reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Kogo stać na tanie kredyty

Kogo stać na tanie kredyty

Banki coraz częściej przygotowują promocyjne oferty kredytów hipotecznych z niskimi marżami. Oferty te nie są jednak przeznaczone dla wszystkich, a za preferencyjne warunki i tak trzeba zapłacić.

Średnia marża kredytu hipotecznego w złotych z 25-proc. wkładem własnym przestała w ostatnich miesiącach spadać i ustabilizowała się w okolicach 2-2,1 pkt proc. (w zależności od przyjętych założeń), coraz więcej jest jednak promocyjnych ofert, które – pod pewnymi warunkami – umożliwiają zaciągnięcie kredytu z marżą 1,5 pkt proc. lub jeszcze niższą. Banki nie są jednak tak chętne do taniego pożyczania pieniędzy jak trzy lata temu, najlepszą ofertę otrzymują tylko klienci, którzy zgodzą się na kilka innych produktów bankowych. To tzw. sprzedaż wiązana (ang. cross-sell).

Do 17 września br. w Allianz Banku trwa promocja o chwytliwej nazwie „Słoneczna hipoteka”. Marża kredytu na zakup, budowę, rozbudowę, modernizację czy remont domu lub mieszkania wynosi 1,5 pkt proc. dla kredytów z LTV wyższym od 80 proc. i 1,3 pkt proc. dla pozostałych. Oczywiście, aby z niej skorzystać, trzeba spełnić dodatkowe warunki. W tym przypadku są dwa: założenie ROR-u z wpływami w wysokości co najmniej 2 tys. zł i wykonywanie przynajmniej trzech transakcji bezgotówkowych w miesiącu oraz wykupienie polisy na życie, która kosztuje 1 proc. kwoty kredytu rocznie.

Podobne oczekiwania ma Bank Zachodni WBK, który jest w stanie zaoferować kredyt z marżą w wysokości 1,35 pkt proc. osobom, które założą konto i będą na nie każdego miesiąca przelewać co najmniej 2 tys. zł. Tutaj jednak bank ma także wymagania co do jakości klienta, prowadzi on własny scoring i wypełnienie powyższych kryteriów wcale nie oznacza, że kredyt na takich warunkach otrzymamy.

Marża poniżej 1,5 pkt proc. jest dostępna jeszcze w kilku innych bankach. DnB Nord oferuje marżę 1,4 pkt proc. dla kredytów w kwocie 500 tys. zł i wyższej osobom, które zdecydują się na pakiet usług finansowych (w jego skład wchodzi m.in. ROR z kartą debetową i karta kredytowa). W Lukas Banku można dostać marżę 1,4-1,5 pkt proc., ale warunków do spełnienia jest już sporo. Trzeba nie tylko założyć konto i zadeklarować wpływy w wysokości 10 tys. zł miesięcznie. Wymagana jest jeszcze złota karta kredytowa, pakiet ubezpieczeń i konto oszczędnościowe lub inwestycja w fundusze z oferty banku.

Polecamy serwis: Lokaty

Czasami atrakcyjna oferta jest przeznaczona dla bardzo nielicznej grupy klientów. Np. w Banku Millennium można otrzymać marżę 1,5 pkt proc., jednak – oprócz spełnienia warunków sprzedaży wiązanej (ROR i karta debetowa) – dotyczy ona tylko osób, które dysponują wkładem własnym w wysokości co najmniej... 70 proc. W Banku Ochrony Środowiska z kolei, marża równa 1,5 pkt proc. dotyczy kredytów z LTV niższym niż 50 proc., lecz pakiet usług obowiązkowych jest bardzo szeroki i zawiera m.in. obowiązek zlecenia co najmniej dwóch zleceń stałych lub poleceń zapłaty. W Getin Noble Banku dla marży 1,55 pkt proc. nie ma dodatkowych warunków produktowych, ale jest to oferta tylko dla osób posiadających 40-proc. wkład własny.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sebastian Saliński

Ekspert rynku nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama