REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak przyciągnąć czytelników na blog firmowy? - 5 popularnych sposobów

Czy użytkownicy są w stanie w łatwy sposób odszukać treści, które publikujesz na blogu? Czy chcesz wypromować swoje artykuły pośród szerszej grupy odbiorców? Warto zadbać o to, aby treści obecne na blogu firmowym były dostępne dla jak największej liczby osób. W tym artykule, zapoznasz się z pięcioma sposobami na to jak przyciągnąć większą liczbę czytelników na blog.

Projekt zmian w egzekucjach komorniczych

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Przewiduje on podział kancelarii komorniczych na trzy kategorie w celu racjonalizacji wpływu spraw do poszczególnych komorników oraz przyspieszenia postępowań egzekucyjnych.

Wsparcie rządu dla rodzin wielodzietnych

Zniżki na przejazd komunikacją miejską, tańsze bilety na pływalnię oraz do muzeów i galerii. Od 16 czerwca rodziny wielodzietne mogą ubiegać się o Kartę Dużej Rodziny. Dzięki niej mają obniżyć koszty comiesięcznych rachunków.

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna jest najważniejszym etapem w procesie rekrutacji i to od jej przebiegu zależy, czy zdobędziemy wymarzoną pracę. W związku ze zmieniającą się koniunkturą rynku pracy, rośnie konkurencja na poszczególne stanowiska. W jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby sprawić dobre wrażenie?

REKLAMA

Pensjonat - finansowanie

Chcąc otworzyć działalność gospodarczą, czy to w postaci pensjonatu, czy innej formie, warto rozważyć różne możliwości jej finansowania.

Konferencja dot. metod Assessment/Development Center - 25 i 26 września 2014 r.

Zapraszamy na pierwszą w Polsce międzynarodową konferencję dotyczącą metod Assessment/Development Center. Będzie to jedno z najbardziej oczekiwanych i unikalnych wydarzeń w branży HR.

Pensjonat – wymagania

Podejmując się prowadzenia własnego pensjonatu należy pamiętać o spełnieniu określonych wymogów. Przede wszystkim konieczne jest zarejestrowanie działalności a następnie wyposażenie pensjonatu zgodnie z obowiązującymi regulacjami dla usług hotelarskich.

Pensjonat – pomysł

Masz już dość spędzania kolejnych długich godzin w biurze? Chcesz spróbować swoich sił we własnym biznesie? Warto pomyśleć nad założeniem całorocznego pensjonatu. Przede wszystkim, jak w każdym biznesie – liczy się pomysł.

REKLAMA

Pensjonat - biznesplan

Przykładowy biznesplan pensjonatu. Przed założeniem pensjonatu należy zebrać wszystkie informacje o rynku i zagrożeniach jakie mogą wpłynąć na rozwój naszej firmy. Warto poświęcić trochę czasu, żeby sporządzić rzetelny biznesplan pensjonatu.

Korzystanie z weksla w działalności gospodarczej

Weksel jest to jedna z najefektywniejszych form zabezpieczenia wierzytelności i ochrony przed nieuczciwymi transakcjami. Wykorzystanie weksla w działalności pozwala na szybkie i relatywnie niedrogie zaspokojenie roszczenia przez wydanie nakazu zapłaty.

Jak dokonać zgłoszenia do ubezpieczeń?

Każda osoba objęta obowiązkowo ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi i/lub ubezpieczeniem zdrowotnym podlega zgłoszeniu do ubezpieczeń. Płatnik składek zobowiązany jest zgłosić siebie i pozostałe osoby w ZUS.

Elektroniczny Krajowy Rejestr Karny

Dobra wiadomość dla obywateli, przedsiębiorców i instytucji. Od 1 lipca mogą oni złożyć zapytanie i uzyskać odpowiedź z Krajowego Rejestru Karnego (KRK) przez Internet. Tańsze są też opłaty za wydanie zaświadczeń.

Szczególna 55 proc. stawka podatku

26 czerwca 2014 r. w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele strony rządowej oraz organizacji pracodawców.

Został miesiąc na wybór między OFE a ZUS

Jeszcze tylko miesiąc pozostał na wybór pomiędzy OFE i ZUS albo tylko ZUS. Zainteresowanie zapisywaniem się do Otwartych Funduszy Emerytalnych wciąż niewielkie.

Jak zgłosić płatnika składek do ZUS?

Płatnik składek zobowiązany jest złożyć do ZUS odpowiedni, wypełniony poprawnie formularz zgłoszeniowy. W jaki sposób zgłoszenia dokonują osoby fizyczne, przedsiębiorcy oraz osoby prawne?

Przedłużenie przez pracodawcę umowy o pracę do dnia porodu

Pracodawca zobowiązany jest przedłużyć umowę o pracę na czas określony do dnia porodu pracownicy, która zaszła w ciążę. Wymóg przedłużenia obowiązuje w sytuacji, gdyby umowa rozwiązywała się z upływem terminu, na jaki została zawarta i po upływie 3 miesiąca ciąży.

Kontrola podatkowa – jak się do niej przygotować?

Gdy otrzymujemy zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej, powinniśmy zacząć od dokładnego zapoznania się z jego treścią, a następnie przystąpić do analizy rozliczeń i dokumentacji podatkowej. Następny krok to usunięcie uchybień, które mogły by być obiektem zainteresowania organów kontroli podatkowej.

Jak odzyskać dług?

Jakie prawa przysługują wierzycielowi, gdy chce skutecznie odzyskać dług? Czy istnieją pozasądowe, alternatywne drogi jego wyegzekwowania? Dowiedz się w jaki sposób można odzyskać swój dług.

Jak wpisać dłużnika do rejestru dłużników?

Jeżeli dłużnik zalega ze spłatą długu więcej niż 60 dni, a jego wartość to przynajmniej 200 zł, może trafić do rejestru dłużników. Dłużnik może zostać wpisany do rejestru na wniosek wierzyciela. W jaki sposób wpisać dłużnika do rejestru dłużników?

Czym są zastrzeżenia patentowe?

Zastrzeżenia patentowe to najważniejsza część dokumentacji zgłoszeniowej wynalazku, która stanowi podstawę do oceny zdolności patentowej przedmiotu zgłoszenia. Po udzieleniu patentu zastrzeżenia patentowe wyznaczają zakres przedmiotowy prawa wyłącznego z patentu na wynalazek, a zatem mają zasadnicze znaczenie z punktu widzenia interesu zgłaszającego.

Zwrot kosztów noclegu kierowcy w transporcie międzynarodowym

Kierowcy pracujący w transporcie międzynarodowym często zmuszeni są do odpoczynku i noclegu w niekorzystnych warunkach do regeneracji sił. Najczęściej nocują we własnych kabinach aut, na niewygodnych łóżkach. Pracodawca traktuje taką podróż jako służbową. W jaki sposób rozlicza nocleg kierowcy?

Zmiany w zasadach składania wniosków o wpis do księgi wieczystej

Rada Ministrów przyjęła projekt zmian w kodeksie postępowania cywilnego oraz niektórych ustaw. Zmiany obejmują m.in. dołączanie dokumentów do wniosku o wpis do księgi wieczystej wyłącznie w formie papierowej.

Zmieniły się zasady cenowania towarów

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o informowaniu o cenach towarów i usług. Jej zasadniczym celem jest dostosowanie przepisów ustawowych do panujących na rynku realiów. W jaki sposób ustawa wpływa na obowiązek cenowania towarów?

Polski eksport w pierwszej połowie 2014 r. – podsumowanie

Dynamika eksportu w dwóch pierwszych kwartałach 2014 r. rosła na poziomie 15%. Rozbudziło to bardzo pozytywne nastroje w gospodarce. Niestety, tempo wzrostu polskiego eksportu od połowy roku najprawdopodobniej zacznie hamować.

Wielka Gala „25 lat wolności dla Polskiej Rzetelności”

28 czerwca 2014 r. w warszawskim hotelu Gromada odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Laureatom IV edycji Projektu „RZETELNI”, które poprowadzili Maria Niklińska i Krzysztof Ibisz.

Korzystanie z gotowych wzorców umów - o czym należy pamiętać?

W obrocie gospodarczym coraz bardziej popularne jest korzystanie z gotowych wzorców umów, zawierających standardowe rozwiązania. Korzysta się z nich w przypadku umów między kontrahentami, umów konsumenckich oraz umów wyłącznie między przedsiębiorcami.

Okresowe zawieszenie działalności gospodarczej

Okresowym zawieszeniem działalności gospodarczej zainteresowani są nie tylko przedsiębiorcy zawierający transakcje latem, lecz przede wszystkim osoby, dla których czas letni oznacza przestój w prowadzeniu interesów. Jest to rozwiązanie o tyle korzystne, że pozwala na pozbycie się konieczności regulowania należności publicznoprawnych na czas trwania zawieszenia.

Czy wierzyciel rzeczowy może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości?

W rozumieniu prawa upadłościowego i naprawczego, wniosek o ogłoszenie upadłości może zgłosić każdy z wierzycieli dłużnika. Czy wskazana regulacja dotyczy również wierzyciela rzeczowego, który nie posiada roszczenia osobistego, a ograniczone prawo rzeczowe – hipotekę?

Poznaj swój social graph i zacznij z niego korzystać

IESE Business School zachęcaja do próby stworzenia wizualizacji sieci Twoich osobistych i firmowych kontaktów – social graph.

Świadczenie aktywizacyjne – co należy o nim wiedzieć?

Jedną z form wsparcia, na którą może liczyć pracodawca zatrudniający osobę bezrobotną, jest świadczenie aktywizacyjne. Komu i na jakich warunkach ono przysługuje?

Wakacyjne praktyki i staże dla studentów

Wakacyjne praktyki i staże dla studentów to szansa nie tylko na zdobycie dodatkowych umiejętności w kierunku, w jakim się kształcą i z jakim wiążą swoją przyszłą karierę, lecz także możliwość dla osób, które chcą się przekwalifikować – mogą one być doskonałym sposobem na naukę nowego zawodu lub choćby sprawdzenie tego, czy kandydat się do niego nadaje.

Jak deregulacja rynku usług internetowych wpłynie na gospodarkę?

UKE zakończył konsultacje w sprawie projektu deregulacji rynku usług internetowych w 76 gminach. Wprowadzana kilka lat temu regulacja, mająca przeciwdziałać dominującej pozycji TP SA (obecnie Orange Polska), nie jest już potrzebna. Eksperci z branży oceniają, że obecnie szkodzi ona rozwojowi rynku i całej gospodarki, hamując inwestycje w sieci internetowe.

Wspólny system opodatkowania spółek w UE

Podczas posiedzenia Rady ECOFIN nt. projektu budżetu UE na 2015 r. postanowiono wprowadzić wspólny system opodatkowania spółek dominujących i zależnych w UE oraz wdrożyć nowe regulacje dotyczące opodatkowania przedsiębiorstw. Dodatkowo planowane jest większe wsparcie we wzroście zatrudnienia.

Od lipca niższe opłaty za roaming

Wakacje to czas urlopów i zagranicznych wyjazdów. Od lipca w krajach Unii Europejskiej oraz w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego zostały obniżone opłaty roamingowe. Tańsze będą połączenia, smsy i mmsy oraz transmisja danych.

Spółki bez rajów podatkowych

Sejm ograniczy możliwość uciekania przez spółki do rajów podatkowych poprzez przenoszenie zysków. Będzie możliwość zapłaty podatku od spółek-córek tylko po spełnieniu pewnych warunków.

Praca tymczasowa pod lupą

Pracodawcy, przedstawiciele agencji tymczasowych, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Kancelaria Prezydenta oraz Główny Inspektor Pracy chcą zorganizować spotkanie przy tzw. okrągłym stole celem przygotowania propozycji zmian w zatrudnieniu tymczasowym.

Zgłoszenie wynalazku i wzoru użytkowego – wymogi formalne

Zgłoszenie wynalazku bądź wzoru użytkowego w celu uzyskania patentu wiąże się z koniecznością złożenia odpowiednich dokumentów. Dokumenty te muszą spełniać określone wymogi formalne, gdyż w innym przypadku będą podlegać odrzuceniu przez Urząd Patentowy. Jakie wymogi należy uwzględnić?

Jak Polka radzi sobie w e-biznesie?

Są wykształcone, niezależne, młode i nie chcą dzielić swojego czasu między pracę a rodzinę. Same są sobie szefami, ich biuro to przestrzeń domowa. Realizują się zawodowo, będąc na swoim, a ich naturalną przestrzenią działalności jest Internet.

Organizuj się na co dzień

Z czym najczęściej kojarzy się wiosna? Na to proste pytanie większość z nas ma stały zestaw odpowiedzi – ze słońcem, zielenią, ciepłą pogodą i…. porządkami. W taki oto sposób co wiosnę działkowicze zajmują się przekopywaniem grządek, domatorzy wietrzeniem szaf i regałów, a pracoholicy segregowaniem firmowej dokumentacji.

Do czego potrzebni są nam księgowi?

Zacznijmy prowokacyjnie: Czy przedsiębiorstwa istnieją po to, żeby księgowi mieli pracę? A może księgowi są zatrudnieni w firmach po to, żeby prawidłowo wyliczać podatki jakie firma ma odprowadzić do Skarbu Państwa? Zapewne na pierwsze pytanie nikt nie odpowie twierdząco i słusznie. Na drugie pytanie odpowiedź twierdząca też nie będzie poprawna, choć czasami wydaje mi się, że w wielu firmach właśnie tego od księgowych wymagają przede wszystkim, a to przecież duży błąd.

Jak być bezpiecznym w sieci - najczęściej popełniane błędy

W jakich sytuacjach, korzystając z sieci, narażamy swoje dane i tożsamość na największe ryzyko? Poniżej sześć najczęstszych błędów popełnianych przez użytkowników internetu i sposobów, jak im przeciwdziałać.

Nowa umowa projektowa

Indywidualny czas pracy, umowy na okres trwania projektu, jednolity system emerytalny dla wszystkich grup zawodowych - takie rekomendacje przygotowane przez ekspertów pracodawców zawarto w raporcie "Konkurencyjna Polska: jak awansować w światowej lidze gospodarczej?".

Wysokość odsetek z tytułu nieterminowego przekazania składek do OFE

Prezes ZUS wydał komunikat w sprawie odsetek od nieterminowego przekazania składek do OFE. Wysokość odsetek należnych to 4,51%.

Możliwa upadłość konsumencka osób fizycznych

Sejm rozpatrzył projekt nowelizacji ustawy prawo upadłościowe i naprawcze. Projekt pozwala ogłosić upadłość konsumencką osobom nieprowadzącym działalności gospodarczej.

Jak powinna wyglądać idealna oferta pracy?

Oferta pracy, podobnie jak inne oferty powinna przede wszystkim przyciągać wzrok tak, aby trafić do konkretnej grupy docelowej. W treści powinna zawierać wymagania wobec kandydatów czy opis stanowiska. Idealna oferta pracy to taka, która przy okazji zaoszczędzi czas i pieniądze pracodawcy przy jej tworzeniu.

Likwidacja działalności gospodarczej – krok po kroku

Likwidując działalność gospodarczą przedsiębiorca musi dopełnić szeregu czynności. Po pierwsze złożyć wniosek o wykreślenie wpisu w CEIDG. Konieczne jest też sporządzenie wykazu składników majątku oraz spisu z natury. Jak wygląda proces likwidacji w przypadku podatników VAT? Jak rozliczyć podatek dochodowy?

Seminarium "Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych"

W imieniu własnym i Organizatorów – Zespołu CBE Polska – zapraszamy do udziału w II edycji specjalistycznego Seminarium "Czynniki rozwoju inwestycji kogeneracyjnych", które odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia br.

Opodatkowanie dochodów zagranicznych spółek kontrolowanych

Sejm w drugim czytaniu rozpatrzył projekt nowelizacji ustawy o CIT, PIT i innych ustaw, który zakłada m.in. opodatkowanie dochodów zagranicznych spółek kontrolowanych.

Mało popularne elektroniczne walne zgromadzenia akcjonariuszy

Od czterech lat istnieje możliwość organizowania walnych zgromadzeń akcjonariuszy drogą elektroniczną – przez transmisję internetową. Prawo nie wymaga stosowania takiej metody, jednakże przynosi ona więcej oszczędności spółkom. Wciąż jest jednak mało popularna.

Urząd skarbowy wypełni PIT podatnika

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który zakłada gromadzenie danych podatników przez administrację podatkową. W rezultacie fiskus wypełni PIT podatnika.

REKLAMA