REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie dotacje dla zwalnianych pracowników w województwie pomorskim?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje dla zwalnianych pracowników
Dotacje dla zwalnianych pracowników

REKLAMA

REKLAMA

Utrata pracy nie musi już spędzać snu z powiek. Może być szansą na zdobycie nowych kwalifikacji oraz na otrzymanie unijnej dotacji na założenie własnego biznesu. Takie możliwości oferuje Europejski Fundusz Społeczny w województwie pomorskim. Właśnie trwa rekrutacja uczestników projektu, którego celem jest wsparcie pracodawców i pracowników pomorskich firm przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

REKLAMA

W projekcie mogą uczestniczyć osoby, posiadające miejsce zamieszkania na terenie województwa pomorskiego, które spełniają wymagania formalne oraz jeden z poniższych warunków:
a) aktualnie są zatrudnione w firmach działających na terenie woj. pomorskiego będących w trakcie zmian adaptacyjnych, restrukturyzacyjnych i modernizacyjnych, które zagrażają zwalnianiem pracowników,
b) znajdujące się w okresie wypowiedzenia stosunku pracy z przyczyn dotyczących pracodawcy w trakcie zmian adaptacyjnych, restrukturyzacyjnych i modernizacyjnych,
c) osoby bezrobotne, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu, zarejestrowane powiatowych urzędach pracy woj. pomorskiego.

REKLAMA

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które są zagrożone utratą miejsca pracy w wyniku m.in. zmiany profilu działalności przedsiębiorstwa, realizacji procesu prywatyzacyjnego, outsourcingiem znaczącej dotychczasowej działalności, zwolnieniami grupowymi.

Dodatkowo w przypadku kandydatów planujących uzyskanie pomocy finansowej na prowadzenie działalności gospodarczej osoby te wykazać, że nie prowadziły zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie co najmniej 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

Jak wziąć udział w rekrutacji?

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie są zobowiązane do pobrania, wypełnienia i złożenia formularza zgłoszeniowego. Ważne:
1. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej: www.napomocpracy.wojpomorskie.pl
2. W formularzu należy wpisać swoje dane kontaktowe oraz wykazać spełnienie wymogów formalnych dla uczestnika projektu (poprzez oświadczenie oraz zaznaczenie odpowiedniego pola formulrza). Tylko osoby spełniające wymogi formalne mogą zostać uczestnikami projektu.
3. Formularz zgłoszeniowy można złożyć osobiście w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza w Gdańsku (Stacjonarne Centrum Wsparcia) lub za pośrednictwem przesyłki pocztowej. Dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej projektu.

Przeczytaj koniecznie: Jakie dotacje dla przedsiębiorców w 2011 roku?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rekrutacja będzie przeprowadzana co 2 tygodnie w systemie po 30 osób, a w przypadku gdy w danej turze kwalifikacyjnej nie zostanie wyczerpany limit 30 miejsc, niewykorzystane miejsca zwiększają limit kolejnej tury.

W ramach projektu przewiduje się organizację siedmiu tur rekrutacyjnych. W chwili obecnej do 7 stycznia br. trwa nabór 30 uczestników w ramach I tur. Kolejna planowana jest w terminie od 10 do 21 stycznia 2011 roku.

Z jakiej pomocy można skorzystać?

REKLAMA

Wsparcie w ramach projektu obejmuje:
a) bezpłatne usługi doradczo-szkoleniowe (w tym profilaktyka kondycji psychicznej, indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe, opracowanie Indywidualnego Planu Działania, w tym badanie potrzeb szkoleniowych), kursy i szkolenia (w tym z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej), wsparcie psychologiczne, pośrednictwo pracy, osoby o najwyższym potencjale przedsiębiorczości (określonym w IPD) będą mogły skorzystać z wsparcia finansowego oraz indywidualnego coachingu biznesowego.
b) przyznanie jednorazowej dotacji inwestycyjnej na rozwój przedsiębiorczości (dotacji inwestycyjnej),

Pomoc w formie jednorazowej dotacji ma w założeniu służyć pokryciu pierwszych wydatków związanych z rozpoczęciem i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa i udzielana jest w maksymalnej wysokości 40 tys. złotych.

c) przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego.

Jest udzielane w formie comiesięcznych transz w wysokości nie większej niż 1 tys. złotych miesięcznie, wypłacana na wniosek uczestnika projektu, który otrzymał dotację inwestycyjną, przez okres do 6 miesięcy.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy


Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

REKLAMA

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

REKLAMA

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

REKLAMA