REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak uchronić się przed internetowym szpiegowaniem?

Już wiele się mówiło o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie. Obecnie Internet to wielki świat, do którego przeniosły się takie dziedziny codziennego życia, jak rozrywka, zakupy czy życie towarzyskie. Korzystając z tych przywilejów każdy użytkownik pozostawia po sobie bardzo wiele cyfrowych śladów i wzmianek o swoich preferencjach. Nawet takie z pozoru błahe informacje, jak ulubione tytuły książek i filmów, ulubiony gatunek muzyki czy wykonawca, ludzie, z którymi się kontaktujesz, przedmioty, które kupujesz, i wiele innych szczegółów z naszego życia mogą być prawdziwą kopalnią złota dla speców od reklamy a co gorsze, dla internetowych oszustów. Jak w Internecie zachować czujność i bezpieczeństwo?

Kredyt hipoteczno-budowlany – co należy przedstawić w banku?

Zakup domu na rynku wtórnym, jest niewiele bardziej skomplikowany niż zakupu lokalu mieszkalnego. Kredytowanie budowy domu wymaga jednak znacznie więcej zaangażowania z powodu licznych wizyt w Urzędzie Miejskim, czy Urzędzie Gminy.

Za co odpowiada przedsiębiorca zatrudniający pracowników?

Otwierając działalność gospodarczą należy rozważyć wiele istotnych kwestii związanych z podatkami. Jeżeli podatnik zamierza także zatrudniać pracowników, wówczas musi liczyć się z faktem, że będzie ponosił odpowiedzialność za podatki jako płatnik.

Zwrot kosztów stawienia się świadka w sądzie - w jakich przypadkach?

W postępowaniu sądowym, także gospodarczym świadkowie wezwani przez sąd do złożenia zeznań w sprawie mają prawo do zwrotu kosztów z tym związanych. W jakich przypadkach świadek może domagać się zwrotu kosztów stawiennictwa w sądzie?

REKLAMA

Czy klienci korzystający z wielu kanałów sprzedaży przynoszą większe zyski?

Wiele firm obawia się, że zwiększenie liczby kanałów dystrybucji doprowadzi do podziału pomiędzy nie tej samej wielkości przychodów, tzn. każdy nowy kanał odbierze część sprzedaży już funkcjonującym. Czy więc przesunięcie klientów przynoszących mniejsze zyski do tańszych kanałów udaje się faktycznie, czy jest jedynie teoretyczną strategią działania?

Jaki jest podział klientów?

Rzut oka na bazę klientów pod kątem regularności zakupów oraz wydawanych kwot pozwala szybko namierzyć tych którzy nie rokują nadziei na zyski. Pieniądze które normalnie poszłyby na ich utrzymanie lub usatysfakcjonowanie, można przeznaczyć na tych klientów którzy przynoszą firmie naprawdę sporo pieniędzy na czysto.

Różnice między programem lojalnościowym zorientowanym na program a na klienta

Który typ programu lojalnościowego przynosi więcej pieniędzy firmom – ten masowy i zorientowany na jakość programu czy ten indywidualny i celujący w tworzenie korzyści dla klienta? Odpowiedź: oba są niezłe, ważne tylko żeby nie pomieszać jednego z drugim.

Porozumienie gazowe przyjęte

W ciągu kilku najbliższych dni Polska podpisze porozumienie gazowe z Rosją. Rada Ministrów wyraziła 26 października 2010 r. zgodę na podpisanie protokołów wprowadzających zmiany do polsko-rosyjskiej umowy gazowej.

REKLAMA

Wzrost gospodarczy dzięki konsumpcji

Wrzesień br. przyniósł wzrost sprzedaży detalicznej o 8,6% względem poprzedniego roku. W stosunku do sierpnia wzrosła o 1,2 proc. Zwiększyła się liczba bezrobotnych - podał GUS.

