REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zima wpływa na flotę firmową

Szkoła Jazdy Subaru
Kursy z doskonalenia techniki jazdy
Mirek Gumula
Szkoła Jazdy Subaru
Jak zima wpływa na flotę firmową
Jak zima wpływa na flotę firmową

REKLAMA

REKLAMA

Zima to okres wytężonej pracy dla managerów flot. To na ich brakach spoczywa zapewnienie ciągłości pracy tych kierowców, którzy nie radzą sobie z zimową aurą. Im oni mają więcej pracy z szeroko rozumianą likwidacją szkód, tym więcej przed nimi możliwości w poprawie zarządzania flotą – edukacja.

Nareszcie przyszła zima!

REKLAMA

Pierwszym prawdziwym objawem zimy jest śnieg za oknem. I już nam ta sytuacja podnosi ciśnienie jak poranna kawa, bo trzeba będzie skrobać szyby najpewniej oprawką od płyty CD. Kolejny moment – oczywiście dwie godziny w kolejce do wulkanizatora – to z pewnością zadziała zdecydowanie lepiej niż kawa popita napojem energetycznym. I trzeci, a w zasadzie cała ich paleta to różnego rodzaju poślizgi, ratowania się razem ze stłuczkami i wypadkami włącznie – tu emocje każdy z nas wyraża w bardziej (piiiiiiiiiiiii) lub mniej (piiii) wyszukany sposób.

REKLAMA

No właśnie. A dlaczego tak jest z tą zimą? Oczywiście – drogowcy. Przecież oni są odpowiedzialni za zimę, te wszystkie wypadki to ich wina! Niestety nie. W naszej szerokości geograficznej zima jest była i mimo efektu cieplarnianego pewnie dalej będzie zimowa. Drogowcy kierując się określonymi procedurami (m.in. budżetem) są odpowiedzialni jedynie za złagodzenie trudnych warunków drogowych. A my kierowcy? To my jesteśmy odpowiedzialni za nasze zachowanie i jego konsekwencje – nikt inny.

Polecamy: Eko driving dla firm

I nie mam tu na myśli stłuczki, czy wypadku – to jest przecież oczywiste. Mam tu na myśli przygotowanie do tych trudnych warunków. A więc przede wszystkim nasze umiejętności oraz zdecydowanie w drugiej kolejności stan techniczny samochodu.

Zastanówmy się przez chwilkę… ile lat temu zdawaliśmy egzamin na prawo jazdy? A teraz pytanie retoryczne: kiedy ostatnio podnosiliśmy swoje umiejętności jako kierowcy w sytuacjach niebezpiecznych?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Niestety bez solidnych i cyklicznych treningów na specjalnych modułach szkoleniowych, pod okiem doświadczonych instruktorów nie ma mowy o rozwoju w tej dziedzinie. Możemy być mistrzami płynnej jazdy, ruszania, wyprzedzania, przewidywania… - przecież to ćwiczymy kilka razy dziennie, ale poślizg? Hamowanie awaryjne? Świadome wykorzystanie możliwości, jakie dają nam systemy…? To są elementy, o których „doświadczony” kierowca najczęściej nie ma pojęcia. I nie ma tu znaczenia, czy ten „doświadczony” kierowca ma 30 lat prawo jazdy, czy może przejechał 3 miliony kilometrów. Liczy się realne zachowanie kierowcy w sytuacji awaryjnej, a z tym podczas szkoleń, jakie realizuję od 10 lat jest niestety słabo.

Oczywiście zima jest zdecydowanie najtrudniejszym okresem dla kierowców. Ale jednocześnie jest doskonałą okazją do podnoszenia swoich umiejętności. Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić, żeby nie wyważać otwartych drzwi, bo wtedy możemy sobie zrobić krzywdę.

Paradoksalnie dzięki zimie zgodnie z krzywą Gaussa mamy niewielu kierowców, którzy znając swoje niedoskonałości bez obiekcji rezygnuje z jazdy w tych trudnych warunkach, również niewielu tych, którzy radzą sobie z nimi bardzo dobrze traktując ten okres jako czas rozwoju, oraz całą rzeszę pozostałych użytkowników dróg, którym to najczęściej przydarzają się różne przygody. To poniekąd jest wyjaśnienie tytułu tego artykułu.

Pamiętajmy - niezależnie od tego, z którą grupą kierowców się identyfikujemy, niezależnie od doświadczenia i swojej z reguły zbyt wysokiej samooceny, KAŻDY kierowca może się rozwijać i podnosić swoje umiejętności.

Przecież samochód jest i będzie do naszej starości jednym z najważniejszych urządzeń gospodarstwa domowego, czy też jednym z najważniejszych narzędzi w pracy. A więc mamy masę czasu na rozwój. Warto, więc zacząć już teraz, aby już kolejnej zimy nie tylko czuć się za kierownicą pewniej, ale przede wszystkim, żeby więcej umieć.

Do tego potrzebny będzie zestaw narzędzi, dzięki którym będziemy wiedzieli w jaki sposób to zrobić, bo lepiej jest umieć i cieszyć się jazdą niż dzwonić po pomoc drogową.

Zapraszam zatem do przeczytania kolejnych artykułów związanych z doskonaleniem techniki jazdy oraz przygotowaniem do jazdy samochodem w zimie.

Polecamy: Fotoradar i samochód firmowy - kto płaci mandat

Jak zima wpływa na flotę firmową
Jak zima wpływa na flotę firmową
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA