REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kredyt hipoteczny, Stopa zwrotu z inwestycji

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Wniosek kredytowy: jakich dokumentów potrzebujesz

Objętość dokumentacyjna wniosku o kredyt hipoteczny jest uzależniona nie tylko od rodzaju źródła dochodu wnioskodawców. Duże znaczenie ma także sytuacja prawna, jak i rynek nieruchomości, na którym dokonuje się zakupu lokalu.

Stopy procentowe stoją a kredyty w PLN tanieją

Wczoraj Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych zgodnie z oczekiwaniem. Spadają jednak koszty kredytów w złotych, dzięki obniżce marż kredytowych i spadku stopy WIBOR.

Czy mechanizm bilansujący w kredycie się opłaca

Czy zastanawiałeś się kiedyś po co płacić odsetki od całego kredytu, skoro posiadasz znaczące środki na koncie w tym samym banku? Masz wolne środki, chciałbyś zmniejszyć wysokość raty, ale bez nadpłacania kredytu? Rozwiązaniem może być mechanizm bilansujący. Sprawdź gdzie i na jakich warunkach możesz z niego skorzystać.

KNF: kredyty walutowe stanowią problem

Ci, którzy mieli nadzieję, że zapisy nowelizacji Rekomendacji S nie wejdą w życie, srogo się zawiedli. KNF nie ma zamiaru ustąpić i jako powód ograniczenia kredytów walutowych, podaje znaczne ryzyko kursowe, z którymi boryka się część kredytobiorców.

REKLAMA

Mieszkania na kredyt z dopłatą bardziej dostępne?

Dostępność lokali kupowanych na kredyt z dopłatą w niektórych miastach wzrośnie. Przyczyną jest średnia podwyżka limitów w programie „Rodzina na Swoim” w IV kwartale 2010 o 3,2% w połączeniu ze stabilizacją cen mieszkań.

Czy opłaca się spłacać kredyt bezpośrednio w walucie

W 2009 r. Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła Rekomendację S(II). Umożliwiła ona spłatę rat w walucie zaciągniętego kredytu. Dzięki temu osoby, posiadające kredyt w walucie obcej, mogą zmniejszyć wysokość rat, unikając po części kosztu spreadu walutowego w danym banku.

Ile może kosztować ubezpieczenie niskiego wkładu

Ubezpieczenie niskiego wkładu to na polskim rynku kredytów mieszkaniowych standard. Warto mu się jednak przyjrzeć bliżej, gdyż może mocno pustoszyć naszą kieszeń i to przez kilkanaście lat. W zależności od banku składka na ubezpieczenie niskiego wkładu może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Nowe fundusze inwestycyjne warte ryzyka?

Nowo powstałe fundusze inwestycyjne mogą nie cieszyć się zbyt dużym zaufaniem, gdyż określenie ich efektywności jest wręcz niemożliwe. Czy takie myślenie jest słuszne? Może jednak warto podjąć ryzyko?

REKLAMA

Co zrobić, gdy zabraknie zdolności kredytowej

Mimo wygasającego kryzysu banki wciąż restrykcyjnie podchodzą do warunków, jakie musi spełnić potencjalny kredytobiorca. Sprawdź, z jakich powodów bank może nie chcieć udzielić Ci kredytu na zakup nieruchomości i czy można temu zaradzić.

Co zrobić, aby kredyt studencki spłacił się sam?

Nie jest tajemnicą, że studenci posiadają sporo wydatków. Sposobem na ich sfinansowanie może być zaciągnięcie kredytu studenckiego. Jest to niezwykle tanie źródło kapitału, ze względu na bardzo korzystne warunki. Dodatkowo przedsiębiorczy student może sprawić, aby taki kredyt spłacił się sam.

Konto oszczędnościowe zamiast lokaty wciąż się opłaca

Oprocentowanie kont oszczędnościowych systematycznie spada. Najlepsze to wciąż te z kapitalizacją dzienną. Ich oprocentowanie znajduje się obecnie na poziomie półrocznych lokat terminowych.

Ubezpieczenie - ukryty koszt kredytu

Przy wyborze kredytu na ogół sugerujemy się najbardziej widocznymi kosztami: oprocentowaniem i prowizją. W praktyce zdarza się, że większym od prowizji kosztem są ubezpieczenia, których banki z reguły nie eksponują w ofertach.

Pomysły na inwestowanie w nieruchomości – cz. II

Nieruchomości powinny być elementem portfela inwestycyjnego. Poniżej dowiesz się czy warto inwestować w grunty rolne i jakie ryzyko czeka na Ciebie przy inwestowaniu w budowane mieszkania.

Pomysły na inwestowanie w nieruchomości – cz. I

Masz nadmiar gotówki, który chcesz zainwestować? Zakup mieszkania na wynajem bądź kupno nieruchomości wakacyjnej mogą być dla Ciebie ciekawymi propozycjami. Sprawdź czy takie rozwiązania się opłacają i jakie ryzyko się z nimi wiąże.

Ranking lokat bankowych - wrzesień 2010

Wrześniowe zestawienie lokat bankowych Gold Finance nie przyniosło żadnych rewolucji. Banki przystopowały i cierpliwie czekają na nowe dane, które dadzą jakiś impuls do zmian na rynku finansowym.

Zadatek czy zaliczka - co jest korzystniejsze

Zakup mieszkania na kredyt wiąże się z podpisaniem umowy przedwstępnej. Zabezpieczeniem takiej umowy może być wymóg wpłaty zadatku lub zaliczki, z czego zbywcy ochoczo korzystają. Czym zadatek różni się od zaliczki i która opcja jest korzystniejsza?

Fundusze hedgingowe - wyniki w sierpniu 2010

Czy inwestycje w fundusze hedgingowe przyniosły w sierpniu jakieś owoce? Z analiz wynika, że tak, choć były one mniejsze niż miesiąc wcześniej. Warto także zauważyć, iż w sierpniu indeksy giełdowe nie radziły sobie najlepiej.

Co musi zrobić obcokrajowiec, aby dostać kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny wśród obcokrajowców cieszy się coraz większą popularnością. Niestety często napotykają oni na problemy z jego uzyskaniem w polskich bankach. Niejednokrotnie wiąże się to ze straconym czasem lub dodatkowymi wymogami.

Kredyt hipoteczny: jak banki się zabezpieczają

Podstawową formą zabezpieczenia kredytu hipotecznego jest wpisana w dziale czwartym księgi wieczystej hipoteka (lub hipoteki). Nie jest to jednak jedyne stosowane rozwiązanie. Banki, jak się bowiem okazuje, dysponują dość pokaźnym arsenałem środków, które wykorzystują do zabezpieczenia swoich wierzytelności.

Dlaczego warto włączyć koszt remontu w kredyt hipoteczny

Stan deweloperski mieszkania czy też okazyjnie kupiony lokal na rynku wtórnym, często nie pozwala na wprowadzenie się nowych właścicieli tuż po otrzymaniu kluczy. Bez środków na wykończenie czy remont, zamieszkanie w nowym miejscu może odłożyć się w czasie. Jest na to jednak lekarstwo.

Które roczne lokaty dały zyski pomimo inflacji w sierpniu 2010

Póki co inflacja nie przeszkodziła w zdobyciu realnych zysków na lokatach założonych w sierpniu 2009 r. Jednakże za rok o tej porze może być znacznie gorzej.

O czym pamiętać po podpisaniu umowy kredytowej

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że spłacanie raty nie jest jedynym obowiązkiem, jaki narzuca na kredytobiorcę umowa kredytowa. O czym należy jeszcze pamiętać, aby nie popaść w kłopoty? Poniżej kilka wskazówek dla świeżo upieczonych właścicieli wymarzonego M.

Jak kupić na kredyt mieszkanie obciążone hipotecznie

Szukając ofert mieszkań na rynku wtórnym kupujący z reguły omijają lokale z “historią”, czyli np. obciążone hipoteką. Czy słusznie?

Ranking kredytów mieszkaniowych - sierpień 2010

Banki zaczęły zaciekle walczyć o klientów. Efekt? Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. W lipcu spadały marże, ogłaszano nowe promocje i oferty. Sierpień był trochę spokojniejszy, choć i tak nie brakowało w nim nowości. Całkiem prawdopodobne, że we wrześniu banki znów ruszą do ataku z pełną parą.

Rynek kredytów hipotecznych VIII 2010 r.

W sierpniu zmiany na rynku kredytów hipotecznych były niewielkie. Dopiero początek września przyniósł znaczące ruchy w kierunku uatrakcyjnienia oferty przez część banków. Dotyczyły one zarówno obniżek marż jak i dalszej liberalizacji uzyskiwania kredytów hipotecznych.

Czy limity cen Rodzina na Swoim spadną

Limity cen mieszkań programu Rodzina na Swoim mogą się zmienić i to już niedługo. Wojewodowie zobowiązani są zaktualizować je po III kwartale 2010 r. Nowe dane zostaną opublikowane pod koniec września i zaczną obowiązywać w październiku. Jeśli więc planujesz skorzystać z kredytu preferencyjnego, radzimy się pospieszyć.

Czym jest wskaźnik LTV

Zaciągając kredyt hipoteczny bank może nas poinformować, że nie spełniamy wymaganego poziomu LTV. Znajomość ograniczeń i szans, jakie daje ten wskaźnik, umożliwia nie tylko uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej, ale i otrzymanie oferty korzystniejszej nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zakup mieszkania czy najem - co się bardziej opłaca

Chcesz kupić własne M? Czy jest to jednak dobre posunięcie? Może się zdarzyć, że zakup mieszkania na kredyt wcale nie będzie tańszy od najmu. Wszystko zależy od miasta oraz warunków oferty kredytowej.

Kredyt ze stałym oprocentowaniem okazał się kosztowny

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem, który ING Bank Śląski oferował od września 2008 r., okazał się niewypałem. Z analiz wynika, że w ciągu 2 lat raty były w sumie o 12,8 tys. zł droższe niż w przypadku kredytu ze zmiennym oprocentowaniem.

Czy oszczędzanie na lokatach znów będzie zyskowne

Coraz mniej banków obniża oprocentowanie lokat. Czy to oznacza, że lokaty wkrótce znów będą zyskowne?

Skąd banki czerpią informacje o klientach

Banki coraz częściej korzystają z portali społecznościowych, takich jak „Nasza Klasa”, aby zbierać informacje o klientach. Przykładowo mogą się dowiedzieć, czy i ile dzieci posiadasz, co może znacznie obniżyć Twoją zdolność kredytową.

Które fundusze inwestycyjne dały zarobić w sierpniu 2010r.

W rankingu TFI przygotowanym wspólnie przez Expandera i Dziennik Gazetę Prawną, w sierpniu najlepszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych okazał się Fortis TFI. Ponadto z danych wynika, że bardzo dobre wyniki miały fundusze inwestujące na rynku polskich obligacji. Blisko 2/3 z nich zyskało powyżej 1%.

Akcyjne fundusze zagraniczne - wyniki w sierpniu 2010

W sierpniu najbardziej mogą być zadowoleni inwestorzy lokujący swój kapitał w rynki wschodzące, w szczególności azjatyckie. Z kolei rynki rozwinięte miały w danym miesiącu trochę kłopotów.

Dlaczego rząd likwiduje program Rodzina na Swoim

Rząd w dobie kryzysu szuka oszczędności gdzie się da. Program „Rodzina na Swoim” niestety nie umknął jego uwadze. Ministerstwo Infrastruktury ma zamiar zmienić zasady udzielania pomocy, a od 31 grudnia 2012 roku zakończyć przyjmowanie nowych wniosków.

Złoto zyskowniejsze od akcji?

W ciągu ostatnich dziesięciu lat, inwestowanie w złoto okazało się korzystniejszą strategią niż lokowanie kapitału w akcje. Z analizy wynika, że kruszec ten przyniósł inwestorom wyższe zyski przy jednocześnie stosunkowo niskim ryzyku.

Fundusze nieruchomości - wyniki w sierpniu 2010

W sierpniu na prowadzenie wybił się fundusz BPH Nieruchomości Europy Wschodzącej, który zarobił ponad 4%, gdy większość podmiotów traciła. Należy jednak zauważyć, iż w skali tego roku wszystkie fundusze nieruchomości wychodzą na plus.

Jakie jesienne promocje kredytów mamy do wyboru

Jesień przynosi nam nowe oferty kredytów hipotecznych. Obecnie już trzy banki ruszyły z promocjami. Czy są one wystarczająco atrakcyjne, aby skusić klientów?

O ile dziecko zmniejsza zdolność kredytową rodziców

Dziecko traktowane jest przez banki jako wydatek w domowym budżecie rzędu 200 - 700 zł miesięcznie. Oznacza to, że ogranicza ono zdolność kredytową rodziców. Jak bardzo w rzeczywistości może zmniejszyć ono szanse na uzyskanie kredytu?

Obligacje Lehamn Brothers: Citi Handlowy wprowadzał w błąd?

Część klientów Citi Handlowego może mieć powody do zadowolenia. A dokładnie Ci, którzy nabyli obligacje upadłego Lehman Brothers za pośrednictwem tego banku. Dlaczego? W sporze prowadzonym z powództwa cywilnego, dotyczącym uzyskania odszkodowania od banku, osiągnęli oni połowiczny sukces. Jednakże, mimo materiałów obciążających doradców, postępowanie karne zostało umorzone.

W które fundusze parasolowe warto zainwestować

Po pierwsze bogata oferta produktowa, po drugie dobre wyniki subfunduszy, a po trzecie relatywnie niskie koszty – to trzy podstawowe cechy, które powinny charakteryzować dobry fundusz parasolowy. Czy na naszym rynku istnieje produkt, który spełnia wszystkie wymogi?

Program Rodzina na Swoim powoli dobiega końca

Jeśli masz zamiar skorzystać z programu Rodzina na Swoim to pospiesz się. Już za cztery miesiące zostanie on ograniczony, a z końcem ma zostać 2012 roku zlikwidowany.

Kogo stać na tanie kredyty

Banki coraz częściej przygotowują promocyjne oferty kredytów hipotecznych z niskimi marżami. Oferty te nie są jednak przeznaczone dla wszystkich, a za preferencyjne warunki i tak trzeba zapłacić.

Kredyty w złotych wciąż są tanie

Przeciętna marża kredytu w złotych jest najniższa od końca 2008 r., mimo braku zmiany stóp procentowych przez RPP. Oznacza to, że w ciągu ostatniego roku rata kredytu obniżyła się o 316 zł. W kolejnych miesiącach spodziewane są jednak podwyżki stóp, co może mieć przykre konsekwencje dla kredytobiorców.

Które karty kredytowe warto zabrać na zakupy

Aby zachęcić klientów do korzystania z kart kredytowych, niektóre banki zwracają posiadaczom część wydatków. Przykładowo aż 10% zwrotu można dostać od BGŻ, ale tylko w przypadku kupna roweru lub części rowerowych. 5% zwróci nam także Bank Millennium, lecz w tym przypadku gama produktów jest znacznie szersza. Inne banki tworzą programy rabatowe przyznające nawet do 30% zniżki na zakupy u ich partnerów.

„Lokata z Funduszem” w PKO BP – pod lupą

Tylko do 31 sierpnia 2010 roku oferowany jest najnowszy produkt depozytowy PKO Banku Polskiego, czyli mix terminowej lokaty powiązanej z funduszami inwestycyjnymi PKO. Jest to pewnego rodzaju kompromis pomiędzy bezpieczną formą inwestycji w lokatę terminową, z drugiej zaś strony możliwość osiągnięcia ponadprzeciętnych zysków wypracowanych przez fundusz inwestycyjny.

Kredyty walutowe: co się od dzisiaj zmieni

Dodatkowe ubezpieczenie, które może podnieść koszt kredytu nawet o kilkanaście tysięcy złotych i jednocześnie korzystniejsze warunki zamiany drogich kredytów walutowych zaciągniętych w okresie kryzysu – to najważniejsze konsekwencje wchodzących dzisiaj w życie zapisów Rekomendacji T.

Ranking lokat bankowych - sierpień 2010

Sierpniowe zestawienie lokat bankowych Gold Finance nie przynosi najlepszych wieści. Okazuje się, że banki za nic mają okres wakacyjny i już rozpoczęły obniżkę oprocentowania lokat.

W co inwestować: obligacje skarbowe czy fundusze papierów dłużnych

Co jest bardziej opłacalne: kupno obligacji skarbowych czy może zainwestowanie w fundusze papierów dłużnych? Tak naprawdę nie ma odpowiedzi na to pytanie, gdyż intratność inwestycji zależy głównie od tego, jakim jest się inwestorem.

Które roczne lokaty dały zyski pomimo inflacji w lipcu 2010

W przypadku niektórych rocznych lokat, klienci muszą się liczyć ze stratą. Powodem tego jest inflacja, która sprawia, że wypłacone odsetki z lokat nie pokryją jej kosztów. Które lokaty zamiast dawać zysk przynoszą starty? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Konto oszczędnościowe czy lokata, czyli gdzie zarobisz najwięcej w wakacje

Po spadkach oprocentowania lokat i kolejnych reklamach nowych ofert kont oszczędnościowych lub podwyższania ich oprocentowania rodzi się pytanie – gdzie bardziej opłaca się nam oszczędzać na koncie czy na lokacie?

REKLAMA