reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy wobec kryzysu

Firmy wobec kryzysu

Przedstawiciele firm obecnych na polskim rynku są podzieleni w ocenie wpływu kryzysu na prowadzoną przez nich działalność – wynika z raportu InfoMonitora „Wskaźnik Bezpieczeństwa Działalności Gospodarczej”.

Badaniem zostali objęci pracownicy firm trzech segmentów rynku. Autorzy raportu przeprowadzili 200 wywiadów w grupach dostawców usług finansowych, dostawców usług masowych oraz w grupie przedsiębiorców.

Według danych raportu, który został opublikowany w październiku br. ponad połowa ogółu badanych deklaruje, że firma odczuwa negatywne skutki kryzysu.

Z kolei dla 38 proc. ankietowanych obecna sytuacja gospodarcza nie przyniosła żadnych zmian. Ciekawe jest także to, że dla 6 proc. badanych kryzys przyniósł pozytywne skutki i zwiększył ilość zamówień.

Autorzy raportu zaznaczają, że najdotkliwiej kryzys odczuwają przedsiębiorcy indywidualni – aż 67 proc. przyznaje, że odczuwa jego negatywne skutki. Jednocześnie co trzeci podkreśla, że kryzys nie wpłynął na działalność jego firmy.

Z analizy wynika także, że najlepiej sytuacja wygląda w grupie dostawców usług masowych. Tu ponad połowa badanych deklaruje, że spowolnienie gospodarcze nie pogorszyło sytuacji firmy. I jest to jedyna grupa, wśród której ilość przedstawicieli firm nieodczuwających efektów kryzysu jest większa niż tych, którzy odnotowują straty.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Tagi

kryzys

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kolmers Legal

Kancelaria prawna dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama