Stacja paliw - franczyza
REKLAMA
REKLAMA
Przez cały okres trwania umowy strony pozostają prawnie i finansowo niezależnymi przedsiębiorstwami. Istota tego systemu polega na tym, że firma działająca w branży paliwowej udostępnia swoim partnerom prawo do korzystania z marki i koncepcji biznesowej, a także udziela stałej pomocy handlowej i technicznej, jednocześnie nakładając obowiązek prowadzenia działalności zgodnie z jego koncepcją.
REKLAMA
REKLAMA
Przez cały okres trwania umowy, firma ma obowiązek przekazywania partnerowi know-how w sposób ciągły. Z kolei partner ma obowiązek utrzymywania wysokiego standardu obsługi na stacji oraz uiszczania na rzecz franczyzodawcy opłat licencyjnych w sposób uzgodniony pomiędzy stronami.
Program Partnerstwa Handlowego oferuje partnerom dofinansowanie w postaci Pakietu Startowego - modernizację stacji oraz podwyższenie standardów obsługi i bezpieczeństwa bez zmiany stosunków własnościowych stacji. Po podpisaniu Umowy Partnerstwa Handlowego stacja partnerska pozostaje własnością Partnera, który prowadzi w niej działalność gospodarczą we własnym imieniu i na własny rachunek.
Podstawowe wymagania stawiane partnerom otwierającym stację benzynową:
* minimalna sprzedaż na poziomie 150 tys. litrów miesięcznie;
* dobra lokalizacja stacji;
* akceptacja celów i zasad działania systemu partnerskiego zapisanych w umowie partnerstwa handlowego
* zgoda na wspólną politykę marketingową sieci;
* utrzymywanie wysokich standardów obsługi klienta;
* innowacyjność, chęć podnoszenia kwalifikacji własnych i doskonalenie jakości obsługi na stacji.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.