Jak rozliczać prywatne rozmowy z telefonów służbowych

Nasza firma zamierza kupić kilka telefonów komórkowych, które będą przekazane do użytkowania pracownikom z działu serwisu. Każdemu z nich zamierzamy przyznać określony limit na rozmowy. Koszty połączeń wykraczających poza ten limit będą potrącane z wynagrodzeń pracowników za ich zgodą lub zwracane bezpośrednio do naszej kasy. Czy kwota przyznanego limitu stanowi dla pracowników przychód, od którego powinniśmy naliczyć składki ZUS i podatek?

Dyskryminacja polskich firm w nowej ustawie o CIT

Opodatkowane zostaną wnoszone aportem większościowe udziały w spółkach.

Projekt zmian w ustawie o VAT - zmiany w PKWiU i zwolnieniach podatkowych

W Sejmie trwają prace nad kolejną nowelizacją ustawy o VAT. Projekt nowelizacji zakłada odejście od zasady identyfikowania towarów i usług za pomocą klasyfikacji statystycznych. Nie oznacza to, że z ustawy zniknie odniesienie do symboli klasyfikacji statystycznych. Nadal będą one stosowane przy identyfikacji towarów oraz określaniu zakresu świadczonych usług wtedy, gdy przepisy o podatku od towarów i usług będą powoływały symbole statystyczne.

Kontrola w firmie

Przedsiębiorcy mogą spodziewać się m.in. kontroli podatkowej, ubezpieczeniowej, sanitarnej. Aby ustrzec się szkody wynikającej z przeprowadzania czynności kontrolnych z naruszeniem prawa, należy skorzystać ze sprzeciwu albo dochodzić odszkodowania.

Fedak: ulgi podatkowe zostają

Podatnicy będą mogli korzystać z ulgi prorodzinnej, ulgi internetowej oraz 50- i 20-proc. kosztów uzyskania przychodu, nawet jeśli dług publiczny przekroczy 55 proc. PKB - powiedziała minister pracy Jolanta Fedak.

Doprecyzować przepisy wprowadzające zmianę VAT

Pracodawcy RP i operatorzy telekomunikacyjni apelują, by w trakcie prac parlamentarnych dopracować przepisy wprowadzające zmienione stawki podatku VAT. Według nich opracowywane obecnie w Sejmie przepisy nie pozwalają na jasną interpretację prawa.

Czym zastąpić systemowy Notatnik?

Notatnik to przez wiele osób bardzo niedoceniane narzędzie. Wbrew pozorom ten systemowy gadżet pozwala szybko przejrzeć pliki tekstowe, edytować je czy nawet przygotowywać do druku. Największą zaletą prostego notatnika jest szybkość działania i niezawodność. Notatnik uruchomi się na każdym komputerze bez względu na parametry. Niestety faktem jest, że funkcjonalność tego systemowego narzędzia jest delikatnie mówiąc skromna. Dlatego też warto zastąpić systemowy notatnik innym, nieco bardziej zaawansowanym programem.

Czy czeka nas koniec Internetu? Rozwiązaniem może być modernizacja!

Każdy użytkownik Internetu doskonale się, że jego komputer ma swego rodzaju wizytówkę, czyli adres IP. Jak wiadomo, adresy te są wykorzystywane do komunikacji pomiędzy poszczególnymi maszynami. Adresy IP to niemal fundamenty, elementy tworzące siatkę, jaką jest Internet. Niestety już niedługo, liczba wykorzystywanych adresów stosowanego obecnie protokółu IPv4 może zostać wyczerpana. Rozwiązaniem jest wdrażany nowe rozwiązanie IPv6. Niestety modernizacje przeprowadzane są w ślimaczym tempie. Co może nam grozić za kilka miesięcy?

Jak korzystać z Internetu bez myszki?

Urządzenia, nawet te najprostsze czasami się psują. Co zrobić, gdy w firmie zepsuje się tak proste akcesorium komputerowe jak myszka? Zazwyczaj wpadamy w panikę, bo przecież nie możemy sprawdzić poczty czy najnowszych informacji w sieci. Poza tym korzystanie z klawiatury to znacznie szybszy i po krótkim treningu, wygodniejszy sposób na przeglądanie witryn WWW. Szczególnie dzięki przemyślanym rozwiązaniom zawartym w przeglądarce Firefox, taki sposób przeglądania jest prosty do opanowania nawet dla początkujących.

Motorola FlipOut – pokręcony telefon z Androidem

Motorola wprowadza na polski rynek model o barwnej nazwie FlipOut. Na szczęście w tym przypadku nazwa wcale nie jest pustym sloganem, gdyż telefon jest bardzo oryginalny i wyróżniający się z tłumi innych komórek. W skrócie, urządzenie ma kompaktowe rozmiary, pełną klawiaturę QWERTY oraz system Android w wersji 2.1, a od listopada znajdzie się w ofertach polskich sklepów i operatorów.

myPhone A320 Next i Google Android – dobre połączenie?

Telefon myPhone A320 Next to kolejny model z systemem operacyjnym Google Android od firmy myPhone. Jest to zdecydowanie najdroższy model w ofercie – kosztuje 1199 złotych. Czy jest wart tych pieniędzy?

Auto z kratką kup teraz

Samochody z kratką były dotychczas jednym z podstawowych źródeł utrzymania dilerów samochodowych. Jak się okazuje, pomimo wprowadzonych zmian w przepisach, najprawdopodobniej pozostaną nim jeszcze przez następny rok.

Nokia C7 – przedsprzedaż ruszyła!

Rozpoczęła się przedsprzedaż smartfonu Nokia C7 w Polsce. Zaraz po Nokii N8, nowa Nokia C7 to drugi telefon firmy działający na nowym systemie operacyjnym Symbian^3. Dla kogo przeznaczony jest ten telefon? Z pewnością dla osób, które cenią sobie świetnej jakości materiały nie tylko garniturów, ale również telefonu. Jeśli ktoś ceni dobrą stylistykę oraz szeroki dostęp do serwisów społecznościowych, Nokia C7 będzie świetnym wyborem.

"Polski system podatkowy wydaje się być przyjazny dla podatnika"

Tak uznał na początku października 2010 r. Minister Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską nr 17887. Gratulując Ministrowi Finansów dobrego samopoczucia warto przytoczyć argumenty, które wskazał na poparcie tej dość ryzykownej tezy.

Jakie należności może pokryć zabezpieczenie należytego wykonania umowy?

Zabezpieczenie należytego wykonania umowy spotyka się w obrocie stosunkowo często. Czy można je wykorzystać do pokrycia roszczeń wynikających z niewykonania lub nienależytego wykonania zamówienia? Można. Przeczytaj jak to zrobić.

Bierzesz kredyt? Nie zapomnij o opłatach pozabankowych!

Zakup nieruchomości na kredyt wiąże się nie tylko z kosztami odsetek, czy prowizją za udzielenie kredytu. Do całkowitego kosztu transakcji, należy doliczyć również opłaty notarialne, sądowe, skarbowe, jak i ewentualnie prowizje agencji nieruchomości. Dopiero zsumowanie wszystkich opłat pozwala przygotować się świadomie transakcji zakupu nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę wybierając konto bankowe dla firmy w Anglii

Jeżeli podjąłeś decyzję o rozpoczęciu prowadzenia działalności gospodarczej w Anglii, możesz stanąć przed koniecznością otwarcia rachunku bankowego dla firm. Ten artykuł prezentuje najważniejsze cechy ofert na jakie należy zwrócić uwagę przy wyborze firmowego konta bankowego.

Czy można wrzucić w koszt opłatę wstępną w leasingu

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego nie wpłynął na urzędy skarbowe, które w dalszym ciągu utrzymują, że opłaty wstępnej w umowie leasingu nie można wrzucić w koszty firmy jednorazowo. Jest jednak sposób na pogodzenie interesów przedsiębiorców i fiskusa.

Dolar wciąż pod presją

Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję od lekkiego odreagowania wczorajszego umocnienia względem euro, a notowania EUR/PLN zwyżkowały powyżej 3,9300. Kurs znajduje się w połowie kanału spadkowego, którego dolne ograniczenie kształtuje się obecnie w pobliżu poziomu 3,8800 – chwilowo silniejszą zniżkę wartości euro powinny powstrzymywać okolice 3,9200 PLN za EUR (poziom ten aż do pierwszej połowy października stanowił silne wsparcie dla pary EUR/PLN).

Assistance i IT – wzajemna współpraca

Nowe technologie, które niemal codziennie pojawiają się na światowym rynku, nieustannie wpływają na jego kształt. Rolą IT w firmach assistance stało się więc wsparcie działalności w kilku kluczowych obszarach: realizacji pomocy, rozwoju oferty i prowadzeniu analiz, decydujących o kierunku działalności całej firmy.

W jaki sposób ocenia się podobieństwo wzorów przemysłowych?

Uzyskanie prawa z rejestracji wzoru przemysłowego umożliwiającego swobodne i wyłączne korzystanie z tego wzoru w działalności gospodarczej, nie gwarantuje, że konkurenci powstrzymają się od jego naśladowania lub nawet nieświadomie wprowadzą do sprzedaży produkt o identycznym wyglądzie zewnętrznym.

Kredyt hipoteczny w euro znowu na topie

Od początku roku na rynku kredytów hipotecznych w Polsce głośno mówiono o nadchodzących zmianach, które przyniosą ze sobą rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego. Część rekomendacji T weszła już w życie, ale nie miało to wpływu na akcję kredytów.

Co należy wiedzieć drukując baner reklamowy?

"Chcę mieć baner reklamowy. Poinformować ludzi, o tym co robimy. Działamy i jesteśmy z tego dumni." Jeżeli prowadzisz firmę lub organizację pozarządową – fundację lub stowarzyszenie, powyższe słowa muszą być ci bliskie. Dlatego też zapraszam cię do rozważenia możliwości skorzystania z tej wiecznie młodej formy komunikacji, jaką jest drukowany baner reklamowy.

Mocne uderzenie w złotego

W opinii wiceministra finansów Polska na trwale weszła na ścieżkę wzrostu gospodarczego, a dynamika PKB w III i IV kwartale może przekroczyć 3,5 proc., a w przyszłym roku wynieść 3,5-4,0 proc. Ludwik Kotecki oczekuje też przyspieszenia inflacji, chociaż jak zaznaczył, wskaźnik CPI nie wzrośnie w tym roku powyżej 3 proc. Te słowa stały się dzisiaj głównym motorem do umocnienia naszej waluty, gdyż padły we „właściwym momencie”. Inwestorzy zawiedzeni brakiem konsensusu po roboczym spotkaniu państw G-20 w weekend, ponownie szukali atrakcyjnych inwestycji na rynkach wschodzących.

Rozwój technologiczny nie dla wszystkich przedsiębiorców

Aż 44 miejscowości posiadające status uzdrowiska są blokowane przez ustawę o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych w zakresie dostępu do sieci. Ustawa obowiązuje od 2005 roku.

Szybciej założysz firmę

Skrócone oczekiwanie przedsiębiorcy na urzędowe informacje dotyczące działalności gospodarczej oraz brak konieczności składania zaświadczenia o wpisie do rejestru REGON - są to jedne z podstawowych zmian, jakie proponuje wprowadzić Ministerstwo Gospodarki w przygotowanym projekcie nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

Dodatki do wynagrodzenia

Dodatki do wynagrodzenia mogą być obligatoryjne i fakultatywne. Prawo do pierwszych z nich przyznają przepisy prawa pracy, drugie – mogą być określone w przepisach wewnętrznych.

Mniej pieniędzy na założenie firmy przez bezrobotnych

W przyszłym roku będzie znacznie mniej pieniędzy na podjęcie działalności gospodarczej przez bezrobotnych oraz refundację pracodawcom kosztów tworzenia i doposażenia nowych stanowisk pracy.

Jak wynagradzać pracowników za pracę w okresie, w którym nastąpiła zmiana czasu letniego na zimowy

W naszym zakładzie pracownicy są zatrudnieni w systemie podstawowym czasu pracy. Pracują na 3 zmiany. Jakie wynagrodzenie mamy wypłacić pracownikom, którzy będą pracować na nocnej zmianie z 30 na 31 października br. w godz. 22.00–6.00, kiedy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy? Przepracują wtedy o 1 godzinę dłużej, niż mają zaplanowane w rozkładzie czasu pracy, i nie wiemy, jakie wynagrodzenie im się za tę godzinę należy.

Płatności w terminie 30 dni, wyjątkowo 60 dni

Aby uniknąć opóźnień płatności zagrażających płynności finansowej przedsiębiorstw, maksymalny termin regulowania wierzytelności w Unii Europejskiej będzie wynosił 30 dni - stanowi nowa unijna dyrektywa zatwierdzona przez Parlament Europejski.

To nie koniec aut z kratką

Wystarczy do 31 grudnia podpisać umowę leasingową i uiścić opłatę wstępną, a wtedy, mimo, iż samochód fizycznie zostanie odebrany w przyszłym roku, będzie możliwe odpisanie od niego pełnego 100 proc. VAT - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Biznes idzie do szkoły

Firmy szukają lojalnych i kompetentnych pracowników już w szkołach zawodowych, średnich i na wyższych uczelniach - informuje "Puls Biznesu".

Czy wzrosną stopy procentowe?

Stopy procentowe banku centralnego w Państwie Środka, które utrzymywały się na niezmienionym poziomie od grudnia 2008 (5,31%), wzrosły w października o 0,25 punktu procentowego. Tym samym uwidacznia się rozbieżność prowadzonej polityki pieniężnej pomiędzy państwami rozwiniętymi a wschodzącymi.

Jak zastrzec tajemnicę przedsiębiorstwa?

Tajemnicę przedsiębiorstwa stanowią nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności. Kiedy określona informacja staje się tajemnica przedsiębiorstwa?

Co stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa?

Jednym z czynników decydujących tym, że dane przedsiębiorstwo osiągnie spektakularny sukces jest posiadanie specjalistycznych informacji, które nie są znane powszechnie. Aby strzec tajemnicy swojej firmy przedsiębiorca powinien podjąć niezbędne działania aby informacje te zostały poufne. Co może stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa?

Jak wybrać konto bankowe w brytyjskim banku

Wybór konta bankowego dla małych firm w brytyjskim banku jest ważnym etapem w procesie uruchamiania działalności. Należy rozważyć kilka kluczowych kwestii - takich jak koszty transakcji i pożyczki, jakie bank oferuje i typ relacji jaki chcesz nawiązać z bankiem. Oto kilka sugestii, które pomogą Ci zdecydować, który bank będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Ile lat kończy ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi 76 rocznicę istnienia. Powstał 24 października 1934 r. w wyniku decyzji prezydenta Ignacego Mościckiego o scaleniu pięciu wcześniej działających państwowych izb ubezpieczeniowych.

Kto nie może być wykonawcą w postępowaniu o udzielenie zamówienia

Status wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego może uzyskać podmiot, który zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 11 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. 2010 r., Nr 114, poz. 759) – ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, złożył ofertę lub zawarł umowę w sprawie zamówienia publicznego. Kto nie kwalifikuje się do uzyskania tego statusu?

Kto może uzyskać status wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia

Status Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego może uzyskać podmiot, który zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 11 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. 2010 r., Nr 114, poz. 759) – ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, złożył ofertę lub zawarł umowę w sprawie zamówienia publicznego.

Przygotowania do Krajowego Programu Reform

Nowy Krajowy Program Reform, który ma za zadanie realizować strategię „Europa 2020” stał się głównym celem październikowego spotkania wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka i delegacji Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Marco Buti z Dyrekcji Generalnej ds. Ekonomicznych i Finansowych.

Zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości


Po raz trzeci odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Od 15 do 21 listopada 2010 r. międzynarodowe i międzykontynentalne przedsięwzięcie promujące ideę przedsiębiorczości wśród młodzieży obejmie także Polskę. Program odbywać się będzie jednocześnie w 101 państwach.

REKLAMA