reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Do którego banku warto było udać się po kredyt w EUR w czerwcu 2011?

Do którego banku warto było udać się po kredyt w EUR w czerwcu 2011?

Nie zawsze trzeba zadłużać się w złotych. Którą ofertę kredytu walutowego wybrać? Jakie warunki trzeba spełnić, aby z niej skorzystać? Ekspert objaśnia zasady kredytowania w obcej walucie i doradza, która propozycja jest najlepsza.

Najlepsze warunki finansowe przy walutowym kredycie hipotecznym w EUR dostępne są aktualnie w MultiBanku – wynika z najnowszego zestawienia kredytów hipotecznych.

Analizie poddany został przypadek, gdy potrzebujemy kredytu na 100% wartości z okresem spłaty 360 miesięcy, czyli na 30 lat. Zwycięzcą czerwcowego rankingu kredytów hipotecznych w EUR został MultiBank. W jego ofercie marża znajduje się na poziomie tylko 1,5%. Warto podkreślić, że ten kredyt dostępny jest bez prowizji! Miesięczna rata w MultiBanku stała się dzięki temu najniższa na rynku i wynosi 1 302 zł.

Weź najlepszy z kredytów w euro. Sprawdź najnowsze porównanie!

Na kolejnych miejscach w zestawieniu uplasowały się odpowiednio instytuje:

  •  mBank, gdzie kredyt udzielany jest również bez prowizji, przy 1,5% marży kredytowej, co przy pozostałych parametrach oferty powoduje, że rata wynosi 1 309 zł;
  •  Kredyt Bank z marżą na poziomie 1,9% i stawką prowizji 0%, co sprawia, że rata wyniesie w tej instytucji 1 404zł.

W analizowanych ofertach pojawiają się jednak również propozycje banków z marżą, wynoszącą aż 3% (BOŚ), a nawet ponad 4% (Getin Noble Bank), co przy założeniu zerowej stawki prowizji powoduje, że miesięczna rata wyniesie w tych instytucjach odpowiednio blisko 1 700 zł oraz niemal 2 000 zł.

Zanim się zdecydujesz… zobacz najlepsze!

Przyjrzyjmy się bliżej najlepszym ofertom kredytowym. Aby cieszyć się najkorzystniejszymi warunkami finansowania, dostępnymi w MultiBanku, niezbędne jest spełnienie następujących warunków: otwarcie konta osobistego wraz z przekazywaniem na nie uzyskiwanych dochodów, przystąpienie do ubezpieczenia oraz korzystanie z karty debetowej lub kredytowej. Podobne obostrzenia obowiązują w DnB Nord – aby skorzystać z braku prowizji i 0% stawki marży w pierwszym roku obowiązywania kredytu, należy zakupić specjalny pakiet konta osobistego, nabyć kartę kredytową oraz przystąpić do ubezpieczenia na życie.

Powszechny stał się już niemal strach przed gwałtownie rosnącym poziomem kursu franka szwajcarskiego. W obliczu bankructwa którejś z chwiejących się gospodarek, czyli Grecji, Portugalii bądź Hiszpanii, sytuacja może się powtórzyć w przypadku EUR. Wówczas rata kredytu w tej walucie, po przeliczeniu na złotówki, może okazać się wyższa od tej pierwotnej – z taką ewentualnością musimy się, liczyć zaciągając kredyt walutowy. Kredyty jest tańszy nie tylko dzięki niższej racie, ale również z powodu ryzyka kursowego. Na co się zdecydować: bezpieczniejszy, ale droższy kredyt w polskim złotym czy mniej stabilną, ale tańszą walutę? Każdy powinien podjąć decyzję we własnym zakresie, zaś o pomoc można zwrócić się do doradcy finansowego.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama