REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Spółka z o.o., Zakładanie działalności

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak otworzyć sklep odzieżowy - pomysł

Otworzenie sklepu odzieżowego to nieinnowacyjny pomysł, ale za to innowacyjny może być sposób jego prowadzenia oraz oferowany produkt. Bo nie od dzisiaj wiadomo, że rynek odzieżowy w Polsce jest zawładnięty przez zagraniczne marki, docierają coraz to nowsze trendy, a i istniejące sieci bujnie się rozwijają. A odzież zawsze będzie towarzyszyć człowiekowi, dlatego warto zainwestować w tę branżę i rozwinąć skrzydła. Tylko jak nie zgubić się w gąszczu przodujących tygrysów mody i zawalczyć o swój łup?

Jak otworzyć sklep odzieżowy - biznesplan

Otworzenie sklepu to nie lada przedsięwzięcie, tylko żeby je zrealizować, nie wystarczy dobry pomysł, trzeba jeszcze przygotować dobry – merytorycznie i finansowo – biznesplan. Zatem już dłużej nie zwlekaj!

Jak otworzyć sklep odzieżowy - lokal


Gdy kwestie formalne masz już dopięte na ostatni guzik, a twój architekt dostarczył Ci projekt sklepu, najwyższa pora na finalizację twoich marzeń.

Spółka europejska? Sprawdź jakie są dopuszczalne sposoby jej utworzenia

W wyniku przystąpienia Polski do Unii Europejskiej przed polskimi przedsiębiorcami rozwinęły się możliwości wzmocnionej współpracy z zagranicznymi przedsiębiorcami. W związku z tym powstała ustawa implementująca przepisy unijne o spółce europejskiej. Nowy typ spółki jest doskonałą formą prowadzenia działalności dużych rozmiarów, zwłaszcza międzynarodowych. Jej istotą jest stworzenie podmiotu, który skupiłby działalność podmiotów z różnych państw, łącząc potencjały gospodarcze podmiotów państw Unii.

REKLAMA

Jak zabezpieczyć roszczenie o stwierdzenie nieważności uchwały wspólników spółki z o.o.?

Zawieszenie postępowania rejestrowego dotyczącego wpisu zmian na podstawie uchwały wspólników spółki z o.o.. jest dopuszczalnym zabezpieczeniem roszczenia o stwierdzenie nieważności tej uchwały.

Co to jest faktoring i jakie są jego rodzaje?

Jednym z najczęściej spotykanych problemów z punktu widzenia płynności finansowej są odroczone terminy płatności. Po jakie rozwiązanie sięgnąć, aby zapłatę otrzymywać niezwłocznie? Odpowiedzią jest faktoring.

Gwarancje dla inwestycji zagranicznych na terenie Rosji

Boisz się, że prowadzenie działalności gospodarczej w Rosji może wiązać się z problemami prawnymi i nierespektowaniem Twoich uprawnień? Przedsiębiorco, zapoznaj się z gwarancjami dla inwestycji zagranicznych.

Jak działa filia sp. z o.o. w Rosji

Jeżeli Twoja firma w Polsce dynamicznie się rozwija i planujesz rozszerzyć zakres swojej działalności, możesz założyć filię w Rosji. Jak to zrobić?

REKLAMA

Zakup gotowej sp. z o.o. na terenie Federacji Rosyjskiej

Zastanawiasz się na rozpoczęciem działalności gospodarczej w Rosji? Może warto zakupić funkcjonującą i dochodową spółkę z o.o.?

Jak przebiega likwidacja osoby prawnej w Rosji

Jeżeli Twój biznes w Rosji nie powiódł się lub z innych przyczyn podjąłeś decyzje o przeprowadzeniu likwidacji, musisz wiedzieć jak powinna ona przebiegać. Do kogo się zgłosić i jakie formalności należy dopełnić? Przeczytaj.

Jak funkcjonują organy sp. z o.o. w Rosji – dyrektor generalny i komisja rewizyjna

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub dopiero planujesz założenie firmy, a Twój wybór padł na działalność w Rosji, prędzej, czy później staniesz przed ważnym wyborem – jaką formę działalności wybrać. Poniżej przedstawiamy kolejny artykuł z cyklu poświęconego spółce z o.o. Jakie obowiązki i prawa ma dyrektor generalny oraz komisja rewizyjna.

Jak funkcjonuje zarząd spółki z o.o. w Rosji

Planujesz założyć spółkę z o.o. w Rosji? Pamiętaj, że jednym z organów spółki z o.o. jest zarząd. Jakie ma uprawnienia i obowiązki?

Jak obniżyć kapitał zakładowy spółki z o.o. w Rosji

Prowadząc w Rosji działalność gospodarczą w formie spółki z o.o. przedsiębiorca może stanąć przed koniecznością obniżenia kapitału zakładowego. Na jakich zasadach można tego dokonać?

Jak podwyższyć kapitał spółki wkładami osób trzecich

Podwyższanie kapitału zakładowego w spółce z ograniczona odpowiedzialnością w Rosji odbywa się może na różne sposoby powiązane z podmiotami działającymi w spółce. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedna możliwość. Jaką?

Jakie są terminy na podwyższenie kapitału w sp. z o.o. w Rosji

Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o. w Rosji jest ograniczone czasowo do ściśle wyznaczonych terminów. Są one uzależnione od tego w jaki sposób podwyższenie jest dokonywane.

Jak podwyższany jest kapitał sp. z o.o. w Rosji

Kapitał spółki z o.o. może zostać podwyższony na kilka sposobów. Którą drogę wybrać, jaka jest najskuteczniejsza?

Czym jest kapitał zakładowy sp. z o.o. w Rosji

Jeżeli zakładasz sp. z o.o. w Rosji powinieneś wiedzieć czym jest jej kapitał zakładowy. Co może być, a co nie kapitałem zakładowym? Przeczytaj.

Jaki powinien być kapitał zakładowy sp. z o.o.

Planując rozpoczęcie działalności gospodarczej w Rosji w formie spółki z o.o. należy zadeklarować minimalny kapitał zakładowy. Ile powinien wynosić i jak go wpłacić?

Jak finansować sp. z o.o. w Rosji

Jeżeli prowadzisz spółkę z o.o. w Rosji i zastanawiasz się nad jej finansowaniem, to powinieneś rozważyć kilka jego możliwości. Oto one – te bardziej i mniej popularne.

Jakie obowiązki ma wspólnik sp. z o.o. w Rosji

Jeżeli prowadzisz spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w Rosji to powinieneś wiedzieć jakie obowiązki posiadają wspólnicy. Czy mogą przekazywać informacje o spółce oraz czym jest prawo wyjścia przeczytasz poniżej.

Jakie prawa mają wspólnicy sp. z o.o. w Rosji

Prawo rosyjskie przyjęło podobne rozwiązania w zakresie praw i obowiązków co prawo polskie. Na co warto zwrócić szczególna uwagę?

Zasady podejmowania przez radę nadzorczą spółki z o.o. uchwał w trybie pisemnym

W jaki sposób uregulowana jest kwestia podejmowania uchwał w trybie pisemnym przez radę nadzorczą w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością?

Jak wygląda reprezentacja w spółce z o.o. w organizacji?

Spółka z o.o. w organizacji jest reprezentowana przez zarząd albo pełnomocnika powołanego jednomyślną uchwałą wspólników (art. 161 § 2 Kodeksu spółek handlowych – k.s.h.). W praktyce oznacza to, że działanie pełnomocnika wyklucza działanie zarządu i odwrotnie.

Jak rozliczyć stratę podatkową spółki z o.o. z 2009 roku?

Prowadzenie działalności gospodarczej nie zawsze wiążę się z uzyskaniem dochodu, czasem firma przynosi stratę. Jak rozliczyć stratę spółki z o.o.?

Jak zbyć udziały w sp. z o.o.?

Udziały w sp. z o.o. jako prawa majątkowe są zbywalne, z pewnymi wyjątkami, można bowiem ograniczyć możliwość zbycia udziałów, ale żadna umowa nie może zakazywać obrotu udziałami.

Jak umorzyć udziały w sp. z o.o.?

Jakie są sposoby umorzenia udziałów w spółce z o.o.? Jakie obowiązki ma zarząd oraz wspólnicy spółki w przypadku umorzenia udziałów? Odpowiedzi w poniższym artykule.

Jakie są obowiązki rady nadzorczej w sp. z o.o.?

Na jakich zasadach jest powoływana rada nadzorcza? Ile trwa jej kadencja i jakie są jej obowiązki -  dowiesz się z poniższego artykułu.

Prawa i obowiązki prezesa zarządu jednoosobowej spółki z o.o.

Czym się charakteryzuje jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością? Jakie są obowiązki prezesa takiej spółki?

Jak pozbyć się udziałów w spółce z o. o.?

Najprostszą metodą na pozbycie się udziałów w sp. z o.o. jest porozumienie stron. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Co zatem zrobić, gdy zachodzi konflikt i część wspólników chce - niejako z woli swojego kontrahenta - pozbyć się wspólnika ze spółki?

Co z kapitałem zakładowym przy tworzeniu spółki z o.o.?

Kapitałem zakładowym jest wyrażona w umowie spółki wielkość kwotowa, którą wspólnicy zobowiązują się wnieść do spółki w formie gotówkowej lub niepieniężnej (aportu). Chcesz wiedzieć więcej - przeczytaj poniższy artykuł.

Jak przekształcić spółki prawa handlowego?

Jakie spółki prawa handlowego można przekształcić, a jakie nie? Od czego trzeba zacząć i co jest wymagane przy przekształcaniu spółek? Wszystkie informacje o przekształcaniu spółek znajdziesz w poniższym artykule.

Prokura jako szczególny rodzaj pełnomocnictwa w spółce handlowej

Prokura to szczególny rodzaj pełnomocnictwa, które może udzielić jedynie przedsiębiorca wpisany do rejestru przedsiębiorców, czyli popularnego KRS. Zakres prokury jest bardzo ściśle określony, dotyczy ona jedynie prowadzenia spraw związanych z przedsiębiorstwem spółki, jeżeli osoba fizyczna udziela prokury to musi być ona związana z prowadzoną działalnością i nie dotyczyć niczego poza nią.

Powoływanie, odwoływanie oraz rezygnacja członków zarządu w sp. z o.o.

Zasadą jest , że członków zarządu sp. z o.o. powołuje Zgromadzenie Wspólników, chyba że umowa stanowi inaczej i np. powołują ich wspólnicy, osoby trzecie lub organy spoza spółki.Powołanie członków zarządu powoduje powstanie stosunku organizacyjnego między członkami, zarządem i spółką. Wyczerpująco określa to kodeks spółek handlowych, a doprecyzowuje się umową spółki.

Jak dzielić zysk w sp. z o.o.?

Przy podziale zysku w sp. z o.o. umowa nie może zakazywać wypłaty udziału w zysku. Może jedynie ograniczyć tą wypłatę na pewien czas całkowicie lub częściowo, w umowie spółki, przeznaczając tę nadwyżkę na fundusze celowe. W sp. z o.o. jest tylko jeden obligatoryjny fundusz –fundusz zasobowy.

Jakie uchwały może podjąć zgromadzenie wspólników spółki z o.o. w sprawie absolutorium?

Co do zasady absolutorium udziela się poszczególnym członkom organów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które w ostatnim roku obrotowym pełniły w organach tych funkcję. Dotyczyć to może członków i byłych członków zarządu, rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej. Uchwały w przedmiocie absolutorium podejmuje zwyczajne zgromadzenie wspólników. Jakie uchwały w tym przedmiocie może podjąć zgromadzenie wspólników?

Komu udziela się absolutorium w spółce z o.o.?

Absolutorium udzielane jest członkom organów spółki z ograniczona odpowiedzialnością na zwyczajnym zgromadzeniu wspólników, które powinno odbyć się w terminie sześciu miesięcy po upływie każdego roku obrotowego. Jakie uchwały może podjąć zgromadzenie wspólników? Czy absolutorium powinno być udzielne indywidualnie każdemu członkowi organu?

Kiedy członek zarządu spółki z o. o. powoływany jest w drodze uchwały?

Jedną z form wyboru członka zarządu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jest powołanie go w drodze uchwały wspólników. Zgodnie z kodeksem spółek handlowych to w ten sposób będą powoływani członkowie zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w przypadku, gdy umowa spółki nie będzie zawierać innych postanowień w tym przedmiocie.

Podwyższenie i obniżenie kapitału zakładowego w sp. z o.o. - krok po kroku

W jakiej sytuacji można podwyższyć kapitał zakładowy w spółce sp. z o.o.? Czy wszyscy wspólnicy spółki muszą wyrazić zgodę na obniżenie kapitału zakładowego? Na te i inne pytania związanie z kapitałem zakładowym w sp. z o.o. odpowiadamy w poniższym artykule.

Jaki jest kapitał zakładowy w sp. z o.o.?

Kapitałem zakładowym jest wyrażona w umowie spółki wielkość kwotowa, którą wspólnicy zobowiązują się wnieść do spółki w formie gotówkowej lub niepieniężnej (aportu). Ile wynosi minimalna wysokość kapitału zakładowego w sp. z o.o.?

Czy można zwolnić członka zarządu spółki z o. o. z odpowiedzialności?

Członek zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ponosi odpowiedzialność za szkodę, jaką wyrządził spółce. Szkoda wyrządzona spółce przez członka zarządu może być następstwem zarówno jego działania jak i zaniechania. W jaki sposób przy użyciu prawnie dozwolonych środków, członek zarządu może uniknąć odpowiedzialności?

Czy zakaz konkurencji obowiązuje wspólników spółki z o.o.?

Według statystyk, jedną z najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wspólnicy takich spółek niejednokrotnie zastanawiają się, czy posiadając nawet niewielką ilość udziałów w spółce z o.o. są oni zobowiązani do przestrzegania zakazu konkurencji.

Jak i za co udzielać rabatów

Rabat to dobrze zadomowione u nas słowo niemieckie (pochodzenia włoskiego), oznaczające odstępstwo od ceny - opust cenowy. Rabat jest formą obniżenia ceny stosowaną przez sprzedającego w negocjacjach handlowych z klientami. Najczęściej podawany jest w procentach, rzadziej kwotowo. Jak zatem najkorzystniej udzielać rabatów?

Jakie będą emerytury przedsiębiorców

Patrząc na swoja przyszłą emeryturę przedsiębiorcy nie mają wątpliwości – spodziewają się najwyżej 20% swoich dotychczasowych dochodów. Nie podejmują również żadnych kroków, aby ten stan rzeczy zmienić.

Jak zaskarżyć uchwałę o udzieleniu absolutorium w spółce z o.o.?

Zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych jednym z podstawowych obowiązków wspólników jest odbycie corocznego (tzw. zwyczajnego) zgromadzenia wspólników. W trakcie zgromadzenia wspólnicy powinni zająć się m. in. oceną pracy członków zarządu w poprzednim roku obrotowym. Ocena taka wyraża się w udzieleniu im tzw. absolutorium (kiedyś określanego jako pokwitowanie).

Jak założyć własną firmę?

Zastanawiasz się jak założyć własną firmę? Jeżeli chcesz założyć firmę, nie wystarczy, że wiesz co chcesz robić. Musisz mieć jeszcze pewność, że wiesz jak. Oczywiście zacząć trzeba od oceny szans rynkowych nowej firmy na rynku. Ale gdy widzisz dla siebie miejsce na rynku, trzeba tą wymarzoną firmę powołać do życia. Jak to zrobić? Przeczytaj.

Jak zarobić pierwszy milion?

Szacuje się, że każdy generuje średnio cztery pomysły rocznie, które pozwoliłyby na zostanie milionerem, gdyby zostały wykorzystane. Skąd jednak wziąć te odpowiednie pomysły na własną firmę? Jak zidentyfikować najlepsze obszary działalności? W jaki sposób wybrać odpowiedni produkt lub usługę?

Dlaczego oszczędzanie za granicą jest bardziej bezpieczne? - część I

Offshorowe centra finansowe, takie jak Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Kajmany, Hongkong czy Singapur, przykuwają uwagę przede wszystkich z uwagi na korzyści podatkowe, jakie oferują zagranicznym inwestorom. Musimy jednak pamiętać, że transferowanie płynnych aktywów "na offshore" może służyć nie tylko do planowania podatkowego, ale również do minimalizowania negatywnych skutków ryzyka operacyjnego związanego z działalnością gospodarczą, która jest prowadzona w Polsce.

Jak wykorzystać innowację w biznesie: ubezpieczenia zdrowotne

Co by było, gdyby ubezpieczycielom udało się opracować metodę, dzięki której o składce ubezpieczeniowej można by decydować na podstawie zachowań i sposobu życia człowieka?

Co oznacza dla firm brak historii w BIK

Archiwum BIK to dla większości instytucji finansowych jedno z najważniejszych źródeł informacji o rzetelności kredytobiorców. Dlatego brak historii w BIK oznacza kłopoty z zaciągnięciem kredytu.

Jakie transakcje powinna zarejestrować fundacja

Fundacja przeprowadza transakcje, gdy zgodnie z art. 2 pkt 1e ustawy wykonuje zlecenie lub dyspozycję klienta, przez którego należy rozumieć m. in. darczyńcę oraz również podmiot, który uzyskał od fundacji pomoc materialną (finansową lub niefinansową). Jakie zatem transakcje podlegają rejestracji?

REKLAMA