| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Jakie są terminy na podwyższenie kapitału w sp. z o.o. w Rosji

Jakie są terminy na podwyższenie kapitału w sp. z o.o. w Rosji

Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o. w Rosji jest ograniczone czasowo do ściśle wyznaczonych terminów. Są one uzależnione od tego w jaki sposób podwyższenie jest dokonywane.

Dodatkowe wkłady wspólników w celu podwyższenia kapitału zakładowego wnoszone są w terminie dwóch miesięcy od daty podjęcia odpowiedniej uchwały. W statucie spółki mogą być określone inne terminy wnoszenia dodatkowych wkładów w celu podwyższenia kapitału zakładowego.

W przypadku, jeżeli jeden ze wspólników nie wniósł wkładu w celu podwyższenia kapitału zakładowego spółki w określonym w uchwale czasie, uchwała ta zostaje anulowana i spółka winna zwrócić wszystkim wspólnikom wniesione pieniądze bez zbędnej zwłoki.

Polecamy: Jakie obowiązki ma wspólnik sp. z o.o. w Rosji

W przeciągu miesiąca od daty zakończenia procedury wnoszenia wkładów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki, walne zgromadzenie wspólników potwierdza uchwałą zmiany w kapitale i wydaje zgodę na zarejestrowanie odpowiednich zmian w dokumentach założycielskich spółki.

W przeciągu jednego miesiąca od daty przyjęcia przez walne zgromadzenie wspólników odpowiedniej uchwały o fakcie podwyższenia kapitału i zarejestrowania ich w dokumentach założycielskich, spółka winna złożyć wniosek o rejestrację zmian w rejestrze spółki. Odpowiednie zmiany uzyskują moc prawną od daty ich państwowej rejestracji.

Terminy określone powyżej są bardzo ważne, gdyż w przypadku, jeżeli spółka ich nie przestrzega fakt podwyższenia kapitału może zostać anulowany. Jeżeli spółka nie zachowała odpowiednich terminów, wkłady wspólników, jak również osób trzecich winny być zwrócone w rozumnym terminie, w innym przypadku osoby, które wniosły wkład mogą żądać ich zwrotu wraz z odsetkami.

Polecamy: Kto może dokonać rejestracji spółki z o.o. w Rosji

Fakt podwyższenia kapitału nie ma mocy prawnej i zostaje anulowany w przypadku wniesienia przez wspólników lub osoby trzecie tylko części zadeklarowanego wkładu w podwyższonym kapitale zakładowym.

Artykuł jest fragmentem książki „Azbuka biznesmena. Działalność gospodarcza w Rosji.” Autorstwa Wydziału Promocji Inwestycji i Handlu Ambasady Rzeczypospolitej w Moskwie.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

 Jakie są terminy na podwyższenie kapitału w sp. z o.o. w Rosji
Jakie są terminy na podwyższenie kapitału w sp. z o.o. w Rosji

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BEDS.pl

sklep internetowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »