| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Klinika weterynaryjna > Jak założyc klinikę weterynaryjną - lokal

Jak założyc klinikę weterynaryjną - lokal

Lokal przeznaczony na taki gabinet powinien być wyposażony w szczególności w pokój przyjęć z poczekalnią, aparaturę i sprzęt dostosowane do zakresu świadczonych usług weterynaryjnych, sprzęt i urządzenia do przechowywania produktów leczniczych i wyrobów medycznych, zaplecze sanitarne i socjalne.

Gabinet weterynaryjny

Jeżeli klinika jest zakwalifikowana jako gabinet weterynaryjny powinien spełniać następujące wymagania: mieścić się w odrębnym budynku lub lokalu albo stanowić wyodrębnioną część budynku lub lokalu przeznaczonego na inne cele, jeżeli pomieszczenia gabinetu weterynaryjnego są wyraźnie oddzielone od innych pomieszczeń tego budynku lub lokalu. 

Pokój przyjęć z poczekalnią powinien mieścić się na poziomie terenu ewentualnie w suterenie, jeżeli zapewnione jest oświetlenie naturalne dostosowane do rodzaju świadczonych usług. Pozostałe pomieszczenia gabinetu weterynaryjnego mogą mieścić się na różnych kondygnacjach.

Gabinet weterynaryjny powinien mieć odrębne wejście prowadzące bezpośrednio do pomieszczeń gabinetu, mieć pokój przyjęć z poczekalnią gdzie będą miejsca siedzące. Podłogi w gabinecie powinny być wykonane z materiałów trwałych, łatwo zmywalnych, odpornych na działanie wody i środków dezynfekcyjnych. Miejsce przeznaczone do przechowywania dokumentacji weterynaryjnej powinno być zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych. Gabinet weterynaryjny powinien mieć sprawną instalację wodną, elektryczną, grzewczą i kanalizacyjną oraz urządzenia zapewniające wymianę powietrza.

W pokoju przyjęć ściany powinny być wykonane z materiałów gładkich, łatwo zmywalnych, odpornych na działanie wody i środków dezynfekcyjnych. W pokoju przyjęć lub zapleczu sanitarnym powinny znajdować się umywalka z doprowadzoną bieżącą wodą ciepłą i zimną, środki do mycia i odkażania rąk, ręczniki jednorazowego użytku oraz pojemnik na zużyte ręczniki. Parapety w pokoju przyjęć gabinetu weterynaryjnego powinny być wykończone materiałem trwałym, gładkim, odpornym na działanie wody i środków dezynfekcyjnych i być łatwe w czyszczeniu.

Polecamy: Jak napisać biznesplan?

Przepisy określają również wyraźnie powierzchnię jaka powinny mieć poszczególne pomieszczenia gabinetu. Powierzchnia pokoju przyjęć z poczekalnią powinna wynosić co najmniej 8m2, jego wysokość z poczekalnią powinna wynosić co najmniej 2,2 m. Natomiast powierzchnia zaplecza sanitarnego i zaplecza socjalnego powinna wynosić co najmniej 3m2.

Pokój przyjęć w gabinecie weterynaryjnym powinien zostać wyposażony w stół zabiegowy, dostosowany wielkością do zakresu i rodzaju świadczonych usług weterynaryjnych, wykonany z trwałego materiału, łatwo zmywalnego i odpornego na działanie środków dezynfekcyjnych. Ponadto powinien w nim być stetoskop i lampa bakteriobójcza.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »