REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Samochód, Pracodawca

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Do kiedy firma odliczy VAT od samochodu z kratką

Odliczenie VAT-u od wydatków połączonych z zakupem, wynajmem i leasingiem samochodów z kratką będzie możliwe tylko do końca 2010 r. Dotyczy to także zakupionego do aut paliwa. Wprowadzone zmiany będą obowiązywały od 1 stycznia 2011 r. do końca 2012 r.

Jak przygotować samochód i kierowcę flotowego do jazdy zimą

Zima to okres zdecydowanie najtrudniejszy dla kierowców. To właśnie wtedy dochodzi najczęściej do wypadków, choć większość z nich nie jest aż tak groźna jak te z okresu jesiennego czy letniego. Co sprawia, że popełniamy tak wiele błędów zimą?

Czego oczekuje pracodawca?

Oczywiście odpowiedź wydaje się banalnie prosta – tego co przedstawił w ogłoszeniu. Skoro tak, to w takim razie po co są rozmowy rekrutacyjne? Jeżeli można by było w odpowiedzi na ogłoszenie wysłać świadectwa pracy z poprzednich miejsc zatrudnienia, dyplom z ukończenia studiów, potwierdzenie zdania egzaminu ze znajomości języka.

Czym kieruje się menedżer przy wyborze auta

Zakup samochodu dla menedżera często odbywa się według innych zasad, niż kupno kolejnego samochodu firmowego dla szeregowego pracownika.

REKLAMA

Jak kontrolowane są koszty przy wynajmie długoterminowy

Korzystając z outsourcingu usług zarządzania flotą, firmy otrzymują pełną informację o kosztach, które są usystematyzowane według z góry uzgodnionych zestawień i raportów. Ich przejrzystość ma ogromne znaczenie praktyczne.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo flot?

Flota samochodowa to w większości przedsiębiorstw jedno z kluczowych narzędzi pracy. Intensywność eksploatacji samochodu w firmie jest 3-4 razy większa niż przeciętnego pojazdu prywatnego. Takie auta przejeżdżają rocznie od 30 do nawet 90 - 100 tys. kilometrów rocznie. Kierujący samochodami służbowymi, stanowią ok. 8% wszystkich użytkowników dróg, ale… powodują ponad 30% wypadków.

Jakie dokumenty potrzebne są do zawarcia umowy leasingowej

Jednym z kluczowych atutów leasingu – szczególnie w porównaniu z kredytem bankowym – jest ograniczenie formalności do jedynie niezbędnych. W praktyce oznacza to minimalną wymaganą liczbę dokumentów potrzebną do rozpatrzenia wniosku i podpisania umowy.

Czym się charakteryzuje niepełny wynajem

Przez lata przyjęło się, że wynajem długoterminowy to usługa stworzona dla dużych korporacji, których floty samochodowe liczą dziesiątki czy setki aut. Tymczasem w ostatnim czasie w portfelu leasingodawców pojawiają się coraz częściej mniejsze floty, które finansowane są dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

REKLAMA

Czego oprócz odszkodowania może domagać się poszkodowany?

Prowadząc działalność gospodarczą powinieneś liczyć się z wieloma okolicznościami. Może mieć miejsce sytuacja, gdy Twój pracownik wyrządza innemu podmiotowi szkodę. Jakiego rodzaju świadczeń poszkodowany może się domagać i z czym powinieneś się liczyć?

Co składa się na procedurę likwidacji szkody wyrządzonej w pojeździe przedsiębiorcy?

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą używa w tym celu różnych urządzeń. Bardzo często posiada również środki transportu. Środki transportu podlegają zawsze obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej, a także mogą podlegać ubezpieczeniu autocasco.

Na co uważać wykupując assistance

Padający śnieg i temperatury spadające poniżej zera nie są zbyt przyjazne dla ruchu drogowego. Wzrost liczby awarii i kolizji to norma dla samochodów poruszających się po tonących w śniegu miejskich uliczkach oraz autostradach. Niektórzy kierowcy, aby uniknąć nieprzyjemnych skutków niebezpieczeństw czyhających na drogach decydują się na skorzystanie z assistance. Na co powinni uważać wybierając ofertę?

Jak zima wpływa na flotę firmową

Zima to okres wytężonej pracy dla managerów flot. To na ich brakach spoczywa zapewnienie ciągłości pracy tych kierowców, którzy nie radzą sobie z zimową aurą. Im oni mają więcej pracy z szeroko rozumianą likwidacją szkód, tym więcej przed nimi możliwości w poprawie zarządzania flotą – edukacja.

Jak zaangażowanie w pracę wpływa na funkcjonowanie firmy oraz na samych pracowników?

Zaangażowanie jako zjawisko „wczucia” się pracownika w wykonywane obowiązki wywołuje dwojakie konsekwencje: jedna grupa efektów wiąże się z bezpośrednimi korzyściami jakie odnosi pracownik , druga grupa efektów wiąże się z korzyściami dla organizacji (pracodawcy).

Czy auto jako środek trwały przynosi korzyści podatkowe

Zakup auta przez przedsiębiorcę, w połączeniu z wprowadzeniem go do ewidencji środków trwałych, uprawnia go do amortyzacji samochodu. Umożliwia to comiesięczne obniżenie podstawy opodatkowania. Dzięki temu prowadzący zapłaci mniejsze podatki.

Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 1

W poprzednich odcinkach dotyczących eko drivingu ogólnie omówiłem jego zasady oraz skupiłem się na najważniejszym elemencie naszego samochodu - oponie. A zatem najwyższy czas, aby poświęcić ten odcinek na technikę jazdy eko wykorzystywaną w ruchu.

Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 2

W poprzednich odcinkach dotyczących eko drivingu ogólnie omówiłem jego zasady oraz skupiłem się na najważniejszym elemencie naszego samochodu - oponie. A zatem najwyższy czas, aby poświęcić ten odcinek na technikę jazdy eko wykorzystywaną w ruchu.

Eko driving dla firm - technika jazdy - cz. 3

W poprzednich odcinkach dotyczących eko drivingu ogólnie omówiłem jego zasady oraz skupiłem się na najważniejszym elemencie naszego samochodu - oponie. A zatem najwyższy czas, aby poświęcić ten odcinek na technikę jazdy eko wykorzystywaną w ruchu.

Czym różni się leasing operacyjny od najmu długoterminowego

Gdy przedsiębiorca słyszy słowo leasing, jego pierwsze skojarzenie to wynajem samochodu. Dzieje się tak, ponieważ w kategorii działalności gospodarczej częstym zabiegiem racjonalizacji kosztów, stosowanym przez przedsiębiorców, jest właśnie branie samochodu w leasing. Nie jest to jednak jedyny wariant, bowiem alternatywnym rozwiązaniem wobec leasingu jest najem długoterminowy. Która opcja jest lepsza? Jakie są różnice?

Jak nie dać się oszukać sprzedawcy aut poleasingowych

Szukasz funkcjonalnego, a jednocześnie niedrogiego samochodu, oglądasz auta w komisach, wertujesz serwisy internetowe… Wreszcie znajdujesz swój „ideał” – auto poleasingowe, jest w dobrym stanie technicznym, a do tego ma promocyjną cenę. Myślisz: „Super okazja!”. Poczekaj. Sprawdź, czy oferta nie jest podszyta oszustwem.

Jak stosować eko driving w firmie – opony

Zanim przejdę do samej techniki jazdy eko przypomnijmy sobie zasadniczy cel eko drivingu. Oczywiście jest nim oszczędność finansowa zarówno ta chwilowa obserwowana przez nas na stacji benzynowej, jak i ta długofalowa dotycząca układu jezdnego, hamulcowego itd.

Gdyby „Ocena” mogła mówić, co by powiedziała?

Ocena pracownicza jest tematem dziesiątek publikacji naukowych, rozdziałów w podręcznikach akademickich, opracowań ekspertów, studiów przypadków. Fora internetowe i blogi pełne są głosów frustracji licznych „szczęśliwców” zaangażowanych w proces oceny.

Eko driving – moda czy konieczność

Czym jest eko driving? To nowoczesne pojęcie kojarzy się większości kierowców najogólniej rzecz ujmując z ekologią. I trochę w tym racji jest. W tym jednak przypadku głównie chodzi o to, co w obecnych czasach jest jednym z istotniejszych elementów funkcjonowania przede wszystkim przedsiębiorstw. Tym elementem jest szeroko pojętą ekonomia.

Podróż na Wszystkich Świętych – uważaj na niespodzianki

Na początku listopada Polacy przemierzają setki kilometrów, aby zapalić symboliczny znicz. Co się jednak stanie, jeżeli przygotowane do podróży auto odmówi posłuszeństwa lub popsuje się w trasie? Sprawdź, co można zrobić, aby taka sytuacja nie stała się przyczyną powrotu do domu.

Assistance i IT – wzajemna współpraca

Nowe technologie, które niemal codziennie pojawiają się na światowym rynku, nieustannie wpływają na jego kształt. Rolą IT w firmach assistance stało się więc wsparcie działalności w kilku kluczowych obszarach: realizacji pomocy, rozwoju oferty i prowadzeniu analiz, decydujących o kierunku działalności całej firmy.

Fotoradar i samochód firmowy – kto płaci mandat

Za wykroczenia drogowe pracownika nie odpowiada pracodawca. Co więcej, w razie potrzeby, pod groźbą kary grzywny, musi on wskazać winnego.

Jakie mamy kredyty samochodowe – przegląd ofert

Szukając kredytu samochodowego, którym będziemy chcieli sfinansować zakup nowego pojazdu, kieruj się nie tylko ceną kredytu – niektóre banki samochodowe oferują bowiem specjalne rabaty na zakup konkretnych marek, a „zwykłe” – interesujące zniżki i promocje.

Kradzież samochodu finansowanego poprzez leasing – i co dalej

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i postanowiłeś zawrzeć umowę leasingu musisz liczyć się z tym, iż kradzież auta pociąga za sobą dodatkowe formalności wobec leasingodawcy. Spoczywa na Tobie m.in. obowiązek zawiadomienia leasingodawcy o kradzieży samochodu. Jak to wygląda w praktyce?

Jak się ma rynek wynajmu długoterminowego

Pierwsze półrocze 2010 roku było dla wynajmu aut firmowych okresem przegrupowań na rynku oraz porządkowania „własnego portfela”. Jak podaje Instytut Keralla Research - zmniejszyła się liczba klientów, nastąpiła migracja z zarządzania do full service leasingu.

Czym jest ubezpieczenie od utraty wartości auta

GAP (Guaranteed Asset Protection) ubezpiecza ryzyko poniesienia straty finansowej wynikającej z różnicy pomiędzy ceną zakupu nowego pojazdu a jego wartością rynkową w momencie wystąpienia szkody całkowitej (kasacji lub kradzieży).

Czym jest ewidencja przebiegu pojazdu

W razie braku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu wydatki, które ponosi podatnik nie są kosztem uzyskania przychodów. Dlatego też warto wiedzieć czym ewidencja jest, jak ją prowadzić i co powinna zawierać.

Jak prawidłowo rozliczyć używanie prywatnego samochodu osobowego

Prowadzisz działalność gospodarczą i wykorzystujesz w tej działalności prywatny samochód osobowy? Zobacz jak rozliczyć jego używanie.

Czy korzystanie z internetu w celach prywatnych w czasie pracy może być karalne?

Żyjemy w XXI wieku i obecnie niemal każdy z nas, w czasie pracy korzysta z dobrodziejstw Internetu. Niestety, bardzo często w czasie pracy Internet jest wykorzystywany w celach prywatnych. Co w tym złego? Wiele osób zadaje sobie takie właśnie pytanie. Okazuje się jednak, że korzystając z Internetu w czasie pracy do celów prywatnych, możemy narazić się na dość poważne sankcje.

Jakie są i na czym polegają strategie realizacji logistyki w firmie?

Strategie realizacji logistyki w firmie określają wagę i podejście kierownictwa do kwestii zaopatrzenia, przepływu i transportu. Strategie logistyczne zwykle dopasowuje się do konkretnych klientów – a dokładniej, do ich wartości i opłacalności.

Jaki jest zakres kluczowej a jaki pomocniczej działalności logistycznej?

Znajomość różnicy między tymi dwoma rodzajami działań logistycznych pomoże ci w kilku ważnych momentach istnienia firmy. Na przykład: na początku istnienia firmy, kiedy masz mało pieniędzy, kiedy nie masz ochoty długo pracować.

Czym różni się łańcuch logistyczny od sieci logistycznej?

Różnica między tymi dwoma pojęciami wydaje się tak samo istotna jak to, czy w nocy idąc do łazienki (lub kuchni, jak kto woli) włączasz światło czy włanczasz światło.

Jak stan samochodu firmowego wpływa na zużycie paliwa

Zużycie paliwa to zmora niejednego kierowcy. Przy obecnych cenach paliwa wielu z nas chciałoby je zmniejszyć. Możemy w tym celu podjąć kilka kroków, a jednym z nich jest baczna obserwacja stanu technicznego naszego samochodu. Podpowiadamy, jakie aspekty mogą być przyczyną zwiększonego zużycia paliwa przez firmowe auto.

Na czym polega ecodriving w trasie

Ekodriving to bardzo ceniona umiejętność w dzisiejszych czasach. Nie dość, że pozwala oszczędzać paliwo, to zmniejsza również niekorzystny wpływ silników spalinowych na środowisko. Odpowiadamy więc, jak jeździć oszczędnie i ekologicznie.

Samochód służbowy w oczach użytkownika

Samochód służbowy może być przekonującym argumentem dla przyciągnięcia do firmy pożądanych pracowników. Marka i model auta świadczą o zasobności firmy oraz o kompetencjach i pozycji pracownika. Co więc o autach służbowych sądzą sami zainteresowani czyli ich użytkownicy?

Jaką funkcje spełnia GPS w zarządzaniu flotą

Technologia GPS ma duże znaczenie dla flot. Pozwala im między innymi zwiększyć bezpieczeństwo jak i ograniczyć koszty związane z zapewnieniem ochrony assistance. Ale jak to realnie przekłada na zarządzanie flotą?

Czy zrobisz karierę w finansach?

Pomimo dużych wymagań stawianych przez pracodawców, oferty z branży finansowej i bankowej cieszą się dużą popularnością wśród poszukujących pracy. Stresujący charakter pracy i dużą odpowiedzialność rekompensują wysoka płaca i jasno określona ścieżka rozwoju kariery.

Komu jakie auto w firmie

Każdy na pierwszy rzut oka zauważa, że rozkład marek samochodów do stanowisk w firmie ma niewiele wspólnego z przypadkiem. Wręcz przeciwnie, kiedy przyjrzeć się bliżej odnaleźć można żelazne reguły rządzące tą, zdawałoby się błahą, sprawą.

Ożywienie na rynku pracy

Eksperci zgadzają się, że optymistyczne prognozy dla polskiego rynku pracy, które wynikają z Barometru Manpower Perspektyw Zatrudnienia dla IV kwartału 2010 r. wskazują na nadejście ożywienia gospodarczego.

Inżynier pilnie poszukiwany

Od początku roku rośnie liczba ofert pracy dla inżynierów różnych specjalizacji, wzrastają także proponowane im stawki wynagrodzeń.

Czym jest mobbing?

Czy wiesz, że…każdy pracujący zawodowo człowiek, bez względu na płeć, wiek, wykształcenie, stanowisko jest narażony na mobbing. Jest to zjawisko skierowane przez osobę lub grupę przeciw konkretnej osobie w środowisku zawodowym, polegające na długotrwałym nękaniu, ośmieszaniu, poniżaniu, izolowaniu, eliminowaniu z zespołu, wywołujących u ofiary mobbingu zaniżoną samoocenę jako pracownika i człowieka.

Na czym polega wprowadzenie do pracy nowego pracownika?

Wprowadzenie do pracy polega na wdrażaniu pracownika w proces i środowisko pracy w celu sprawnego funkcjonowania organizacyjnego i interpersonalnego w danej społeczności pracowniczej. Proces ten wcale nie jest łatwy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pracodawcy?

Coraz częściej wizerunek, rozpoznawalna marka czy dobrze funkcjonujące programy zarządzania talentami w firmach, obok atrakcyjnego wynagrodzenia, są kluczowymi elementami decydującymi o wyborze pracodawcy.

Ranking kredytów samochodowych – lipiec 2010

Sezon letni nie zawsze jest tylko okazją do odpoczynku. To również czas w którym możemy wreszcie zabrać się do realizacji naszych planów, które w związku z niezliczoną ilością obowiązków domowych i zawodowych przekładamy niemal w nieskończoność na przyszłość. Wakacje to dobry czas na podjęcie decyzji o zmianie auta!

Czy polisa OC jest kosztem uzyskania przychodu

Niemal każdy przedsiębiorca wykorzystuje do celów prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej samochód – czy to będący środkiem trwałym stanowiącym majątek firmy, czy też na podstawie różnych umów dzierżawy lub najmu – oraz opłaca przynajmniej polisę odpowiedzialności cywilnej. Czy wobec tego polisa OC jest kosztem uzyskania przychodu?

Jak reagować na pochwałę?

W większości firm, pracownicy chwaleni są rzadko. Dopóki praca nie odbiega od pewnej normy, standardu, w zasadzie nikt nie zwraca uwagi na pracownika. Zaczyna się go obserwować dopiero, gdy standard pracy zaczyna spadać. Jeżeli wszystkie zadania są wykonywane dobrze, no cóż, tak właśnie powinno być i nie ma o czym mówić…

Na co warto zwrócić uwagę przy ocenie konsultanta rekrutacyjnego – porady dla pracodawców

Podczas prowadzenia projektu rekrutacyjnego konsultant realizujący projekt staje się wizytówką firmy. Dlatego warto jest wybrać osobę o odpowiednich kwalifikacjach.

REKLAMA