reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nowe prawo energetyczne weszło w życie

Nowe prawo energetyczne weszło w życie

1 sierpnia 2014 r. wchodzi w życie nowa ustawa – prawo energetyczne, która ma zlikwidować nierówności między uczestnikami rynku sprzedaży energii.

Ustawa umożliwia przeprowadzenie prawnego rozdziału hurtowego i detalicznego obrotu energią przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w sposób jak najmniej uciążliwy dla detalicznych klientów przedsiębiorstwa. Rozdział ma zlikwidować przewagę konkurencyjną PGNiG nad innymi uczestnikami rynku, którzy nie prowadzą sprzedaży energii jednocześnie w hurcie i detalu.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Dzięki ustawie, w związku z rozdziałem sprzedaży hurtowej i detalicznej, nie będzie trzeba podpisywać nowych umów z dotychczasowymi klientami detalicznymi PGNiG. Spółka będzie miała 3 miesiące na poinformowanie klientów o zmianach. Klienci będą mieli 30 dni od otrzymania tej informacji na wypowiedzenie umów bez konieczności ponoszenia kosztów lub wypłaty odszkodowań. Nowelizacja ma zapewnić odbiorcom końcowym gwarancję bezpieczeństwa dostaw oraz należytą ochronę ich interesów. Ponadto ustawa umożliwia zrealizowanie przez PGNiG tzw. obliga gazowego, czyli sprzedaży części gazu przez giełdę. Wydzielona wskutek nowelizacji spółka odpowiedzialna za handel detaliczny surowcem będzie mogła go kupować od PGNiG za pośrednictwem giełdy.

Sejm uchwalił ustawę 26 czerwca 2014 r. 9 lipca 2014 r. podpisał ją Prezydent.

Nowelizacja wchodzi w życie 1 sierpnia 2014 r.

Dodatek energetyczny w 2014 r.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama