REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kamera kieszonkowa – czy sprawdzi się w firmie?

Kamil Rogala
Kamery kieszonkowe są szczególnie lubiane przez osoby, które nałogowo kręcą filmiki na YouTube.
Kamery kieszonkowe są szczególnie lubiane przez osoby, które nałogowo kręcą filmiki na YouTube.

REKLAMA

REKLAMA

Mamy XXI wiek i żyjemy w kraju z wolnym rynkiem. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości w wyborze towarów. Obecnie bez znaczenia, czy potrzebujemy podręcznego urządzenia do nagrywania krótkich filmików dla siebie, czy może żyjemy i utrzymujemy się z nagrywania i produkowania filmów o profesjonalnej jakości, na rynku bez problemu znajdziemy kamerę odpowiednią dla siebie. Zacznijmy może od modeli, które przeznaczone są dla osób, które chcą je schować do kieszeni, a cena dopasuje się do każdego portfela. Na początek poznajmy kamery kieszonkowe

Kamery kieszonkowe są szczególnie lubiane przez osoby, które nałogowo kręcą filmiki na YouTube. Tego typu kamery to idealny wybór dla wszystkich, którzy szukają niskiej ceny i ekstremalnej wygody w użytkowaniu kamery. Kieszonkowe kamery cyfrowe są niezwykle popularne dzięki wygodzie użycia i niezwykłym możliwościom przenośnym. Podobnie jak kompaktowe aparaty fotograficzne, cyfrowe kamery kieszonkowe mogą być świetną alternatywą dla dużych i nieporęcznych kamer. Docenią je szczególnie osoby, które chcą sfilmować ciekawe sytuacje lub wydarzenia. Wystarczy trzymać kamerę w pogotowiu, w razie potrzeby wyjąć z torby, nagrać wydarzenie, a następnie przegrać wszystko na komputer i umieścić na stronie internetowej. Przejdźmy teraz do zagadnień technicznych.

REKLAMA

Zobacz również: Macierze dyskowe – jakie mają znaczenie w firmowym serwerze?

REKLAMA

Większość z kieszonkowych urządzeń renomowanych firm (z wyłączeniem najprostszych urządzeń nieznanych producentów) wykorzystują kodek MPEG-4/H.264. Tego typu kodek nie wymaga od komputera wysokiej mocy obliczeniowej, więc obróbka wideo trwa niezwykle krótko. Większość kamer tego typu posiada wysuwane złącze USB, które można podłączyć bezpośrednio do PC czy laptopa. Takie rozwiązanie uwalnia nas od zabawy z kolejnym kabelkiem. Niektóre modele kamer kieszonkowych wykazują się pogodo- i wodoodpornością. Dzięki temu nie musimy martwić się o sprzęt gdy zaczyna padać deszcz, lub gdy przypadkiem upadnie nam w błoto.

Wielkość kamer kieszonkowych, jak sama nazwa wskazuje, jest naprawdę… kieszonkowa. Większość urządzeń tego typu jest wielkości telefonu smartphone. Ceny tego typu urządzeń zaczynają się od około 160 zł. Pamiętajmy jednak, żeby nie wymagać od tego typu urządzenia zbyt wiele.

Kamery kieszonkowe mają niewielki obiektyw, słabiutki kodek MPEG-4 i malutkie wbudowane mikrofony, których jakość rejestrowanego dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Po prostu są to kamery do kręcenia zwykłych filmików. Zapomnijmy również o niebotycznych pojemnościach pamięci. Jeśli trafimy na model ze slotem kart pamięci, będziemy mogli ją rozszerzyć do 8 lub 16 GB (w zależności od modelu). 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Firmowy serwer kopii zapasowych – jaką obudowę wybrać?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA