REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

jedzenie na wynos
jedzenie na wynos
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Prawdziwy odpoczynek bez gotowania

REKLAMA

Tegoroczna majówka to prawdziwa okazja do wypoczynku. W tym roku majówkowe plany wyjazdowe zadeklarowało o 10 proc. więcej Polaków niż w 2023 r., ale badania Polskiej Organizacji Turystycznej pokazują, że wciąż 6 na 10 osób nie planuje urlopu w nadchodzący weekend majowy. Co trzecia osoba z tej grupy zdecyduje się na jednodniowe wycieczki bez noclegu, a pozostali spędzą ten czas w domu. Ci, którzy planują rzeczywiście odpocząć, w tym również od gotowania, zapewne zdecydują się na wyjścia do restauracji albo zamówienia na wynos. 

REKLAMA

Branża dostaw rośnie w błyskawicznym tempie. Na polskim rynku kształtują ją przede wszystkim zmieniające się trendy konsumenckie, na które odpowiada coraz więcej przedstawicieli gastronomii. W ciągu kilku ostatnich lat Polacy pokochali zamawianie posiłków do domu, a według raportu Makro „Polska na talerzu” 47 proc. restauratorów uznaje ten segment za kluczowy kierunek rozwoju branży gastronomicznej[1]. Jedzenie na wynos to dla wielu osób doskonała alternatywa pozwalająca zaoszczędzić czas i pozwolić spróbować czegoś nowego. 

Grill nieobowiązkowy

REKLAMA

Weekend majowy to często pierwszy dłuższy cieplejszy czas, który możemy poświęcić na spotkania z bliskimi i różne aktywności. Według statystyk GWI, Polacy, którzy chętnie zamawiają jedzenie z dowozem, w wolnym czasie uwielbiają oglądać filmy (71 proc.) i grać w gry komputerowe (53 proc.). Taka forma spędzania wolnych chwil sprzyja kanałowi dostaw, choć wśród jego zwolenników nie widnieją jedynie domatorzy. Są też tacy, którzy chętnie wypoczywają na świeżym powietrzu (57 proc.) i uprawiają sport (46 proc.). Nie każdy ma jednak możliwość grillowania, a wygoda i specjalnie przygotowane na ten czas promocje rokrocznie utrzymują oddane grono zainteresowanych i chętnych kulinarnych wrażeń. 

- Zeszłoroczny weekend majowy był dla kurierów czasem aktywnej pracy, a jej efekty okazały się bardzo owocne. Według naszych danych zamówienia z ekspresową dostawą cieszą się w tym czasie dużym zainteresowaniem. Tylko 3 maja ubiegłego roku zrealizowaliśmy o 1/3 więcej dostaw niż wynosi średnia z całego roku. Biorąc pod uwagę te dane możemy liczyć na to, że w najbliższy weekend majowy liczba zrealizowanych zamówień będzie równie wysoka – zaznacza Agnieszka Majewska, General Manager w Stuart.

Restauratorzy przyglądają się trendom

Prym będą wiodły grille i majówkowe wycieczki, ale wiele czynników wpłynie na to, że w najbliższy weekend majowy, zarówno dostawcy, jak i restauratorzy mogą mieć ręce pełne pracy. Wszystko wskazuje na to, że q-commerce to już nie tylko udogodnienie dla zabieganych codziennością, ale i dla tych, którzy cenią sobie głównie komfort. Dostawy jedzenia to trend, który zyskuje na popularności, a majówka to doskonały moment, w którym wielu Polaków skorzysta z tego rozwiązania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przy tak dużym zainteresowaniu zamówieniami online, restauratorzy powinni się zatem baczniej przyjrzeć rynkowym danym z ostatnich lat i wyciągnąć wnioski na nadchodzące dni. Szybka i sprawna realizacja zamówień może wzbogacić niejeden wspólnie spędzony w domu dzień czy wieczór. Dla świadomego przedsiębiorcy będzie to o tyle cenniejsze, że może przełożyć się na solidną, długofalową relację, która zaczęła się w piękny majowy tydzień.

[1] Rynek gastronomiczny w Polsce, BROG B2B, 2023 r. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
TOP 5 trendów w fakturowaniu w 2025 roku

Rok 2025 w obszarze fakturowania to istotne zmiany, związane z cyfryzacją i nowymi regulacjami. Prognozy wskazują, że rynek e-fakturowania w Europie wzrośnie o 6,13 miliarda USD do 2028 roku, z rocznym tempem wzrostu wynoszącym prawie 20%. Wraz z rozwojem technologii, te zmiany będą miały kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstw. Przedstawiamy pięć nadchodzących zmian, które warto uwzględnić, by utrzymać konkurencyjność i zgodność z przepisami w 2025 roku.

Producenci miodów pitnych apelują o zmiany

Miód pitny jest jednym z najstarszych napojów alkoholowych, kojarzy się z polską kulturą czasów szlacheckich. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa apeluje o stosowne zmiany dla producentów miodów pitnych. Czy w Polsce może być boom na miody pitne na podobieństwo tego w USA? 

Wykaz podmiotów podlegających ochronie: 17 spółek strategicznych dla Polski

TVN oraz Polsat dołączą do wykazu firm strategicznych Polski – zapowiedział premier Donald Tusk. Obecnie wykaz ten obejmuje 17 spółek działających w branżach zajmujących się m.in. energetyką, paliwami czy dostawą usług telekomunikacyjnych.

Nowe obowiązki dla przedsiębiorców w związku z GSPR [komentarz ekspercki]

Firmy stoją przed kolejnym wyzwaniem. Od 13 grudnia 2024 roku unijne rozporządzenie o ogólnym bezpieczeństwie produktów (GPSR) wprowadza nowe obowiązki dla przedsiębiorców. Oznacza to surowsze kontrole i wysokie kary. Czy polskie firmy są na to gotowe? 

REKLAMA

Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

REKLAMA