REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kryzys, Beneficjent

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak aplikować o środki unijne w województwie łódzkim

Tylko do 23 czerwca 2010 roku trwa nabór wniosków o dofinansowanie w działaniu III.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wsparcie może zostać udzielone przedsiębiorcom tylko na podstawie kompletnej i poprawnej dokumentacji aplikacyjnej.

Ruszył konkurs na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim – część II

Konkurs ma na celu podniesienie konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw w województwie łódzkim poprzez rozwijanie i wykorzystanie wyników prac badawczo-rozwojowych.

Ruszył konkurs na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim – część I

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby wykorzystać wyniki prac badawczych na potrzeby rozwoju swoich firm powinni zainteresować się możliwościami wsparcia, jakie oferuje na ten cel Unia Europejska. Jest, o co walczyć, gdyż na realizację projektów w ramach konkursu przeznaczono ponad 27 mln PLN.

Miary oceny sytuacji majątkowej – wskaźniki zdolności do regulowania należności i zobowiązań firmy

Wyliczanie i systematyczna (najlepiej w odstępach miesięcznych) obserwacja wskaźnika zdolności do regulowania zobowiązań (Nz), umożliwia obserwację czy zadłużenie się nie pogłębia.

REKLAMA

Fundusze unijne na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim

Tylko do 19 maja br. trwa nabór projektów na wsparcie inwestycyjne małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim. Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem wsparcia powinni niezwłocznie przygotować wnioski o dofinansowanie i aplikować o środki unijne przed wskazanym terminem.

Środki odwoławcze dla projektów inwestycyjnych w małopolskim

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej, jest ona poddawana szczegółowej ocenie pod kątem spełniania poszczególnych kryteriów programowych. Może się jednak zdarzyć, że wniosek zostanie odrzucony. Od tej decyzji przysługuje nam możliwość wniesienia protestu.

Słaby wizerunek europejskich banków

Duże zaangażowanie europejskich banków w obligacje państw których wypłacalność stoi pod znakiem zapytania budzi coraz większe obawy analityków branży bankowej.

Protest na odrzucenie wniosku w konkursie dla firm w małopolskim

W konkursie na projekty inwestycyjne w województwie małopolskim, wnioskodawcom przysługuje prawo do wniesienia protestu na wynik oceny wniosku. Zawartość protestu, jako środka odwoławczego jest ściśle określona zapisami Regulaminu konkursu.

REKLAMA

Ocena wniosku na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim

Udzielenie wsparcia z funduszy unijnych następuje na podstawie dokumentacji aplikacyjnej złożonej przez przedsiębiorcę w trakcie naboru wniosków. Po złożeniu wniosku możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie, poprawę lub udzielenie dodatkowych wyjaśnień. Wystąpienie takiej sytuacji wcale nie musi przekreślać szansy na zdobycie unijnych pieniędzy.

Zasady kwalifikowania wydatków w ramach RP w mazowieckim– część II

Unia Europejska oferuje pomoc dla przedsiębiorców z Mazowsza w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Warto poznać podstawowe zasady kwalifikowania wydatków w ramach tego programu aby móc skuteczniej ubiegać się o dofinansowania swojej inwestycji.

Procedura występowania o wsparcie dla projektów z województwa mazowieckiego

Droga do uzyskania dotacji unijnej bywa długa i kręta. Pierwszym krokiem do jej zdobycia jest przygotowanie dokumentacji konkursowej i aplikowanie o środki w ramach ogłoszonego naboru wniosków o dofinansowanie.

Wsparcie unijne dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw w województwie warmińsko-mazurskim

Coraz mniej czasu zostało na złożenie dokumentów aplikacyjnych w konkursie na transfer wiedzy pomiędzy przedsiębiorstwami a jednostkami naukowymi w regionie warmińsko-mazurskim. Podmioty zainteresowane otrzymaniem pomocy unijnej powinny rozpocząć przygotowanie wniosku o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami.

Jak poprawnie promować i informować o unijnym dofinansowaniu w łódzkim?

Przedsiębiorcy realizujący projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego są zobowiązani do zachowania odpowiednich wymogów w zakresie promocji i informacji o unijnej pomocy.

Unijne pieniądze na doradztwo, targi i misje gospodarcze w lubuskim

Istnieje możliwość otrzymania unijnego wsparcia na realizację projektów związanych z uzyskaniem specjalistycznego doradztwa oraz udziału w targach i misjach gospodarczych. Ruszył konkurs na wsparcie tego typu projektów w województwie lubuskim.

Kupuj na spadkach

Inwestorzy podejmujący większe ryzyko osiągają zwykle ponadprzeciętne zyski. Czy, i ile można było zarobić na papierach wartościowych emitowanych w krajach stojących na krawędzi bankructwa, oraz czy warto obecnie myśleć o kupnie przecenionych aktywów finansowych Grecji?

Dotacje na szkolenia oraz doradztwo w województwie dolnośląskim – działanie 8.1.1 POKL

W województwie dolnośląskim można starać się o dotacje unijne na szkolenia oraz doradztwo w ramach ogłoszonego właśnie naboru wniosków. Takie możliwości oferuje komponent regionalny Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dodatkowe kryteria merytoryczne - działanie 4.4 POIG

Przedsiębiorcy, którzy podjęli próbę zdobycia unijnych pieniędzy na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, mogą zwiększyć swoje szanse poprzez spełnienie dodatkowych kryteriów merytorycznych. Zwiększ swoje szanse i otrzymaj dotacje z UE.

Grecja może rozczarować inwestorów

Kurs euro cały czas wrażliwy jest na problemy Grecji. Rentowność długoterminowych obligacji Grecji wzrosła do najwyższych poziomów od czasu przystąpienia do strefy euro. Coraz częściej pojawiają się głosy o możliwym bankructwie Grecji.

Marki gastronomiczne bogacą się dzięki franczyzobiorcom

System franczyzowy coraz bardziej kusi inwestorów. A jednym z najbardziej popularnych segmentów rynku, na którym działają franczyzobiorcy to sektor gastronomiczny.

Zapowiadane kolejne pakiety stymulacyjne wpłyną na osłabienie dolara

Prezydent Obama w swoim wystąpieniu zapowiedział ostrą walkę z rosnącym bezrobociem za pomocą nowych pakietów stymulacyjnych. Może spowodować to osłabienie amerykańskiej waluty.

Podsumowanie Roku 2009

Wielu ekonomistów uważało że skutki kryzysu na rynkach finansowych nasilą się w roku 2009. W rzeczywistości jednak, giełdowe indeksy znacznie wzrosły, pojawiły się też nadzieje na trwałą poprawę koniunktury.

Branża ubezpieczeniowa odporna na kryzys

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport o stanie sektora ubezpieczeniowego po I półroczu 2009 roku. Jak wypadły ubezpieczenia komunikacyjne i czy w nowym roku możemy spodziewać się podwyżek AC i OC?

Wiara w koniec kryzysu

Wyniki firm za mijający rok przedstawiają się dużo gorzej od prognozowanych przez biznesmenów rok temu. Mimo to polscy przedsiębiorcy wierzą, że kryzys mają już za sobą i z optymizmem patrzą w przyszłość.

Lepsze informacje z Dubaju

Poranne wieści, iż emirat Abu Dhabi zamierza po sąsiedzku wesprzeć emirat Dubaju kwotą 10 mld USD, aby ten mógł spłacić część zobowiązań Dubai World opiewających na 60 mld USD, doprowadziły do poprawy nastrojów na rynkach, chociaż dość krótkoterminowej.

Fundusze zarabiające na spadkach coraz popularniejsze

Na rynku funduszy inwestycyjnych coraz częściej poszukiwane są produkty pozwalające zarabiać na spadkach kursów giełdowych. Na zagranicznym rynku funduszy inwestycyjnych pojawił się ostatnio nowy trend. Klasyczne konstrukcje powoli wypierane są przez alternatywne instrumenty pozwalające zarabiać zarówno na wzroście, jak i na spadku cen aktywów.

Podrożały kredyty świąteczne

Kryzys na rynkach finansowych spowodował, że kredyty na święta w tym roku są droższe o kilkanaście procent. Kto udźwignie ten ciężar?

Coraz niechętniej zaciągamy kredyty

Prawie 60 proc. Polaków uważa, że obecny światowy kryzys finansowy skłoni ich do bardziej przemyślanych decyzji kredytowych w przyszłości. W efekcie ponad połowa obecnych kredytobiorców zrezygnuje lub odłoży decyzje o zaciągnięciu kolejnej pożyczki, chyba że będzie to kredyt konsolidacyjny – wynika z badań przygotowanych na zlecenie doradców finansowych Family Finance.

Branża ubezpieczeniowa broni się przed kryzysem

Według danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, zysk netto ubezpieczycieli w I kwartale 2009 roku wyniósł blisko 1,5 miliarda złotych. Oznacza to wzrost o 32 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2008 roku.

Małe i średnie firmy w walce z kryzysem

Przeżywamy obecnie największy od 70 lat kryzys gospodarczy. Eksport, inwestycje zagraniczne, kredyty, kursy walut - to kanały przez które przedostał się on do Polski.

Kryzys nie uderzył w kieszeń Św. Mikołaja

Migocące lampki dekorujące sklepowe stoiska, melodia piosenki Last Christmas towarzysząca na każdym kroku, świąteczne opakowania towaru, który na co dzień jest obecny na półkach supermarketu mają sprawić, że w okresie od połowy listopada do końca grudnia chcemy kupić jak najwięcej ładnych i nie zawsze przydatnych rzeczy. Czy w tym roku w warunkach panującego kryzysu będzie inaczej?

Kryzys dosięga rynek nieruchomości komercyjnych w USA

Ceny nieruchomości komercyjnych w USA w niektórych segmentach rynku są o ponad 70 proc. niższe niż w szczycie koniunktury. Szacuje się, że nawet 750 mld USD kredytów może nie doczekać się refinansowania.

Kryzys nakręca popyt w branży kosmetycznej

W czasie kryzysu gospodarczego kobiety chcą wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjnie. To z kolei nakręca sprzedaż branży kosmetycznej.

Rynek giełdowy, jak Titanic

Wszystko wskazuje na to, że nie tylko pamięć inwestorów jest krótka, ale i horyzont, z jakim patrzą w przyszłość, nie jest zbyt odległy. To nie do inwestorów trzeba jednak mieć pretensje. Oni w większości zachowują się racjonalnie, choć jedni bardziej, a inni mniej.

Przyszłość światowej gospodarki wciąż niepewna

Choć mamy coraz więcej sygnałów, że w światowej gospodarce dzieje się coraz lepiej, to nadal przyszłość jest obarczona wieloma ryzykami. Nadal dają o sobie znać globalne nierównowagi – to tylko niektóre ze stwierdzeń wypowiadanych w trakcie międzynarodowego seminarium zorganizowanego przez NBP.

Aktywność przedsiębiorców ratuje polską gospodarkę

Polska gospodarka radzi sobie dobrze z kryzysem, choć to raczej zasługa takich czynników, jak zaprogramowanie przez poprzedni rząd obniżenie składki rentowej i PIT, wywołane przez rynek osłabienie złotego, a także odziedziczone z przeszłości niskie zadłużenie bankowe przedsiębiorstw i gospodarstw domowych – wynika z raportu Okresowa Ocena Komitetu Monitorującego opublikowanego w listopadzie br. przez BCC.

BCC: niepodejmowanie reform opóźni wychodzenie z kryzysu

Skutki światowej recesji będziemy odczuwać długo. Dłuższe wychodzenie z kryzysu będzie związane m.in. z tym, że minister finansów wraz z szefem rządu nie zapowiadają koniecznych reform – podaje Business Centre Club (BCC).

Unijna gospodarka jest na drodze stopniowego ożywienia

Zgodnie z jesienną prognozą służb Komisji Europejskiej gospodarka UE wyjdzie z recesji w drugiej połowie tego roku, choć w ciągu całego 2009 roku PKB spadnie o około 4 proc.

Nie można liczyć na poprawę koniunktury w tym roku

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w październiku utrzymał poziom notowania rocznego z poprzedniego miesiąca, indeks kwartalny stracił jeden punkt, a półroczny zyskał. Nie wróży to znaczącej poprawy koniunktury w tym roku.

Lewiatan: kryzys ustępuje

Według ekspertów Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, obserwowane od wielu miesięcy spadkowe tendencje w gospodarce zostały zatrzymane.

Spadły zyski polskich firm

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował dane o wynikach przedsiębiorstw za ubiegły rok. Zysk netto na koniec roku 2008 wykazało 79,6 proc. ogółu badanych jednostek (84 proc. w 2007 roku), a uzyskane przez nie przychody stanowiły 78,6 proc. przychodów z całokształtu działalności (w 2007 roku 9,8 proc.).

Przedsiębiorcy wobec kryzysu

Gospodarki światowe wciąż borykają się z kryzysem. Problemy z finansowaniem i utrzymaniem się na rynku mają zarówno giganty działające w kluczowych branżach, jak i firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Tym czasem Polska na tle krajów unijnych najmniej odczuwa wpływ stagnacji.

Firmy wobec kryzysu

Przedstawiciele firm obecnych na polskim rynku są podzieleni w ocenie wpływu kryzysu na prowadzoną przez nich działalność – wynika z raportu InfoMonitora „Wskaźnik Bezpieczeństwa Działalności Gospodarczej”.

IBnGR: Polska uniknie recesji

W przyszłym roku należy spodziewać wyraźniej poprawy koniunktury rynkowej na świecie i wzrostu wiodących gospodarek. Pozytywne zmiany na rynku odnotuje także Polska – prognozuje Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR).

Firmy chcą zwiększyć nakłady inwestycyjne

Polskie firmy działające w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw planują rozwój – poinformował Departament Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki.

Nowe, ostre regulacje na rynku kredytów

Komisja Nadzoru Finansowego kończy prace nad kolejnymi regulacjami, mającymi na celu zaostrzenie zasad udzielania przez banki kredytów. Tym razem dotyczą one badania i ustalania zdolności kredytowej klientów. Banki protestują, klienci się przyglądają, co z tego dla nich wyniknie. Każda ze stron ma swoje racje.

W wyniku kryzysu wzrosły koszty usług bankowych

W ciągu ostatniego roku większość banków wprowadziła podwyżki. W górę poszły opłaty za prowadzenie rachunku, używanie karty płatniczej, czy koszty przelewów.

Przedsiębiorcy zaczynają czuć się bezpiecznie

W odczuciu polskich przedsiębiorców przez ostatnie trzy miesiące wyraźnie wzrosło bezpieczeństwo gospodarcze. Wskaźnik BIG wzrósł do poziomu 7,28 pkt i jest o 5,84 pkt wyższy niż podczas pomiaru lipcowego – wynika z cyklicznego Raportu BIG przygotowywanego przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej.

Rząd wspiera przedsiębiorców dotkniętych kryzysem

Do tej pory do Terenowych Biur Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wpłynęło 29 wniosków od przedsiębiorców. Wnioski te opiewają łącznie na kwotę ponad 6,2 mln zł i dotyczą około 3,8 tys. pracowników.

Rosną koszty kart kredytowych

Banki już nie wciskają klientom kart kredytowych za wszelką cenę. Stopniowo podnoszone są koszty posiadania plastikowych pieniędzy.

Polskie firmy mają kłopoty finansowe

Polscy przedsiębiorcy co raz gorzej radzą sobie z kryzysem. Prawie połowa z nich ma kłopoty finansowe i nie może liczyć na szybką poprawę sytuacji.

REKLAMA