REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak napisać studium wykonalności projektu starając się o fundusze UE?

Pisanie Studium Wykonalności proponuję od przejrzenia wytycznych konkursowych. Każde działanie czy priorytet ma jakieś swoje charakterystyczne punkty Studium Wykonalności i kładzie nacisk na inne punkty.

Rejestr Farmaceutów

21 grudnia 2009 roku weszło w życie rozporządzenie odnoszące się do wykonywania tymczasowego zawodu farmaceuty. Do rejestru uproszczonego obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej wykonujących na terenie danej okręgowej izby aptekarskiej tymczasowo i okazjonalnie czynności zawodowe farmaceuty, zwanego „rejestrem uproszczonym”, okręgowa rada aptekarska wpisuje dane osoby zainteresowanej wpisem po sprawdzeniu dokumentów, oświadczeń i informacji będących podstawą wpisu.

Restauracja - finansowanie

Zakładając restaurację musisz mieć świadomość, że na starcie musisz wyłożyć spore sumy. W zależności od rodzaju i wystroju lokalu od 200 tys. zł - nawet do kilku milionów złotych.

Restauracja - lokal

Znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla restauracji, to prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych momentów w rozpoczęciu tego typu działalności. Na początku poszukiwań trzeba koniecznie zdecydować jaki charakter ma mieć lokal (np. kameralny czy też duży, jakie usługi mają być oferowane, kameralne spotkania, czy również duże imprezy np. komunie), na jakich klientów nastawiasz się (biznesowych czy innych). Określenie tego zakresu, pomoże ukierunkować poszukiwania odpowiedniego lokalu.

REKLAMA

Salon fryzjerski - finansowanie

Oprócz pomysłu na działalność trzeba mieć również pomysł na sfinansowanie jej rozpoczęcia.

Salon fryzjerski - biznes plan

Prezentujemy przykładowy biznes plan dla nowego salonu fryzjerskiego.

Restauracja - pozwolenia

Zakładając restaurację musisz się liczyć z dużą ilością formalności i urzędowych wymagań.

Restauracja - pomysł

Coraz więcej Polaków, szczególnie tych mieszkających w dużych miastach, prowadzi coraz aktywniejszy tryb życia. I nie ma tu nic do rzeczy ogólny kryzys gospodarczy. Ludzie coraz dłużej pracują, więcej podróżują służbowo po kraju, coraz więcej odbywają służbowych spotkań „na mieście”. To powoduje, że niejednokrotnie są wręcz zmuszeni do jedzenia posiłków, szczególnie lunchu i kolacji w restauracjach.

REKLAMA

Salon fryzjerski - franczyza

Myśląc o otwarciu salonu kosmetycznego, możesz skorzystać z możliwości jakie daje franczyza. Przystąpienie do takiego systemu daje możliwość znalezienia się w sieci utytułowanych i znanych salonów fryzjerskich.

Salon fryzjerski - lokal

Otwarcie salonu fryzjerskiego może kosztować 100 tys. zł a nawet więcej. Oczywiście można zmieścić się w mniejszej kwocie, wszystko zależeć będzie od wielkości lokalu i zakresu przeprowadzanego remontu.

Salon fryzjerski - pozwolenia, wymagania

Salon fryzjerski - pomysł

Dobry pomysł na salon fryzjerski może sprawdzić się praktycznie wszędzie. Nie tylko w dużym mieście, ale również w małym mieście czy na obszarze wiejskim. Wszędzie są kobiety coraz bardziej świadome siebie, chcące dobrze wyglądać, nie tylko z okazji ślubu w rodzinie czy innej ważnej okazji i którym nie wystarczy przysłowiowe zakręcenie wałków na noc.

Szkoła jazdy - lokal, plac manewrowy

Organizując szkołę jazdy musisz spełnić kilka warunków dotyczących miejsca prowadzenia tego rodzaju działalności. Szczegółowe warunki określone zostały w rozporządzeniu ministra infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.).

Szkoła jazdy - finansowanie

Trzeba rozważyć kilka źródeł finansowania. Kredyt, środki unijne, leasing. Warto mieć jednak oczywiście i trochę własnego grosza na start.

Szkoła jazdy - pozwolenia i wymagania wobec instruktorów i egzaminatorów

Tak jak nie każdy może prowadzić szkołę jazdy, tak tym bardziej tylko niektóre osoby mogą być instruktorami i egzaminatorami w tej szkole.

Szkoła jazdy - biznes plan

Na początku planowania swojej działalności pomyśl o przygotowaniu biznes planu. Takie postępowanie pozwoli uniknąć Ci kilku ewentualnych błędów a przede wszystkim ochroni Cię przed złym zainwestowaniem pieniędzy. Przygotowanie biznes planu twojej szkoły jazdy zmusi Cię do oceny rynku na jaki chcesz wejść, sprawdzenia konkurencji i przemyślenia ewentualnych możliwości osiągnięcia sukcesu Twojego przedsięwzięcia. A więc do dzieła.

Szkoła jazdy - pomysł

Założenie w dzisiejszych czasach szkoły jazdy wydaje się być dobrym biznesem. Prawie każdy młody człowiek, który skończył lub w najbliższym czasie skończy 18 lat, marzy o zrobieniu prawa jazdy. Klientów nie powinno więc zabraknąć. Jedyny problem to ewentualna konkurencja.

Second hand (ciucholand) lokal

Dzisiejszy second-hand to już często nie mały sklepik, jak kiedyś. Coraz częściej second-handy otwierane są w centrach miast, w sąsiedztwie centrów handlowych. Możesz wybrać różne sposoby prowadzenia tego typu biznesu.

Kryzys nie zaszkodził franczyzie

Kryzys kryzsem a franczyza "ma się" dobrze. Spowolnienie gospodarcze sprzyja rozwojowi sieci franczyzowych, ponieważ inwestycja w przystąpienie do znanej sieci jest mniej ryzykowna niż założenie własnego biznesu. W tym roku w Polsce, ma przybyć około 3,5 tys. nowych placówek.

Franczyza w nowych segmentach rynku

Głównymi dostawcami systemów franczyzowych na polskim rynku były banki, restauracje oraz sklepy spożywcze. Od niedawna franczyza wkracza na nowe segmenty rynku.

Kancelaria prawno podatkowa - franczyza

Myślisz o założeniu własnego biznesu, a nie chcesz ponosić wysokich kosztów na początku działalności? Franczyza jest idealną propozycją! Sprawdź ile możesz zaoszczędzić, wstępując do już funkcjonującej sieci?

Biuro podróży - biznes plan

W planowaniu każdej działalności gospodarczej niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia bankowi dokumentów.

Biuro podróży - franczyza

Innym rozwiązaniem na prowadzenie biura podróży może być coraz bardziej popularna w Polsce franczyza (jako pewnego rodzaju umowa licencyjna). Przystąpienie do takiego systemu daje od razu możliwość znalezienia się w sieci wybranego i znanego biura podróży.

Firma sprzątająca - reklama

Wybrana przez Ciebie działalność nie będzie należała do najłatwiejszych, nie masz co liczyć, że łatwo i szybko znajdziesz dobrych klientów, dlatego też bardzo dużo uwagi – szczególnie na początku – będziesz musiał poświęcić dobrej reklamie. Ale możesz być pewien, to się opłaci.

Firma sprzątająca - biznes plan

W planowaniu każdej działalności gospodarczej niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia bankowi dokumentów.

Firma sprzątająca - finansowanie

Brak wystarczających środków finansowych, mających pomóc w urzeczywistnieniu Twojego pomysłu na własny biznes, może okazać się najważniejszą przeszkodą w jego realizacji. Nie zawsze jesteśmy w stanie dysponować odpowiednio dużymi własnymi środkami. Dlatego też należy rozważyć kilka możliwości uzyskania potrzebnych pieniędzy na rozkręcenie lub rozwinięcie własnego biznesu i oczywiście wybrać te najlepsze.

Firma sprzątająca - pomysł

Prowadzenie z oczekiwanym sukcesem firmy sprzątającej może nie być wcale łatwe w dzisiejszych czasach, konkurencja na rynku jest bardzo duża, ale nie należy rezygnować z własnych planów, jeżeli ma się dobry pomysł na własny biznes, sukces jest w zasięgu ręki.

Market spożywczy - franczyza

Sklep spożywczy powinien obronić się sam, tym właśnie, że jest spożywczy. Rzadko zdarzają się bankructwa „spożywczaków”. Ludzie jedli, jedzą i będą jeść… Obecnie nadeszła moda na markety we franczyzie.

Sklep ze sprzętem komputerowym - franczyza

Rozwój technologii IT i wciąż nie gasnące zainteresowanie tą branżą to pomysł na inwestycję w sklep komputerowy.

Sklep z bielizną - franczyza

Handel istniał zawsze. Osoby, które chcą otworzyć biznes i nie mają na niego pomysłu, wiele razy słyszą od znajomych, rodziny: otwórz sklep, ludzie przecież muszą coś jeść i w coś się ubrać. I poniekąd ci doradzający mają rację.

Stacja paliw - franczyza

W przypadku biznesu w branży paliwowej, chcąc zainwestować w biznes, należy dysponować pokaźną sumą pieniędzy i tu właściwie nie da się nie wchodzić w sieć.

Salon kosmetyczny we franczyzie

Czas kryzysu nie wpływa negatywnie na popularność usług kosmetycznych. Okazuje się, że chcemy dbać o urodę nawet wtedy, kiedy mamy mniej w portfelu. Salony kosmetyczne wciąż mają klientów. A taki salon to dobry pomysł na biznes.

Znak towarowy

Znak towarowy - każde oznaczenie, które można przedstawić w sposób graficzny, odróżniające towary jednego przedsiębiorstwa od towarów innego

Umowa franczyzy

Umowa franczyzy - określa zasady budowania współpracy gospodarczej między franczyzobiorcą a franczyzodawcą

Strony umowy

Strony umowy – franczyzodawca oraz franczyzobiorca

System franczyzy

System franczyzy – ogół działań organizacyjnych dawcy i biorców franczyzy.

Public relations

Public relations – narzędzie polityki promocji

Pakiet franczyzowy

Pakiet franczyzowy - nazywany również licencją franczyzową to filar systemu franczyzowego, to koncepcja i tajemnica działania danego systemu.

Opłata franczyzowa

Opłata franczyzowa – przychód franczyzodawcy z tytułu udzielonych licencji na korzystanie z pakietu franczyzowego.

Licencja / pakiet franczyzowy

Licencja / pakiet franczyzowy - uprawnia franczyzobiorcę do prowadzenia działalności pod znakiem towarowym franczyzodawcy.

Franczyzodawca

Franczyzodawca – podmiot, udostępniający swój pakiet franczyzowy biorcy franczyzy.

Franczyzobiorca

Franczyzobiorca – przedsiębiorca, któremu w zamian za opłaty franczyzowe i na podstawie pisemnej umowy franczyzowej, franczyzodawca udziela zezwolenia na prowadzenie działalności „pod szyldem”.

Know – how

Know – how – (z ang. "wiedzieć jak”) - fachowa wiedza i doświadczenie z danej dziedziny

Franczyza

Franczyza - system sprzedaży towarów, usług lub technologii, który jest oparty na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi i niezależnymi przedsiębiorcami

Dokument ujawniający

Dokument zawierający istotne dla franczyzobiorcy informacje o systemie franczyzowym.

Apteka - biznes plan

Jak napisać biznes plan dla apteki - prezentujemy przykład.

Apteka - lokal

Lokal w którym ma być usytuowana apteka ogólnodostępna musi spełnić wiele określonych prawem wymagań.

Franczyza a franszyza

Dwa pojęcia podobnie brzmiące franczyza i franszyza, różniące się jedną literą, są często przedmiotem pomyłek słownych. I choć wyrazy te na pierwszy rzut oka bliskie - prawie robi wielką różnicę…

Dokument ujawniający

W myśl sentencji: nieznajomość prawa szkodzi, przystępując do jakiejkolwiek umowy, starajmy się poznać wszelkie jej warunki. Nikt z nas nie chciałby paść ofiarą tzw. zapisu „drobnym druczkiem”… Obowiązek ujawnienia istotnych informacji o działalności i to jeszcze przed podpisaniem umowy, ciąży na franczyzodawcach w krajach, w których ten przepis jest obligatoryjny.

Prawna regulacja franczyzy

Akty, które regulują umowę franczyzy to kodeks cywilny i przepisy prawa polskiego jak również akty prawa międzynarodowego.

REKLAMA