REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kiedy zostaną wprowadzone błyskawiczne przelewy międzybankowe?

Polska będzie drugim po Wielkiej Brytanii krajem, który udostępni system transakcji natychmiastowych.
Polska będzie drugim po Wielkiej Brytanii krajem, który udostępni system transakcji natychmiastowych.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Ile trzeba czekać na realizację przelewu? Czy to możliwe, aby pieniądze błyskawicznie znalazły się na pożądanym rachunku? Odpowiedź ekspertów jest twierdząca. Polska jako drugi kraj w Europie wprowadzi transakcje natychmiastowe.

Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. zdecydowała się na wdrożenie systemu rozliczeń płatności natychmiastowych. Platforma stanowi realizację nowatorskiego pomysłu, który pozwoli na dokonywanie płatności pomiędzy klientami banków w czasie rzeczywistym. Dzięki temu rozwiązaniu przekazywanie środków pomiędzy rachunkami klientów, prowadzonymi w różnych instytucjach, będzie mogło odbywać się natychmiastowo przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu i 365 dni w ciągu roku. Platformę do realizacji płatności natychmiastowych KIR S.A. zaproponuje bankom w trybie pilotażowym już na początku 2012 roku.

REKLAMA

Platforma płatności natychmiastowych zostanie opracowana w ścisłej współpracy ze specjalistami z Capgemini. Oprogramowanie na potrzeby tego projektu zostanie przygotowane przez zespół inżynierów i konsultantów z Wrocławia. Zobowiązali się oni wdrożyć system rozliczeń płatności natychmiastowych oraz zapewnić wsparcie produkcyjne przez kolejne 5 lat.

Dowiedz się także: Co wybrać: kantor czy bankomat?

REKLAMA

„Realizując tak innowacyjny projekt mamy szansę wytyczyć nowe kierunki na rynku płatności elektronicznych w Europie i umocnić naszą pozycję biznesowego i technologicznego partnera dla wiodących firm rynku usług finansowych” – powiedział Frank Wagenbauer, Członek Zarządu
i Dyrektor Zarządzający Application Services Capgemini Polska.

Tak innowacyjne rozwiązanie na rynku płatności, jakim jest system płatności natychmiastowych, Polska wdroży jako pierwsza w Europie środkowo-wschodniej. Dotychczas system płatności natychmiastowych na starym kontynencie oferuje tylko brytyjska izba rozliczeniowa VocaLink. Rodzime rozwiązanie zapewni funkcjonalność w obszarze wymiany komunikatów płatniczych w czasie rzeczywistym podobną do brytyjskiego systemu Faster Payments, lecz opierać się będzie na innych technologiach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Kredyty

„Wdrożenie nowego, innowacyjnego systemu rozliczeń płatności natychmiastowych pozwoli KIR S.A. zaoferować klientom banków, korzystających z bankowości internetowej, wysyłanie i otrzymywanie pilnych płatności w czasie rzeczywistym. Zwiększanie szybkości rozliczeń międzybankowych wydaje się obecnie naturalnym kierunkiem rozwoju systemów płatności, dlatego udostępnienie nowego systemu - podobnie jak uruchomienie w 1994 r. pierwszego elektronicznego systemu rozliczeń międzybankowych ELIXIR® - będzie istotną zmianą w polskim systemie płatniczym” - powiedział Zygmunt Szafrański, Wiceprezes Zarządu KIR S.A.

Docelowo, system będzie mógł być wykorzystywany m.in. jako podstawa realizacji płatności mobilnych. Płatności natychmiastowe znajdą się w ofercie banków i zostaną udostępnione za pośrednictwem kanału bankowości elektronicznej. Zainteresowanie usługą wyraziło już kilka największych banków .

Ekspert Capgemini

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA