Zasady podejmowania przez radę nadzorczą spółki z o.o. uchwał w trybie pisemnym
REKLAMA
REKLAMA
Rada nadzorcza spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podejmuje uchwały, jeżeli na posiedzeniu jest obecna co najmniej połowa jej członków, a wszyscy jej członkowie zostali zaproszeni (art. 222 Kodeksu spółek handlowych) Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może przewidywać jednak surowsze wymagania dotyczące kworum rady nadzorczej. Z przebiegu posiedzenia rady nadzorczej sporządza się protokół.
REKLAMA
REKLAMA
Umowa spółki może przewidywać, że członkowie rady nadzorczej mogą brać udział w podejmowaniu uchwał rady nadzorczej, oddając swój głos na piśmie za pośrednictwem innego członka rady nadzorczej. Oddanie głosu na piśmie nie może dotyczyć spraw wprowadzonych do porządku obrad na posiedzeniu rady nadzorczej.
Podejmowanie uchwał przez radę nadzorczą w trybie pisemnym lub przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość jest dopuszczalne tylko w wypadku, gdy umowa spółki tak stanowi. Uchwała jest ważna, gdy wszyscy członkowie rady nadzorczej zostali powiadomieni o treści projektu uchwały.
Przeczytaj także: Jak dzielić zysk w sp. z o.o.
Podejmowanie uchwał przy za pośrednictwem innego członka rady nadzorczej, w trybie pisemnym lub przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość nie dotyczy:
- wyborów przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady nadzorczej,
- powołania członka zarządu spółki,
- odwołania i zawieszania w czynnościach przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady nadzorczej oraz członka zarządu spółki.
Polecamy serwis Odszkodowania
Podejmowanie uchwał przez radę nadzorczą w trybie pisemnej korespondencji lub przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość musi spełniać dwa wymogi:
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.