REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Prezydencja Polski w Radzie UE a promocja firm

Prezydencja Polski w Radzie UE
Prezydencja Polski w Radzie UE

REKLAMA

REKLAMA

Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie Unii Europejskiej (UE) przewodzi pracom Rady Unii Europejskiej (RUE). 1 lipca 2011 roku po raz pierwszy Polska objęła przewodnictwo w RUE. Podczas trwania prezydencji Polska będzie gospodarzem wielu unijnych wydarzeń. W tej sytuacji warto przypomnieć, iż RUE jest jednym z trzech organów w Unii Europejskiej biorącym udział w procesie decyzyjnym UE.

Prezydencja Polski w Radzie UE to czas na ukształtowanie wizerunku Polski w Europie, czas dla realizacji strategicznych interesów polskiej polityki w UE, a przede wszystkim  na modernizację administracji oraz zmianę sposobu myślenia i działania jej przedstawicieli. Głównym celem polskiej prezydencji jest rozwój współpracy na rzecz wzrostu gospodarczego, bezpieczeństwa i otwartości UE. Założeniem Polski jest również wprowadzenie Europy na ścieżkę szybkiego wzrostu gospodarczego, aby zwiększyć dobrobyt jej obywateli.

REKLAMA

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Podczas przewodnictwa RUE Polska będzie chciała skoncentrować się na trzech priorytetach:

  • Integracja europejska jako źródło wzrostu (polski rząd obrał ideę mająca na celu zapewnienie trwałego wzrostu gospodarczego poprzez odpowiednie zaplanowanie kolejnej perspektywy finansowej, celem polskiej prezydencji będzie także dokończenie budowy jednolitego rynku wewnętrznego).
  • Bezpieczna Europa (działania na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa makroekonomicznego, stworzenie podstaw zewnętrznej polityki energetycznej UE, utrwalanie bezpośredniego dialogu Unii Europejskiej z NATO).
  • Europa korzystająca na otwartości (wzmocnieniu pozycji UE na arenie międzynarodowej, działania na rzecz poszerzania Unii i dalszego rozwoju współpracy z państwami sąsiedzkim, pogłębianie relacji handlowych i ułatwianie ruchu osobowego dla określonych grup społecznych, kontynuacja obecnej rundy negocjacji handlowych w ramach Światowej Organizacji Handlu).

Prezydencja stanowi niepowtarzalną okazję, aby wypromować Polskę i jej poszczególne regiony. Daje szansę przedstawienia polskich priorytetów na forum europejskim i światowym, a także możliwość wpływania na decyzje podejmowane w UE.

To również sposobność do umocnienia dobrego wizerunku naszego państwa na świecie, jak również wśród własnych obywateli. Udana prezydencja stanowi przepustkę do doskonałej promocji Polski. Dzięki sukcesom można zmienić spojrzenie członków UE na nasz kraj i odnieść zwycięstwo w walce ze stereotypami, które nie zawsze kreowały pozytywny wizerunek naszego kraju.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Zmiany w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, które powinien znać każdy przedsiębiorca

REKLAMA

Prezydencja w Radzie UE jest okazją do bliższego zapoznania się ze sposobem funkcjonowania UE. Społeczeństwo polskie uzyska możliwość poszerzenia swojej wiedzy, a co z tym idzie zrozumienia procesów zachodzących nie tylko w RUE, ale również w sferze całej działalności UE. Dzięki lepszej znajomości organizacji UE obywatele są skłonni do podejmowania decyzji, dzięki którym ich wpływ na budowanie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej wzrasta. Nie wątpliwie prezydencja dobrze wpływa na stosunki w państwie ją sprawującym. Uspokaja nastroje. Obywatele czują, że UE skupia na nich uwagę, a przez to odczuwają potrzebę dobrego zaprezentowania się.

Przewodnictwo RUE związane jest z licznymi spotkania organizowanymi na terenie Polski. Realizowane są inwestycje, rozwija się turystyka. Przynosi to wymierne korzyści w postaci rozwoju gospodarczego kraju. Dzięki udanej prezydencji wzrośnie zaufanie do Polski jako odpowiedzialnego partnera.

Okres prezydencji to z jednej strony czas na podkreślenie takich cech jak bogactwo kulturowe czy postęp gospodarczy, a z drugiej sprawdzian takich umiejętności jak: efektywność, organizacja, współpraca czy zdolność do wyznaczania i realizacji nowych kierunków.

Polecamy: Jaka jest przyszłość firm zajmujących się pozyskiwaniem dotacji unijnych?

Autor: Katarzyna Florkowska, Portal Doradca-UE

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skuteczne zarządzanie zespołem: relacje i współpraca

W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, skuteczne zarządzanie zespołem jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdej organizacji. Budowanie relacji, współpraca oraz efektywna komunikacja stanowią fundamenty, na których opiera się sprawne funkcjonowanie zespołu.

Wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej warto złożyć do 3 czerwca 2024 r.

Przedsiębiorcy do 3 czerwca 2024 r. mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej. Co, jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot nadpłaty?

Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

REKLAMA

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA