REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rodzina na Swoim, Dofinansowanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ocena dokumentacji aplikacyjnej na badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe - działanie 4.2 POIG

Aplikując o środki unijne w ramach procedury konkursowej możesz zostać poproszony o uzupełnienie złożonej dokumentacji lub wniesienie niezbędnych poprawek. Warto poznać proces oceny swojego wniosku aby być gotowym na taką ewentualność.

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

Ubiegając się o środki unijne wymagane jest złożenie kompletnej dokumentacji aplikacyjnej, obejmującej zarówno wniosek o dofinansowanie jak również załączniki. W przypadku złożenia niekompletnej dokumentacji możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie na etapie oceny wniosku.

Jak przebiega proces oceny dokumentacji aplikacyjnej na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

Po złożeniu wniosku o dofinansowanie na pozyskanie inwestora zewnętrznego nie powinieneś spoczywać na laurach. W ramach oceny możesz zostać poproszony o uzupełnienie złożonej dokumentacji.

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku o środki na innowacyjne produkty? Działanie 1.4 i 4.1 POIG

Aby skutecznie aplikować o środki unijne należy dołożyć wszelkiej staranności w wypełnianiu i kompletowaniu dokumentacji projektowej. Będzie ona dokładnie analizowana podczas oceny wniosku o dofinansowanie.

REKLAMA

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wsparcia z UE. Działanie 1.4 i 4.1 POIG

Poprzez spełnienie dodatkowych kryteriów podczas oceny dokumentacji aplikacyjnej możesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wsparcia ze środków unijnych.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej dla innowacyjnych produktów - działanie 1.4 i 4.1 POIG

Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na innowacyjny produkt i nie wiesz co dalej? Poznaj zasady oceny wniosków i przygotuj się na przyznanie wsparcia.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej na dofinansowanie kredytu technologicznego? Działanie 4.3 POIG

Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na spłatę części kredytu technologicznego i nie wiesz co dalej? Ten artykuł przybliży Ci zasady oceny dokumentacji aplikacyjnej i możliwości jej ewentualnej poprawy.

Jak powinna zostać sporządzona opinia o nowej technologii - działanie 4.3 POIG

Jednym z załączników do dokumentacji aplikacyjnej składanej przez przedsiębiorcę o przyznanie premii technologicznej jest opinia o nowej technologii. Z uwagi na fakt, iż kompletność dokumentacji jest badana na etapie oceny formalnej warto temu specyficznemu załącznikowi przyjrzeć się nieco bliżej.

REKLAMA

Więcej mieszkań dostępnych w programie Rodzina na swoim

W drugim kwartale kupić będzie można więcej mieszkań w ramach programu Rodzina na swoim. Od 1 kwietnia w większości województw wzrosły limity cen mieszkań dla kredytów preferencyjnych. Najdroższe mieszkania z rządową dopłatą można kupić w Warszawie.

Przygotuj plan rozwoju eksportu i zdobądź rynki zagraniczne – działanie 6.1 POIG – część II

Przedsiębiorcy zainteresowani wejściem na rynki zagraniczne mogą otrzymać dofinansowanie na tego typu działania ze środków europejskich. Przewiduje to działanie 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przypomnijmy – realizacja projektów w ramach działania 6.1 ma charakter dwu etapowy i obejmuje przygotowanie planu rozwoju eksportu (>etap I) oraz jego wdrożenie (etap II).

Przygotuj plan rozwoju eksportu i zdobądź rynki zagraniczne – działanie 6.1 POIG – część I

Twoja firma dobrze prosperuje, jesteś zainteresowany wejściem na rynki zagraniczne? Na dobry początek możesz  otrzymać dofinansowanie na tego typu działania ze środków europejskich. Przewiduje to działanie 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Kredyt technologiczny dla innowacyjnych przedsiębiorców - działanie 4.3 POIG

W ramach unijnego wsparcia przedsiębiorcy wdrażający nowe technologie będą mogli ubiegać się o spłatę części zobowiązań zaciągniętych w bankach komercyjnych.

Fundusze unijne na badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe - działanie 4.2 POIG

Wzrost innowacyjności polskich przedsiębiorstw poprzez badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe? Możliwość wsparcia innowacyjnych pomysłów oferuje dziś Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Pomoc doradcza dla innowacyjnych przedsiębiorstw - działanie 3.3.2 POIG

W dzisiejszych czasach pozyskiwanie kapitału zewnętrznego na rozwój firmy jest zadaniem trudnym. Może to ułatwić Unia Europejska, dzięki Programowi Operacyjnemu Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Zarządzanie własnością intelektualną - poddziałanie 5.4.1 POIG

Innowacyjne pomysły przed wprowadzeniem ich w życie powinny zostać skutecznie opatentowane. Koszty związane z uzyskaniem ochrony prawnej wytworów intelektualnych może pokryć Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Środki unijne na wsparcie elektronicznego biznesu - działanie 8.2 POIG

Zaciśnij współpracę ze swoimi klientami poprzez wykorzystanie technologii informatyczno-komunikacyjnych w swoim przedsiębiorstwie. Wsparcie tego typu działań oferuje Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Środki unijne na rozwój e-biznesu - działanie 8.1 POIG

Zamierzasz prowadzić i rozwijać swoją działalność w dziedzinie gospodarki elektronicznej? Koniecznie skorzystaj z unijnego Programu Innowacyjna Gospodarka.

Jak otrzymać dofinansowanie z UE na innowacyjny produkt? Działanie 4.1 POIG – część II

Rezultaty badań przeprowadzonych w działaniu 1.4 POIG (patrz część I) mogą zostać wdrożone w postaci innowacyjnego produktu, usługi lub procesu w ramach działania 4.1 POIG.

Spadną limity cen mieszkań w programie Rodzina na swoim

Obowiązujące obecnie rekordowe limity cen mieszkań obowiązujące w programie Rodzina na swoim mogą się od kwietnia znacząco zmienić. Warto więc pośpieszyć się ze złożeniem wniosku kredytowego.

Ranking kredytów mieszkaniowych - luty 2010

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych ofert kredytów hipotecznych. Takiego wysypu jak w lutym i pierwszych dniach marca nie było od jesieni 2008 r. W ubiegłym miesiącu i na początku marca zmiany wprowadziło niemal 20 instytucji.

Już 19 banków oferuje kredyty preferencyjne Rodzina na swoim

Do instytucji oferujących kredyty preferencyjne Rodzina na swoim dołączyły od początku marca dwa kolejne banki: Millennium i BNP Paribas Fortis.

Mieszkania z wyższych pięter z oknami od południa są droższe

Kupujący mieszkania poszukują najczęściej mieszkań położonych na wyższych piętrach bloków w kameralnych osiedlach z dobrą infrastrukturą. Według doradców Home Broker mieszkania w dobrej lokalizacji są nawet o 30 proc. droższe.

Najłatwiej skorzystać można z programu „Rodzina na swoim” w Łodzi

Ponad połowa mieszkań sprzedawanych przez deweloperów w Łodzi ma cenę niższą od maksymalnego limitu wyznaczonego dla preferencyjnych kredytów „Rodzina na swoim”.

Ranking kredytów hipotecznych – styczeń 2010

Trwająca odwilż na rynku kredytów hipotecznych powoduje, że banki liberalizują swoje oferty. Koszty kredytów spadają i - jak zapowiadają bankowcy - będą obniżać się dalej.

Tanie kredyty w euro

Im więcej mówi się o wejściu Polski do strefy euro, tym więcej banków wprowadza promocje kredytów we wspólnej walucie. Kredyty w euro stają się bardziej bezpieczne. Od początku 2010 roku dwa banki ponownie wprowadziły do oferty kredyty hipoteczne w euro, a kilka innych obniżyło marże.

Pożyczki udziałowców jako istotne źródło finansowania spółki

W okresie zwiększonego zapotrzebowania na kapitał obrotowy znaczenia nabiera finansowanie działalności spółek przez ich udziałowców w formie pożyczek. Jak powinna być udzielona taka pożyczka?

Kredyt w euro czy w złotych z dopłatą

Wielu kredytobiorców zadaje sobie pytanie: wybrać kredyt w euro, czy w złotych z państwową dopłatą. Za kredytem w walucie przemawiają optymistyczne prognozy umocnienia złotego. W dobrym przypadku kredyt w euro może być nawet o 41 tys. tańszy od programu „Rodzina na swoim”. Sytuacja może być jednak dokładnie odwrotna.

Nie maleje popyt na kredyt z dopłatą

Już w 17 bankach można starać się o kredyt z dopłatą Rodzina na swoim. Ostatnio dołączyły Allianz Bank, Bank BGŻ i MultiBank.

Ranking kredytów mieszkaniowych – grudzień 2009

Ostra rywalizacja banków w walce o kredyty hipoteczne sprawia, że coraz częściej spotykamy się z promocjami polegającymi na rezygnacji z prowizji lub obmiżeniu marży.

Rekordowy rok 2009 dla programu Rodzina na Swoim

W 2009 zaobserwowaliśmy odwrócenie dotychczasowych tendencji na rynku nieruchomości. Deweloperzy przestali już dyktować warunki, większe znaczenie zyskali ich klienci.

Kredyty hipoteczne w 2009 roku

Zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych w 2008 roku rzutowało na rynek kredytów mieszkaniowych w 2009 r. Wciąż utrzymywały się stosunkowo wysokie poziomy marż, choć ostatni kwartał przyniósł pierwsze symptomy poprawy sytuacji.

Najwięcej kredytów Rodzina na Swoim w województwie opolskim

Zmiany limitów cen dla programu Rodzina na Swoim spowodowały, że najwięcej kredytów preferencyjnych przyznano w województwie opolskim.

Ranking kredytów mieszkaniowych: Odwilż na rynku kredytów hipotecznych

Klienci banków coraz bardziej odczuwają poluzowanie polityki kredytowej banków. Banki, jeszcze kilka miesięcy temu niechętne do pożyczania na zakup mieszkań czy domów, z mniejszą rezerwą podchodzą do osób poszukujących pieniędzy na zakup nieruchomości.

Koniec programu Rodzina na Swoim?

Program „Rodzina na Swoim” ledwie zaczął nabierać na popularności, a już może się skończyć - donosi środowa „Gazeta Wyborcza”. Program dofinansowywania kredytów mieszkaniowych zostanie zawieszony z dnia na dzień, albo stopniowo przez trzy lata będzie tracił na atrakcyjności między innymi przez obniżanie limitu cen mieszkań, jakie mogą być finansowane przez kredyty z dopłatami – przewiduje dziennik.

Ranking Kredytów hipotecznych – październik 2009

W ciągu ostatniego miesiąca nie zaobserwowano zmiany głównych tendencji w ofercie kredytowej banków. Nadal możliwe jest uzyskanie kredytu bez wkładu własnego zarówno w złotówkach, jak i walutach obcych. Nie zmienił się również zakres kredytów w CHF, które oferuje obecnie siedem banków.

Kredyt z dopłatą mniej opłacalny przy zakupie większego mieszkania

Korzyści z zaciągnięcia kredytu z dopłatą są najbardziej odczuwalne w przypadku zakupu małych mieszkań, jedno- lub dwupokojowych. Rata w początkowym okresie spłaty może być o ponad jedną trzecią mniejsza od raty kredytu w euro czy we frankach. Inaczej jest w przypadku największego metrażu.

Jak wybrać najtańszy kredyt Rodzina na Swoim

Małe banki i BZ WBK do serca wzięły sobie idee programu Rodzina na Swoim i udzielając kredytów w ramach programu biorą niższe marże, niż przy zwykłym kredycie hipotecznym. Duże banki na programie chcą zarobić więcej niż zwykle.

Pułapki w kredytach Rodzina na swoim

Prowizja do 10 proc. w DomBanku i marża rosnąca po ośmiu latach w Banku Zachodnim WBK – to tylko przykłady pułapek czyhających na klientów ubiegających się o kredyt w programie Rodzina na Swoim

Większy dostęp do kredytów z dopłatą

Nawet 80 proc. mieszkań wystawionych na sprzedaż na rynku wtórnym w największych miastach Polski kwalifikuje się do ich zakupu w programie Rodzina na swoim po zmianie limitów cenowych, na których opiera się ustawa.

Ponad 60% mieszkań dostępnych na kredyt Rodzina na swoim

Preferencyjny kredyt Rodzina na swoim najłatwiej wykorzystać można w województwach: warmińsko-mazurskim, lubuskim i podlaskim. Prawie wszystkie oferowane tam mieszkania mają cenę niższą od limitów obowiązujących dla kredytów z rządową dopłatą. Najgorzej (24% dostępnych mieszkań) wygląda sytuacja w województwie pomorskim.

Kolejny bank z „Rodziną na swoim” dostępny w Expanderze

Niezależny Doradca Finansowy, Expander wprowadził do swojej oferty już szósty kredyt z dopłatą w rządowym programie „Rodzina na swoim”. Kredyt przygotowany przez Bank Zachodni WBK pozwala na zminimalizowanie raty kredytowej bez ponoszenia ryzyka kursowego.

Kredyt z dopłatą tańszy niż wynajem mieszkania

Zakup mieszkania na kredyt z dopłatą jest najlepszą alternatywą dla wynajmu mieszkania. W takim przypadku koszt najmu pokrywa nie tylko miesięczną ratę kredytu, ale również czynsz za własne M. Kredytobiorca wyjdzie na swoje także w przypadku, gdy zaciągnie standardowy kredyt w euro, ale pod warunkiem, że posiada wkład własny. Jeżeli jednak zaciągnie standardowy kredyt w złotych na 100% wartości nieruchomości, sporo dopłaci rezygnując z wynajmu.

Niejasne warunki kredytów Rodzina na swoim

Rodzinę na Swoim ma w ofercie już 14 banków. Ale uwaga, bo kilka z nich gra trochę nie fair, z oferty banku nie zawsze dowiemy się jaka jest marża kredytu.

Skarb Państwa dopłaca, banki cierpliwie czekają

Moda na kredyty z dopłatami nie ustaje. Lipiec przyniósł kolejne rekordowe wyniki. Kilka dni temu weszła w życie ustawa wspierająca kredytobiorców dotkniętych kryzysem gospodarczym. Tym osobom rząd oferuje nieoprocentowane pożyczki z możliwością ewentualnego umorzenia. Banki nie wychylają się z nowymi propozycjami.

Coraz droższe kredyty Rodzina na swoim

Co miesiąc Bank Gospodarstwa Krajowego donosi o rekordowej liczbie udzielonych kredytów preferencyjnych Rodzina na swoim. Niestety równie często banki informują o wyższych marżach. Na kredycie z dopłatą wciąż jednak można oszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Droższe kredyty z dopłatą

Wzrosły marże kredytów preferencyjnych. Jeszcze w lutym wynosiły średnio 1,45%, a obecnie jest to już 2,84% - wynika z analizy Expandera. Wciąż jednak opłaca się zaciągać preferencyjne kredyty „Rodzina na swoim”. Rata takiego kredytu o przeciętnym oprocentowaniu na 200 tys. zł, spłacanego przez 30 lat, wynosi obecnie 885 zł. Od lutego wzrosła o 72 zł, ale nadal jest o ok. 560 zł niższa niż w przypadku kredytu bez dopłaty.

Rekordowa popularność kredytów preferencyjnych

Rządowy program „Rodzina na Swoim”, mający na celu pomoc w zdobyciu własnego mieszkania działa już 2,5 roku. Ale takiego powodzenia, jak w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nie notował w swojej historii. Czerwiec był pod tym względem rekordowy.

Kredyty preferencyjne szturmują rynek

Kredyty z rządową dopłatą upowszechniły się na rynku kredytowym. W maju udzielono ich przeszło czterokrotnie więcej niż w styczniu. Trudno przesądzić jak duży wpływ program wywiera na ceny nieruchomości.

Finamo: Nie zabierajcie nam kredytów preferencyjnych

Firma doradztwa finansowego Finamo zdecydowanie sprzeciwia się wprowadzeniu znaczących zmian w funkcjonowaniu kredytów mieszkaniowych z programu „Rodzina na swoim”. Takie działanie niesie ze sobą duże ryzyko znacznego ograniczenia dostępności programu. Popiera natomiast rozszerzenie grupy beneficjentów o osoby samotne.

Nieruchomości: więcej transakcji dzięki „Rodzinie na swoim”

Zgodnie z oczekiwaniami maj przyniósł dalszy wzrost transakcji na rynku mieszkaniowym oraz niewielki wzrost cen w porównaniu do kwietnia.

REKLAMA