| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Biuro podróży > Biuro podróży - biznes plan

Biuro podróży - biznes plan

W planowaniu każdej działalności gospodarczej niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia bankowi dokumentów.

Jeśli już zabierzesz się do przygotowania biznes planu przygotuj go tak jakbyś miał iść do banku w celu uzyskania kredytu (nawet jeśli tego nie planujesz na początku, to może się to jednak okazać niezbędne później) aby uzyskał aprobatę banku. Biznes plan powinien być napisany jasno, zwięźle i realistycznie. 

Zwięzłość
Napisany tekst uważnie przeczytaj i skróć wszystko co się da. Zostaw jedynie to o czym potencjalny doradca kredytowy powinien zostać niezbędnie poinformowany.

Logika
Przedstawiane pomysły opisz tak aby tworzyły logiczną całość. Czytając musisz mieć pewność, że to co napisałeś w jednym akapicie płynnie przechodzi w treść tego, co jest w następnym akapicie (jeśli nie jesteś pewien swojej, oceny poproś kogoś o przeczytanie i opinię).

Realizm
Nie koloryzuj opisując swoje plany.

Liczby
Pamiętaj, że doradca kredytowy myśli kategoriami liczb. Słowa nie zrobią na nim zbyt dużego wrażenia, chyba że zostaną poparte konkretnymi i tam gdzie to możliwe, w miarę dokładnymi wyliczeniami.

Przykładowy Biznes plan
(poniższy plan jest przykładem, który nie jest opisem żadnej konkretnej działalności, ma służyć jedynie jako przykład celem pokazania pewnych niezbędnych elementów)

I. Wprowadzenie

W naszych planach jest otwarcie biura podróży oferującego szeroką gamę imprez turystycznych. Naszym celem jest zajęcie ok. ¼ rynku w naszej miejscowości Mszczonowie. Zdobywana coraz większa część rynku pozwoli nam zwiększać zakres usług. Pragniemy oferować wycieczki zarówno krajowe i zagraniczne, pobyty stacjonarne i zwiedzanie. Chcemy nawiązać kontakty umożliwiające turystom spędzanie urlopów w komfortowych warunkach i ciekawą ofertą imprez towarzyszących. Zamierzamy również naszą ofertę skierować do szkół i ośrodków wychowawczych organizując wycieczki szkolne, czy tzw. „zielone szkoły”. Naszym celem jest jak najwyższy poziom świadczonych usług.


II. Profil i zakres działania firmy

1. Ogólne informacje
Nazwa firmy „Wesoły autobus” spółka cywilna. Wspólnicy Anna Kowalska, Monika Nowak. Adres: ul. Alternatywy 4, 00-011 Mszczonów.
2. Zakres działalności
Nasza działalność gospodarcza opierać się będzie na organizowaniu imprez turystycznych wycieczek, wyjazdów pobytowych) w kraju i zagranicą. Ponadto organizować będziemy imprezy firmowe jak wyjazdy integracyjne, czy konferencje, szkolenia. Zamierzamy również prowadzić działalność transportową, polegającą na wynajmie autokarów oraz busów. Chcemy aby nasza oferta była kompleksowa i aby żaden klient nie odszedł nie znajdując dla siebie usługi, która możemy zaproponować i wykonać.
Oferta firmy skierowana będzie do klientów indywidualnych (osób samotnych, dorosłych, rodzin z dziećmi dziećmi różnym wieku) a także do firm.
Naszym celem jest jak najszybsze odebranie klientów konkurencji.
3. Ceny
Zamierzmy zachowywać w naszej działalności konkurencyjne ceny do innych ofert dostępnych na rynku. Będziemy organizować specjalne promocje, oferować liczne rabaty, imprezy łączone po niższych cenach. Zorganizujemy również specjalne oferty dla stałych klientów. (Jeżeli oferta jest gotowa w tym miejscu można podać konkretne propozycje i ceny)
4. Pracownicy
W chwili obecnej nie mamy jeszcze zatrudnionego personelu. Zamierzamy zatrudnić trzy osoby. Mamy jednak sprecyzowane warunki jakie musi spełnić nasz przyszły pracownik: miła aparycja, wykształcenie min średnie, biegła znajomość obsługi komputera, znajomość języka angielskiego lub hiszpańskiego, umiejętność nawiązywania kontaktów, zdolności organizacyjne. Zatrudniona osoba będzie nie tylko obsługiwała klientów ale będzie miała za zadanie zdobywanie nowych klientów, poszukiwanie nowych, ciekawych lokalizacji, a także planowanie nowych imprez.
5. Reklama
W celu osiągnięcia jak najlepszych wyników zamierzamy skorzystać ze wszystkich możliwych i dostępnych środków reklamowych. Należeć do nich będą niewątpliwie prasa i radio regionalne, Internet (własna strona internetowa, ale również banery na innych dostępnych stronach, ulotki z ofertami, plakaty a ponadto bezpośredni kontakt z potencjalnymi klientami indywidualnymi i biznesowymi).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria transportowa ITD-PIP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »