| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Kolejny bank z „Rodziną na swoim” dostępny w Expanderze

Kolejny bank z „Rodziną na swoim” dostępny w Expanderze

Niezależny Doradca Finansowy, Expander wprowadził do swojej oferty już szósty kredyt z dopłatą w rządowym programie „Rodzina na swoim”. Kredyt przygotowany przez Bank Zachodni WBK pozwala na zminimalizowanie raty kredytowej bez ponoszenia ryzyka kursowego.

Program „Rodzina na swoim” od początku roku bije rekordy popularności. Po zwiększeniu limitów cenowych, od stycznia liczba kredytów udzielonych w ramach tego programu rośnie lawinowo. Według informacji Banku Gospodarstw Krajowego, który dopłaca połowę odsetek, od początku roku udzielono już blisko 19 tys. kredytów na łączną kwotę ponad 3,2 mld złotych.

Expander wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadza do swojej oferty już szósty kredyt proponowany w ramach programu „Rodzina na swoim”. Kredyt mieszkaniowy z dopłatą Banku Zachodniego WBK jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w tej kategorii produktów hipotecznych. Oprocentowanie jest sumą marży wynoszącej 2 punkty procentowe oraz średniej kwartalnej 3-miesięcznej stawki WIBOR. Maksymalny wskaźnik LTV (stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości) wynosi 80%. Po ośmiu latach marża wyniesie 2,5 p.p. i będzie doliczana do trzymiesięcznej stawki WIBOR. Klient może skorzystać z sześciomiesięcznej karencji w spłacie kapitału.

O kredyt w programie „Rodzina na swoim” mogą się ubiegać osoby planujące kupno mieszkania lub domu, małżeństwa, osoby samotnie wychowujące przynajmniej jedno dziecko, planujące budowę lub przebudowę domu. W przypadku, gdy małżeństwo nie posiada zdolności kredytowej, istnieje możliwość przystąpienia do kredytu z osobą spokrewnioną z kredytobiorcą, np. rodzicami, rodzeństwem, a także teściami.

Spadające ceny mieszkań sprzyjają dostępności kredytów z dopłatą. Coraz więcej lokali spełnia bowiem kryteria programu „Rodzina na swoim” dotyczące maksymalnej ceny metra kwadratowego. W ramach tego programu Expander – Niezależny Doradca Finansowy współpracuje również z innymi bankami: Bankiem Pocztowym, BPH, Dom Bankiem, Pekao SA i Pekao Bankiem Hipotecznym. - Dzięki tak bogatej ofercie doradca finansowy może zaproponować kredyt najlepiej dopasowany do indywidualnej sytuacji kredytobiorców – mówi Tomasz Kowalski, dyrektor Departamentu Produktów Bankowych w Expander Advisors.
Osoby, które nie spełniają warunków umożliwiających zaciągnięcie kredytu z dopłatą otrzymają w Expanderze najkorzystniejszą ofertę standardowego kredytu. Po uwzględnieniu takich parametrów, jak waluta kredytu, wysokość oprocentowania czy wymagany wkład własny może się okazać, że miesięczna rata będzie równie atrakcyjna, jak w przypadku kredytu oferowanego w ramach programu „Rodzina na swoim”.

Poza ofertą kredytów hipotecznych, u doradców Expandera dostępne są również produkty inwestycyjne, oszczędnościowe i emerytalne. W oddziałach Expandera można również zaciągnąć kredyt refinansowy, konsolidacyjny, a także pożyczkę gotówkową – dopasowane do indywidualnych potrzeb. Expander oferuje ponadto szeroką gamę produktów ochronnych i może zaproponować pełny model finansów osobistych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »