reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jakie dotacje dla zwalnianych pracowników w województwie pomorskim?

Jakie dotacje dla zwalnianych pracowników w województwie pomorskim?

Utrata pracy nie musi już spędzać snu z powiek. Może być szansą na zdobycie nowych kwalifikacji oraz na otrzymanie unijnej dotacji na założenie własnego biznesu. Takie możliwości oferuje Europejski Fundusz Społeczny w województwie pomorskim. Właśnie trwa rekrutacja uczestników projektu, którego celem jest wsparcie pracodawców i pracowników pomorskich firm przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

W projekcie mogą uczestniczyć osoby, posiadające miejsce zamieszkania na terenie województwa pomorskiego, które spełniają wymagania formalne oraz jeden z poniższych warunków:
a) aktualnie są zatrudnione w firmach działających na terenie woj. pomorskiego będących w trakcie zmian adaptacyjnych, restrukturyzacyjnych i modernizacyjnych, które zagrażają zwalnianiem pracowników,
b) znajdujące się w okresie wypowiedzenia stosunku pracy z przyczyn dotyczących pracodawcy w trakcie zmian adaptacyjnych, restrukturyzacyjnych i modernizacyjnych,
c) osoby bezrobotne, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu, zarejestrowane powiatowych urzędach pracy woj. pomorskiego.

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które są zagrożone utratą miejsca pracy w wyniku m.in. zmiany profilu działalności przedsiębiorstwa, realizacji procesu prywatyzacyjnego, outsourcingiem znaczącej dotychczasowej działalności, zwolnieniami grupowymi.

Dodatkowo w przypadku kandydatów planujących uzyskanie pomocy finansowej na prowadzenie działalności gospodarczej osoby te wykazać, że nie prowadziły zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie co najmniej 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

Jak wziąć udział w rekrutacji?

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie są zobowiązane do pobrania, wypełnienia i złożenia formularza zgłoszeniowego. Ważne:
1. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej: www.napomocpracy.wojpomorskie.pl
2. W formularzu należy wpisać swoje dane kontaktowe oraz wykazać spełnienie wymogów formalnych dla uczestnika projektu (poprzez oświadczenie oraz zaznaczenie odpowiedniego pola formulrza). Tylko osoby spełniające wymogi formalne mogą zostać uczestnikami projektu.
3. Formularz zgłoszeniowy można złożyć osobiście w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza w Gdańsku (Stacjonarne Centrum Wsparcia) lub za pośrednictwem przesyłki pocztowej. Dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej projektu.

Przeczytaj koniecznie: Jakie dotacje dla przedsiębiorców w 2011 roku?

Rekrutacja będzie przeprowadzana co 2 tygodnie w systemie po 30 osób, a w przypadku gdy w danej turze kwalifikacyjnej nie zostanie wyczerpany limit 30 miejsc, niewykorzystane miejsca zwiększają limit kolejnej tury.

W ramach projektu przewiduje się organizację siedmiu tur rekrutacyjnych. W chwili obecnej do 7 stycznia br. trwa nabór 30 uczestników w ramach I tur. Kolejna planowana jest w terminie od 10 do 21 stycznia 2011 roku.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama