REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Akcje, Kredyt hipoteczny

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dlaczego zaciągamy coraz więcej kredytów hipotecznych?

W III kwartale br. zaciągnęliśmy o 62 tys. więcej kredytów hipotecznych niż rok temu, co stanowi 28,32 proc. ilości kredytów, zaciągniętych w analogicznych okresie w zeszłym roku. W 19 bankach sprzedano łącznie ponad 165 tys. kredytów.

Dlaczego program „Rodzina na Swoim” będzie krzywdzący dla singli?

Od 2011 roku single zostaną objęci programem „Rodzina na Swoim”. Nie oznacza to jednak, że będą przysługiwać im takie same profity, jak reszcie beneficjentów. Czy będzie z czego wybierać? – w ofercie znajdzie się pięciokrotnie mniej mieszkań niż obecnie. W Szczecinie może to oznaczać, że w praktyce program w ogóle nie obejmie singli, sytuacja jest nieciekawa również we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie.

Jaki wpływ na ilość udzielonych kredytów mają depozyty i współczynnik wypłacalności?

Jeżeli bank ma przewagę depozytów nad kredytami i wysoki wskaźnik płynności, oznacza to, że posiada on duże możliwości kapitałowe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki bank będzie zainteresowany sprzedażą kredytów.

Na „Mocce” można ubić dobry interes

Klienci Expandera zarobili 39% na produkcie strukturyzowanym o nazwie „Mocca”. Inwestycje trwały do połowy listopada.

REKLAMA

Jak wysokość stóp procentowych wpływa na ratę kredytu hipotecznego?

Podpisując umowę kredytową, otrzymujemy informację, że płacone przez nas raty mają charakter stały. Pojawia się pytanie, dlaczego w takim razie co kilka miesięcy ulegają one zmianie? Tajemnica tkwi w stopach procentowych.

Trendy z ostatnich miesięcy mogą mieć swoją kontynuację

Wprawdzie ruch spadkowy został zatrzymany, ale wsparcia, do których doszło na najważniejszych rynkach finansowych nie spowodowały istotnego odbicia. Amerykański S&P 500 utrzymuje się w okolicach 1180 pkt, europejski DJ Stoxx 600 w niewielkim stopniu odbił się od kilkumiesięcznej linii trendu zwyżkowego, zaś kurs EUR/USD, rynek surowców i WIG pozostają odporne na większe zmiany.

Dlaczego przez Rekomendację S III może być trudno o kredyt walutowy?

Opublikowana 28 lipca nowelizacja Rekomendacji S II wywołała na rynku nie lada konsternację. Nowy projekt KNF-u również jest kontrowersyjny. Za zasłoną aktualizacji poprzednich wytycznych ukryte zostały zapisy, które mogą diametralnie zmienić oblicze rynku kredytowego w Polsce.

Rynek USA a inne rynki

Ocena wiarygodności kredytowej Stanów Zjednoczonych ostatnimi czasy jest tematem spekulacji. Agencja ratingowa Moody’s dołożyła wszelkich starań, aby utwierdzić inwestorów w przekonaniu, że rating USA nie jest zagrożony.

REKLAMA

Sukcesy spółek z WIG 20

Najwięksi emitenci akcji, notowanych na GPW w Warszawie, mogą pochwalić się sukcesem. Spółki, wchodzące w skład indeksu WIG20, odnotowały wzrost zysków w III kwartale.

Czy rzucenie palenia może ułatwić zakup większego mieszkania?

Rzucenie papierosów to oszczędność warta 6, a nawet 10 m kw. Analitycy Home Broker wyliczyli, że rezygnując z palenia, tworzymy niebagatelną rezerwę w domowym budżecie. Dzięki niej można pozwolić sobie na dodatkowy pokój – a nawet dwie izby – w nowym mieszkaniu.

Światowe rynki – przegląd tygodnia

Miniony tydzień był bardzo ważny dla globalnego rynku finansowego i niewątpliwie będzie rzutować na jego przyszłość.

Pożyczka hipoteczna – jak tanim kosztem zdobyć gotówkę?

Planując większe wydatki, często decydujemy się na pożyczkę gotówkową, bez znajomości najbardziej atrakcyjnych produktów bankowych. Nie każdy wie, że pożyczka hipoteczna może okazać się nawet dwa razy tańszym sposobem na zdobycie gotówki na dowolny cel.

Jak podwyższyć kwotę kredytu i zdobyć pieniądze na niespodziewane wydatki?

Po dokonaniu zakupu nieruchomości środki odłożone na remont mogą okazać się niewystarczające. Często zbyt optymistycznie podchodzimy do kosztów mieszkaniowych i sądowych, a nasze oszczędności nie wystarczają na wyposażenie lokalu – zamiast tego musimy przeznaczyć je na opłaty notarialne i skarbowe.

Co oznaczają rabaty i gratisy u developerów?

Deweloperzy chętniej niż pół roku temu udzielają klientom rabatów i obniżają ceny. Nie widać tego, ponieważ w prasie pojawia się mniej ogłoszeń o promocjach. Aby zatuszować obniżki, pośrednicy oferują pakiety gratisów i upusty sięgające nawet 20%.

Błąd inwestorów na GPW: tylko 6,4% zwrotu

Analitycy Expandera zwracają uwagę na fakt, że niemal wszyscy inwestorzy na GPW złożyli zapisy na akcje bez przeczytania prospektu emisyjnego. Błąd przypłacili niską stopą zwrotu, która wyniosła zaledwie 6,4%. Liczyli na dużo więcej – kurs akcji w dniu debiutu skoczył o blisko 26%.

Saldo na rachunku obrotów bieżących z polskiej perspektywy

We wtorek złoty umacniał się. Dopiero zdecydowane wsparcie na poziomie 3,8900 zahamowało zniżkę kursu EUR/PLN. Nie udało się przebić tej bariery, wskutek czego nastąpiło jedynie niewielkie odbicie ponad 3,9000.

„Rodzina na Swoim” – czy nie jest za późno?

Od nowego roku program „Rodzina na Swoim” czekają rewolucyjne zmiany. Nie będzie już można kupić używanego mieszkania z rządowym wsparciem, spadnie też o przeszło 14% limit ceny nieruchomości oraz ograniczony zostanie wiek kredytobiorców do 35 lat. Co zrobić, żeby zdążyć skorzystać z programu na dotychczasowych zasadach?

Czy debiut GPW przywróci nas do codzienności?

W zeszłym tygodniu miały miejsce posiedzenia banków centralnych, przy czym zrobiło się nie mało szumu. Swoje piętno odcisnęły miliardowe stymulusy gospodarcze, a amerykański rynek pracy przez chwilę dobrze rokował, natomiast początek tygodnia nie przyniósł większych sensacji.

Co oznacza wskaźnik DTI i dlaczego jest ważny dla zdolności kredytowej?

Ubiegając się o kredyt hipoteczny możemy otrzymać negatywną decyzję instytucji finansującej ze względu na nieodpowiedni poziom DTI. Znajomość tego wskaźnika staje się tym bardziej istotna w świetle Rekomendacji T, która od niedawna obowiązuje na rynku bankowym.

Bank szybki czy bank tani?

Szybkość definitywnie kojarzy się z wysoką ceną. Kupując szybki samochód czy też komputer z szybkim procesorem drenaż portfela jest nie do uniknięcia. W przypadku kredytów nieczęsto jest inaczej...

Koszty około kredytowe – prowizje i opłaty bankowe

Decydując się na kredyt w danym banku nie możemy kierować się wyłącznie wysokością oprocentowania - dodatkowe opłaty mogą stanowić spory koszt. Często wręcz przesądzają o opłacalności danej oferty. Specyfiką opłat i prowizji bankowych jest zróżnicowane oraz fakt, że ich wysokość może ulec zmianie podczas trwania umowy. Każdy z banków posługuje się własną Tabelą opłat i prowizji, która jest z reguły załącznikiem do naszej umowy kredytowej.

Jak banki podchodzą do umowy zlecenia i umowy o dzieło jako źródła dochodów?

Bardzo popularną formą na początku kariery każdego z nas są umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Z jednej strony osoba zatrudniona nie ponosi takich kosztów (składki na ubezpieczenia, podatek), jak w przypadku zatrudnienia na umowę o pracę, z drugiej strony natomiast bardziej konserwatywnie do takiego dochodu podchodzą banki, uwarunkowując akceptację dochodu od spełnienia kilku warunków.

Jakie są cechy charakteru i osobowości skutecznego inwestora

Skuteczny inwestor nie powinien pozwalać, aby emocje niwelowały wszystkie jego przewagi intelektualne wynikające ze stosowania analizy i strategii inwestowania we wzrost wartości. Potrzebne są mu zatem następujące cechy charakteru.

Co to jest margines bezpieczeństwa inwestowania według Benjamina Grahama

Benjamin Graham powiedział kiedyś, że gdyby kazano mu sformułować skrótowo tajemnicę bezpiecznego inwestowania, jego motto brzmiałoby: „margines bezpieczeństwa”. Traumatyczne doświadczenia boomu i załamania lat dwudziestych i trzydziestych XX w. skłaniały go do przedkładania bezpieczeństwa ponad potencjalnie szkodliwe wzrosty.

Jakie są czynniki inwestowania według Johna Neffa

John Neff zarządzał funduszem inwestycyjnym Windsor Fund przez 31 lat, z czego przez 25 lat notował wyniki lepsze niż średnie rynkowe. Kierował się przy tym kilkoma zasadami, przestrzeganymi bez względu na okoliczności.

Jakie formy zabezpieczenia są stosowane przy kredycie hipotecznym?

Zdążyliśmy już się do tego przyzwyczaić, iż zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest wpisana w dziale czwartym księgi wieczystej hipoteka (lub hipoteki). Jest to wprawdzie podstawowa, ale w żadnym wypadku nie jedyna forma zabezpieczenia. Banki, jak się bowiem okazuje, dysponują dość pokaźnym arsenałem środków, które wykorzystują do zabezpieczenia swoich wierzytelności.

Kredyt dla przedsiębiorcy - krok po kroku

Twoja firma prężnie się rozwija, potrzebujesz wsparcia finansowego? Istnieje kilka uniwersalnych zasad, których bankowcy będą się sztywno trzymać, niezależnie od przeznaczenia kredytu. Stosując się do nich, zwiększysz swoje szanse na otrzymanie pożyczki przynajmniej dwukrotnie!

Kredyt hipoteczno-budowlany – co należy przedstawić w banku?

Zakup domu na rynku wtórnym, jest niewiele bardziej skomplikowany niż zakupu lokalu mieszkalnego. Kredytowanie budowy domu wymaga jednak znacznie więcej zaangażowania z powodu licznych wizyt w Urzędzie Miejskim, czy Urzędzie Gminy.

Bierzesz kredyt? Nie zapomnij o opłatach pozabankowych!

Zakup nieruchomości na kredyt wiąże się nie tylko z kosztami odsetek, czy prowizją za udzielenie kredytu. Do całkowitego kosztu transakcji, należy doliczyć również opłaty notarialne, sądowe, skarbowe, jak i ewentualnie prowizje agencji nieruchomości. Dopiero zsumowanie wszystkich opłat pozwala przygotować się świadomie transakcji zakupu nieruchomości.

Kredyt hipoteczny w euro znowu na topie

Od początku roku na rynku kredytów hipotecznych w Polsce głośno mówiono o nadchodzących zmianach, które przyniosą ze sobą rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego. Część rekomendacji T weszła już w życie, ale nie miało to wpływu na akcję kredytów.

7 cech dobrego doradcy kredytowego

Różnorodność i ilość ofert kredytowych poszczególnych banków skłania do skorzystania z usług firm doradztwa kredytowego. Przy wyborze doradcy kredytowego należy kierować się szczególną starannością. Usługi doradztwa finansowego, w którego zakres wchodzi doradztwo kredytowe, nie są objęte w Polsce reglamentacją. Istnieje jednak kilka cech, po których rozpoznamy dobrego doradcę kredytowego.

Mamy mniejsze mieszkania, a wydajemy na nie tyle co Anglicy

Koszty utrzymania mieszkania pochłaniają w Polsce siódmą część domowego budżetu, czyli nawet cztery razy więcej niż w bogatszych krajach Unii. Polacy przeznaczają na ten cel podobne kwoty jak znacznie bogatsi Anglicy czy Szwedzi. Mieszkania w Polsce są ponadto dwukrotnie mniejsze niż w Hiszpanii czy Irlandii.

Negocjacje przy zakupie mieszkania na kredyt na rynku wtórnym - na co zwrócić uwagę?

Zwyczajowo negocjacje przy zakupie mieszkania kojarzą się z targowaniem się o cenę. Warto, aby ustalając warunki transakcji nie zapomnieć o innych nie mniej istotnych kwestiach.

Na czym polega wycena nieruchomości przy zaciąganiu kredytu hipotecznego?

Kredyty zabezpieczone hipoteką należą do najniżej oprocentowanych kredytów dostępnych na rynku. Niskie odsetki wynikają przede wszystkim z wysokiego wskaźnika spłacalności tych kredytów oraz zabezpieczenia ich pełnej spłaty na nieruchomości. Od tego jaką wartość dla banku ma nasze mieszkanie lub dom zależy nie tylko wysokość finansowania, ale również jego warunki. Wycena nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenia jest więc istotnym elementem procesu wnioskowania o kredyt hipoteczny.

Promocje kredytów mieszkaniowych – październik 2010r.

Odwilż na rynku kredytów hipotecznych nie dziwi już nikogo. Jednak skala aktywności banków w promowaniu ofert kredytowych jest ogromna! Sprawdźmy, które oferty specjalne wyróżniają się na tle dostępnych aktualnie promocji oraz jakie są warunki skorzystania z poszczególnych propozycji. Promocje, oferty specjalne, wyprzedaż kredytów…

Na co warto zwrócić szczególną uwagę w umowie kredytowej?

Okres oczekiwania na kredyt często osłabia czujność kredytobiorców, którzy zestresowani długim procesowaniem wniosku kredytowego i nagleni terminami podpisują bez głębszych refleksji umowę kredytową. Na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kredytowej?

Jakie funkcje pełni Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Często klient banku zadaje pytanie “Co się dzieje z moimi oszczędnościami gdy bank upadnie?”. Ratunkiem w takich wypadkach jest właśnie Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BGF).

Jakie tajemnice zawierają Księgi Wieczyste?

Nie jesteś pewien stanu prawnego nieruchomości? Sprawdź jego Księgę wieczystą!

Umowy zlecenia i o dzieło jako akceptowane przez bank źródło dochodów

Banki najchętniej udzielają kredytów osobom o stałym stabilnym zatrudnieniu, a wiec na umowie o pracy. Czy kredytobiorcy mający inne formy zatrudnienia są przez instytucje finansowe gorzej traktowani?

Czy warto kupować mieszkanie za pośrednictwem agencji nieruchomości?

Dla jednych zło konieczne, dla innych pożyteczne ogniwo pomiędzy sprzedającymi i kupującymi - agencje nieruchomości. Od lat są istotnym uczestnikiem rynku. Wśród ofert agencji nieruchomości dominują wprawdzie mieszkania z rynku wtórnego, jednak również deweloperzy korzystają z usług firm pośrednictwa. Osoby, które planują zakup mieszkania stają przed nie lada dylematem – kupować mieszkanie bezpośrednio, czy też posiłkować się pomocą agencji?

Umowa przedwstępna zakupu nieruchomości na rynku wtórnym - aspekty prawne i kredytowe

Zakup nieruchomości na kredyt wiąże się z reguły z koniecznością podpisania umowy przedwstępnej. Dlaczego zapisy umowy przedwstępnej są istotne i o czym trzeba pamiętać podpisując taką umowę?

Jak przepisy dotyczące pozostałych spółek handlowych stosuje się do spółki komandytowo-akcyjnej?

Regulacje kodeksu spółek handlowych (dalej jako KSH) dotyczące spółki komandytowo – akcyjnej znajdujące się w dziale IV bezpośrednio jej dotyczącym nie mają charakteru kompleksowego.

Jaka jest pozycja prawna likwidatorów w spółce akcyjnej?

Zgodnie z przepisami obowiązującego KSH (art. 463) likwidatorami są członkowie zarządu, chyba że statut lub uchwała walnego zgromadzenia stanowi inaczej. Sąd prowadzący postępowanie likwidacyjne jest jednak uprawniony do uzupełnienia składu likwidatorów o powołanie kolejnego (jednego lub dwóch).

Mamy coraz większe mieszkania

Przeciętny Polak ma dziś do dyspozycji o 3,1 m kw. więcej niż sześć lat temu. Nie jest to duży wzrost, ale świadczy o stopniowej poprawie sytuacji mieszkaniowej. Metraż nowych lokali jest u nas większy niż w Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Wciąż jednak daleko nam do USA czy Australii, których obywatele mieszkają głównie w dużych domach jednorodzinnych.

Cross-selling - sposób na lepszy kredyt hipoteczny?

Każda instytucja, nie tylko finansowa, gdy pozyska klienta, dąży do sprzedaży w ramach jednej usługi, kilku swoich produktów. Nie inaczej jest przy kredytach hipotecznych, gdzie sprzedaż wiązana jest wszechobecna.

Wzrost sprzedaży mieszkań oraz mebli i sprzętu RTV

Stopniowe ożywienie na rynku nieruchomości mieszkaniowych zaczyna powoli przekładać się na inne, powiązane z nim branże. Od początku roku rośnie sprzedaż materiałów wykończeniowych. Od kilku miesięcy bardzo silny wzrost widać w sprzedaży mebli oraz sprzętu AGD i RTV.

0% prowizji = 100% kosztów kredytowych?

Kampanie reklamowe banków, często zachęcają do wybrania właśnie ich produktu hipotecznego hasłem - “0% prowizji”. Czy tkwi w tym jakiś haczyk? Czy faktycznie istnieją banki niepobierające tej opłaty pod żadną postacią?

Źródła dochodu nieakceptowane przez bank

Rozważając ubieganie się o kredyt jednym z pierwszych i najważniejszych kroków jest określenie zdolności kredytowej. Jej podstawą kalkulacyjną są zarobki, które regularnie zasilają na nasze konto. Nie zawsze jednak to, co wpływa na nasz rachunek, stanowi dochód.

Wnioskowanie o kredyt hipoteczny bez umowy przedwstępnej

Podpisanie umowy przedwstępnej zakupu nieruchomości najczęściej wiąże się z wpłatą zadatku lub zaliczki. Gdy nie ma pewności czy bank sfinalizuje pozostałą część transakcji warto wybrać mniej ryzykowną ścieżkę, która umożliwia wnioskowanie o kredyt bez angażowania środków pieniężnych.

Proces kredytowy krok po kroku

Wszystko wskazuje na to, iż czasy, kiedy zakup mieszkania odbywał się wyłącznie za gotówkę już dawno minęły. Zrozumienie etapów procesu kredytowego staje się w dzisiejszych czasach wiec niezbędne przy zakupie nieruchomości.

REKLAMA