| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Biuro podróży > Biuro podróży - franczyza

Biuro podróży - franczyza

Innym rozwiązaniem na prowadzenie biura podróży może być coraz bardziej popularna w Polsce franczyza (jako pewnego rodzaju umowa licencyjna). Przystąpienie do takiego systemu daje od razu możliwość znalezienia się w sieci wybranego i znanego biura podróży.

Zawarcie umowy franszyzy, celem prowadzenia biura podróży pozwoli Ci na otrzymanie tzw. pakietu franczyzowego, nazywanego także licencją franczyzową. Stanowi on istotę systemu franczyzowego, w związku z tym, że zawiera kompletną koncepcję prowadzenia działalności gospodarczej oferowaną przez franczyzodawcę.

W skład standardowego pakietu wchodzą:

1. znak towarowy,
2. know-how (czyli całokształt wiadomości, wiedzy fachowej, doświadczenia w danej działalności),
3. tzw. podręcznik operacyjny (opis zasad według których będziesz miał obowiązek jako franczyzobiorca prowadzić działalność w ramach systemu franczyzowego),
4. usługi świadczone przez franczyzodawcę na rzecz franczyzobiorcy (np. szkolenia, pomoc w wyborze lokalizacji, pomoc przy budowie/remoncie lokalu – chodzi tu przede wszystkim o jednolity wizerunek wszystkich punktów należących do danej sieci; ponadto wyposażenie, produkty, rekrutację personelu oraz bieżące usługi np. doradztwo, dostarczanie jednolitych produktów i materiałów promocyjnych itd.),
5. opłaty na rzecz franczyzodawny – najczęściej występują następujące formy opłat za udzielenie licencji na korzystanie z pakietu franczyzowego:
- wstępna opłata franczyzowa (czyli opłata przy wejściu do systemu),
- bieżąca opłata franczyzowa (z reguły jest to procent od wartości sprzedaży realizowanej przez franczyzobiorcę),
- wpłata na wspólny fundusz marketingowy (kwota przeznaczana jest wyłącznie na finansowanie działań promocyjno-reklamowych całego systemu – istotą jest jednolity wizerunek na rynku).

Ecco Holiday Sp. z o.o.
Ul. Wielka 18
61-775 Poznań
www.eccoholiday.com
email:kwar@eccoholiday.com

Informacje o systemie franczyzowym

Ogólnopolska sieć biur podróży pod marką jednego z największych tour-operatorów czarterowych na polskim rynku. Dokładnie przygotowany profil oferty oparty głównie na produktach Ecco Holiday - wycieczki czarterowe oraz Ecco Travel - obsługa podróży indywidualnej, a także bilety lotnicze, dojazd własny, wynajem samochodów, rezerwacje hotelowe i sprzedaż ubezpieczeń. Profil współpracy dopuszcza niewielki udział sprzedaży ofert obcych w biurze licencyjnym.

Biura licencyjne objęte są reklamą licencjodawcy, który zapewnia też program szkoleń dla osób nie mających doświadczenia w turystyce, materiały promocyjne, aranżację i wystrój biura. Licencjobiorcy mają prawo i obowiązek uczestniczyć w bezpłatnych wyjazdach studyjnych.

Przygotowany lokal w dobrym punkcie handlowym o powierzchni od 20 do 50 m2.

Podstawowe wymagania sieci
• Prawo do lokalu w dobrym miejscu handlowym w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.
• Predyspozycje do prowadzenia biura podróży.
• Gotowość do uczestnictwa w szkoleniu i do ciągłego podnoszenia kwalifikacji w trakcie organizowanych treningów.
• Wskazane doświadczenie w sprzedaży usług.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »