Kamera kieszonkowa – czy sprawdzi się w firmie?
REKLAMA
REKLAMA
Kamery kieszonkowe są szczególnie lubiane przez osoby, które nałogowo kręcą filmiki na YouTube. Tego typu kamery to idealny wybór dla wszystkich, którzy szukają niskiej ceny i ekstremalnej wygody w użytkowaniu kamery. Kieszonkowe kamery cyfrowe są niezwykle popularne dzięki wygodzie użycia i niezwykłym możliwościom przenośnym. Podobnie jak kompaktowe aparaty fotograficzne, cyfrowe kamery kieszonkowe mogą być świetną alternatywą dla dużych i nieporęcznych kamer. Docenią je szczególnie osoby, które chcą sfilmować ciekawe sytuacje lub wydarzenia. Wystarczy trzymać kamerę w pogotowiu, w razie potrzeby wyjąć z torby, nagrać wydarzenie, a następnie przegrać wszystko na komputer i umieścić na stronie internetowej. Przejdźmy teraz do zagadnień technicznych.
REKLAMA
Zobacz również: Macierze dyskowe – jakie mają znaczenie w firmowym serwerze?
REKLAMA
Większość z kieszonkowych urządzeń renomowanych firm (z wyłączeniem najprostszych urządzeń nieznanych producentów) wykorzystują kodek MPEG-4/H.264. Tego typu kodek nie wymaga od komputera wysokiej mocy obliczeniowej, więc obróbka wideo trwa niezwykle krótko. Większość kamer tego typu posiada wysuwane złącze USB, które można podłączyć bezpośrednio do PC czy laptopa. Takie rozwiązanie uwalnia nas od zabawy z kolejnym kabelkiem. Niektóre modele kamer kieszonkowych wykazują się pogodo- i wodoodpornością. Dzięki temu nie musimy martwić się o sprzęt gdy zaczyna padać deszcz, lub gdy przypadkiem upadnie nam w błoto.
Wielkość kamer kieszonkowych, jak sama nazwa wskazuje, jest naprawdę… kieszonkowa. Większość urządzeń tego typu jest wielkości telefonu smartphone. Ceny tego typu urządzeń zaczynają się od około 160 zł. Pamiętajmy jednak, żeby nie wymagać od tego typu urządzenia zbyt wiele.
Kamery kieszonkowe mają niewielki obiektyw, słabiutki kodek MPEG-4 i malutkie wbudowane mikrofony, których jakość rejestrowanego dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Po prostu są to kamery do kręcenia zwykłych filmików. Zapomnijmy również o niebotycznych pojemnościach pamięci. Jeśli trafimy na model ze slotem kart pamięci, będziemy mogli ją rozszerzyć do 8 lub 16 GB (w zależności od modelu).
Zobacz również: Firmowy serwer kopii zapasowych – jaką obudowę wybrać?
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA