| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Second hand > Second hand (ciucholand) lokal

Second hand (ciucholand) lokal

Dzisiejszy second-hand to już często nie mały sklepik, jak kiedyś. Coraz częściej second-handy otwierane są w centrach miast, w sąsiedztwie centrów handlowych. Możesz wybrać różne sposoby prowadzenia tego typu biznesu.

Przykładowo:
- sieć małych sklepów na osiedlach lub też w małych miastach (to umożliwi Ci swobodną wymianę towarów między poszczególnymi sklepami),
- sklep wielko-powierzchniowy,
- hurtownia z odzieżą używaną.

Przede wszystkim jednak trzeba mieć dobry lokal. Można go wynająć lub kupić – jeśli masz na to środki.

Wymogi sanitarne, przeciwpożarowe i budowlane

Jeśli chodzi o kwestie sanitarne, przeciwpożarowe czy budowlane dotyczące lokalu to obowiązują cię ogólnie obowiązujące zasady, jak w przypadku każdej działalności gospodarczej.

Wszelkie warunki jakie musi spełniać Twój lokal znajdziesz w rozporządzeniu ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (opublikowane w dzienniku ustaw z 2002 r. Nr 75, pod pozycją 690). W rozporządzeniu tym znajdziesz wszelkie wymagania sanitarne, przeciwpożarowe, bhp.


Wyposażenie sklepu

Następnym krokiem jest odpowiednie wyposażenie sklepu, czyli zakupienie mebli sklepowych. Na pewno niezbędne będą wieszaki mocowane do ścian, stabilne ale również wolno stojące dwurzędowe. Pamiętaj, że klient musi mieć łatwy dostęp do wystawionego towaru z każdej strony. Niezbędne będzie również zorganizowanie w lokalu przymierzalni koniecznie z lustrem (lub kilku, w zależności od wielkości sklepu).

Dobrze jeżeli również w sklepie zawiesisz lustro. Pamiętaj o miejscu na ladę, wagę – jeżeli sprzedajesz odzież na wagę no i odpowiednie oświetlenie, dobrze prezentujące towar. Musisz również zakupić kasę fiskalną (link do rozliczeń podatkowych). Gdy już będziesz miał odpowiednie meble będziesz mógł przystąpić do zatowarowania swojego sklepu.

Wyposażenie sklepów odzieżowych:
www.wyposazenie.waw.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Czublun Trębicki Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska

Doradztwo prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »