| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Długi okres oczekiwania na zmiany w PFRON

Długi okres oczekiwania na zmiany w PFRON

Posłowie Sejmu na ostatnim posiedzeniu zdecydowali o skierowaniu do dalszych prac w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny obu poselskich projektów ustaw dotyczących funkcjonowania PFRON. Na zmiany trzeba będzie jeszcze poczekać.

Decyzja ta dotyczy projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw. Jego celem jest zachowanie osobowości prawnej PFRON oraz jego organów – tj. zarządu i rady nadzorczej.

Wnioskodawcy argumentują, że zmiany te pomogą utrzymać stabilny i silny system zarządzania środkami Funduszu.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Ewentualne przyjęcie projektu oznaczałoby odstąpienie od oczekujących na wejście w życie 1 stycznia 2015 r. zasadniczych zmian pozbawiających PFRON osobowości prawnej i przekształcających go w wyodrębniony rachunek bankowy.

W projekcie znalazł się też przepis zwalniający z podatku CIT dochody Funduszu w części przeznaczonej na cele statutowe, z wyłączeniem działalności gospodarczej.

Do tej samej komisji decyzją posłów trafił poselski projekt nowelizacji Przepisów wprowadzających ustawę o finansach publicznych. Wnioskodawcy proponują przesunięcie o 5 lat – z 1 stycznia 2015 r. na początek 2020 r. – momentu wejścia w życie zmian organizacyjnych w funkcjonowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które m.in. pozbawiają PFRON osobowości prawnej.

Zdaniem wnioskodawców przyjęcie proponowanej zmiany wzmocni poczucie bezpieczeństwa pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Pierwsze czytania obu projektów Izba przeprowadziła 24 lipca 2014 r.

Jak ubiegać się o dofinansowanie z PFRON?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Bobkiewicz

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »