reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Jakie jesienne promocje kredytów mamy do wyboru

Jakie jesienne promocje kredytów mamy do wyboru

Jesień przynosi nam nowe oferty kredytów hipotecznych. Obecnie już trzy banki ruszyły z promocjami. Czy są one wystarczająco atrakcyjne, aby skusić klientów?

Spośród trzech jesiennych promocji kredytów mieszkaniowych, co najmniej jedna ma szansę stać się rynkowym hitem, głównie za sprawą warunków cenowych. Oferta zaproponowana przez DnB Nord na trzydziestoletnim kredycie w wysokości 300 tys. zł pozwala zaoszczędzić niemal 700 zł rocznie w porównaniu do średniej rynkowej. Obiecujące wyniki finansowe banków i powrót kupujących na rynek mieszkaniowy mają szansę spowodować, że to dopiero początek konkurencji między bankami udzielającymi kredytów mieszkaniowych.

Promocja, która potrwa do końca listopada w banku DnB Nord dotyczy kredytów w euro od 200 tys. zł. Marża kredytu, niezależnie od wielkości wkładu własnego, wynosi 1,8 pkt proc., a dla kredytów od 400 tys. zł 1,6 pkt proc. Dodatkowo, bank nie pobiera prowizji. Przed klientem stawiane są jednak dwa wymogi: konto z wpływami min. 5 tys. zł miesięcznie i karta kredytowa. W sytuacji, kiedy kredytobiorca zdecyduje się przystąpić do długoterminowego programu oszczędnościowego marża spada o 0,4 pkt proc. W efekcie, dla kredytu 400 tys. zł z programem inwestycyjnym, marża wynosi 1,2 pkt proc., a rata trzydziestoletniego zobowiązania 1684 zł, miesięcznie ponad 200 zł mniej niż średnia rynkowa. W przypadku kredytu na 200 tys. zł miesięczna różnica w racie to niecałe 60 zł (widoczne w tabeli poniżej).

Zobacz także: Kalkulator rat kredytu

Trzydziestoletni kredyt na 200 tys. zł zaciągany w euro, wkład własny 25 proc.

Bank

Marża (pkt proc.)

St. Bazowa (proc.)

Oprocentowanie

Rata (zł)

BOŚ

3,05

1,137

4,187

1048

BOŚ (z inwest.)

2,95

1,137

4,087

1035

Średnia rynkowa

2,7

0,886

3,586

969

DnB Nord

1,6

1,137

2,737

911

DnB Nord (z inwest.)

1,4

1,137

2,537

888

Obliczenia nie uwzględniają dodatkowych kosztów (ubezpieczenia, prowadzenie konta, itp.). Źródło: Open Finance

Drugim bankiem, który zdecydował się na poluzowanie warunków cenowych do końca września jest BOŚ. Dla kredytów powyżej 150 tys. zł bank pomniejszy standardową marżę dla kredytów w euro o 0,3 pkt proc., a dla kredytów zaciąganych w złotówkach o 0,15 pkt proc., jednocześnie nie pobierając przy tym prowizji za udzielenie. Oferta nie jest bezwarunkowa, również w tym przypadku należy zobowiązać się do zasilania rachunku (2 tys. zł miesięcznie), aktywnie korzystać z konta oraz wykupić ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Podobnie jak w DnB Nord, istnieje możliwość dalszej obniżki marży po przystąpieniu do długoterminowego programu oszczędnościowego. Zarówno Bank Ochrony Środowiska, jak i DnB Nord, stosują 6-miesięczną stopę bazową, służącą do obliczania oprocentowania. Obecnie jest ona wyższa, ale po rozpoczęciu cyklu podwyżek stóp procentowych będzie to sytuacja działająca na korzyść kredytobiorcy.

reklama

Czytaj także

Autor:

Open Finance

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrick Wilhelmsen

Adwokat specjalizujący się w prawie gospodarczym i prawie karnym gospodarczym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama