| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Firma sprzątająca > Firma sprzątająca - pomysł

Firma sprzątająca - pomysł

Prowadzenie z oczekiwanym sukcesem firmy sprzątającej może nie być wcale łatwe w dzisiejszych czasach, konkurencja na rynku jest bardzo duża, ale nie należy rezygnować z własnych planów, jeżeli ma się dobry pomysł na własny biznes, sukces jest w zasięgu ręki.

Na początek potrzebujesz dokładnego rozeznania w rynku na który zamierzasz wejść, to bardzo ważne aby poznać konkurencję, jej ofertę, ceny i znaleźć niezagospodarowaną niszę dla własnej działalności. Dalej będziesz potrzebować dobrego biznes planu (link biznes plan).

Tak na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że założenie i prowadzenie firmy sprzątającej jest bardzo proste. Do sprzątania wydawać by się mogło nie potrzeba żadnych szczególnych kwalifikacji, na początek nie trzeba też angażować jakiś specjalnych środków a biuro może być prowadzone w domu. Ale niestety, żeby utrzymać firmę na rynku i osiągnąć zyski, trzeba uzbroić się w cierpliwość i ciężko pracować.

Porozmawiaj o tym naszym FORUM!

Redakcja poleca: Pakiet żółtych książek - Podatki 2018

Korzystnym faktem dla powstawania firm sprzątających jest – co trzeba podkreślić - fakt, że wynajmujący firmę sprzątającą zleceniodawca nie ponosi kosztów takich jak choćby ZUS i pensja sprzątaczki, a ponadto usługę sprzątania może odliczyć od kosztów działalności gospodarczej.

Początek działalności

Rozpoczęcie działalności związanej ze sprzątaniem jest dość łatwe, nie są do tego potrzebne żadne koncesje czy pozwolenia. Wystarczy zarejestrować działalność gospodarczą.

INFORAKADEMIA poleca: Zatrudnianie cudzoziemców w świetle zmian

Najlepszym rozwiązaniem lokalizacyjnym takiej firmy będzie raczej duże miasto. To tam właśnie popyt na tego typu usługi jest większy niż gdzie indziej.
Przed startem firmy oceń dobrze potrzeby i swoje możliwości. Jeśli na początek masz zamiar obsługiwać małe biura to dużo sprzętu i wielu pracowników nie będziesz potrzebować (dobrze byłoby przed rozpoczęciem działalności firmy znaleźć pierwsze zlecenie, które na początek pozwoli Ci przynajmniej na pokrycie bieżących kosztów).

Zobacz: Jak założyć własną firmę?

Jeśli masz zamiar od razu wejść na duże powierzchnie (duże biura, supermarkety, szkoły, szpitale) to niezbędne będą inwestycje w sprzęt, np. piorące odkurzacze oraz pracowników.

Innym pomysłem jest oferta skierowana do klienta indywidualnego — sprzątanie domów.

Ale można tez wszystkie te elementy połączyć w jedną firmę.

Propozycje oferowanych usług firmy sprzątającej

Sprzątanie biur

Tego typu usługa może obejmować:
- utrzymanie w czystości wyposażenia biurowego (mebli, sprzętu komputerowego oraz innego sprzętu biurowego),
- utrzymanie w czystości powierzchni szklanych (drzwi, ścian przeszklonych, luster),
- utrzymanie czystości podłóg (odkurzanie wykładzin, mycie powierzchni posadzek),
- utrzymanie czystości w sanitariatach
- zaopatrywanie sanitariatów w środki higieniczne (papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydło).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »