reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > W którym banku wziąć kredyt hipotecznych w EUR?

W którym banku wziąć kredyt hipotecznych w EUR?

Kurs franka szwajcarskiego wciąż osiąga rekordowo wysokie poziomy, co nie pozostaje bez szkody dla kredytobiorców, którzy zasłużyli się w tej walucie, kiedy notowania CHF były korzystne. Eksperci radzą rozważyć opcję kredytowania w CHF. Które oferty są godne uwagi?

Bezsprzecznie najkorzystniejsze warunki kredytowania w EUR udostępnia aktualnie Deutsche Bank PBC – takie są wnioski z najnowszej analizy, przeprowadzonej przez analityków finansowych. Poszukiwania najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego w euro zawężone zostały do wspólnego mianownika, którym są kwota kredytu w wysokości 250 000 zł, spłata rozłożona na 30 lat i wkład własny na poziomie 20% (80% ltv).

Liderem lipcowego opracowania został Deutsche Bank PBC. Najlepsze warunki kredytowania obejmują w tym przypadku brak prowizji za udzielenie kredytu (stawka 0%) oraz marżę na poziomie 1,6%. Miesięczna rata przy takich parametrach wynosi jedynie 1 074 zł, zaś rzeczywisty koszt kredytu plasuje się poniżej 3,3%.

Na drugim miejscu uplasowała się nowa oferta kredytowa Polbanku EFG, gdzie kredyt udzielany jest również bez prowizji, przy 1,4% marży kredytowej, co przy pozostałych parametrach oferty powoduje, że RRSO wynosi 3,5%.

Na najniższym stopniu podium znalazła się oferta Lukas Bank z ratą 1 420 zł - wyższa rata spowodowana jest stawką prowizji o wartości 2% oraz marżą na poziomie 1,6%.

Sprawdź najtańsze kredyty hipoteczne w euro!

Na oferty kredytowe bez prowizji liczyć można m.in. w Kredyt Banku, Raiffeisen Banku oraz Alior Banku – marża kształtuje się w tych instytucjach na poziomie od 1,6 do 1,9%, jednak jest możliwa do osiągnięcia jedynie po spełnieniu szeregu wymagań.

Najkorzystniejsze oferty kredytowania w EUR, dostępne u liderów zestawienia, oferowane są po spełnieniu określonych warunków.

  • W Deutsche Banku PBC należy nabyć pakiet konta osobistego DB Life wraz z kartą kredytową;
  • W Polbanku EFG niezbędne jest przystąpienie do pakietu ubezpieczeniowego (na życie lub od utraty pracy) oraz otwarcie konta osobistego wraz z kartą płatniczą.
  • W Lukas Bank należy posiadać lub otworzyć rachunek osobisty i przekazywać nań uzyskiwane dochody, a minimalnym, akceptowalnym przez bank pułapem wynagrodzenia jest 7 000 zł w przypadku rodziny, zaś dla singla – 5 000 zł miesięcznie.

Interesuje Cię kredyt w euro? Wybierz najlepszy!

Podpisując umowę walutowego kredytu hipotecznego, możemy dużo zaoszczędzić, w porównaniu do kredytu w naszej rodzimej walucie. Jednak doświadczenia ostatniego okresu wskazują, że finansowanie w walucie obcej może okazać się niebezpieczne dla osób, które myślą o wcześniejszej spłacie kredytu. Bywa tak, że pomimo regularnej obsługi kredytu, do spłaty pozostaje więcej niż pierwotnie pożyczyliśmy. Z drugiej strony miesięczna rata rzeczywiście mniej obciąża domowy budżet. Każdy powinien przeprowadzić własną, przedmiotową kalkulację, adekwatną do własnego budżetu.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Ekonomista, prawnik, doradca podatkowy, publicysta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama