REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Prezydencja Polski w Radzie UE a promocja firm

Prezydencja Polski w Radzie UE
Prezydencja Polski w Radzie UE

REKLAMA

REKLAMA

Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie Unii Europejskiej (UE) przewodzi pracom Rady Unii Europejskiej (RUE). 1 lipca 2011 roku po raz pierwszy Polska objęła przewodnictwo w RUE. Podczas trwania prezydencji Polska będzie gospodarzem wielu unijnych wydarzeń. W tej sytuacji warto przypomnieć, iż RUE jest jednym z trzech organów w Unii Europejskiej biorącym udział w procesie decyzyjnym UE.

Prezydencja Polski w Radzie UE to czas na ukształtowanie wizerunku Polski w Europie, czas dla realizacji strategicznych interesów polskiej polityki w UE, a przede wszystkim  na modernizację administracji oraz zmianę sposobu myślenia i działania jej przedstawicieli. Głównym celem polskiej prezydencji jest rozwój współpracy na rzecz wzrostu gospodarczego, bezpieczeństwa i otwartości UE. Założeniem Polski jest również wprowadzenie Europy na ścieżkę szybkiego wzrostu gospodarczego, aby zwiększyć dobrobyt jej obywateli.

REKLAMA

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Podczas przewodnictwa RUE Polska będzie chciała skoncentrować się na trzech priorytetach:

  • Integracja europejska jako źródło wzrostu (polski rząd obrał ideę mająca na celu zapewnienie trwałego wzrostu gospodarczego poprzez odpowiednie zaplanowanie kolejnej perspektywy finansowej, celem polskiej prezydencji będzie także dokończenie budowy jednolitego rynku wewnętrznego).
  • Bezpieczna Europa (działania na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa makroekonomicznego, stworzenie podstaw zewnętrznej polityki energetycznej UE, utrwalanie bezpośredniego dialogu Unii Europejskiej z NATO).
  • Europa korzystająca na otwartości (wzmocnieniu pozycji UE na arenie międzynarodowej, działania na rzecz poszerzania Unii i dalszego rozwoju współpracy z państwami sąsiedzkim, pogłębianie relacji handlowych i ułatwianie ruchu osobowego dla określonych grup społecznych, kontynuacja obecnej rundy negocjacji handlowych w ramach Światowej Organizacji Handlu).

Prezydencja stanowi niepowtarzalną okazję, aby wypromować Polskę i jej poszczególne regiony. Daje szansę przedstawienia polskich priorytetów na forum europejskim i światowym, a także możliwość wpływania na decyzje podejmowane w UE.

To również sposobność do umocnienia dobrego wizerunku naszego państwa na świecie, jak również wśród własnych obywateli. Udana prezydencja stanowi przepustkę do doskonałej promocji Polski. Dzięki sukcesom można zmienić spojrzenie członków UE na nasz kraj i odnieść zwycięstwo w walce ze stereotypami, które nie zawsze kreowały pozytywny wizerunek naszego kraju.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Zmiany w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, które powinien znać każdy przedsiębiorca

REKLAMA

Prezydencja w Radzie UE jest okazją do bliższego zapoznania się ze sposobem funkcjonowania UE. Społeczeństwo polskie uzyska możliwość poszerzenia swojej wiedzy, a co z tym idzie zrozumienia procesów zachodzących nie tylko w RUE, ale również w sferze całej działalności UE. Dzięki lepszej znajomości organizacji UE obywatele są skłonni do podejmowania decyzji, dzięki którym ich wpływ na budowanie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej wzrasta. Nie wątpliwie prezydencja dobrze wpływa na stosunki w państwie ją sprawującym. Uspokaja nastroje. Obywatele czują, że UE skupia na nich uwagę, a przez to odczuwają potrzebę dobrego zaprezentowania się.

Przewodnictwo RUE związane jest z licznymi spotkania organizowanymi na terenie Polski. Realizowane są inwestycje, rozwija się turystyka. Przynosi to wymierne korzyści w postaci rozwoju gospodarczego kraju. Dzięki udanej prezydencji wzrośnie zaufanie do Polski jako odpowiedzialnego partnera.

Okres prezydencji to z jednej strony czas na podkreślenie takich cech jak bogactwo kulturowe czy postęp gospodarczy, a z drugiej sprawdzian takich umiejętności jak: efektywność, organizacja, współpraca czy zdolność do wyznaczania i realizacji nowych kierunków.

Polecamy: Jaka jest przyszłość firm zajmujących się pozyskiwaniem dotacji unijnych?

Autor: Katarzyna Florkowska, Portal Doradca-UE

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

REKLAMA

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

REKLAMA

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA