reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Konto internetowe oprocentowane jak lokata

Konto internetowe oprocentowane jak lokata

Strategie wzrostu, komunikowane co rusz przez banki działające w Polsce, opierają się na trwałej budowie relacji z klientami. Stosunkowo najtrwalsza relacja pomiędzy instytucją finansową, a klientem budowana jest w oparciu o dwa produkty – konto osobiste oraz kredyt hipoteczny.

W niniejszym opracowaniu skupimy się na ofercie rachunku bankowego – popularnego „ROR-u”, które w ostatnich miesiącach coraz częściej spełnia też funkcje atrakcyjnie oprocentowanego depozytu.

Rozwiązaniem dla osób, które z jednej strony cenią sobie pewność oraz bezpieczeństwo posiadania konta osobistego w banku, z drugiej zaś posiadającymi obawy o to, że opłaty związane z obsługą rachunku będą znaczące (nierzadko sięgające kilkudziesięciu złotych miesięcznie) jest oferta kont internetowych.
To właśnie w przypadku większości kont internetowych nie zapłacisz za:

- prowadzenie konta,
- usługę bankowości elektronicznej,
- przelewy zewnętrzne, zlecenia stałe i polecenia zapłaty,
- korzystanie z karty płatniczej wydawanej do rachunku,
- wypłatę z bankomatów nienależących do sieci Banku lub z nim współpracującej.

Porównaj najlepsze oferty kont internetowych!

Praktycznie nie można dziś nie zauważyć tego, w jak zintensyfikowany sposób banki promują korzyści płynące z posiadania rachunku internetowego. Jest to optymalne rozwiązanie dla obu stron, czyli instytucji finansowej oraz klientów. Dlaczego?

Otóż klient ceni sobie w dużym stopniu to ile zapłaci za realizowane przez siebie transakcje oraz ogólnie pojmowaną obsługę. Bank z kolei jest zainteresowany pozyskaniem grupy klientów, którzy z różnych przyczyn nie staną się typowymi klientami korzystającymi z tzw. „stacjonarnej” bankowości.

Banki zauważyły, że bardzo duża część osób, aktywnych zawodowo, nie ma czasu na wizyty w placówkach. Jest to oczywiście związane z natłokiem obowiązków (praca, dom, dzieci). W związku z tym należy zaproponować im taką usługę, która pozwoli na dokonywanie dużej ilości transakcji bankowych, bez potrzeby wizyty w banku. Takim produktem, dopasowanym do potrzeb nowoczesnego społeczeństwa, jest właśnie konto internetowe.

Za operacje dokonywane samodzielnie (bez angażowania call center), banki w większości przypadków nie naliczają żadnych opłat. Operacje realizowane w placówkach banku bądź poprzez serwis telefoniczny, w przypadku konta internetowego, mogą być nawet wyższe niż w standardowej ofercie ROR.

Konto internetowe za 0zł z oprocentowaniem 5,5%! Sprawdź szczegóły i załóż online!

Aktualnie pośród bardzo licznej oferty dostępnych propozycji rachunków najbardziej wyróżniają się:

  • Konto internetowe dbNET prowadzone przez Deutsche Bank PBC charakteryzujące się gwarancję niezmiennych warunków do końca 2013 roku, bezpłatnym prowadzeniem rachunku, darmowymi wypłatami z bankomatów na całym świecie, brakiem opłaty za realizację przelewów składanych za pośrednictwem Internetu oraz wyższym od standardowego o 0,25pp. oprocentowaniem lokat;
reklama

Czytaj także

Autor:

TotalMoney.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia


INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama