| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Salon fryzjerski > Salon fryzjerski - lokal

Salon fryzjerski - lokal

Otwarcie salonu fryzjerskiego może kosztować 100 tys. zł a nawet więcej. Oczywiście można zmieścić się w mniejszej kwocie, wszystko zależeć będzie od wielkości lokalu i zakresu przeprowadzanego remontu.

Wielkość lokalu zależy oczywiście od zamierzonego planu. Czy ma to być zakład z kilkoma stanowiskami, czy np. max dwoma, czy lokal będzie obsługiwał tylko kobiety, czy również mężczyzn i dzieci. No i oczywiście od zapotrzebowania rynku. Zrobienie dużego zakładu z kilkoma stanowiskami w okolicy gdzie obłożenie będzie miało max jedno lub dwa stanowiska mija się z sensem.

Dobry lokal powinien mieć w miarę możliwości dużą witrynę, z możliwością umieszczania na niej reklam. Dobrze aby lokal był położony w uczęszczanym miejscu – to da gwarancje odpowiedniej ilości klientów.

Salon fryzjerski można otworzyć w centrum handlowym, w takim miejscu zapewniony jest odpowiedni przepływ potencjalnych klientów a także łatwiej spełnić wymagania koniecznie do otwarcia zakładu. Np. w zakresie dostępu do toalet. Jednakże do najbliższej toalety nie może być dalej niż 75 metrów.

Aranżując lokal pod salon fryzjerski należy pamiętać o wydzielonym pomieszczeniu dla personelu, szatnię, poczekalnię, i oczywiście miejsce świadczenia usług fryzjerskich, oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych (jeżeli zamierzamy je mieć w ofercie).

W salonie trzeba też wyodrębnić stanowiska do mycia i farbowania włosów, wyposażone w umywalkę z bieżącą ciepłą i zimną wodą. Niezbędne też będzie miejsce do przechowywania stosowanych kosmetyków oraz środków używanych do utrzymania czystości.

Przed rozpoczęciem działalności niezbędna jest zgoda Sanepidu, Państwowej Inspekcji Pracy i Straży Pożarnej.

Wygląd lokalu

Ważnym atutem w osiągnięciu sukcesu przez Twój salon fryzjerski będzie jego wystrój, wyposażenie i umeblowanie. Wnętrze powinno być eleganckie, nowocześnie wyposażone, przytulne i miłe, w którym klienci będą się czuli dobrze, a panująca atmosfera będzie zachęcała do następnej wizyty.

Ważny będzie też zachęcający do wejścia wygląd zewnętrzny salonu. Z pewnością należy zadbać o ciekawy i wymowny szyld, jeśli mamy na to wpływ zadbajmy również o fasadę budynku. Wszystko to niewątpliwie będzie budziło zainteresowanie potencjalnych klientów.

Wyposażenie salonu

Ważnym elementem przystosowania lokalu do prowadzenia salonu fryzjerskiego będzie jego odpowiednie wyposażenie.
Niezbędne będą takie elementy jak odpowiednie fotele, myjnie, pomocniki fryzjerskie, konsolety i inne meble niezbędne do wyposażenia salonu, recepcji czy poczekalni.
www.ronomed-spa.pl
www.veba.pl
www.kazaro.pl
www.musicpro.kqs.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Urszula Wójcik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »