Czego oczekuje pracodawca?
REKLAMA
REKLAMA
Pracodawca chce sprawdzić inne informacje. Takie których nie da się zweryfikować bez przeprowadzenia rozmowy. Jest ich kilka i zazwyczaj są one z zakresu kompetencji miękkich. Wśród nich znajdzie się energia wewnętrzna – pracodawcy wolą aby wyznaczone zadanie zostało przeprowadzone możliwie jak najszybciej, bez ociągania się. Raczej z pewną dozą energii niż powolności.
REKLAMA
Inna cech to umiejętności komunikacyjne – czyli czy aplikujący potrafi jasno i zwięźle formułować wypowiedzi. Owszem cv i list motywacyjny pozwala sprawdzić zasób słów. Ale na napisanie tekstu jest więcej czasu niż na odpowiedź w trakcie rozmowy, więc na spotkaniu można sprawdzić w jaki sposób kandydat formułuje odpowiedzi.
Dowiedz się Jak stworzyć dobre CV
Pracodawcy przede wszystkim szukają osoby, która potrafi zastosować swoją wiedzę w praktyce. Tego też nie sprawdzi czytając cv. Oczywiście w cv czy liście motywacyjnym należy umieszczać informację o praktycznych umiejętnościach w korzystaniu z własnej wiedzy, ale spotkanie służy zweryfikowaniu prawdziwości tych deklaracji.
Polecamy serwis Szkolenia
REKLAMA
Spotkanie rekrutacyjne służy sprawdzeniu zgodności z prawdą tego co zostało zadeklarowane w dokumentach aplikacyjnych. Służy również dotarciu do dodatkowych informacji, których kandydat nie jest skory ujawniać. Mogą to być informacje na temat jego tendencji do wszczynania sporów z współpracownikami jak również z pracodawcą, ciągłe spóźnianie się i nie dotrzymywanie wyznaczonych terminów. Osoba zachowująca się w ten sposób raczej nie jest mile widziana jako pracownik.
Idąc na rozmowę rekrutacyjną pamiętaj, że pytania mogą dotyczyć rzetelność tego co napisałeś, jak również mogą to być pytania sprawdzające twoją postawę jako przyszłego pracownika.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.