REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie dotacje dla zwalnianych pracowników w województwie pomorskim?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje dla zwalnianych pracowników
Dotacje dla zwalnianych pracowników

REKLAMA

REKLAMA

Utrata pracy nie musi już spędzać snu z powiek. Może być szansą na zdobycie nowych kwalifikacji oraz na otrzymanie unijnej dotacji na założenie własnego biznesu. Takie możliwości oferuje Europejski Fundusz Społeczny w województwie pomorskim. Właśnie trwa rekrutacja uczestników projektu, którego celem jest wsparcie pracodawców i pracowników pomorskich firm przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

REKLAMA

W projekcie mogą uczestniczyć osoby, posiadające miejsce zamieszkania na terenie województwa pomorskiego, które spełniają wymagania formalne oraz jeden z poniższych warunków:
a) aktualnie są zatrudnione w firmach działających na terenie woj. pomorskiego będących w trakcie zmian adaptacyjnych, restrukturyzacyjnych i modernizacyjnych, które zagrażają zwalnianiem pracowników,
b) znajdujące się w okresie wypowiedzenia stosunku pracy z przyczyn dotyczących pracodawcy w trakcie zmian adaptacyjnych, restrukturyzacyjnych i modernizacyjnych,
c) osoby bezrobotne, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu, zarejestrowane powiatowych urzędach pracy woj. pomorskiego.

REKLAMA

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które są zagrożone utratą miejsca pracy w wyniku m.in. zmiany profilu działalności przedsiębiorstwa, realizacji procesu prywatyzacyjnego, outsourcingiem znaczącej dotychczasowej działalności, zwolnieniami grupowymi.

Dodatkowo w przypadku kandydatów planujących uzyskanie pomocy finansowej na prowadzenie działalności gospodarczej osoby te wykazać, że nie prowadziły zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie co najmniej 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

Jak wziąć udział w rekrutacji?

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie są zobowiązane do pobrania, wypełnienia i złożenia formularza zgłoszeniowego. Ważne:
1. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej: www.napomocpracy.wojpomorskie.pl
2. W formularzu należy wpisać swoje dane kontaktowe oraz wykazać spełnienie wymogów formalnych dla uczestnika projektu (poprzez oświadczenie oraz zaznaczenie odpowiedniego pola formulrza). Tylko osoby spełniające wymogi formalne mogą zostać uczestnikami projektu.
3. Formularz zgłoszeniowy można złożyć osobiście w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza w Gdańsku (Stacjonarne Centrum Wsparcia) lub za pośrednictwem przesyłki pocztowej. Dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej projektu.

Przeczytaj koniecznie: Jakie dotacje dla przedsiębiorców w 2011 roku?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rekrutacja będzie przeprowadzana co 2 tygodnie w systemie po 30 osób, a w przypadku gdy w danej turze kwalifikacyjnej nie zostanie wyczerpany limit 30 miejsc, niewykorzystane miejsca zwiększają limit kolejnej tury.

W ramach projektu przewiduje się organizację siedmiu tur rekrutacyjnych. W chwili obecnej do 7 stycznia br. trwa nabór 30 uczestników w ramach I tur. Kolejna planowana jest w terminie od 10 do 21 stycznia 2011 roku.

Z jakiej pomocy można skorzystać?

REKLAMA

Wsparcie w ramach projektu obejmuje:
a) bezpłatne usługi doradczo-szkoleniowe (w tym profilaktyka kondycji psychicznej, indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe, opracowanie Indywidualnego Planu Działania, w tym badanie potrzeb szkoleniowych), kursy i szkolenia (w tym z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej), wsparcie psychologiczne, pośrednictwo pracy, osoby o najwyższym potencjale przedsiębiorczości (określonym w IPD) będą mogły skorzystać z wsparcia finansowego oraz indywidualnego coachingu biznesowego.
b) przyznanie jednorazowej dotacji inwestycyjnej na rozwój przedsiębiorczości (dotacji inwestycyjnej),

Pomoc w formie jednorazowej dotacji ma w założeniu służyć pokryciu pierwszych wydatków związanych z rozpoczęciem i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa i udzielana jest w maksymalnej wysokości 40 tys. złotych.

c) przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego.

Jest udzielane w formie comiesięcznych transz w wysokości nie większej niż 1 tys. złotych miesięcznie, wypłacana na wniosek uczestnika projektu, który otrzymał dotację inwestycyjną, przez okres do 6 miesięcy.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy


Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA