REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Barbara Nowacka: Jakie spółki i na jakiej zasadzie budowały Szpital Narodowy? [PODCAST]

Barbara Nowacka: wszyscy widzą, że z jednej strony władza uderza w prawa kobiet, z drugiej – nie radzi sobie z ochroną zdrowia, a z trzeciej – nie pomaga przedsiębiorcom.
Barbara Nowacka: wszyscy widzą, że z jednej strony władza uderza w prawa kobiet, z drugiej – nie radzi sobie z ochroną zdrowia, a z trzeciej – nie pomaga przedsiębiorcom.

REKLAMA

REKLAMA

Pozamykane firmy, problemy z organizacją szczepień, ludzie bez pracy - wydawałoby się logicznie, że rządzący w tym czasie, nie otwierają pola kolejnego konfliktu. Tymczasem wybrali ruszenie z tematem aborcji tak, żeby przenieść być może ciężar uwagi społecznej na protesty na ulicach i żeby nie było widać tego, co się dzieje – mówi Barbara Nowacka. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Barbara Nowacka rozmowie z Agnieszką Gorczycą (Infor.pl) dodaje, że przeprowadzona kilka dni temu kontrola na szpitalu na Stadionie Narodowym pokazała jaki to był gigantyczny wydatek. Barbara Nowacka zadaje pytanie na jakich zasadach budowano szpital. Czy były konkursy, zamówienia czy z wolnej ręki po prostu przyznano firmom pieniądze na przystosowanie stadionu do funkcji szpitalnych? Bo smutne doświadczenia przy ministrze Szumowskim pokazują, że zamówienia maseczek, respiratorów, przyłbic szły nieprzejrzystymi, ryzykownymi kluczami – podkreśla.

REKLAMA

Jaki jest obraz polskiej rzeczywistości?

- Teraz, ta końcówka stycznia jest wyjątkowo trudna: problemy rządzących z organizacją szczepień, kolejki starszych osób pod punktami szczepień – naprawdę, dramatyczny obraz takiego nieprzygotowania. Równocześnie, potężne perturbacje firm, które zostały pozamykane i pozbawione możliwości zarabiania i nie otrzymują pomocy od rządu. Wydawałoby się logicznie, że rządzący w tym czasie, nie otwierają pola kolejnego konfliktu. Że spróbują rozwiązać problem szczepień i zdrowia, będą działali na rzecz pomocy przedsiębiorcom. A oni wybrali ruszenie w tym momencie z tematem aborcji. Tylko zapominają, że społeczeństwo jest mądre. I wszyscy widzą, że z jednej strony uderzają w prawa kobiet, z drugiej – nie radzą sobie z ochroną zdrowia, a z trzeciej – nie pomagają przedsiębiorcom.

Co wykazała kontrola poselska w temacie szpitala na Stadionie Narodowym?

- Kilka dni temu, kontrola poselska pokazała jak gigantyczny to był wydatek [szpital na Stadionie Narodowym]. […] Moim zdaniem, ciekawsze pytanie będzie, nie: ile wydano, tylko jakie spółki i na jakich zasadach budowały ten szpital narodowy? Kto przyznawał im pieniądze i na jakich zasadach? Czy były konkursy, zamówienia czy z wolnej ręki po prostu przyznano firmom pieniądze na przystosowanie stadionu do funkcji szpitalnych? Pamiętamy historie z instruktorem narciarstwa od maseczek, respiratory i handlarz bronią. Tych pieniędzy żeśmy do tej pory nie odzyskali, a to są pieniądze, które by uratowały miejsca pracy. […] Powstanie w sejmie, mam nadzieję, jak najszybciej komisja śledcza. Koalicja Obywatelska zbiera w tej chwili podpisy wśród posłów, żeby ten projekt złożyć, żeby wpłynął do laski marszałkowskiej. Zobaczymy, co PiS z tym zrobi, ale tu skala niegospodarności przy pandemii jest naprawdę duża.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przed nami 29 finał WOŚP

- Od wielu lat wspieram WOŚP jak mogę. Chyba każdy z nas, kto był w szpitalu widział łóżka, sprzęt medyczny z charakterystycznym serduszkiem. Chciałabym, żeby mój kraj, Polska, robiła tyle dobrego dla ludzi, co robią wolontariuszki i wolontariuszki WOŚP tego jednego dnia.

Barbara Nowacka – przewodnicząca partii Inicjatywa Polska, posłanka i wiceprzewodnicząca Koalicji Obywatelskiej

Słuchaj podcastów DGPtalk: Z PIERWSZEJ STRONY

Spotify http://prawna.pl/spotify

iTunes Podcast http://prawna.pl/itunes

Google Podcast http://prawna.pl/google

Strona DGPtalk https://podcast.gazetaprawna.pl

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego wywiadu Z PIERWSZEJ STRONY”, który ukazywać się będzie co tydzień w ramach podcastu „DGPtalk”. Gośćmi Agnieszki Gorczyca są praktycy, komentatorzy i uczestnicy najważniejszych wydarzeń w kraju.

PODCASTY "Z PIERWSZEJ STRONY" - poprzednie odcinki

  1. Bartek Fetysz: Kultura już dawno zeszła do Internetu, w telewizji nic nie ma [PODCAST]

  2. Radosław Lis: Izolacja uczniów jest największym problemem [PODCAST]

  3. Renata Durda, Niebieska Linia: Państwo nie radzi sobie z przemocą w rodzinie [PODCAST]
  4. Sebastian Pitoń, Góralskie Veto: „To polityka rządu, a nie COVID nas zabija” [PODCAST]
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA