Notebooki mobilne i ultra mobilne idealnym rozwiązaniem w biznesie?
REKLAMA
REKLAMA
Zacznijmy od tego, że urządzenia tego typu są bardzo mobilne, lekkie i wygodne. To główne kryterium podczas wyboru mobilnego urządzenia biznesowego. Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest wytrzymałość baterii oraz możliwość dokupienia zapasowego akumulatora o większej pojemności. W zależności od tego, jakie urządzenie wybieramy, notebooki tego typu dzielą się na dwie wspomniane wcześniej grupy. Notebook mobilny charakteryzuje się wagą maksymalnie do 2,2 kilograma, czasem pracy na baterii około 3 godzin i ekranem o rozdzielczości do 14 cali. Notebook ultra mobilny zaś to odpowiednio: maksymalnie 1,6 kilograma wagi, około 4 godzin pracy na baterii oraz ekran o przekątnej do 13 cali.
REKLAMA
Zobacz również: Wypożyczanie sprzętu biurowego - co można wynająć i czy to się opłaca?
REKLAMA
Jeśli decydujemy się na urządzenie tego typu warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Warto zainwestować w ekran wykonany w technologii LED, dzięki czemu jakość obrazu nawet w złych warunkach oświetleniowych będzie dobra. Warto zdecydować się na obudowę matową. Błyszczące wykończenie może i wygląda efektownie i elegancko, ale po jakimś czasie, gdy pojawią się pierwsze rysy urok zniknie. Matowe obudowy mniej się rysują i łatwiej je utrzymać w czystości.
Przejdźmy do kwestii technicznych. Kupując tego typu urządzenie warto zadbać, aby miało ono minimum 2 GB pamięci RAM z możliwością rozbudowy. Jeśli chodzi o przechowywanie danych, dysk o pojemności 160 GB powinien wystarczyć. A jeśli zależy nam na szybkości działania i oszczędności energii połączonej z ciszą, warto zdecydować się na dysk SSD o pojemności minimum 80 GB. Sprawdźmy również, czy urządzenie ma wbudowaną kamerkę internetową. Nie zapominajmy również o złączach: co najmniej 3x USB 2.0, wyjście VGA, mile widziane wyjście HDMI, gniazdo PCMCIA lub ExpressCard oraz co równie ważne czytnik kart pamięci obsługujący kilka formatów (np. SD, xD, MS, MMC). Ponadto notebook powinien posiadać komunikację Bluetooth w wersji co najmniej 2.0 oraz co oczywiste zintegrowaną kartę sieciową Wi-Fi 802.11 b/g/n.
Zobacz również: Notebooki DTR – alternatywa dla komputerów stacjonarnych
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.