REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Notebooki mobilne i ultra mobilne idealnym rozwiązaniem w biznesie?

Kamil Rogala

REKLAMA

REKLAMA

Wiele osób kojarzy notebooka biznesowego z ciężkim, mało poręcznym i nudnym urządzeniem przenośnym. Tak było kilka lat temu, gdyż dziś producenci oferują mnóstwo najróżniejszych rozwiązań i alternatyw. Obecnie do zastosowań biznesowych świetnie nadają się mniejsze notebooki z ekranami do 14 cali. Co powinien posiadać taki notebook?

Zacznijmy od tego, że urządzenia tego typu są bardzo mobilne, lekkie i wygodne. To główne kryterium podczas wyboru mobilnego urządzenia biznesowego. Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest wytrzymałość baterii oraz możliwość dokupienia zapasowego akumulatora o większej pojemności. W zależności od tego, jakie urządzenie wybieramy, notebooki tego typu dzielą się na dwie wspomniane wcześniej grupy. Notebook mobilny charakteryzuje się wagą maksymalnie do 2,2 kilograma, czasem pracy na baterii około 3 godzin i ekranem o rozdzielczości do 14 cali. Notebook ultra mobilny zaś to odpowiednio: maksymalnie 1,6 kilograma wagi, około 4 godzin pracy na baterii oraz ekran o przekątnej do 13 cali.

REKLAMA

Zobacz również: Wypożyczanie sprzętu biurowego - co można wynająć i czy to się opłaca?

REKLAMA

Jeśli decydujemy się na urządzenie tego typu warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Warto zainwestować w ekran wykonany w technologii LED, dzięki czemu jakość obrazu nawet w złych warunkach oświetleniowych będzie dobra. Warto zdecydować się na obudowę matową. Błyszczące wykończenie może i wygląda efektownie i elegancko, ale po jakimś czasie, gdy pojawią się pierwsze rysy urok zniknie. Matowe obudowy mniej się rysują i łatwiej je utrzymać w czystości.

Przejdźmy do kwestii technicznych. Kupując tego typu urządzenie warto zadbać, aby miało ono minimum 2 GB pamięci RAM z możliwością rozbudowy. Jeśli chodzi o przechowywanie danych, dysk o pojemności 160 GB powinien wystarczyć. A jeśli zależy nam na szybkości działania i oszczędności energii połączonej z ciszą, warto zdecydować się na dysk SSD o pojemności minimum 80 GB. Sprawdźmy również, czy urządzenie ma wbudowaną kamerkę internetową. Nie zapominajmy również o złączach: co najmniej 3x USB 2.0, wyjście VGA, mile widziane wyjście HDMI, gniazdo PCMCIA lub ExpressCard oraz co równie ważne czytnik kart pamięci obsługujący kilka formatów (np. SD, xD, MS, MMC). Ponadto notebook powinien posiadać komunikację Bluetooth w wersji co najmniej 2.0 oraz co oczywiste zintegrowaną kartę sieciową Wi-Fi 802.11 b/g/n.

Zobacz również: Notebooki DTR – alternatywa dla komputerów stacjonarnych

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wsparcie dla firm rozwijających się - ulga na innowacyjnych pracowników

Ulga na innowacyjnych pracowników jest przeznaczona dla podatników prowadzących działalność badawczo-rozwojową, przez którą zgodnie z art. 4a pkt 26 ustawy CIT rozumie się działalnością twórczą obejmującą badania naukowe lub prace rozwojowe, podejmowaną w sposób systematyczny w celu zwiększenia zasobów wiedzy oraz wykorzystania zasobów wiedzy do tworzenia nowych zastosowań.

Transformacja zaczyna się od lidera

Rozmowa z Krzysztofem Witkowskim, partnerem w EY Academy of Business, o tym, dlaczego inwestycje w rozwój power skills są dziś konieczne dla wzrostu organizacji

Karty sportowe to przepis na zdrowie

W dzisiejszym biznesie wsparcie aktywności fizycznej przez pracodawców to nie tylko benefit, ale strategiczna inwestycja w zdrowie, zaangażowanie i efektywność pracowników. Regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie, wydajność, zadowolenie oraz atmosferę w pracy. To zadanie dla działów HR, które mogą wprowadzać proste rozwiązania, jak aktywne przerwy czy dostęp do programów fitness. 

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości [KOMENTARZ]

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości. Komentuje Monika Piątkowska, doradca podatkowy w e-pity.pl.

REKLAMA

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? [Poradnik]

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? Oto poradnik dla przyszłych właścicieli salonów kosmetycznych.

Przedsiębiorcy z terenów objętych powodzią mogą opłacić składki do 15 września 2025 r.

Za okres od 1 sierpnia do 31 grudnia 2024 r. składki można opłacić w terminie do 15 września 2025 r. Do opłaconych w ten sposób składek nie będą naliczane odsetki za zwłokę. Kiedy ZUS może umorzyć składki?

Wypalenie zawodowe to już problem występujący w każdej firmie. Jak można zminimalizować jego skutki

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe, wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Wszelkie okoliczności, od warunków pracy po sytuację rodzinną i zagrożenia klimatyczne, nie są sprzyjające zmarginalizowaniu tego zjawiska.

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców. Od 1 listopada 2024 r. przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wakacji składkowych. Jakie są warunki, by skorzystać z wakacji składkowych? Gdzie należy złożyć wniosek?

REKLAMA

ZUS umorzy składki przedsiębiorcom dotkniętym przez powódź. Wnioski o pomoc będą traktowane priorytetowo

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi mogą składać wnioski do ZUS nie tylko o odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie na raty, ale także o ich umorzenie. Jak uzyskać pomoc?

Branża winiarska walczy o uregulowanie sprzedaży przez internet

- Handel alkoholem przez Internet przypomina dziś prawdziwy Dziki Zachód, zależy nam na zapanowaniu nad tym chaosem i jasnych zasadach dla wszystkich - mówią przedsiębiorcy z branży winiarskiej i apelują o uregulowanie kwestii sprzedaży ich produktów przez internet. Pismo w tej sprawie trafiło właśnie do Ministerstwa Rolnictwa. Na ewentualnych zmianach najbardziej zyskaliby mali, krajowi producenci wina, miodu pitnego czy cydru, którzy bez możliwości sprzedawania swoich produktów za pomocą internetu – są praktycznie skazani na niebyt. Najdobitniej pokazał to czas pandemii. 

REKLAMA