| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > W którym banku wziąć kredyt hipotecznych w EUR?

W którym banku wziąć kredyt hipotecznych w EUR?

Kurs franka szwajcarskiego wciąż osiąga rekordowo wysokie poziomy, co nie pozostaje bez szkody dla kredytobiorców, którzy zasłużyli się w tej walucie, kiedy notowania CHF były korzystne. Eksperci radzą rozważyć opcję kredytowania w CHF. Które oferty są godne uwagi?

Bezsprzecznie najkorzystniejsze warunki kredytowania w EUR udostępnia aktualnie Deutsche Bank PBC – takie są wnioski z najnowszej analizy, przeprowadzonej przez analityków finansowych. Poszukiwania najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego w euro zawężone zostały do wspólnego mianownika, którym są kwota kredytu w wysokości 250 000 zł, spłata rozłożona na 30 lat i wkład własny na poziomie 20% (80% ltv).

Liderem lipcowego opracowania został Deutsche Bank PBC. Najlepsze warunki kredytowania obejmują w tym przypadku brak prowizji za udzielenie kredytu (stawka 0%) oraz marżę na poziomie 1,6%. Miesięczna rata przy takich parametrach wynosi jedynie 1 074 zł, zaś rzeczywisty koszt kredytu plasuje się poniżej 3,3%.

Na drugim miejscu uplasowała się nowa oferta kredytowa Polbanku EFG, gdzie kredyt udzielany jest również bez prowizji, przy 1,4% marży kredytowej, co przy pozostałych parametrach oferty powoduje, że RRSO wynosi 3,5%.

Na najniższym stopniu podium znalazła się oferta Lukas Bank z ratą 1 420 zł - wyższa rata spowodowana jest stawką prowizji o wartości 2% oraz marżą na poziomie 1,6%.

Sprawdź najtańsze kredyty hipoteczne w euro!

Na oferty kredytowe bez prowizji liczyć można m.in. w Kredyt Banku, Raiffeisen Banku oraz Alior Banku – marża kształtuje się w tych instytucjach na poziomie od 1,6 do 1,9%, jednak jest możliwa do osiągnięcia jedynie po spełnieniu szeregu wymagań.

Najkorzystniejsze oferty kredytowania w EUR, dostępne u liderów zestawienia, oferowane są po spełnieniu określonych warunków.

  • W Deutsche Banku PBC należy nabyć pakiet konta osobistego DB Life wraz z kartą kredytową;
  • W Polbanku EFG niezbędne jest przystąpienie do pakietu ubezpieczeniowego (na życie lub od utraty pracy) oraz otwarcie konta osobistego wraz z kartą płatniczą.
  • W Lukas Bank należy posiadać lub otworzyć rachunek osobisty i przekazywać nań uzyskiwane dochody, a minimalnym, akceptowalnym przez bank pułapem wynagrodzenia jest 7 000 zł w przypadku rodziny, zaś dla singla – 5 000 zł miesięcznie.

Interesuje Cię kredyt w euro? Wybierz najlepszy!

Podpisując umowę walutowego kredytu hipotecznego, możemy dużo zaoszczędzić, w porównaniu do kredytu w naszej rodzimej walucie. Jednak doświadczenia ostatniego okresu wskazują, że finansowanie w walucie obcej może okazać się niebezpieczne dla osób, które myślą o wcześniejszej spłacie kredytu. Bywa tak, że pomimo regularnej obsługi kredytu, do spłaty pozostaje więcej niż pierwotnie pożyczyliśmy. Z drugiej strony miesięczna rata rzeczywiście mniej obciąża domowy budżet. Każdy powinien przeprowadzić własną, przedmiotową kalkulację, adekwatną do własnego budżetu.

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Grymel

Prawnik, specjalista prawa rodzinnego i gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »