| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Jak poprawić funkcjonalność systemowego schowka?

Jak poprawić funkcjonalność systemowego schowka?

Jeśli w pracy dużo kopiujemy, wklejamy, przenosimy etc. z pewnością korzystamy z systemowego schowka. Niestety, aż trudno w to uwierzyć, ale systemowy schowek przechowuje tylko jeden element w danym czasie. Jak to zmienić? Najwyższy czas wypróbować aplikację o nazwie Clipboard Manager.

Clipboard Manager to bezpłatny program mobilny, który nie wymaga instalacji. Program przechowuje historię naszych czynności związanych z operacjami kopiuj/wklej i zapewnia łatwy dostęp do plików przechowywanych w pamięci, takich jak tekst czy obrazki. Program świetnie sprawdza się w biurze, jak i w domu.

Zobacz również: Jak usunąć z komputera zbędne aplikacje?

Po pobraniu programu Clipboard Manager, rozpakowujemy archiwum w wygodnym dla nas miejscu, a następnie włączamy aplikację. Po chwili zobaczymy przezroczyste okienko po prawej stronie, które będzie już zawierać elementy ze schowka, jeśli wcześniej go używaliśmy. Program jest bardzo łatwy w obsłudze. Jeśli chcemy, aby jakiś element był akurat aktywny w schowku, klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Send to Clipboard".

Możemy również nawigować przy pomocy klawiatury i wysyłać dany element do schowka poprzez wciśnięcie klawisza [Enter]. Co ciekawe, program pozwala również na prostą edycję obrazów poprzez dodanie tekstu, zmianę rozdzielczości etc. Przydaje się to szczelnie, gdy pracujemy z tekstem i wklejamy dużo zdjęć. Program jest bezpłatny i oferuje naprawdę dużą funkcjonalność, dlatego też warto go wypróbować. 

Zobacz również: Czym zastąpić systemowy Notatnik?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »