REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Barack Obama chce szybkiego podniesienie limitu zadłużenia

Inwestorzy potraktowali słowa szefa Fed, który przyznał, że nie wyklucza możliwości dalszego luzowania polityki pieniężnej, za dobrą monetę. Ich zapał ostudziły potem sugestie, dotyczące podniesienia limitu zadłużenia USA – przypomnijmy, że deficyt budżetowy w czerwcu osiągnął już bilion.

Ainol Novo 8 – kolejne niedrogie urządzenie o przyzwoitych parametrach

Dla wielu osób chińskie sprzęty elektroniczne kojarzą się albo z tanimi urządzeniami o wątpliwej jakości, albo z replikami znanych urządzeń, które wykonywane są ze słabej jakości materiałów i mają tendencję do psucia się. Stereotyp ten jest aktywny zarówno w przypadku telefonów, jak i tabletów. Okazuje się, że może się to zmienić, a pewnym krokiem milowym może być urządzenie o nazwie Ainol Novo 8.

Błyskawiczna decyzja włoskiego parlamentu

W czwartek zmienność indeksów na giełdzie była ograniczana do minimum, wręcz porównywalna z Sylwestrem czy okresem świątecznym. To nietypowe, biorąc pod uwagę, że wczorajszy dzień obfitował w wydarzenia około rynkowe.

Cregle Penbook – nowy tablet z Windows 7

Na rynku królują tablety z systemem Google Android w wersjach 2.2 oraz 2.3. W przyszłości z pewnością będą pojawiać się kolejne modele z tym systemem, a modele z Windowsem 7 to nadal rzadkość i brak indywidualności. Tablety pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 są bardzo do siebie podobne, zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i wyglądu. Czy tablet Cregle Penbook powiela te standardy?

REKLAMA

Huawei Ideos S7 Slim – tani, ale czy od razu gorszy?

Zazwyczaj cena idzie w parze z wydajnością, choć biorąc pod uwagę niektóre tablety znanych i cenionych marek wydaje się, że kilkanaście procent ceny to sam koszt szpanerskiego logo na obudowie. Jeśli ktoś woli mieć dobry sprzęt za rozsądną cenę, z pewnością powinien zwrócić uwagę na tablet Huawei Ideos S7 Slim. Co kryje się w urządzeniu o tej nieco za długiej nazwie?

Motorola XT316 - smartfon z Androidem i klawiaturą QWERTY

Już wkrótce na sklepowe półki trafi niedrogi model smartfona firmy Motorola oznaczony symbolem XT316. Nowa konstrukcja sprzedawana będzie z systemem operacyjnym Google Android 2.2, który dodatkowo będzie wzbogacony interfejsem Moto Switch. Czym charakteryzuje się nowe urządzenie?

Tablety firmy Kiano – polskie tablety z polskimi cenami?

Na pierwszy rzut oka nazwa firmy kojarzy się z kolejnymi wynalazkami z Chin. Okazuje się jednak, że pod nazwą Kiano kryje się nasz rodzimy producent, który stara się udowodnić, że tablety nie są ekskluzywnymi gadżetami przeznaczonymi tylko dla najbogatszych użytkowników. Czy to się udało?

ViewSonic ViewBook 730 – kolejny tablet już w sprzedaży

Firma ViewSonic właśnie wprowadziła do sprzedaży nowe urządzenie ze swojej oferty. Tym razem będzie to tablet dla mniej zamożnych nabywców. Urządzenie o nazwie ViewBook 730 będzie sprzedawane z kilkoma usługa Amazon, między innymi Amazon Appstore, Amazon Kindle, Amazon MP3 Store i Amazon Shopping. Rzecz jasna produkt będziemy mogli kupić w sklepie Amazon. A czym charakteryzuje się nowe urządzenie?

REKLAMA

Czy pracodawca może skontrolować pracownika na zwolnieniu lekarskim?

Prowadzimy firmę budowlaną, w której zatrudniamy w sumie ponad 50 pracowników. Niestety jesteśmy narażani na wysokie koszty przez pracowników, którzy po niedługim okresie pracy idą na zwolnienia lekarskie. Nieraz otrzymuję informację, że taki „chory” pracownik dostał inne zlecenie i pracuje na jakiejś innej budowie lub wyjechał za granicę. Czy istnieje sposób, aby zdyscyplinować takiego „chorego” pracownika? Czy ktoś w ogóle weryfikuje prawdziwość informacji zawartych w zwolnieniu?

4 kroki PROWadzące do sukcesu

Dla właścicieli mikroprzedsiębiorstw planujących rozwój, lub osób chcących w najbliższym czasie założyć własną firmę, nadchodzi najlepszy czas na poszukiwanie odpowiedniego wsparcia. Dla aktywnych biznesowo mieszkańców terenów wiejskich bądź miejskich do 5 tys. mieszkańców, Unia Europejska przygotowała wyjątkowo korzystne działanie – Działanie 312 z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

QE3 w dalszym ciągu nurtuje uczestników rynku

Dzisiaj szef FED przyznał, że słabość amerykańskiej gospodarki może nie być chwilowa i przeciągnąć się w czasie dłużej niż się spodziewano na początku. Potwierdził przypuszczenia, zgodnie z którymi ryzyko deflacji jest realne – niewykluczone, że skłoni to bank centralny do udzielenia dodatkowego wsparcia amerykańskiej walucie.

Przybywa chętnych na śmieciowe ratingi

Sytuacja strefy euro drastycznie pogarsza się. Kryzys jest coraz bardziej odczuwalny w słonecznej Italii, która zajmuje czołowe miejsce pod względem zadłużenia państw, należących do UE. Dług tego kraju wynosi 120 proc. PKB.

Jak mądrze inwestować w fundusze? – cz. III

Jeżeli nie posiadamy dużego doświadczenia w inwestowaniu, możemy powierzyć zarządzanie swoim kapitałem specjalistom. Jakie kategorie funduszy mamy do wyboru? Ekspert prezentuje różne alternatywy lokowania środków pieniężnych.

Które konta oszczędnościowe były najwyżej oprocentowane w czerwcu 2011?

Eksperci oczekują, że czterokrotne podwyżki stóp procentowych, jakie miały miejsce w tym roku, przełożą się na wzrost oprocentowania depozytów. Czy tak dzieje się w rzeczywistości? Przyjrzyjmy się najlepszym ofertom kont oszczędnościowych.

CEIDG a koszt założenia własnej firmy

Od 1 lipca 2011 obowiązują przepisy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (w skrócie CEIDG). Jakie są w związku z tym koszty rozpoczęcia działalności gospodarczej? W odpowiedzi na to pytanie pomoże analiza kosztów założenia firmy przed i po wprowadzeniu CEIDG.

Czy leasing konsumencki jest korzystniejszy od kredytu?

Jakie są perspektywy rozwoju leasingu konsumenckiego w Polsce, czy może on być dobrą alternatywą dla kredytu? Na to pytanie odpowiada Daniel Mrozek, odpowiedzialny w Spółkach Leasingowych BZ WBK za rozwój oferty produktowej.

Czy przybędzie zielonych banknotów?

Niektórzy członkowie Komitetu FOMC są zwolennikami dodrukowania dolarów, ponieważ tempo wzrostu gospodarczego USA wyhamowało. Euro umacnia się wobec amerykańskiej waluty, co przemawia również na korzyść złotego.

Czy przybędzie zielonych banknotów?

Niektórzy członkowie Komitetu FOMC są zwolennikami dodrukowania dolarów, ponieważ tempo wzrostu gospodarczego USA wyhamowało. Euro umacnia się wobec amerykańskiej waluty, co przemawia również na korzyść złotego.

Konsumenci skarżą firmy do UOKiK. Za co?

Konsumenci nie mają oporów, aby skarżyć się na firmy. Buty i ubrania, sprzęt RTV i AGD, usługi telekomunikacyjne, finansowe, remontowo-budowlane – to najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się do UOKiK.

Ustawa deregulacyjna ułatwi życie przedsiębiorcom?

W czwartek rząd zajmie się projektem kolejnej ustawy znoszącej bariery i obowiązki administracyjne. Dla przedsiębiorców to ponowna szansa na uproszczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej

Na co zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy projektu start upu?

Coraz częściej twórcy internetowych biznesów powierzają realizację projektu zewnętrznej firmie – dzięki temu mają pewność, że start up wykonany zostanie profesjonalnie i terminowo, a nie utknie gdzieś pośród wielu niedokończonych pomysłów. Jak wybrać wykonawcę, by potem być zadowolonym z końcowego efektu? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wyprzedaż euro zatrzymana

Rano inwestorów ogarnęła panika. Prezes MFW, Christine Lagarde, zawyrokowała, że Fundusz nie jest jeszcze gotowy do podjęcia negocjacji na temat drugiego pakietu ratunkowego dla Grecji, zaś z postaw członków Eurogrupy można wywnioskować, iż Atenom grozi „selektywne bankructwo”. Te czynniki sprawiły, że uczestnicy rynku przestali polegać na komentarzach polityków.

Jak mądrze inwestować w fundusze? – cz. II

Na świecie można znaleźć ok. 10 tysięcy funduszy, wykorzystujących alternatywne, często niekonwencjonalne strategie inwestycyjne. Eksperci szacują, że powierzono im kapitał o wartości 1,5-2,0 bln dolarów. Na czym polega specyfika funduszy hedgingowych?

Na czym polega usługa „assistance”?

Pakiet assistance dla jednych stanowi ułatwienie, innych może przyprawić o zawrót głowy – umowa podpisana z bankiem często zawiera wiele ukrytych obostrzeń. Ile kosztuje tego rodzaju ubezpieczenie i jakie profity można czerpać z jego posiadania? Przyjrzyjmy się poszczególnym ofertom okiem eksperta.

Jak zdobyć dotację z Unii Europejskiej?

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 2004 roku, jednak z unijnej pomocy korzystała już wcześniej. Wielu, nie tylko małych i średnich przedsiębiorców pragnie rozwijać swoje firmy. Często głowią się nad tym jak zminimalizować koszty inwestycji. Pomocne okazują się fundusze europejskie. Wtedy jednak pojawia się pytanie: co trzeba zrobić, aby uzyskać dofinansowanie?

Prezydencja Polski w Radzie UE a promocja firm

Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie Unii Europejskiej (UE) przewodzi pracom Rady Unii Europejskiej (RUE). 1 lipca 2011 roku po raz pierwszy Polska objęła przewodnictwo w RUE. Podczas trwania prezydencji Polska będzie gospodarzem wielu unijnych wydarzeń. W tej sytuacji warto przypomnieć, iż RUE jest jednym z trzech organów w Unii Europejskiej biorącym udział w procesie decyzyjnym UE.

Ministerstwo Finansów skupuje bony skarbowe - budżet państwa w dobrej kondycji

Ministerstwo Finansów odkupiło w poniedziałek na przetargu bony skarbowe za 724 mln zł - podał resort w komunikacie. To efekt dobrej kondycji budżetu kraju - ocenili ekonomiści.

Poradnik: Sklep internetowy a podatek VAT

Od kilku lat gwałtownie wzrosła liczba działalności gospodarczych prowadzona za pośrednictwem Internetu. Przedsiębiorcy prowadzący tego rodzaju działalność gospodarczą często zastanawiają się, czy i kiedy powinni opodatkować swoją sprzedaż.

Firmom skupującym długi będzie trudniej udowodnić swoje prawa

Trybunał Konstytucyjny wziął w obronę dłużników pozywanych przez firmy wykupujące długi od banków i innych instytucji finansowych. Będą one musiały inaczej niż do tej pory udowadniać swoje prawa w stosunku do dłużników, których przejęły.

Frank po 3,47zł

Kurs franka szwajcarskiego przełamał w poniedziałek próg 3,40 zł. Umacnianie franka może negatywnie wpłynąć na wzrost gospodarczy.

Bezrobocie w dół?

Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 11,8 proc., wobec 12,2 w maju wynika z prognozy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Sezon wakacyjny wiąże się z zapotrzebowaniem na pracowników tymczasowych.

Włochy mają do spłacenia 1,6 biliona dolarów

Wypłacalność Włoch nadal stoi pod znakiem zapytania, co powoduje osłabienie euro. Włoski rząd w chwili obecnej musi zagwarantować nabywcom obligacji oprocentowanie na poziomie 5,68 proc. – jest to najwyższy poziom od przeszło 10 lat.

Włochy mają do spłacenia 1,6 biliona dolarów

Wypłacalność Włoch nadal stoi pod znakiem zapytania, co powoduje osłabienie euro. Włoski rząd w chwili obecnej musi zagwarantować nabywcom obligacji oprocentowanie na poziomie 5,68 proc. – jest to najwyższy poziom od przeszło 10 lat.

Grecja, Włochy i Ameryka toną w długach

Już od dłuższego czasu uwagę inwestorów przykuwają limity zadłużenia i deficyty budżetowe trzech krajów: Grecji, Włoch i Ameryki. Rynki finansowe zaczynają obawiać się tego, jakie jeszcze problemy wypłyną na powierzchnię.

Llikwidacja działalności gospodarczej a zwrot nadwyżki podatku naliczonego

Planuję likwidację firmy z końcem lipca. Wszystko wskazuje na to, że po rozliczeniu i ujęciu remanentu likwidacyjnego zostanie nadwyżka VAT (około tysiąca złotych). Czy mogę liczyć na jej zwrot na rachunek bankowy, wykazując tę kwotę w ostatniej deklaracji? Chodzi o to, że zwrot ten musiałby nastąpić już po zamknięciu firmy, tzn. z dniem 31 lipca zamykam firmę, do 25 sierpnia składam ostatnią deklarację VAT z zaznaczeniem zwrotu. Czy będzie to prawidłowe?

Włochom bankructwo niestraszne

W poniedziałek uczestnikom rynku cisnęło się na usta powiedzenie, które zyskało na popularności dzięki kryzysowi amerykańskich banków na przestrzeni lat 2008/09 – „too big, to fail”. Dziś podobne dylematy przeżywała Europa. „Bankrutować, czy nie – oto jest pytanie” – zastanawiały się Włochy, parafrazując Szekspira.

Pawlak: Płaca minimalna będzie wynosić 1,5 tys. złotych

Rada Ministrów wyda rozporządzenie ustalające płacę minimalną w 2012 r. na proponowanym wcześniej przez rząd poziomie 1,5 tys. zł - zapowiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Związkowcy uważają, że to propozycja nie do zaakceptowania.

Gdzie można było dostać najlepszy kredyt hipoteczny w czerwcu 2011?

Żeby dostać kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach, trzeba się postarać. Banki częstokroć wymagają odpowiednich dochodów, założenia konta w jednym ze swoich oddziałów, zakupu pakietu ubezpieczeń lub innych produktów finansowych – wyliczają eksperci. Które oferty są najlepsze?

Czy Barack Obama uzdrowi Amerykę?

Ciemnie chmury nadciągnęły nad amerykańską giełdę, ale pogoda na rynku dolara dopisuje. Zdaniem analityków amerykańska waluta umacnia się w czasie kryzysu, a dodatkowo przemawiają na jej korzyść spekulacje, dotyczące HIA-2. Nie zmienia to faktu, że inwestorów opuścił optymizm. Czy politycy dojdą do porozumienia w kwestii zadłużenia USA?

Jak mądrze inwestować w fundusze? – cz. I

Jak zmniejszyć ryzyko, związane z inwestowaniem na rynku finansowym? Na pewno warto mieć rozeznanie w funduszach inwestycyjnych. Prezentujemy pierwszą część poradnika, zawierającego wskazówki dla początkujących inwestorów. Ekspert omawia fundusze private equity i fundusze złota.

Kiedy przedsiębiorcy prowadzącemu działalność transportową może zostać wydana odmowa udzielenia zezwolenia?

Wójt, burmistrz lub prezydent miasta, a także starosta lub marszałek województwa mogą odmówić udzielenia lub zmiany zezwolenia na wykonywanie przewozów regularnych w krajowym transporcie drogowym. W jakich sytuacjach? Przeczytaj poradę eksperta.

Kiedy dopuszczalna w reklamie przesada wprowadza w błąd?

Zgodnie z prawem konkurencji przekaz reklamowy powinien opierać się na informacjach prawdziwych. Specyfika języka reklam dopuszcza stosowanie pewnej przesady, posługiwanie się wyrażeniami ocennymi czy wyrazistymi porównaniami. Konsument musi być jednak w stanie oddzielić dozwolone środki perswazyjne od rzetelnej informacji – w przeciwnym wypadku mamy bowiem do czynienia z reklamą wprowadzającą w błąd.

Jak przebiega postępowanie przed Komisją Prawa Autorskiego?

Komisję Prawa Autorskiego powołuje minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Ekspert podpowiada jak przebiega postępowanie przed KPA oraz według jakich zasad jest prowadzone.

Strefa euro wobec groźby wybuchu epidemii zadłużenia

W tym tygodniu możemy szykować się na dawkę mocniejszych wrażeń. Od rana rynki finansowe próbują strawić bardzo niekorzystną, piątkową publikację z amerykańskiego rynku pracy. Przybyło zaledwie 18 tys. nowych etatów, natomiast spodziewano się 90 tys.

Strefa euro wobec groźby wybuchu epidemii zadłużenia

W tym tygodniu możemy szykować się na dawkę mocniejszych wrażeń. Od rana rynki finansowe próbują strawić bardzo niekorzystną, piątkową publikację z amerykańskiego rynku pracy. Przybyło zaledwie 18 tys. nowych etatów, natomiast spodziewano się 90 tys.

Ponad 1000 firm w CEIDG

Sprzedaż detaliczna prowadzona wysyłkowo lub przez Internet to najczęściej zakładana działalność gospodarcza za pośrednictwem CEIDG. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej funkcjonuje już ponad tydzień.

Ochrona praw autorskich i pokrewnych - odpowiedzialność karna

Kiedy naruszenie prawa autorskiego może rodzić odpowiedzialność karną? Kiedy można oczekiwać pomocy? Co zrobić, aby nie popełnić przestępstwa w zakresie prawa autorskiego? Ekspert udziela odpowiedzi na powyższe pytania.

Produkcja w Niemczech cieszy polskie firmy

Maj br. przyniósł wzrost produkcji przemysłowej w Niemczech o 1,2 proc. w stosunku do kwietnia. Ujęcie roczne pokazało 7,6 proc. rozwój. Dla polskich eksporterów to powód do zadowolenia.

Prognozy dla amerykańskich spółek mogą być decydujące

Dziś poznamy pierwsze publikacje z serii danych, obrazujących stan amerykańskich firm. Kluczowe znaczenie dla koniunktury gospodarczej będą miały nie tyle wyniki przedsiębiorstw z przeszłości, co prognozy na przyszłość.

Czym są organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi?

Funkcjonowanie na rynku twórców, artystów, wykonawców, producentów lub organizacji radiowych i telewizyjnych jest skomplikowane również ze względu na trudną materię jaką są prawa autorskie i pokrewne. Istnieje możliwość powołania specjalnych organizacji które mają na celu wspomaganie tych podmiotów.

REKLAMA