REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Notebook multimedialny, jako partner w biznesie?

Kamil Rogala

REKLAMA

REKLAMA

Notebooki multimedialne rzadko znajdują swoje zastosowanie w biznesie. Są one dość specyficzne, a ich charakterystyka z pozoru nie pasuje do wymagań, jakie stawiają przed nimi przedsiębiorcy i biznesmeni. Jest to dość duży błąd, gdyż komputery tego typu mogą być świetną alternatywą dla komputerów stacjonarnych. Poza tym, urządzenia tego typu oferują dość dobrą mobilność, co jak wiadomo jest niezwykle ważne w biznesie. Czym charakteryzują się notebooki multimedialne?

Na pierwszy rzut oka, notebooki multimedialne nadają się głównie do oglądania filmów w Full HD i grania w gry. Czy zatem taka charakterystyka wyklucza je, jako komputer dla biznesu? Oczywiście, że nie, wystarczy odpowiednie dobranie maszyny do konkretnej gałęzi biznesu. Notebooki tego typu świetnie sprawdzą się w przypadku prezentacji multimedialnych, które przedstawiają filmy czy projekty trójwymiarowe, np. w architekturze, reklamie czy grafice. Urządzenia tego typu wyposażone są najczęściej w szybkie czterordzeniowe procesory i wydajne karty graficzne, co z pewnością pomoże w skomplikowanych pokazach i prezentacjach. Nie ma nic bardziej żenującego, niż zacinający się filmik reklamowy bądź projekt, którego nie może „ogarnąć” podstawowy laptop. W przypadku tych urządzeń, taki problem z pewnością się nie pojawi. 

REKLAMA

Zobacz również: LG Swift Plus – ciekawy telefon za rozsądną cenę?

REKLAMA

Urządzenia multimedialne posiadają również pokaźną pamięć RAM oraz 64-bitowy system operacyjny Windows 7. Poza tym mamy możliwość podłączenia laptopa pod duży telewizor HD, co z pewnością poprawi jakość prezentacji. Jeśli jednak nie dysponujemy takim telewizorem, warto wybrać model z dużym ekranem pracującym w wysokiej rozdzielczości. Na szczęście na rynku nie brakuje wersji z matrycami Full HD, jednak oferują one nieco gorszą mobilność – większa matryca, większa obudowa, cięższe urządzenie etc. Poznajmy zatem najważniejsze cechy notebooka multimedialnego.

Oczywiście jedną z najważniejszych cech jest panoramiczny ekran o przekątnej od 15 do 18 cali z matrycą minimum HD Ready. Minimalna rozdzielczość takiego urządzenia nie powinna być mniejsza od 1366 x 768. Oczywiście lepiej, jeśli jest to rozdzielczość wyższa, ale pamiętajmy o tym, aby rosła ona wprost proporcjonalnie do przekątnej matrycy. Matryca o przekątnej 18 cali z rozdzielczością 1366 x 768 to bardzo zły wybór. Zadbajmy również o wydajny układ graficzny, który poradzi sobie z filmami HD, prezentacjami, projektami jak również zaawansowanymi grami. Przyda się również napęd optyczny Blu-ray oraz dobrej jakości system audio 5.1 z możliwością podłączenia zewnętrznych głośników. Jeśli nie mamy zamiaru podłączać swoich głośników, warto zadbać o dobrej jakości wbudowane głośniki, najlepiej w standardzie 2.1. Jeśli chodzi o pamięć ram, najlepiej jeśli będzie to 4 GB DDR3 z możliwością rozbudowy. Nie wybierajmy notebooka z dyskiem mniejszym niż 300 GB. Obecnie to już standard, a im większy dysk tym lepiej.

Zobacz również: Czy handel wirtualnymi pieniędzmi jest usługą opodatkowaną VAT

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto zadbać również o dodatkowe elementy i złącza. Wbudowana kamerka internetowa i pilot zdalnego sterowania to bardzo duże udogodnienia. Jeśli chodzi o czas pracy na baterii, minimalnie powinna być to jedna godzina. Sprzęt o takich parametrach nie oferuje długiej pracy na akumulatorach, więc nie spodziewajmy się w tym przypadku wiele. W przypadku złącz, im więcej tym lepiej, ale najważniejsze to: co najmniej 3x USB 2.0, wyjście graficzne HDMI, gniazdo PCMCIA lub ExpressCard oraz czytnik kart pamięci obsługujący kilka formatów. Nie zapominajmy również o zintegrowanej karcie sieciowej Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz komunikacji Bluetooth w wersji co najmniej 2.0.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Minister Telus: rolnictwo ekologiczne jest szansą dla polskich gospodarstw

    Minister Robert Telus podkreślił, że rolnictwo ekologiczne jest szansą dla polskich gospodarstw. Poinformował, że resort rolnictwa myśli nad zmianą programu "Produkt w szkole", by go ukierunkować na lokalne i ekologiczne produkty.

    Nawet 2,5 mln euro dofinansowania w konkursie Seal of Excellence. Dla kogo? Kiedy można składać wnioski?

    Jesteś przedsiębiorcą, którego projekt został pozytywnie oceniony przez Komisję Europejską i otrzymał certyfikat Seal of Excellence w ramach instrumentu EIC Accelerator programu „Horyzont Europa”, jednak z powodu ograniczeń budżetowych nie otrzymałeś dofinansowania? Weź udział w konkursie organizowanym przez NCBR Seal of Excellence. Budżet to 23 miliony złotych. 

    Starasz się o dofinansowanie do projektu? Sprawdź, jak ocenić, czy jest innowacyjny i ma szanse na dotację

    Jednym z najistotniejszych kryteriów wyboru projektu, mającego otrzymać dofinansowanie jest innowacyjność. Jak ocenić, czy projekt jest innowacyjny i ma szansę na otrzymanie grantu? Podpowiadają eksperci do spraw pozyskiwania dotacji. 

    Ile w Polsce można zebrać na internetowej zbiórce? Kiedy ludzie wpłacają najwięcej pieniędzy?

    Ile wynosi średnia wartość zbiórki online na świecie, a ile w Polsce? Ile zrzutek tworzonych jest rocznie? Kiedy najczęściej ludzie wpłacają pieniądze? Oto ciekawostki i nieznane fakty na temat crowdfundingu na świecie i w Polsce.

    REKLAMA

    MRiRW: pomoc dla rolników za szkody w uprawach truskawek i krzewów owocowych

    MRiRW poinformowało, że rolnicy, którzy ponieśli szkody w uprawach truskawek i krzewów owocowych, mogą ubiegać się o pomoc; stawka wynosi 2500 zł na 1 ha powierzchni owocujących upraw.

    Kto jeszcze czyta papierowe gazetki promocyjne? Okazuje się, że całkiem sporo klientów

    Tradycyjne gazetki promocyjne odnotowały duży spadek. Zmniejszyły też liczbę stron, powierzchnię i… liczbę promocji. Można to zaobserwować wszędzie, oprócz dyskontów. W branży spożywczej nie ma co liczyć na odejście od papierowych gazetek. Inne branże prawdopodobnie zmienią formę papierową na elektroniczną. 

    Minister Telus: stworzenie korytarza solidarnościowego to nasze rozwiązanie dla Ukrainy ws zboża

    Minister Robert Telus powiedział, że stworzenie korytarza solidarnościowego, tak by ukraińskie zboże nie wpływało do Polski, to nasze rozwiązanie. Dodał, że rozwiązanie to poprzednio zadziałało, nie zakłócając polskiego rynku zboża.

    Publiczne stacje ładowania elektryków co 60-100 km. Nowe przepisy od połowy 2024 roku

    W Polsce jest coraz więcej samochodów o napędzie elektrycznym ale nie nadąża za tym infrastruktura. Po prostu brakuje publicznych stacji ładowania. W połowie 2024 roku wejdzie w życie unijne rozporządzenie AFIR, które wymaga rozbudowania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Zgodnie z nowymi przepisami do końca 2025 roku na najważniejszych trasach europejskich (sieć bazowa TEN-T) publiczne stacje ładowania mają być dostępne maksymalnie co 60 km. W ramach większej sieci kompleksowej TEN-T odległość ta ma wynieść nie więcej niż 100 km.

    REKLAMA

    Szef MON: spór o zboże z Ukrainą dotyczy interesów oligarchów ukraińskich

    Szef MON Mariusz Błaszczak stwierdził, że "spór z Ukrainą dotyczy interesów oligarchów ukraińskich, którzy chcieliby sprzedawać zboże na terytorium Polski; my natomiast musimy chronić interesów polskich rolników".

    Miliony idą na projekty badawcze. Kto korzysta z Funduszy Europejskich?

    Prawie 100 projektów badawczych realizowanych z Funduszy Europejskich było w I połowie br. Łączne dofinansowanie w wysokości ponad 524 mln zł. Takie dane przestawia NCBR. W obszarach jakich działań najczęściej prowadzone są projekty?

    REKLAMA