REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Barbara Nowacka: Jakie spółki i na jakiej zasadzie budowały Szpital Narodowy? [PODCAST]

Barbara Nowacka: wszyscy widzą, że z jednej strony władza uderza w prawa kobiet, z drugiej – nie radzi sobie z ochroną zdrowia, a z trzeciej – nie pomaga przedsiębiorcom.
Barbara Nowacka: wszyscy widzą, że z jednej strony władza uderza w prawa kobiet, z drugiej – nie radzi sobie z ochroną zdrowia, a z trzeciej – nie pomaga przedsiębiorcom.

REKLAMA

REKLAMA

Pozamykane firmy, problemy z organizacją szczepień, ludzie bez pracy - wydawałoby się logicznie, że rządzący w tym czasie, nie otwierają pola kolejnego konfliktu. Tymczasem wybrali ruszenie z tematem aborcji tak, żeby przenieść być może ciężar uwagi społecznej na protesty na ulicach i żeby nie było widać tego, co się dzieje – mówi Barbara Nowacka. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Barbara Nowacka rozmowie z Agnieszką Gorczycą (Infor.pl) dodaje, że przeprowadzona kilka dni temu kontrola na szpitalu na Stadionie Narodowym pokazała jaki to był gigantyczny wydatek. Barbara Nowacka zadaje pytanie na jakich zasadach budowano szpital. Czy były konkursy, zamówienia czy z wolnej ręki po prostu przyznano firmom pieniądze na przystosowanie stadionu do funkcji szpitalnych? Bo smutne doświadczenia przy ministrze Szumowskim pokazują, że zamówienia maseczek, respiratorów, przyłbic szły nieprzejrzystymi, ryzykownymi kluczami – podkreśla.

REKLAMA

Jaki jest obraz polskiej rzeczywistości?

- Teraz, ta końcówka stycznia jest wyjątkowo trudna: problemy rządzących z organizacją szczepień, kolejki starszych osób pod punktami szczepień – naprawdę, dramatyczny obraz takiego nieprzygotowania. Równocześnie, potężne perturbacje firm, które zostały pozamykane i pozbawione możliwości zarabiania i nie otrzymują pomocy od rządu. Wydawałoby się logicznie, że rządzący w tym czasie, nie otwierają pola kolejnego konfliktu. Że spróbują rozwiązać problem szczepień i zdrowia, będą działali na rzecz pomocy przedsiębiorcom. A oni wybrali ruszenie w tym momencie z tematem aborcji. Tylko zapominają, że społeczeństwo jest mądre. I wszyscy widzą, że z jednej strony uderzają w prawa kobiet, z drugiej – nie radzą sobie z ochroną zdrowia, a z trzeciej – nie pomagają przedsiębiorcom.

Co wykazała kontrola poselska w temacie szpitala na Stadionie Narodowym?

- Kilka dni temu, kontrola poselska pokazała jak gigantyczny to był wydatek [szpital na Stadionie Narodowym]. […] Moim zdaniem, ciekawsze pytanie będzie, nie: ile wydano, tylko jakie spółki i na jakich zasadach budowały ten szpital narodowy? Kto przyznawał im pieniądze i na jakich zasadach? Czy były konkursy, zamówienia czy z wolnej ręki po prostu przyznano firmom pieniądze na przystosowanie stadionu do funkcji szpitalnych? Pamiętamy historie z instruktorem narciarstwa od maseczek, respiratory i handlarz bronią. Tych pieniędzy żeśmy do tej pory nie odzyskali, a to są pieniądze, które by uratowały miejsca pracy. […] Powstanie w sejmie, mam nadzieję, jak najszybciej komisja śledcza. Koalicja Obywatelska zbiera w tej chwili podpisy wśród posłów, żeby ten projekt złożyć, żeby wpłynął do laski marszałkowskiej. Zobaczymy, co PiS z tym zrobi, ale tu skala niegospodarności przy pandemii jest naprawdę duża.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przed nami 29 finał WOŚP

- Od wielu lat wspieram WOŚP jak mogę. Chyba każdy z nas, kto był w szpitalu widział łóżka, sprzęt medyczny z charakterystycznym serduszkiem. Chciałabym, żeby mój kraj, Polska, robiła tyle dobrego dla ludzi, co robią wolontariuszki i wolontariuszki WOŚP tego jednego dnia.

Barbara Nowacka – przewodnicząca partii Inicjatywa Polska, posłanka i wiceprzewodnicząca Koalicji Obywatelskiej

Słuchaj podcastów DGPtalk: Z PIERWSZEJ STRONY

Spotify http://prawna.pl/spotify

iTunes Podcast http://prawna.pl/itunes

Google Podcast http://prawna.pl/google

Strona DGPtalk https://podcast.gazetaprawna.pl

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego wywiadu Z PIERWSZEJ STRONY”, który ukazywać się będzie co tydzień w ramach podcastu „DGPtalk”. Gośćmi Agnieszki Gorczyca są praktycy, komentatorzy i uczestnicy najważniejszych wydarzeń w kraju.

PODCASTY "Z PIERWSZEJ STRONY" - poprzednie odcinki

  1. Bartek Fetysz: Kultura już dawno zeszła do Internetu, w telewizji nic nie ma [PODCAST]

  2. Radosław Lis: Izolacja uczniów jest największym problemem [PODCAST]

  3. Renata Durda, Niebieska Linia: Państwo nie radzi sobie z przemocą w rodzinie [PODCAST]
  4. Sebastian Pitoń, Góralskie Veto: „To polityka rządu, a nie COVID nas zabija” [PODCAST]
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Można mieć własną działalność gospodarczą nie płacąc składek ZUS, jak to zrobić w 2025 roku

Wysokie koszty już na wstępie, zanim jeszcze zarobi się pierwsze pieniądze, to główny hamulec przed założeniem własnej firmy. Daninę dla ZUS trzeba płacić, niezależnie od tego czy z działalności gospodarczej jest zysk czy straty. Ale nie wszyscy wiedzą, że można prowadzić własny biznes nie płacąc do ZUS nawet złotówki. Warto więc zacząć, choćby na próbę. To łatwe i nic nie kosztuje.

Jak zamknąć rok w spółce z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością po zakończeniu każdego roku obrotowego powinna – co do zasady – sporządzić sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z działalności (jeśli nie jest zwolniona z obowiązku jego sporządzenia), przeprowadzić zwyczajne zgromadzenie wspólników, a także złożyć odpowiednie dokumenty do KRS.

Webinar. ESG compliance. Jak wdrożyć w Twojej firmie?

Webinar adresowany jest do przedsiębiorców, członków kadry zarządzającej, specjalistów ds. compliance, audytorów wewnętrznych oraz osób odpowiedzialnych za wdrażanie strategii ESG w organizacji.

Będzie trudniej i drożej. Obostrzenia w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie plany budżetowe na kolejne lata przynoszą zmiany również dla branży transportowej. Wzrosną opłaty dla posiadaczy pojazdów ciężarowych poruszających się po kraju, a także obostrzenia dotyczące możliwości wjazdu do Wielkiej Brytanii dla kierowców pochodzących z Polski.

REKLAMA

Family Business Future Summit 2025

W dniach 24-25 kwietnia Olsztyn stanie się centrum spotkań przedsiębiorców, liderów oraz wizjonerów, którzy na co dzień rozwijają firmy rodzinne w Polsce. Obędzie się w nim druga edycja Family Business Future Summit - wyjątkowe wydarzenie poświęconym firmom rodzinnym. W tym roku rozbudowana została formuła konferencji! Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję do inspirujących rozmów z ekspertami rynkowymi oraz przedstawicielami największych polskich biznesów rodzinnych.

Jerzy Owsiak: Biurokracja i brak zaufania to największe problemy biznesu. "Nie przeszkadzajcie, a będzie wszystko OK"

Jerzy Owsiak otrzymał nagrodę od przedsiębiorców. Jego zdaniem polskie firmy potrzebują, aby państwo im nie przeszkadzało w prowadzeniu biznesu. Ważne jest też zaufanie i ograniczenie biurokracji.

Biotechnologia a długowieczność - jubileuszowa konferencja CEBioForum 2025

Wykorzystanie rewolucji w biotechnologii w zapewnieniu długowieczności, miejsce europejskich firm biotechnologicznych w świecie, czy znaczenie branży we współczesnej gospodarce – to główne tematy XXIII CEBioForum, z udziałem prawie 100 najbardziej innowacyjnych firm biotechnologicznych z całego świata. Wydarzenie obchodzi w tym roku swój jubileusz, odbywa się już od 25 lat.

Darmowy e-book "Być kobietą w biznesie"

Marzec jest miesiącem Kobiet i specjalnie dla Was przygotowaliśmy wyjątkowy e-book

REKLAMA

Handel detaliczny: zmiany w przepisach 2025 i 2026 r.

Co zmieni się w handlu detalicznym w 2025 i 2026 roku? Jakie przepisy zaczynają obowiązywać? System kaucyjny startuje 1 października 2025 r., ale w niektórych przypadkach od 1 stycznia 2026 r. Co z recyklingiem opakowań i dyrektywą Omnibus?

Boom na zielone inwestycje. Wodór nowym priorytetem dla funduszy i inwestorów

W obliczu rosnącej potrzeby transformacji energetycznej oraz dążenia do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju wodór coraz częściej staje się priorytetem dla decydentów politycznych i inwestorów. Boom na zielone inwestycje.

REKLAMA