REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ujęcie leasingu zgodne z MSR

Międzynarodowe Standardy Rachunkowości zawierają w swojej treści klasyfikacje leasingu. Jej znajomość jest niezbędna dla dokonywania prawidłowych rozliczeń tej formy finansowania działalności.

Klasyfikacja leasingu

Rozliczenie leasingu według podstaw określonych w Międzynarodowych Standardach Rachunkowości wymaga odpowiedniego jego sklasyfikowania.

Jakie formy leasingu są dopuszczalne

Leasing jako jedna z wielu form finansowania działalności gospodarczej występuje w zróżnicowanych formach. Konkretny podział na rodzaje zależy od przyjętego kryterium.

Za mało wiemy o działaniach BIG

Polacy za mało wiedzą na temat sposobów działania biur informacji gospodarczej. Wpisanie do BIG jest postrzegane jako poważna sankcja silnie motywująca do spłaty długów.

REKLAMA

Wolno spadają ceny nieruchomości

Sprzedający niechętnie godzą się na obniżenie ceny oferowanych mieszkań, dlatego mimo dużej podaży mieszkań, ceny nieruchomości spadają bardzo wolno.

Określenie sposóbu rozwiązania konfliktu to nie wszystko

Określenie rozwiązania konfliktu często rodzi za sobą kolejne pytania i nowe zadania. Kolejnym krokami jest odpowiednie sprecyzowanie celu i zaplanowanie drogi do niego.

W rozwiązywaniu konfliktów ważne jest dopasowanie

W sytuacji rozwiązywania konfliktu, kiedy dwóm stronom zależy na satysfakcji i zażegnaniu sporu niezbędne jest branie pod uwagę ich interesów. Dlatego w „projektowaniu rezultatów” tak ważne jest dopasowanie.

Pracodawca poszkodowany w powodzi otrzyma pożyczkę na wypłatę wynagrodzeń

Pracodawca, który będzie miał w związku z powodzią problemy z wypłatą wynagrodzeń, będzie mógł otrzymać na ich pokrycie nieoprocentowaną pożyczkę z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - poinformowała wiceminister pracy Czesława Ostrowska.

REKLAMA

Projektowanie, jako model rozwiązywania sporów

Projektowanie – czyli planowanie, wypracowanie czegoś zupełnie nowego. Stosując ten model rozwiązywania konfliktów gwarantujemy przeciwnikom innowacyjne podejście do przyczyn konfliktu i oferujemy wspólną pracę nad końcowym efektem.

Znalezienie źródła konfliktu nie zawsze przyspiesza rozwiązanie sporu

W sytuacjach konfliktowych i stresowych naturalną reakcją jest szukanie przyczyn i próby ich likwidacji. Okazuje się jednak, że takie rozwiązywanie problemów tylko pozornie jest najszybszą i najprostszą drogą.

Konflikt - idziemy na wojnę

Podejście do konfliktu jak do wojennej bitwy może wzniecić motywację i chęć „wygranej”. Jednak czy na pewno zawsze warto stawiać sprawę „na ostrzu noża”?

Branża ubezpieczeniowa walczy o kolejnych klientów

Dzień Dziecka to okazja dla firm oferujących swoje produkty dla dzieci. Choć wśród najpopularniejszych prezentów są gadżety komputerowe i zabawki podmioty działające na rynku ubezpieczeń także widzą w tym dniu szansę na zwiększenia sprzedaży.

Gorsze nastroje konsumentów

Spodziewane cięcia budżetowe w Wielkiej Brytanii powodują spadek nastrojów konsumentów do poziomu najniższego od 5 miesięcy.

Pułapki negocjacji

Negocjacje są powszechnie uważane za bardzo dobry sposób rozwiązywania problemów. Jednak czasami przeradzają się w spór, w którym żadna strona nie chce ustąpić, a negocjator pełni jedynie rolę posłannika. Jak poradzić sobie z taką sytuacją?

Nowa ustawa o BIG - skutki dla konsumentów

Największym osiągnięciem nowej ustawy o BIG, która zacznie obowiązywać od 14 czerwca br. wierzyciele będą mogli wykluczyć nierzetelnych dłużników z obrotu gospodarczego.

Zmiany w ustawie o BIG

Po 14 czerwca br. dane milionów dłużników mogą trafić do biur informacji gospodarczej. Tego dnia zacznie obowiązywać nowa ustawa regulująca działalność BIG-ów.

KRUK o konsekwencjach braku spłaty długu

Grupa KRUK, działająca na rynku zarządzania wierzytelnościami rozpocznie kolejny etap kampanii telewizyjnej, w której zostanie zawarte ostrzeżenie o konsekwencjach braku spłaty długu.

Powstanie inkubator technologiczny dla polskich firm w Chinach

Polskie i chińskie parki technologiczne planują powołanie inkubatora technologicznego, ułatwiającego polskim firmom rozpoczęcie i prowadzenie biznesu w Chinach. Przedsięwzięcie jest jednym z tematów rozmów prowadzonych podczas wystawy Expo 2010 w Szanghaju.

Specyfika odzyskiwania należności w Niemczech

Podstawowe i najczęściej podnoszone „zarzuty” niemieckich odbiorców, czym uzasadniają opóźnienia w spłacie należności, dotyczą jakości niezgodnej z zamówieniem oraz opóźnień w dostawach. Warto zadbać o dokładne zamówienie zawierające pełną specyfikację dotyczącą towaru jaki ma być dostarczony, a następnie przy odbiorze towaru dopilnować aby odbierany był on przez osoby do tego upoważnione, które potwierdzą jego właściwą jakość.

Kluczowe dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw w 2010 roku

Od 2004 roku Polska jest członkiem Unii Europejskiej i aktywnie uczestniczy we wszystkich formach jej aktywności politycznej, społecznej i gospodarczej. Z członkowstwem wiążą się liczne obowiązki, ale i przywileje. Najważniejszym z obowiązków jest zasilanie budżetu Wspólnoty, natomiast jedną z najistotniejszych korzyści – możliwość korzystania ze Wspólnej Polityki Strukturalnej, znanych szeroko pod hasłem „dotacji unijnych”.

Już prawie 100 tys. wniosków złożono do ZUS przez internet

Już prawie 100 tys. wniosków zostało złożonych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych drogą elektroniczną. Każdego tygodnia w ten sposób dociera do Zakładu ok. 2-3 tys. wniosków - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy ZUS Przemysław Przybylski.

TK o terminach zwrotu składek nadpłaconych do ZUS

Przepisy umożliwiające występowanie o zwrot składek nadpłaconych do ZUS tylko przez 5 lat, były niekonstytucyjne - uznał Trybunał Konstytucyjny. Zdaniem TK, powinno być to 10 lat, bo tyle ma ZUS na żądanie od płatników zapłacenia zaległych składek.

Budowanie zaufania

Aby zwiększyć efektywność pracy menadżer musi wzbudzić zaufanie w sercach i umysłach pracowników. Nie mogą mieć wątpliwości, że jesteś właściwą osobą na właściwym miejscu i że postępujesz uczciwie.

Jaką część mieszkania kupujemy na kredyt

W reklamach kredytów hipotecznych banki kuszą ofertami kredytów nawet na 120% wartości nieruchomości. Obecnie jednak średnio 63% środków na zakup mieszkań pochodzi z kredytu, a ponad 20% jest pokrywane w gotówce – wskazują wyniki badania przeprowadzonego przez Home Broker.

Dlaczego odczuwamy lęk w pracy ?

Odczucie lęku w pracy jest powszechnym zjawiskiem, gdyż - spójrzmy prawdzie w oczy - działalność zawodowa to ważna część naszego życia.

Konfiguracja Gmaila (Outlook Express)

Gmail jest najpopularniejszym kontem pocztowym w internecie. Nie ma się czemu dziwić, jest szybkie, pojemne, a dodatkowo zintegrowane z narzędziami i programami giganta IT. Pocztę odbierać możemy poprzez stronę WWW, ale korzystając z niej głównie w domu wygodniej jest ją skonfigurować na programie pocztowym. Najczęściej używanym w Polsce klientem mailowym jest bez wątpienia Outlook Express. Zajmiemy się więc konfiguracją gmailowej poczty na ten program.

Lubuskie w czołówce nierzetelnych dłużników

W województwach, w których nierzetelnych dłużników jest najwięcej, sytuacja pogarsza się wolniej niż w regionach, których mieszkańcy jeszcze niedawno stanowili przykład. Tak lubuskie znalazło się w czołówce nierzetelnych dłużników.

Fizyczne objawy stresu

W sytuacji niepokoju zachowujemy się zupełnie inaczej. Warto jest zatem zwrócić uwagę na to, w jaki sposób prowadzimy rozmowy w pracy w momencie gdy sytuacja wymyka się spod kontroli.

Coraz bliżej wdrożenia rekomendacji T

Coraz mniej czasu zostaje bankom na wdrożenie rekomendacji T. Niektóre z nich nie będą musiały wprowadzać dużych zmian w procedurze przyznawania kredytu, ponieważ mają i tak dość rygorystyczne wymagania.

Oswoić lęk

Gdy pracujesz pod presją czasu, zabiegasz o nowe stanowisko czy dążysz do perfekcji odczuwasz lęk. Aby nie zlekceważyć pewnych oznak mówiących, że jesteś pod wpływem stresu warto jest poznać jakie działanie może wywierać niepokój.

Kurs euro wrażliwy na chińskie inwestycje

Szybkie osłabienie kursu euro wobec dolara w środę wieczorem spowodowane było obawami przed ograniczeniem chińskich inwestycji w euroobligacje.

Jak przekonać seniora do zakupu Twojego produktu

Menadżerowie odpowiedzialni za promocję marki w coraz większym stopniu zwracają uwagę na seniorów jako atrakcyjną grupę konsumentów. Jednak osoby w starszym wieku to specyficzna grupa odbiorców, która charakteryzuje się właściwym jej sposobem odbioru treści reklamowej.

Czy pracujesz pod wpływem stresu? - test

Zaprezentowane poniżej ćwiczenie zostało stworzone w celu wyselekcjonowania sytuacji, w których ogarniają nas lęk, strach i niepokój związane z pracą zawodową. Dzięki odpowiedziom na zawarte tu pytania możliwe stanie się zidentyfikowanie tych głównych obszarów, w których lęk, strach i niepokój wpływają na nas najbardziej.

Szef sprzedaży w roli mediatora

Dla zapewnienia sprawnej komunikacji w firmie, szef sprzedaży musi często pełnić rolę pośrednika pomiędzy zarządem a swoimi podwładnymi. Z jednej strony musi realizować polecenia zarządu, z drugiej chronić swoich pracowników. Nie zawsze jest to łatwe.

Spadek bezrobocia

Na koniec kwietnia br. stopa bezrobocia wyniosła 12,3 proc., wobec 12,9 proc. w marcu. W kwietniu ubiegłego roku było to 10,9 proc. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu kwietnia osiągnęła 1,973 mln i była o ponad 100 tys. mniejsza niż przed miesiącem - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Pracodawcy będą walczyć o reformę emerytur

PKPP Lewiatan jest przeciwna propozycji umożliwiającej przechodzenie na emeryturę bez względu na wiek kobietom po 35 latach pracy i mężczyznom po 40 latach pracy.Pracodawcy zrzeszeni w konfederacji poinformowali, że będą walczyć o reformę emerytur.

Sprzedaż detaliczna co raz niższa

Sprzedaż detaliczna jest niższa niż przed rokiem. Nie zaskoczyło to ekonomistów, bo firmy już wcześniej sygnalizowały spadek duży spadek sprzedaży.

Presja planu sprzedaży

Dyrektor handlowy często odpowiada za plan sprzedaży, którego nie jest autorem. Mimo możliwości przekazywania swoich sugestii, czy też przekonywania do najlepszych rozwiązań, jego wpływ na założenia budżetowe jest ograniczony. Zazwyczaj po narzuceniu nowego obowiązującego planu sprzedaży, szefowi nie pozostaje nic innego, jak jego akceptacja.

Pomoc dla przedsiębiorców poszkodowanych w powodzi

Poszkodowane zalaniem firmy mogą liczyć na wsparcie finansowe na odbudowę swoich zakładów pracy.

Zaliczka, a odliczenie podatku VAT

Wykonawca zażądał ode mnie przed wykonaniem usługi remontowej w mojej firmie wpłaty 30% jej wartości kosztorysowej. Na potwierdzenie przedpłaty otrzymałem fakturę VAT - zaliczka. Roboty nie zostały jeszcze wykonane. Czy w takiej sytuacji mogę odliczyć podatek VAT wynikający z tej faktury?

Kredyty bankowe dla firm

W dobie niepewnych czasów i licznych kłopotów systemu bankowego, kredyt stał się niemalże dobrem niedostępnym, a należy pamiętać, że to właśnie pieniądze na rozwój są tym co napędza polskie przedsiębiorstwa i rozwija konkurencyjność polskiej gospodarki.

Przedsiębiorcy ubezpieczeni w KRUS muszą do końca maja udokumentować podatek za 2009 r.

Osoby, które równocześnie z działalnością rolniczą prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą lub współpracują przy prowadzeniu takiej działalności, a korzystają z ubezpieczenia w KRUS, muszą do końca maja złożyć w KRUS zaświadczenie o wysokości należnego podatku dochodowego z działalności pozarolniczej za 2009 r. Jest to niezbędny warunek kontynuowania ubezpieczenia w KRUS.

Pracodawcy krytykują propozycje w sprawie emerytur kapitałowych

Pracodawcy krytykują pomysł resortu pracy, dotyczący m.in. wprowadzenia do ustawy o emeryturach kapitałowych zmiany, pozwalającej ubezpieczonym na wychodzenie z Otwartych Funduszy Emerytalnych i gromadzenie pieniędzy na emeryturę tylko w ZUS.

Wojna banków o konta osobiste

Walcząc o pieniądze klientów, ostra konkurencja banków przeniosła się z lokat na konta osobiste.

Ostrożna oferta kart kredytowych

Coraz więcej kart kredytowych spłacanych jest z opóźnieniem. Banki więc ostrożniej podchodzą no nowych ofert plastikowych pieniędzy.

Czy strona umowy odpowiada za swoich pomocników?

Będąc stroną umowy zobowiązujesz się do spełnienia określonego świadczenia. Jeśli w umowie nie zastrzeżono, że czynność ma musi być wykonana osobiście możesz korzystać z pomocy innych osób. Co jednak w sytuacji gdy osoby, za pomocą których wykonujesz swoje zobowiązanie, lub też osoby którym w całości powierzyłeś wykonanie tego zobowiązania, zamiast pomóc zaszkodziły wyrządzając szkodę? Kto w takim przypadku odpowiada przed wierzycielem?

Szef sprzedaży w obliczu stresu

Szef sprzedaży musi zmierzyć się z wieloma trudnościami. Największym jego kłopotem jest nieustanne dostosowywanie się do zmieniających warunków i próba pogodzenia handlowców z ich pracodawcami.

Czego może żądać wierzyciel w celu wykonania umowy?

Zawarta umowa na gruncie prawa oznacza powstanie stosunku prawnego między dwiema lub więcej osobami. Na mocy tego stosunku, jedna strona – jest nią wierzyciel może żądać od drugiej strony umowy, określonego w umowie zachowania (polegającego, co do zasady na spełnieniu określonego świadczenia). Druga strona, będąca dłużnikiem, musi swoje zobowiązanie względem wierzyciela spełnić.

Digart.pl - społeczność dla sztuki

Digart.pl jest dla wszystkich tworzących, tak amatorów jak i profesjonalistów. Każdy może założyć swoje konto i uczestniczyć w internetowej społeczności. Digart.pl jest miejscem, w którym możesz oglądać prace innych i dzięki temu zwiększać swoje umiejętności. Serwis daje Ci szanse pokazania swoich małych i dużych dzieł innym ludziom, którzy tworzą.

Electronicmusic.pl - poznaj scenę klubową

Serwis electronicmusic.pl poświęcony jest w całości kulturze klubowej oraz muzyce elektronicznej, zwłaszcza jej niekomercyjnym brzmieniom.

REKLAMA