Second hand (ciucholand) lokal
REKLAMA
REKLAMA
Przykładowo:
- sieć małych sklepów na osiedlach lub też w małych miastach (to umożliwi Ci swobodną wymianę towarów między poszczególnymi sklepami),
- sklep wielko-powierzchniowy,
- hurtownia z odzieżą używaną.
REKLAMA
Przede wszystkim jednak trzeba mieć dobry lokal. Można go wynająć lub kupić – jeśli masz na to środki.
Wymogi sanitarne, przeciwpożarowe i budowlane
Jeśli chodzi o kwestie sanitarne, przeciwpożarowe czy budowlane dotyczące lokalu to obowiązują cię ogólnie obowiązujące zasady, jak w przypadku każdej działalności gospodarczej.
Wszelkie warunki jakie musi spełniać Twój lokal znajdziesz w rozporządzeniu ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (opublikowane w dzienniku ustaw z 2002 r. Nr 75, pod pozycją 690). W rozporządzeniu tym znajdziesz wszelkie wymagania sanitarne, przeciwpożarowe, bhp.
Wyposażenie sklepu
REKLAMA
Następnym krokiem jest odpowiednie wyposażenie sklepu, czyli zakupienie mebli sklepowych. Na pewno niezbędne będą wieszaki mocowane do ścian, stabilne ale również wolno stojące dwurzędowe. Pamiętaj, że klient musi mieć łatwy dostęp do wystawionego towaru z każdej strony. Niezbędne będzie również zorganizowanie w lokalu przymierzalni koniecznie z lustrem (lub kilku, w zależności od wielkości sklepu).
Dobrze jeżeli również w sklepie zawiesisz lustro. Pamiętaj o miejscu na ladę, wagę – jeżeli sprzedajesz odzież na wagę no i odpowiednie oświetlenie, dobrze prezentujące towar. Musisz również zakupić kasę fiskalną (link do rozliczeń podatkowych). Gdy już będziesz miał odpowiednie meble będziesz mógł przystąpić do zatowarowania swojego sklepu.
Wyposażenie sklepów odzieżowych:
www.wyposazenie.waw.pl
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.