REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

IKE, Stopa zwrotu z inwestycji

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak będą działać indywidualne konta emerytalne w 2011 r.?


Co raz mniej czasu zostało na zasilenie swojego indywidualnego konta emerytalnego w br. W 2010 r. limit wpłat na IKE wynosi 9579 zł, podczas kiedy od nowego roku zwiększy się do 10.077 zł. Taką decyzję podjęła Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Rośnie wiara w złoto

Nie tylko inwestorzy, ale również producenci umocnili się w swojej wierze w złoto. Wśród tych ostatnich nie brakuje śmiałków, nie dbających o zabezpieczenia, byle tylko jak najwięcej zarobić na kruszcu, którego notowania przejawiają tendencje wzrostowe.

Jak traktować prognozy analityków i ekonomistów? Cz. II

Wszyscy oczekują od prognostyków nieomylności, zwłaszcza media i bezpośredni odbiorcy prognoz. Dopiero wówczas, gdy przewidywania dotyczące kursów walut czy akcji sprawdzałyby się z dokładnością co do jednego grosza, inwestorzy byliby zadowoleni.

Jak traktować prognozy analityków i ekonomistów? Cz. I

Wiele osób popełnia błąd, oczekując do od analityków i ekonomistów jednoznacznych odpowiedzi, podczas kiedy prognozowanie bazuje jedynie na prawdopodobieństwie wystąpienia danego zjawiska. Powinni o tym pamiętać inwestorzy. Ślepe podążanie za danymi, podawanymi przez specjalistów, może okazać się dla nich zgubne.

REKLAMA

Które produkty strukturyzowane oparte na surowcach przyniosły największe zyski w 2010 r.?

Produkty strukturyzowane, oparte na notowaniach surowców, przyniosły zarobek sięgający 15 proc. Surowce stają się coraz bardziej ponętną opcją dla inwestorów. Wystarczy prześledzić ich notowania z ostatniego roku: wartość złota wzrosła o 23 proc., kontrakty terminowe na ropę Brent podrożały o 27 proc., miedź zyskała na wartości przeszło32 proc., a srebro – 67 proc.

Które branże dały inwestorom najwięcej zarobić w 2010 roku?

W tym roku najbardziej dochodowe okazały się akcje spółek z branży handlu detalicznego, finansów i spożywczego. Po kryzysie w 2008 r. oraz gwałtownym odreagowaniu w 2009 r., rok bieżący charakteryzuje się normalizowaniem sytuacji na rynku.

Jakie stopy zwrotu przyniosły fundusze hedgingowe w listopadzie 2010?

W listopadzie fundusze hedgingowe nie przyniosły zbyt dużych zysków. Inwestowanie na na giełdach papierów wartościowych było jeszcze mniej rentowne. Jak wynika ze wstępnego raportu firmy Greenwich Alternative Investments, w listopadzie 2010 roku benczmark światowego rynku funduszy hedgingowych – Greenwich Global Hedge Fund Index – wzrósł o 0,1 proc. wobec 2,2 proc. w październiku.

Jakie perspektywy mają fundusze akcji zagranicznych?

Listopadowe, wyrażone w złotym stopy zwrotu z funduszy akcji zagranicznych pozostawiły wiele do życzenia z powodu deprecjacji złotego. W zeszłym miesiącu złoty stracił na wartości w stosunku do tych walut, które mają istotne znaczenie dla rynku finansowego.

REKLAMA

Dlaczego sektor usług jest tak bardzo obiecujący?

Ubiegły tydzień rozpoczął się od kontynuacji spadków, które po raz pierwszy miały miejsce w połowie zeszłego miesiąca. Później nastroje inwestorów poprawiły się dzięki publikacjom wskaźnika PMI dla Chin, Polski i państw strefy euro.

Dlaczego w listopadzie otwarte fundusze inwestycyjne przyniosły straty?

Prawie nikt w Polsce nie wzbogacił się w listopadzie na rodzimych funduszach inwestycyjnych. W tej kategorii zyski przyniosła jedynie grupa funduszy pieniężnych i gotówkowych, dla których mediana stóp zwrotu wyniosła 0,3%. Nieco lepiej wypadły zyski, uzyskane z listopadowych funduszy zagranicznych. Przyczyniło się do tego osłabienie złotego. ING (L) Sektora Energii zajął najlepszy wynik w rankingu funduszy otwartych Dziennika Gazety Prawnej i Expandera. Jego stopa zwrotu wyniosła 9,6%.

Które certyfikaty inwestycyjne FIZ miały w listopadzie najlepszy wynik?

Ogłoszono wyniki miesięcznej wyceny certyfikatów inwestycyjnych Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego z dnia 30 listopada 2010 roku. Zostały opublikowane dane, dotyczące certyfikatu inwestycyjnego Investor, certyfikatów inwestycyjnych Investor Gold oraz certyfikatów inwestycyjnych Investor Central and Eastern Europe.

Rynek obligacji rozkwita – w co warto inwestować?

Na nasz rodzimy rynek obligacji oddziałują czynniki, które sprzyjają jego rozwojowi. Nie w pełni jeszcze ukształtowany – dobrze rokuje na przyszłość. Dla nas oznacza to coraz więcej możliwości na pomnożenie swojego kapitału.

Dlaczego obligacje i lokaty są bardziej opłacalne niż zakup mieszkania na wynajem?

W październiku ceny najmu poszły w dół. Za metr kwadratowy wynajmowanej powierzchni zapłacimy średnio ok. 3,5 proc. mniej. Co oznacza to dla mieszkańców dużych miast, którzy zastanawiają się, jak ulokować swoje pieniądze?

Na „Mocce” można ubić dobry interes

Klienci Expandera zarobili 39% na produkcie strukturyzowanym o nazwie „Mocca”. Inwestycje trwały do połowy listopada.

Błąd inwestorów na GPW: tylko 6,4% zwrotu

Analitycy Expandera zwracają uwagę na fakt, że niemal wszyscy inwestorzy na GPW złożyli zapisy na akcje bez przeczytania prospektu emisyjnego. Błąd przypłacili niską stopą zwrotu, która wyniosła zaledwie 6,4%. Liczyli na dużo więcej – kurs akcji w dniu debiutu skoczył o blisko 26%.

Struktury: czy wiesz w co inwestujesz

Polacy nie boją się inwestować w produkty strukturyzowane, które są coraz bardziej dostępne. Nie oznacza to jednak, iż posiadają odpowiednią wiedzę na ich temat. A trzeba przyznać, że z zyskiem ze struktur bywa różnie.

Akcyjne fundusze zagraniczne - wyniki w III kw. 2010

W III kwartale 2010 roku wśród akcyjnych funduszy zagranicznych górowały rynki wschodzące. Z kolei wśród rynków rozwiniętych najlepiej wypadły fundusze powiązane ze Starym Kontynentem.

Fundusze nieruchomości - wyniki we wrześniu 2010

We wrześniu wszystkie fundusze inwestycyjne powiązane z rynkiem nieruchomości dały zarobić. Średni zysk wyniósł 3,4%. Najlepiej wypadła Arka Rozwoju Nowej Europy (przyniosła 8,6% zysku), najsłabiej Skarbiec-Sektora Nieruchomości (zyskał 0,1%).

Dla kogo lokata z funduszem lub fundusz z lokatą

Banki wprowadzają coraz to nowsze produkty finansowe. Jednym z nich jest połączenie lokaty i funduszu. Dla kogo tego typu oferta może być interesująca? Eksperci radzą, że jeśli chcesz kupić fundusz, to ekstra lokata może zwiększyć jego atrakcyjność. Z kolei jeśli szukasz tylko dobrej lokaty, to dodatkowy fundusz może być niepotrzebnym ryzykiem.

Nowe fundusze inwestycyjne warte ryzyka?

Nowo powstałe fundusze inwestycyjne mogą nie cieszyć się zbyt dużym zaufaniem, gdyż określenie ich efektywności jest wręcz niemożliwe. Czy takie myślenie jest słuszne? Może jednak warto podjąć ryzyko?

Co zrobić, aby kredyt studencki spłacił się sam?

Nie jest tajemnicą, że studenci posiadają sporo wydatków. Sposobem na ich sfinansowanie może być zaciągnięcie kredytu studenckiego. Jest to niezwykle tanie źródło kapitału, ze względu na bardzo korzystne warunki. Dodatkowo przedsiębiorczy student może sprawić, aby taki kredyt spłacił się sam.

Konto oszczędnościowe zamiast lokaty wciąż się opłaca

Oprocentowanie kont oszczędnościowych systematycznie spada. Najlepsze to wciąż te z kapitalizacją dzienną. Ich oprocentowanie znajduje się obecnie na poziomie półrocznych lokat terminowych.

Pomysły na inwestowanie w nieruchomości – cz. II

Nieruchomości powinny być elementem portfela inwestycyjnego. Poniżej dowiesz się czy warto inwestować w grunty rolne i jakie ryzyko czeka na Ciebie przy inwestowaniu w budowane mieszkania.

Pomysły na inwestowanie w nieruchomości – cz. I

Masz nadmiar gotówki, który chcesz zainwestować? Zakup mieszkania na wynajem bądź kupno nieruchomości wakacyjnej mogą być dla Ciebie ciekawymi propozycjami. Sprawdź czy takie rozwiązania się opłacają i jakie ryzyko się z nimi wiąże.

Ranking lokat bankowych - wrzesień 2010

Wrześniowe zestawienie lokat bankowych Gold Finance nie przyniosło żadnych rewolucji. Banki przystopowały i cierpliwie czekają na nowe dane, które dadzą jakiś impuls do zmian na rynku finansowym.

Fundusze hedgingowe - wyniki w sierpniu 2010

Czy inwestycje w fundusze hedgingowe przyniosły w sierpniu jakieś owoce? Z analiz wynika, że tak, choć były one mniejsze niż miesiąc wcześniej. Warto także zauważyć, iż w sierpniu indeksy giełdowe nie radziły sobie najlepiej.

Które roczne lokaty dały zyski pomimo inflacji w sierpniu 2010

Póki co inflacja nie przeszkodziła w zdobyciu realnych zysków na lokatach założonych w sierpniu 2009 r. Jednakże za rok o tej porze może być znacznie gorzej.

Czy oszczędzanie na lokatach znów będzie zyskowne

Coraz mniej banków obniża oprocentowanie lokat. Czy to oznacza, że lokaty wkrótce znów będą zyskowne?

Które fundusze inwestycyjne dały zarobić w sierpniu 2010r.

W rankingu TFI przygotowanym wspólnie przez Expandera i Dziennik Gazetę Prawną, w sierpniu najlepszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych okazał się Fortis TFI. Ponadto z danych wynika, że bardzo dobre wyniki miały fundusze inwestujące na rynku polskich obligacji. Blisko 2/3 z nich zyskało powyżej 1%.

Akcyjne fundusze zagraniczne - wyniki w sierpniu 2010

W sierpniu najbardziej mogą być zadowoleni inwestorzy lokujący swój kapitał w rynki wschodzące, w szczególności azjatyckie. Z kolei rynki rozwinięte miały w danym miesiącu trochę kłopotów.

Złoto zyskowniejsze od akcji?

W ciągu ostatnich dziesięciu lat, inwestowanie w złoto okazało się korzystniejszą strategią niż lokowanie kapitału w akcje. Z analizy wynika, że kruszec ten przyniósł inwestorom wyższe zyski przy jednocześnie stosunkowo niskim ryzyku.

Fundusze nieruchomości - wyniki w sierpniu 2010

W sierpniu na prowadzenie wybił się fundusz BPH Nieruchomości Europy Wschodzącej, który zarobił ponad 4%, gdy większość podmiotów traciła. Należy jednak zauważyć, iż w skali tego roku wszystkie fundusze nieruchomości wychodzą na plus.

Obligacje Lehamn Brothers: Citi Handlowy wprowadzał w błąd?

Część klientów Citi Handlowego może mieć powody do zadowolenia. A dokładnie Ci, którzy nabyli obligacje upadłego Lehman Brothers za pośrednictwem tego banku. Dlaczego? W sporze prowadzonym z powództwa cywilnego, dotyczącym uzyskania odszkodowania od banku, osiągnęli oni połowiczny sukces. Jednakże, mimo materiałów obciążających doradców, postępowanie karne zostało umorzone.

W które fundusze parasolowe warto zainwestować

Po pierwsze bogata oferta produktowa, po drugie dobre wyniki subfunduszy, a po trzecie relatywnie niskie koszty – to trzy podstawowe cechy, które powinny charakteryzować dobry fundusz parasolowy. Czy na naszym rynku istnieje produkt, który spełnia wszystkie wymogi?

Które karty kredytowe warto zabrać na zakupy

Aby zachęcić klientów do korzystania z kart kredytowych, niektóre banki zwracają posiadaczom część wydatków. Przykładowo aż 10% zwrotu można dostać od BGŻ, ale tylko w przypadku kupna roweru lub części rowerowych. 5% zwróci nam także Bank Millennium, lecz w tym przypadku gama produktów jest znacznie szersza. Inne banki tworzą programy rabatowe przyznające nawet do 30% zniżki na zakupy u ich partnerów.

„Lokata z Funduszem” w PKO BP – pod lupą

Tylko do 31 sierpnia 2010 roku oferowany jest najnowszy produkt depozytowy PKO Banku Polskiego, czyli mix terminowej lokaty powiązanej z funduszami inwestycyjnymi PKO. Jest to pewnego rodzaju kompromis pomiędzy bezpieczną formą inwestycji w lokatę terminową, z drugiej zaś strony możliwość osiągnięcia ponadprzeciętnych zysków wypracowanych przez fundusz inwestycyjny.

Ranking lokat bankowych - sierpień 2010

Sierpniowe zestawienie lokat bankowych Gold Finance nie przynosi najlepszych wieści. Okazuje się, że banki za nic mają okres wakacyjny i już rozpoczęły obniżkę oprocentowania lokat.

W co inwestować: obligacje skarbowe czy fundusze papierów dłużnych

Co jest bardziej opłacalne: kupno obligacji skarbowych czy może zainwestowanie w fundusze papierów dłużnych? Tak naprawdę nie ma odpowiedzi na to pytanie, gdyż intratność inwestycji zależy głównie od tego, jakim jest się inwestorem.

Które roczne lokaty dały zyski pomimo inflacji w lipcu 2010

W przypadku niektórych rocznych lokat, klienci muszą się liczyć ze stratą. Powodem tego jest inflacja, która sprawia, że wypłacone odsetki z lokat nie pokryją jej kosztów. Które lokaty zamiast dawać zysk przynoszą starty? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Konto oszczędnościowe czy lokata, czyli gdzie zarobisz najwięcej w wakacje

Po spadkach oprocentowania lokat i kolejnych reklamach nowych ofert kont oszczędnościowych lub podwyższania ich oprocentowania rodzi się pytanie – gdzie bardziej opłaca się nam oszczędzać na koncie czy na lokacie?

Produkty strukturyzowane z dobrymi wynikami w I pół. 2010

Po pierwszym półroczu 2010 roku Ci, którzy zainwestowali w produkty strukturyzowane, mogli cieszyć się zyskami. Najlepsze ze struktur osiągnęły stopę zwrotu w wysokości prawie 20 proc. Z kolei średnia stopa zwrotu wyniosła ponad 4,3 proc. w skali roku.

Ceny apartamentów znacznie wzrosną od 2011 r.

W 2011 roku ceny apartamentów mogą wzrosnąć o nawet kilkuset tysięcy złotych. Będzie to efekt objęcia podstawową stawką VAT, czyli 23% zamiast obecnie obowiązujących 7%, nadwyżki metrażu wynoszącej ponad 150 m kw. To samo dotyczy usług budowlanych. Czy w takim wypadku deweloperzy zrezygnują z budownictwa luksusowego?

Które depozyty bankowe dają jeszcze zarobić

Lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek ratują nasze oszczędności. Mimo obniżenia oprocentowania depozytów w 11 bankach w ciągu lipca, dzięki lokatom antybelkowym wciąż można zarobić.

Inwestycje alternatywne: co mamy do wyboru

Rynek inwestycji alternatywnych jest polem do popisu dla najbardziej wytrawnych rynkowych graczy, których standardowe inwestycje, takie jak akcje, obligacje i fundusze inwestycyjne, zaczynają już nudzić mimo zysków. Po jakie przedmioty mogą więc sięgać ci, dla których inwestowanie jest nie tylko sposobem na zarobienie pieniędzy, ale też życiową pasją?

Fundusze nieruchomości - wyniki w lipcu 2010

Fundusze lokujące w spółki powiązane z rynkiem nieruchomości w lipcu odrabiały straty z poprzedniego miesiąca. W efekcie aż o jedną dziesiątą można było pomnożyć kapitał inwestując w najlepszy fundusz.

Akcyjne fundusze zagraniczne - wyniki w lipcu 2010

W przypadku akcyjnych funduszy inwestujących za granicą największy zamęt w lipcu wprowadzała sytuacja na rynku walutowym. Inwestorzy wciąż byli niepewni swojej sytuacji przez silne umocnienie złotego, które mogło zamienić oczekiwane przez zyski w niespodziewane straty.

Które fundusze inwestycyjne dały zarobić w lipcu 2010r.

Kto aktywnie inwestuje swoje oszczędności, pewnie będzie zainteresowany wynikami funduszy inwestycyjnych w lipcu. Z analiz wynika, że pierwszy miesiąc nowego półrocza okazał się bardzo dobry dla funduszy inwestujących w akcje polskie. Z kolei ranking TFI Expandera i Dziennika Gazety Prawnej pokazuje, że najlepszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych okazała się Ipopema TFI.

Poznajemy rynek złota: dlaczego wartość złota jest uniwersalna

Złoto to jedyne aktywo na całym świecie, które jest uniwersalnie wyceniane i w pełni akceptowane przy wymianie na gotówkę. Skąd bierze się ta ponadnarodowa wartość złota, bez względu na ustrój, poglądy, religię, sytuację gospodarczą, i co tak naprawdę na nią wpływa?

Czy warto kupować mieszkanie do remontu

Czy kupno mieszkania do remontu jest opłacalne? Z danych Home Broker wynika, iż zależy to od miasta, w którym dokonujemy zakupu. Polowanie na okazyjne mieszkania do remontu ma największy sens w Krakowie i we Wrocławiu, a najmniej opłaca się w Warszawie.

Przed czym chronią fundusze z ochroną kapitału

Tzw. fundusze z ochroną kapitału, będące odpowiedzią TFI na obawy inwestorów dotyczące zmiennych warunków rynkowych, rzeczywiście są w stanie ochronić zainwestowane pieniądze. Nie chronią jednak przed wszystkimi zmianami, w tym przed inflacją.

REKLAMA