REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Podcasty, Praca zdalna

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Pracodawca z sercem: Czy w CV należy wpisać niepełnosprawność? [PODCAST]

Osoby z niepełnosprawnością potrzebują pomocy na otwartym rynku pracy - mówi Joanna Olszewska, pomysłodawczyni kampanii "Pracodawca z sercem". Jak powinna wyglądać taka pomoc? Zapraszamy do wysłuchania podcastu

Leśnikowska-Jaros i Mac: W pandemii koniec dnia pracy musimy wpisać w kalendarz [PODCAST]

Co się zmieniło w nas przez rok życia w pandemii? Czy rzeczywiście pandemia spowodowała, że więcej osób zgłasza się po pomoc do specjalisty psychologa? Z jakimi problemami najczęściej borykają się pracownicy? Zapraszamy do wysłuchania podcastu

Rynek pracy: rośnie zapotrzebowanie na pracownika

Na rynku pracy widać promyk nadziei. Liczba ofert pracy opublikowanych w internecie była w marcu największa od początku pandemii, a eksperci oceniają, że sytuacja z każdym miesiącem będzie się poprawiać.

Pracowakacje - czy będą uregulowane?

Pracowakacje: 3/4 polskich pracowników chciałoby korzystać z tzw. workation, czyli łączyć pracę z wakacjami, jednak praca poza biurem nie jest w Polsce w pełni uregulowana.

REKLAMA

Dlaczego branża coworkingowa ma problemy na rynku?

Pandemia sprawiła, że przestrzenie coworkingowe znajdują się aktualnie w niełatwym położeniu, a niektórzy mniejsi gracze mają wręcz problem ze stabilnym utrzymaniem się na powierzchni.

Marek Moczulski: Tarcze antykryzysowe to odroczenie wyroku w czasie [PODCAST]

Decyzja o lockdownie i jego przedłużeniu jest w ogóle nie zrozumiała. Nie ma żadnych statystyk, które by potwierdzały zasadność zamrożeni gospodarczych i ograniczeń, które są wprowadzane. Zapraszamy do wysłuchania podcastu

Julia Moczak: Dlaczego praca z końmi pomaga zostać liderem? [PODCAST]

Julia Moczak podkreśla, że konie są świetnymi nauczycielami, a ludzie nie doceniają możliwości jakie płyną z obcowania z nimi. Czego możemy nauczyć się od koni? Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Małgorzata Ławnik: Pracownicy z zamkniętych branż przenoszą się do handlu [PODCAST]

Po pierwszych rozmowach już mieliśmy obraz nowego kandydata, czyli osoby, która straciła pracę w restauracji, fitness klubie czy w hotelu i szuka pracy "na przeczekanie" - mówi Małgorzata Ławnik. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

REKLAMA

Leesman Index: Biuro musi być lepsze niż dom

Jak powinny się zmienić biura, żeby więcej pracowników chciało tam wracać? Najnowsze, światowe badania Leesman porównują wyniki wieloletnich analiz z ankietami z okresu pandemii. Wniosek: kluczowe znaczenie mają czynniki związane z koncentracją i prywatnością.

Jak zapewnić równość płci w warunkach pracy zdalnej?

Badania jednoznacznie pokazują, że dla kobiet praca zdalna oznacza konieczność łączenia obowiązków zawodowych i domowych w znacznie większym stopniu niż w wypadku mężczyzn. Jak tworzyć równościowe miejsca pracy w warunkach home office?

Łukasz Wilczewski: Jak zarabiać na nieużytkach i zmniejszać ślad węglowy? [PODCAST]

Osiąga wysokość 16 metrów w 6 lat, a po ścięciu odrasta. Ponadto może wyprodukować nawet do 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi drzewami. O czym mowa? Zapraszamy do wysłuchania podcastu

Jakie są minusy "home office"?

Home office to jedna ze zmian, która została wprowadzona podczas pandemii. Czy taki model pracy będzie już standardem? Czy może działaniem doraźnym?

Skanska: przestajemy lubić pracę zdalną

Praca zdalna stała się w wielu branżach codziennością. Ale jak pokazują badania około 86 proc. polskich pracowników pojawia się dziś z różną częstotliwością w biurze mimo pandemii, z czego ponad połowa robi to codziennie.

Maciej Basiński (Maslove): Do końca walczymy o kolor pistacji [PODCAST]

Czy jakość produktu to zawsze klucz do sukcesu? Jak utrzymać się na rynku w cieniu konkurencji? Czy Polacy kochają masło orzechowe? Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Porządkowanie chaosu świata [WYWIAD]

Jesienią ubiegłego roku dało się zauważyć napięcie wśród pracowników wynikające z długotrwałego pozostawania w trybie pracy zdalnej. To naturalne, że długotrwałe przebywanie w domu, czasem w trudnych warunkach, może niekorzystnie odbić się na psychice - mówi Jacek Kowalski.

Pracodawcy chcą zaszczepić pracowników i wrócić do pracy [AUDIO]

Aż 70 proc. przedsiębiorców zdecydowałoby się zaszczepić pracowników, gdyby była taka możliwość. Najwięcej – w branży handlowej. Dlaczego firmy chcą szczepić pracowników? Który sektor jest tym najbardziej zainteresowany?

Dorota Warakomska: Dziś rynek pracy jest skrojony pod mężczyzn [PODCAST]

Na całym świecie pandemia powoduje powrót krzywdzących stereotypów. I powrót nieuświadomionego, złego traktowania kobiet, które częściej i łatwiej tracą pracę. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Ministerstwo chce uregulować przepisy na home-office

Intensywna praca zdalna towarzyszy nam od prawie roku i choć nie jest to model całkowicie nowy — krajowa legislatura nadal nie uregulowała wszystkich kwestii związanych z home-office. Po nieco burzliwych konsultacjach społecznych, projekt nowelizacji Kodeksu Pracy wrócił do resortu. Co będzie dalej?

Pracodawcy RP: rok pracy zdalnej za nami [BILANS]

Miniony rok był nieodłącznie związany z pracą zdalną. Pracodawcy RP przygotowali analizę, w której przedstawiono wpływ pandemii na stosowanie tego rodzaju form pracy.

Aleksandra Włodarczyk: Niewykorzystany potencjał kobiet to strata dla spółki [PODCAST]

Jak zmienia się udział kobiet w zarządach firm? Czy to ma wpływ na wyniki finansowe? Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Ponad połowa pracowników wybiera model hybrydowy

Praca hybrydowa zyskuje coraz większą popularność. 65 proc. pracowników chce pracować w modelu hybrydowym: trochę zdalnie, a trochę w biurze.

Jakie są przyczyny awarii sprzetów firmowych na home office?

Czy w dobie home office, podczas którego wielu pracowników korzysta ze służbowego sprzętu pracując z własnego M4 awaria musi oznaczać przerwę w świadczeniu pracy?

Do pracy w biurze już nie wrócimy. Biuro przeniesie się do sieci

Biuro jako miejsce spotkań towarzyskich i pracy zespołowej przenosi się do przestrzeni wirtualnych. Firmy dostosowują swoją kulturę organizacyjną do nowej rzeczywistości. Czym są rozwiązania typu flex? Gdzie można je zastosować?

Śniadania online na home office coraz popularniejsze

Pracownicy na home office nie lubią samotnych posiłków. 46% pracowników z powodu zbyt późnego jedzenia już od rana pracuje mniej efektywnie, a 6% nie spożywa drugiego śniadania wcale.

Małgorzata Cebelińska: Produkcja żywności jest odporna na kryzys [PODCAST]

Pandemia znacząco zmieniła podeście Polaków i ich zainteresowanie zdrowym żywieniem – mówi Małgorzata Cebelińska. Dziś zdrowe produkty zyskują na znaczeniu. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Zdalnie, hybrydowo czy w biurze? Co wybiorą firmy w 2021 r.

Praca hybrydowa czy zdalna? Wraz z kolejnym rokiem pandemii zarządy zadają sobie pytanie – jaki model organizacji pracy sprawdzi się najlepiej dla ich firm? Czy nowe warunki wymagają dodatkowych zmian?

Monika Pawelczak: Jak praca zdalna bezlitośnie obnaża braki liderów? [PODCAST]

W 2021 roku będziemy kontynuować pracę zdalną oraz funkcjonować mocno w zespołach rozproszonych i komunikować się na odległość – mówi Monika Pawelczak. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Praca zdalna zostaje. Biznes przyzwyczaił się do pandemii

Praca zdalna już nie budzi emocji, a firmy przyjęły, że przyszłość będzie hybrydowa. Menedżerowie widzą światełko w tunelu i mówią: „Gorzej już było, wystarczy”.

Sylwia Pyśkiewicz: Pandemia wymusiła postęp technologiczny firm

Pandemia COVID-19 zmusiła wszystkich do zmiany spojrzenia na świat. Jednym z największych wyzwań biznesu w 2020 roku był przymusowy lockdown. Z dnia na dzień wiele firm musiało zamknąć swoje fizyczne oddziały i oddelegować pracowników do pracy zdalnej. Niewiele z nich było odpowiednio przygotowanych na taką sytuację.

Marta Suchocka: Płynność finansowa to być albo nie być przedsiębiorców [PODCAST]

Przedsiębiorcy coraz dokładniej weryfikują z kim nawiązują współpracę. Głównym powodem jest to, że obawiają się współpracy płynności. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Prawie 60% pracowników chce, aby praca zdalna została [BADANIE]

Przestawienie się na pracę zdalną w związku z pandemią, było dla wielu osób łatwe lub bardzo łatwe. Nad Wisłą dużą rolę w dostosowaniu się do nowych realiów odegrało zaufanie współpracowników.

Pracodawcy stawiają na firmowe śniadania online dla zespołu

Firmowe śniadanie online przygotowane w oparciu o dostarczone do pracowników na home office produkty, firmowy life cooking online z kulinarnym mistrzem – to przykłady niestandardowych rozwiązań, po które zaczynają sięgać pracodawcy.

Sebastian Sadowski-Romanov: Brexit miał bardziej podłoże polityczne, niż ekonomiczne [PODCAST]

Brexit nie był dla mnie zaskoczeniem, uważam, że jest to słuszna decyzja. Anglicy dążyli do tego, aby mieć większą kontrolę nad własną gospodarką – mówi Sebastian Sadowski – Romanov. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Klaudia Jachira: Władza zmusza Polaków do kombinowania [PODCAST]

Klaudia Jachira o sytuacji przedsiębiorców, dlaczego władza nie rozmawia z ludźmi, a także o protestach Strajku Kobiet. Zapraszamy do wysłuchania podcastu Z PIERWSZEJ STRONY.

W jaki sposób pracownik na home office wykorzystuje sprzęt firmowy?

83% Polaków na home office chce ustawowej gwarancji pracy zdalnej. Praca zdalna wymusza jednak na wielu z nich używania sprzętu służbowego w domu.

Barbara Nowacka: Jakie spółki i na jakiej zasadzie budowały Szpital Narodowy? [PODCAST]

Pozamykane firmy, problemy z organizacją szczepień, ludzie bez pracy - wydawałoby się logicznie, że rządzący w tym czasie, nie otwierają pola kolejnego konfliktu. Tymczasem wybrali ruszenie z tematem aborcji tak, żeby przenieść być może ciężar uwagi społecznej na protesty na ulicach i żeby nie było widać tego, co się dzieje – mówi Barbara Nowacka. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Marek Moczulski: Drukowanie pieniędzy i tarcze nic nie dadzą, jak ludzie nie będą pracować [PODCAST]

Widzę desperację wielu przedsiębiorców i ją rozumiem. Ci którzy latami budowali swoje biznesy są zdesperowani - mówi Marek Moczulski. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Rynek biurowy i praca zdalna - czy wrócimy do pracy w biurach?

Już od początku pandemii jednym z najczęściej dyskutowanych tematów jest przyszłość rynku biurowego. Jakich zmian możemy spodziewać się w zakresie nieruchomości biurowych po ustaniu pandemii?

Bartek Fetysz: Kultura już dawno zeszła do Internetu, w telewizji nic nie ma [PODCAST]

Powiem to głośno: TVP uważane za telewizję reżimową, jest tak samo reżimowe jak TVN. TVN promuje tylko i wyłącznie te same twarze, te same talenty. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Elastyczność w pracy – jakie trendy będą w tym roku?

Praca i jej elastyczność nabrały w ostatnich miesiącach zupełnie innego znaczenia. Obserwujemy również kształtowanie się nowych trendów. Które z nich pozostaną z nami na dłużej i na co pracodawcy postawią w tym roku?

Magdalena Wilk: Obostrzenia dla przedsiębiorców są niezgodne z konstytucją [PODCAST]

Po stronie przedsiębiorców i zwykłych ludzi staje już Sąd Administracyjny, który niedawno wypowiedział się wprost, że te obostrzenia są niezgodne z konstytucją – mówi mecenas Magdalena Wilk. Zapraszamy do wysłuchania podcastu

Jak przygotować plan bezpieczeństwa epidemiologicznego w firmie?

Pandemia COVID-19 powodowana przez koronawirusa SARS-CoV-2 stawia przed przedsiębiorcami wiele wyzwań. Jak przeprowadzić firmę przez ten trudny czas i na co zwrócić uwagę?

Sebastian Pitoń, Góralskie Veto: „To polityka rządu, a nie COVID nas zabija” [PODCAST]

Cała pandemia to narzędzie polityczne – mówi Sebastian Pitoń z Góralskiego Veto. My się nie buntujemy, to rząd się buntuje przeciwko porządkowi prawnemu. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Łukasz Blichewicz: Startupy – dlaczego apetyt na ryzyko w czasie pandemii zaczyna rosnąć? [PODCAST]

Pandemia spowolniła gospodarkę, ale nie zatrzymała inwestycji. Zwłaszcza inwestycji w startupy. Jak zarobić na startupach? Jak dobrze ulokować kapitał? Jak znaleźć dobry startup? Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Co drugi Polak chce, aby praca zdalna została [RAPORT]

Praca zdalna w czasie pandemii stała się normalnością. 52% Polaków chciałoby w przyszłości móc częściej korzystać z pracy zdalnej. Światowym liderem pod tym względem jest Hiszpania, gdzie 82% pracowników liczy na zwiększenie możliwości pracy zdalnej.

Jak zadbać o dietę pracownika na home office?

Praca na home office, wbrew pozorom także daje szanse pracodawcom na edukację żywieniową i zachęcanie pracowników do sięgania po zdrowe produkty. Jak to zrobić? Co można zaproponować pracownikowi?

Jacek Andrzejewski: praca zdalna niesie sporo zagrożeń dla pracownika

Jacek Andrzejewski wyjaśnia jak pracodawca może w dzisiejszych czasach pogodzić sprawne zarządzanie swoimi podwładnymi. Co powinien zrobić, by zadbać o jakość i efektywność ich pracy?

Magdalena Rytel – Kuc: Sylwester nie uratuje branży pirotechnicznej [PODCAST]

Sezon sylwestrowo - karnawałowy miał być czasem na przynajmniej częściowe odrobienie strat. Dziś już wiadomo, że branża jest w zapaści, a z sezonu karnawałowego nici. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Przyszłe ekosystemy miejsc pracy. Czy praca zdalna z nami zostanie?

Praca zdalna w połączeniu z pracą w biurze może przyczynić się do osiągnięcia maksymalnej wydajności pracowników i organizacji.

Mikołaj Dramowicz: Informatyzacja przedsiębiorstw stała się koniecznością [PODCAST]

Mikołaj Dramowicz podkreśla, że na rynku robotyzacji jest coraz więcej rozwiązań i coraz większa konkurencja firm, które takie procesy przeprowadzają. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

REKLAMA