reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Jaka powinna być nazwa spółki z o.o. w Rosji

Jaka powinna być nazwa spółki z o.o. w Rosji

Wybór nazwy spółki to element procesu rozpoczynania działalności gospodarczej w Rosji, który jest znacznie sformalizowany. Jaka nazwę wybrać i czy potrzebne jest na nie zezwolenie?

Nazwa spółki to jeden z najważniejszych elementów wyróżniających podmiot gospodarczy. Przed złożeniem wniosku rejestracyjnego nazwa spółki winna być już określona przez wspólników.

Użycie w nazwie spółki słów: „Россия”, „Российская Федерация”, lub słowa „федеральный”, jak również zwrotów odnoszących się do wyżej wymienionych słów, jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu zgody komisji Rządu Federacji Rosyjskiej.

Wykorzystanie w nazwie terminu „Москва” oraz podobnych, jak również nazw regionów Moskwy możliwe jest wyłącznie po uzyskaniu zgody Międzyresortowej Komisji Rządu Moskwy. Należy pamiętać, że fi rma (nazwa) osoby prawnej nie powinna wprowadzać w błąd. W nazwie nie może być wykorzystane określenie innej formy organizacyjno-prawnej. Nie dopuszczalne jest wykorzystanie w rosyjskojęzycznej nazwie firmy zagranicznych skrótów określających formy organizacyjno — prawne.

Często, aby podkreślić w nazwie podmiotu, mimo pewnych barier formalno —prawnych, fakt, że jest to nasza spółka rosyjska, można wykorzystać pewną „grę słów”. Na przykład, przyjmijmy, że nasza spółka nazywa się Gradpol Sp. z o.o. Chcemy, aby w Rosji nazywała się podobnie, ale żeby można było łatwo ją odróżnić od naszych spółek w innych państwach. W takim przypadku możemy użyć w Rosji na przykład nazwy „GRADPOL — RUS SP. Z O.O.” LUB „GRADPOL — RU SP. Z O.O.”. Ciekawym rozwiązaniem jest również użycie w umowie spółki i statucie nazwy w języku rosyjskim i jej odpowiednika w łacińskiej transkrypcji: wtedy możemy zastosować następującą kombinację:

GRANDPOL RUSSIA SP. Z O.O. i ООО ГРАНПОЛ РАША.

Polecamy: Jak spółki z o.o. funkcjonują w Rosji

Miejsce działalności osoby prawnej określa miejsce jej państwowej rejestracji. Państwowa rejestracja osoby prawnej realizowana jest zgodnie z miejscem siedziby stałego organu wykonawczego spółki, a w przypadku braku stałego organu wykonawczego spółki — innego organu lub osoby, która ma prawo działać bez pełnomocnictwa w imieniu osoby prawnej.

Polecamy: serwis Firma za granicą

Artykuł jest fragmentem książki „Azbuka biznesmena. Działalność gospodarcza w Rosji.” Autorstwa Wydziału Promocji Inwestycji i Handlu Ambasady Rzeczypospolitej w Moskwie.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jaka powinna być nazwa spółki z o.o. w Rosji
Jaka powinna być nazwa spółki z o.o. w Rosji

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama