności prawnej i etycznej w biznesie, ale jego zastosowanie może się różnić w zależności od branży, regionu, a także charakteru działalności firmy.

Dwa ważne terminy dla przedsiębiorców. Z czym księgowi muszą zdążyć przed końcem stycznia

Najbliższe tygodnie nie dadzą księgowym wytchnienia - terminy. Maraton obowiązków rozliczeniowych za 2024 rok rozpoczyna wystawienie formularzy PIT-11. Są sporym wyzwaniem zarówno dla księgowych, jak i płatników – zawierają szereg danych dochodowych istotnych dla prawidłowego rozliczenia podatników, a jednocześnie czas na ich wystawienie jest bardzo krótki.

REKLAMA

Pozytywne oceny na Facebooku oraz opinie influencerów znacząco zwiększają sprzedaż

Social media odgrywają coraz większą rolę w skutecznym marketingu. Choć niemal trzy czwarte Polaków nie kupuje bezpośrednio na tych platformach, to polecenia znajomych, influencerów i testerów odgrywają coraz większą rolę przy decyzjach zakupowych.

Najmniejsze firmy coraz gorzej oceniają koniunkturę gospodarczą. Obawiają się spadku sprzedaży swoich produktów i redukują plany inwestycyjne

Jaka koniunktura? Dynamika polskiego wzrostu gospodarczego od dekad opiera się na najmniejszych firmach, które najłatwiej dostosowują się do zmieniającej się rzeczywistości.

REKLAMA