reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Biuro podróży > Biuro podróży - pomysł

Biuro podróży - pomysł

Nowe biuro podróży, aby utrzymać się w tej konkurencji, musi mieć pomysł na ofertę, jakiej nie mają inne biura oraz kapitał rzędu ok. 100 tys. zł na gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe, na przedpłaty i zaliczki na imprezy, a także na promocję i zdobycie marki.

Założenie biura podróży oznacza pokonanie wielu procedur biurokratycznych, spore koszty i niskie marże. W ostatnich latach wzrosły wymogi prawne i finansowe dla tej działalności. Wprowadzono konieczność rejestracji biur organizujących wycieczki.

Aby rozpocząć prowadzenie działalności w zakresie turystyki, trzeba uzyskać zezwolenie urzędu wojewódzkiego, potem wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych.

Możliwości prowadzenia biura podróży są trzy do wyboru. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pojęcie biura podróży może obejmować działalność:
1) organizatora usług turystycznych,
2) pośrednika turystycznego,
3) agenta turystycznego.

Ustawa o usługach turystycznych z dnia 29 sierpnia 1997 r. określa warunki świadczenia przez przedsiębiorcę usług turystycznych na terytorium Polski, a także za granicą, jeżeli umowy z klientami o świadczenie tych usług są zawierane na terytorium Polski.

Chcąc otworzyć własne biuro podróży, które odniesie sukces i przyniesie Ci zysk, a także utrzyma się na rynku, musisz mieć dobry pomysł na ofertę, taką jakiej nie mają inne biura (przynajmniej w Twojej okolicy) oraz kapitał na gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe, na przedpłaty i zaliczki na planowane imprezy, a także na promocję i zdobycie marki na rynku oraz dotarcie do przyszłych klientów.

Jeżeli zdecydowałeś się na taką działalność zastanów się na jakie szczególnie usługi jest zapotrzebowanie w Twojej okolicy – może organizowanie wycieczek dla młodzieży szkolnej, wyjazdów integracyjnych dla firm, zwiedzanie miasta i okolic, a może po prostu rodzinne wyjazdy do tzw. ciepłych krajów w okresie wakacyjnym a zimą na narty lub też korzystanie z usług rozwijającej się agroturystyki.

Jeśli Twoje biuro będzie działało w małej miejscowości najbardziej korzystna i bezpieczna będzie oferta uniwersalna, przeznaczona dla klientów o różnych oczekiwaniach, wymaganiach i zasobności portfeli. Łączy ich jedno - kupienie atrakcyjnych, dobrych jakościowo wczasów czy wycieczki krajowej lub zagranicznej za jak najniższą cenę. Trzeba mieć oferty nie tylko na zimowe czy letnie turystyczne ,,żniwa'', ale także na sezon martwy, jakim są jesienne miesiące.

W dzisiejszych czasach duże możliwości daje turystyka specjalistyczna, oparta na atrakcjach regionu. W każdym regionie znajdzie się ciekawy obiekt, w którym można zorganizować konferencję, albo park narodowy, na terenie którego można robić wycieczki. Firma może potem nawiązać współpracę z dużymi biurami podróży i sprzedawać im swoje usługi, np. górskich przewodników. Warunkiem powodzenia jest wysoka jakość usług.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Cyrankiewicz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama