REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak wypromować się w sieci nie popełniając błędów?

Promocja w Internecie to nie tylko długo planowane kampanie reklamowe, bannery i filmiki. Promocja w Internecie to również kontrolowana plotka i informacja na temat naszej firmy. Coś, co zainteresuje zarówno serwisy internetowe jak i naszych potencjalnych klientów. Jak więc zainteresować innych naszą firmą? Co warto zrobić, a czego unikać?

Jakich błędów nie popełniać w komunikacji z mediami?

Wiemy już, jak ważna jest komunikacja z mediami zarówno dla nowych przedsiębiorstw, jak i prężnie rozwijających się firm o ugruntowanej pozycji. Dobre relacje z mediami mogą bardzo szybko wywindować nową firmę ponad konkurencję, a sprawdzoną markę przez długi czas utrzymywać na fali sukcesu. Niestety popełniane błędy mogą bardzo szybko ten sukces oddalić. Jakich błędów nie popełniać?

Ministerstwo Gospodarki: Inflacja w lipcu spadnie do 4%

Ministerstwo Gospodarki zapowiada spadek inflacji w lipcu do 4%. Dla firm i konsumentów oznacza to zahamowanie rosnących cen dóbr i usług.

Czy warto komunikować się z mediami?

Komunikować się z mediami czy nie? – to pytanie zadaje sobie wielu zarówno świeżych, jak i już doświadczonych przedsiębiorców i właścicieli e-biznesu. Co ciekawe, odpowiedź w żadnym z przypadków nie jest jednoznaczna. Tak czy inaczej, dobrze przeprowadzona kampania w mediach może być prawdziwą trampoliną do sukcesu. Należy jednak uważać, gdyż każdy błąd może odbić się negatywnie na wizerunku firmy.

REKLAMA

Jak działa reklama partyzancka i jaki ma wpływ na użytkowników?

Jak już wiemy, marketing partyzancki ma za zadanie zaskoczyć konsumenta niekonwencjonalną reklamą. W dzisiejszych czasach taka forma reklamy nie jest już wyborem, ale bardzo często koniecznością, gdyż tradycyjna reklama jest najzwyczajniej w świecie ignorowana przez użytkowników Internetu. Jak więc działa reklama partyzancka i czym się charakteryzuje?

Marketing partyzancki w e-biznesie – na czym to polega i czy się sprawdzi?

Na czym może polegać marketing partyzancki? Czy to ma jakikolwiek związek z wojskiem? Oczywiście nie, ale w dzisiejszych czasach wojna z konkurencją, niekiedy dość ostra i zacięta to pojęcie bardzo powszechne i każdemu doskonale znane. Dlatego też firmy wkraczające na rynek, szczególnie ten w Internecie, jeśli chcą zaistnieć już na początku powinny wystawić największe działa przeciwko konkurencji. Czy marketing partyzancki jest dobrą bronią?

Rząd przyjął ustawę deregulacyjną

W czwartek rząd przyjął projekt kolejnej ustawy znoszącej bariery i obowiązki administracyjne. Nowe przepisy przewidują m.in. skrócenie okresu przedawnienia należności z tytułu składek do ZUS i KRUS z 10 do 5 lat.

Obsługa klienta poprzez system ticketowy – na czym to polega?

Wiemy już jak ważna jest profesjonalna obsługa zarówno stałych, jak i potencjalnych klientów. Raz zlekceważony klient, na którego pytanie nikt nie odpowie z pewnością nie wróci, a zadowolony klient, który uzyskał odpowiedzi na wszystkie swoje pytania to prawdopodobnie przyszły kontrahent. Jak więc poradzić sobie z obsługą klientów? Czy systemy ticketowe mogą być przydatne?

REKLAMA

Poprawa jakości ruchu w sklepie – reklama video idealną receptą?

Treści video na stronie internetowej, co prawda mogą zwiększyć ruch na naszej stronie, ale nie zawsze doprowadzą do zwiększenia sprzedaży, gdyż ten etap zależy od wielu czynników. Nie mniej jednak dobra reklama z pewnością pomaga w przyciągnięciu większej liczby potencjalnych klientów. Jak więc dobra reklama video wpływa na popularność marki?

Video w e-commerce – do czego może się przydać?

W dzisiejszych czasach jakakolwiek forma promocji oraz sposób, do przyciągnięcia do siebie potencjalnych klientów jest dobry. Niestety ogromne możliwości marketingu ciągną za sobą wysokie koszty, dlatego też tylko sprytni i pomysłowi przedsiębiorcy przetrwają. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie klientów jest video. Na czym to polega i w czym może pomóc?

Oprocentowanie włoskich obligacji wzrosło do 5,9 proc.

Trudno zaliczyć aukcję włoskich obligacji do udanych. Co prawda papiery zostały sprzedane i to za 4,968 mld EUR, ale zainteresowanie nimi nie było imponujące, a inwestorzy zażyczyli sobie premii. Rentowność 15-letnich obligacji, zapadających w 2026 r., skoczyła do 5,9 proc.

Likwidacja Monitora Polskiego B - rząd przyjął drugą ustawę deregulacyjną

Rząd przyjął załorzenia tzw. drugiej ustawy deregulacyjnej. Znosi ona niektóre z obowiązków ciążących dziś na przedsiębiorcach, część z nich zaś łagodzi.

Jak zaksięgować dofinansowanie do kolonii dziecka z ZFFŚ-u?

Dofinansowanie do kolonii dziecka stanowi jedną z form świadczeń socjalnych na rzecz pracowników oraz ich rodzin. Dopłaty te mogą być sfinansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS) bądź ze środków obrotowych pracodawcy.

Kolejna podwyżka cen paliw

Orlen i Lotos poinformowały dziś o podwyżkach cen paliw dostarczanych odbiorcom hurtowym. Czy te podwyżki uderzą po kieszeni indywidualnych klientów? To zależy, jak zareagują na nie właściciele stacji paliw.

Hipoteka odwrócona - rozwiewamy wątpliwości

Coraz częściej słyszymy o hipotece odwróconej – rozwiązaniu finansowym, skierowanym do seniorów. Hipotek odwrócona wzbudza ożywioną dyskusję i budzi zainteresowanie – rośnie liczba osób po 65 roku życia, które z niego korzystają. Jakie są wady i zalety hipoteki odwróconej? Jak wyglądają aspekty prawne? W naszym tekście znajdziecie Państwo odpowiedzi od A do Z.

Jak duża jest skala kryzysu dłużnego krajów PIIGS?

Nie dość, że euro nie umocniło się do poziomu 1,50 wobec dolara, to jeszcze straciło na wartości, spadając poniżej 1,40. Eksperci finansowi podkreślają, że ma miejsce eskalacja obaw, związanych z kryzysem zadłużenia strefy euro. Które kraje kandydują na bankruta?

E-myto "w fazie rozruchu"

System e-myta dochodzi do pełnej sprawności - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień. Dodał, że system potrzebuje czasu na pełen rozruch, a podobne problemy jak Polska miały z e-mytem też inne kraje.

Metoda 360 stopni – ankieta na temat stosowania w polskich firmach

Instytut rozpoczął badanie, przeznaczone dla pracowników działów HR, którego celem jest zebranie informacji o różnych systemach ocen pracowniczych, w tym w szczególności o metodzie 360 stopni. Wyniki ankiety pokażą, jak często te systemy są wykorzystywane przez firmy, kto i jak je tworzy, a także odpowie na pytanie, dlaczego jedne organizacje korzystają z tej metody, a inne – nie.

Jakie są koszty przewalutowania w przypadku karty kredytowej?

Decydując się na płatność kartą kredytową za granicą, a nie gotówką, przeważnie ponosimy dodatkowe koszty z tytułu przewalutowania. Nie każdy jednak wie, ile nas to kosztuje? Eksperci policzyli, że w przypadku zakupów o wartości 100 euro zapłacimy zaledwie o 7 zł więcej, niż gdybyśmy wymienili pieniądze w kantorze i płacili gotówką.

Branża internetowa nie będzie płacić za informację publiczną

Do Sejmu trafił projekt projekt ustawy o dostępie do informacji publicznej. Głównym założeniem nowych przepisów jest nadanie informacji publicznej nieodpłatnego charakteru.

Apetyt na QE3

Z komentarza Bena Bernanke ze środy wynika, że dalsze stymulowanie gospodarki przez Fed poprzez luzowanie polityki monetarnej jest realne. Słowa te dały sygnał do zwyżki na rynkach akcji, ale zaszkodziły dolarowi.

Apetyt na QE3

Z komentarza Bena Bernanke ze środy wynika, że dalsze stymulowanie gospodarki przez Fed poprzez luzowanie polityki monetarnej jest realne. Słowa te dały sygnał do zwyżki na rynkach akcji, ale zaszkodziły dolarowi.

Będzie mniej obowiązków dla firm

Dziś Rada Ministrów zajmuje się projektem ustawy deregulacyjnej. Nowe przepisy zakładają zmniejszenie liczby obowiązków spoczywających na przedsiębiorcach.

Do którego banku warto było udać się po kredyt w EUR w czerwcu 2011?

Nie zawsze trzeba zadłużać się w złotych. Którą ofertę kredytu walutowego wybrać? Jakie warunki trzeba spełnić, aby z niej skorzystać? Ekspert objaśnia zasady kredytowania w obcej walucie i doradza, która propozycja jest najlepsza.

Barack Obama chce szybkiego podniesienie limitu zadłużenia

Inwestorzy potraktowali słowa szefa Fed, który przyznał, że nie wyklucza możliwości dalszego luzowania polityki pieniężnej, za dobrą monetę. Ich zapał ostudziły potem sugestie, dotyczące podniesienia limitu zadłużenia USA – przypomnijmy, że deficyt budżetowy w czerwcu osiągnął już bilion.

Ainol Novo 8 – kolejne niedrogie urządzenie o przyzwoitych parametrach

Dla wielu osób chińskie sprzęty elektroniczne kojarzą się albo z tanimi urządzeniami o wątpliwej jakości, albo z replikami znanych urządzeń, które wykonywane są ze słabej jakości materiałów i mają tendencję do psucia się. Stereotyp ten jest aktywny zarówno w przypadku telefonów, jak i tabletów. Okazuje się, że może się to zmienić, a pewnym krokiem milowym może być urządzenie o nazwie Ainol Novo 8.

Błyskawiczna decyzja włoskiego parlamentu

W czwartek zmienność indeksów na giełdzie była ograniczana do minimum, wręcz porównywalna z Sylwestrem czy okresem świątecznym. To nietypowe, biorąc pod uwagę, że wczorajszy dzień obfitował w wydarzenia około rynkowe.

Cregle Penbook – nowy tablet z Windows 7

Na rynku królują tablety z systemem Google Android w wersjach 2.2 oraz 2.3. W przyszłości z pewnością będą pojawiać się kolejne modele z tym systemem, a modele z Windowsem 7 to nadal rzadkość i brak indywidualności. Tablety pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 są bardzo do siebie podobne, zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i wyglądu. Czy tablet Cregle Penbook powiela te standardy?

Huawei Ideos S7 Slim – tani, ale czy od razu gorszy?

Zazwyczaj cena idzie w parze z wydajnością, choć biorąc pod uwagę niektóre tablety znanych i cenionych marek wydaje się, że kilkanaście procent ceny to sam koszt szpanerskiego logo na obudowie. Jeśli ktoś woli mieć dobry sprzęt za rozsądną cenę, z pewnością powinien zwrócić uwagę na tablet Huawei Ideos S7 Slim. Co kryje się w urządzeniu o tej nieco za długiej nazwie?

Motorola XT316 - smartfon z Androidem i klawiaturą QWERTY

Już wkrótce na sklepowe półki trafi niedrogi model smartfona firmy Motorola oznaczony symbolem XT316. Nowa konstrukcja sprzedawana będzie z systemem operacyjnym Google Android 2.2, który dodatkowo będzie wzbogacony interfejsem Moto Switch. Czym charakteryzuje się nowe urządzenie?

Tablety firmy Kiano – polskie tablety z polskimi cenami?

Na pierwszy rzut oka nazwa firmy kojarzy się z kolejnymi wynalazkami z Chin. Okazuje się jednak, że pod nazwą Kiano kryje się nasz rodzimy producent, który stara się udowodnić, że tablety nie są ekskluzywnymi gadżetami przeznaczonymi tylko dla najbogatszych użytkowników. Czy to się udało?

ViewSonic ViewBook 730 – kolejny tablet już w sprzedaży

Firma ViewSonic właśnie wprowadziła do sprzedaży nowe urządzenie ze swojej oferty. Tym razem będzie to tablet dla mniej zamożnych nabywców. Urządzenie o nazwie ViewBook 730 będzie sprzedawane z kilkoma usługa Amazon, między innymi Amazon Appstore, Amazon Kindle, Amazon MP3 Store i Amazon Shopping. Rzecz jasna produkt będziemy mogli kupić w sklepie Amazon. A czym charakteryzuje się nowe urządzenie?

Czy pracodawca może skontrolować pracownika na zwolnieniu lekarskim?

Prowadzimy firmę budowlaną, w której zatrudniamy w sumie ponad 50 pracowników. Niestety jesteśmy narażani na wysokie koszty przez pracowników, którzy po niedługim okresie pracy idą na zwolnienia lekarskie. Nieraz otrzymuję informację, że taki „chory” pracownik dostał inne zlecenie i pracuje na jakiejś innej budowie lub wyjechał za granicę. Czy istnieje sposób, aby zdyscyplinować takiego „chorego” pracownika? Czy ktoś w ogóle weryfikuje prawdziwość informacji zawartych w zwolnieniu?

4 kroki PROWadzące do sukcesu

Dla właścicieli mikroprzedsiębiorstw planujących rozwój, lub osób chcących w najbliższym czasie założyć własną firmę, nadchodzi najlepszy czas na poszukiwanie odpowiedniego wsparcia. Dla aktywnych biznesowo mieszkańców terenów wiejskich bądź miejskich do 5 tys. mieszkańców, Unia Europejska przygotowała wyjątkowo korzystne działanie – Działanie 312 z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

QE3 w dalszym ciągu nurtuje uczestników rynku

Dzisiaj szef FED przyznał, że słabość amerykańskiej gospodarki może nie być chwilowa i przeciągnąć się w czasie dłużej niż się spodziewano na początku. Potwierdził przypuszczenia, zgodnie z którymi ryzyko deflacji jest realne – niewykluczone, że skłoni to bank centralny do udzielenia dodatkowego wsparcia amerykańskiej walucie.

Przybywa chętnych na śmieciowe ratingi

Sytuacja strefy euro drastycznie pogarsza się. Kryzys jest coraz bardziej odczuwalny w słonecznej Italii, która zajmuje czołowe miejsce pod względem zadłużenia państw, należących do UE. Dług tego kraju wynosi 120 proc. PKB.

Jak mądrze inwestować w fundusze? – cz. III

Jeżeli nie posiadamy dużego doświadczenia w inwestowaniu, możemy powierzyć zarządzanie swoim kapitałem specjalistom. Jakie kategorie funduszy mamy do wyboru? Ekspert prezentuje różne alternatywy lokowania środków pieniężnych.

Które konta oszczędnościowe były najwyżej oprocentowane w czerwcu 2011?

Eksperci oczekują, że czterokrotne podwyżki stóp procentowych, jakie miały miejsce w tym roku, przełożą się na wzrost oprocentowania depozytów. Czy tak dzieje się w rzeczywistości? Przyjrzyjmy się najlepszym ofertom kont oszczędnościowych.

CEIDG a koszt założenia własnej firmy

Od 1 lipca 2011 obowiązują przepisy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (w skrócie CEIDG). Jakie są w związku z tym koszty rozpoczęcia działalności gospodarczej? W odpowiedzi na to pytanie pomoże analiza kosztów założenia firmy przed i po wprowadzeniu CEIDG.

Czy leasing konsumencki jest korzystniejszy od kredytu?

Jakie są perspektywy rozwoju leasingu konsumenckiego w Polsce, czy może on być dobrą alternatywą dla kredytu? Na to pytanie odpowiada Daniel Mrozek, odpowiedzialny w Spółkach Leasingowych BZ WBK za rozwój oferty produktowej.

Czy przybędzie zielonych banknotów?

Niektórzy członkowie Komitetu FOMC są zwolennikami dodrukowania dolarów, ponieważ tempo wzrostu gospodarczego USA wyhamowało. Euro umacnia się wobec amerykańskiej waluty, co przemawia również na korzyść złotego.

Czy przybędzie zielonych banknotów?

Niektórzy członkowie Komitetu FOMC są zwolennikami dodrukowania dolarów, ponieważ tempo wzrostu gospodarczego USA wyhamowało. Euro umacnia się wobec amerykańskiej waluty, co przemawia również na korzyść złotego.

Konsumenci skarżą firmy do UOKiK. Za co?

Konsumenci nie mają oporów, aby skarżyć się na firmy. Buty i ubrania, sprzęt RTV i AGD, usługi telekomunikacyjne, finansowe, remontowo-budowlane – to najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się do UOKiK.

Ustawa deregulacyjna ułatwi życie przedsiębiorcom?

W czwartek rząd zajmie się projektem kolejnej ustawy znoszącej bariery i obowiązki administracyjne. Dla przedsiębiorców to ponowna szansa na uproszczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej

Na co zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy projektu start upu?

Coraz częściej twórcy internetowych biznesów powierzają realizację projektu zewnętrznej firmie – dzięki temu mają pewność, że start up wykonany zostanie profesjonalnie i terminowo, a nie utknie gdzieś pośród wielu niedokończonych pomysłów. Jak wybrać wykonawcę, by potem być zadowolonym z końcowego efektu? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wyprzedaż euro zatrzymana

Rano inwestorów ogarnęła panika. Prezes MFW, Christine Lagarde, zawyrokowała, że Fundusz nie jest jeszcze gotowy do podjęcia negocjacji na temat drugiego pakietu ratunkowego dla Grecji, zaś z postaw członków Eurogrupy można wywnioskować, iż Atenom grozi „selektywne bankructwo”. Te czynniki sprawiły, że uczestnicy rynku przestali polegać na komentarzach polityków.

Jak mądrze inwestować w fundusze? – cz. II

Na świecie można znaleźć ok. 10 tysięcy funduszy, wykorzystujących alternatywne, często niekonwencjonalne strategie inwestycyjne. Eksperci szacują, że powierzono im kapitał o wartości 1,5-2,0 bln dolarów. Na czym polega specyfika funduszy hedgingowych?

Na czym polega usługa „assistance”?

Pakiet assistance dla jednych stanowi ułatwienie, innych może przyprawić o zawrót głowy – umowa podpisana z bankiem często zawiera wiele ukrytych obostrzeń. Ile kosztuje tego rodzaju ubezpieczenie i jakie profity można czerpać z jego posiadania? Przyjrzyjmy się poszczególnym ofertom okiem eksperta.

Jak zdobyć dotację z Unii Europejskiej?

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 2004 roku, jednak z unijnej pomocy korzystała już wcześniej. Wielu, nie tylko małych i średnich przedsiębiorców pragnie rozwijać swoje firmy. Często głowią się nad tym jak zminimalizować koszty inwestycji. Pomocne okazują się fundusze europejskie. Wtedy jednak pojawia się pytanie: co trzeba zrobić, aby uzyskać dofinansowanie?

Prezydencja Polski w Radzie UE a promocja firm

Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie Unii Europejskiej (UE) przewodzi pracom Rady Unii Europejskiej (RUE). 1 lipca 2011 roku po raz pierwszy Polska objęła przewodnictwo w RUE. Podczas trwania prezydencji Polska będzie gospodarzem wielu unijnych wydarzeń. W tej sytuacji warto przypomnieć, iż RUE jest jednym z trzech organów w Unii Europejskiej biorącym udział w procesie decyzyjnym UE.

REKLAMA