REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pracodawcy stawiają na firmowe śniadania online dla zespołu

Subskrybuj nas na Youtube
Pracodawcy w dobie przedłużającej się pandemii, odczuwają coraz większą potrzebę budowania zgranych zespołów.
Pracodawcy w dobie przedłużającej się pandemii, odczuwają coraz większą potrzebę budowania zgranych zespołów.
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Firmowe śniadanie online przygotowane w oparciu o dostarczone do pracowników na home office produkty, firmowy life cooking online z kulinarnym mistrzem – to przykłady niestandardowych rozwiązań, po które zaczynają sięgać pracodawcy.

Praca zdalna a motywacja zespołu

Gdy prawie rok temu wybuchła pandemia i wprowadzono w Polsce liczne, rządowe ograniczenia, zarówno pracodawcy, jak i pracownicy musieli się zmierzyć z nagłymi zmianami. Przejście na tryb pracy zdalnej, pociągnęło za sobą także nowe wyzwania w dziedzinie zarządzania zespołami. Pierwsze miesiące i potrzeba szybkiego wdrożenia w organizacjach rozwiązań technologicznych, umożliwiających efektywną pracę poza biurem, wywołała w wielu firmach biznesową rewolucję.

REKLAMA

REKLAMA

Z czasem nowa rzeczywistość stała się dla nas codziennością, a benefit w postaci możliwości pracy zdalnej, przymusową formą funkcjonowania zawodowego z rosnącym poczuciem izolacji i osamotnienia. W firmach wdrożono organizację pracy zespołów rozproszonych i realizowano szkolenia online. Pandemia pokazała jednak, że brak bezpośredniego kontaktu między pracownikami utrudnia efektywną współpracę i motywowanie do zespołowej pracy.

Przed lockdownem pomysłów na integrowanie zespołu było mnóstwo: firmowe imprezy, gry terenowe, wizyty w escape roomie czy udział w drużynowych zawodach sportowych. Pandemia wymusiła na pracodawcach poszukiwanie alternatyw na nowe czasy, co zaowocowało nowymi pomysłami na zdalny team building. – komentuje Jacek Kwiecień CEO z firmy Dailyfruits, która wdrożyła m.in. firmowy live cooking online czy firmowe śniadania na home office.

Jak integrować zespół?

REKLAMA

Jedzenie zbliża ludzi, a wspólne przygotowywanie posiłków ułatwia współdziałanie i wspiera nieformalne relacje, co buduje pozytywną atmosferę w zespole. Wykorzystując dostępne narzędzia do wirtualnych spotkań i wysyłając pracownikom na home office zestawy produktów, zawierające wszystkie potrzebne składniki oraz przepisy od dietetyka, można zorganizować wspólny posiłek ze swoim zespołem. Realizacja tej formy integracji niesie za sobą szereg korzyści, jak na przykład rozmowy w luźniejszej atmosferze, wzmacnianie przynależności do zespołu czy poczucia bezpieczeństwa.

Decydując się na zorganizowanie firmowego śniadania czy lunchu, niezbędne jest zadaniowe podejście do tego projektu przez pracodawcę. Potrzebny jest koordynator, który zamówi pracownikom na home office zestawy produktowe uwzględniając preferencje żywieniowe zaproszonych pracowników – w tym wegetarian czy wegan. O wydarzeniu trzeba poinformować z odpowiednim wyprzedzeniem. Ważne jest także zebranie feedbacku po realizacji pierwszego firmowego posiłku online, aby uniknąć ewentualnych błędów w przyszłości i lepiej dopasować się do potrzeb pracowników. – mówi Magdalena Kartasińska, dietetyk kliniczny i kierownik działu dietetycznego Dailyfruits.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Firmowy life cooking online

Duża popularność programów o gotowaniu i zainteresowanie zdrowym żywieniem spowodowało, że do team buildingu w czasie pandemii wkroczyło gotowanie na żywo online. To połączenie kulinarnego szkolenia z efektownym show poprowadzonym przez mistrza kuchni. Pracownicy zaproszeni do udziału w firmowym life cooking online, otrzymują na home office produkty umożliwiające przygotowanie wybranej potrawy. Największą zaletą takiego pokazu jest bezpośredni kontakt z mistrzem i interakcja między pracownikami. Czynny udział w tworzeniu dania to dobra zabawa i forma niestandardowej integracji dla pracowników. Każdy może zobaczyć się w procesie gotowania, czyli w sytuacji nieformalnej, co sprzyja integracji i budowaniu personalnych relacji. Dodatkowo atrakcyjna forma wydarzenia i udział znanej postaci ze świata kulinarnego to sprzyja tej formie team buildingu.

Wprowadzone przez nas do oferty rozwiązania, bazujące na zdrowej żywności i umożliwiające realizację działań team buildingowych, związanych ze gotowaniem online czy realizacją firmowych śniadań po przesłaniu do pracowników produktów na ich przygotowanie, to odpowiedź na bieżące potrzeby pracodawców i pracowników. – komentuje Jacek Kwiecień CEO z firmy Dailyfruits.

Coraz większa potrzeba podjęcia działań w organizacjach z obszaru team building jest zauważana także przez samych pracowników. Jak wynika z raportu Activy „Przyszłość wellbeingu i benefitów pracowniczych” aż 71,1% pracowników uważa, że podczas pandemii w firmie zmniejszyła się integracja pracowników, a wśród nich 59,4% deklaruje, że potrzebuje integracji z innymi pracownikami w nowej rzeczywistości. 

Liczne badania pokazują, że wspólne spożywanie posiłku wzmacnia więzi międzyludzkie i buduje wzajemne zaufanie. Firmowe śniadanie na home office czy firmowy life cooking online bazują na tych elementach. Pracodawcy w dobie przedłużającej się pandemii, odczuwają coraz większą potrzebę budowania zgranych zespołów. To aby pracownicy poczuli się jedną drużyną jest jednym z najważniejszych czynników efektywnej pracy. Czy zdrowy, kulinarny team building przyjmie się na polskim rynku pracy? - czas pokaże.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

REKLAMA

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

REKLAMA

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

REKLAMA