| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > e-sklep > Video w e-commerce – do czego może się przydać?

Video w e-commerce – do czego może się przydać?

W dzisiejszych czasach jakakolwiek forma promocji oraz sposób, do przyciągnięcia do siebie potencjalnych klientów jest dobry. Niestety ogromne możliwości marketingu ciągną za sobą wysokie koszty, dlatego też tylko sprytni i pomysłowi przedsiębiorcy przetrwają. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie klientów jest video. Na czym to polega i w czym może pomóc?

Video w e-commerce może realizować różne cele i zadania. Między innymi, video może służyć do zwiększania ruchu w sklepie, na czym zależy praktycznie wszystkim właścicielom sklepu internetowego. W tym przypadku materiały video są wykorzystywane w kampaniach reklamowych głównie poza źródłowym serwisem internetowym, głównie w mediach branżowych, w serwisach społecznościowych etc.

Ciężko określić, jaka firma reklamy video będzie najlepsza, gdyż zależy to w głównej mierze od branży, w jakiej porusza się dana firma. Mo gą to być treści video o charakterze reklamowym, informacyjnym etc., a wszystko to zależy od założeń całej kampanii. Prawda jest jednak taka, że dobrze zrealizowany filmik może przyciągnąć rzesze nawet niezainteresowanych ofertą konsumentów.

Zobacz również: Po czym internauci rozpoznają przestarzałe serwisy internetowe?

Kolejną niezwykle istotną kwestią, na której z pewnością zależy wielu przedsiębiorcom internetowym to pozytywny wpływ treści video w serwisie na pozycjonowanie strony pod kątem SEO. Należy pamiętać, że strony internetowe posiadające różne treści wideo są faworyzowane przez Google. Ponadto obecność treści video sprawia, że przeglądarka Google nadaje stronie wyróżniającą się formę graficzną, która w znaczący sposób zwiększa „klikalność” takich atrakcyjnych linków.

Co prawda realizacja profesjonalnego filmu reklamowego, który przyciągnie a nie odstraszy potencjalnych klientów może być sporym nakładem finansowym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki film zrealizować samodzielnie. Wystarczy nawet średniej jakości kamera i osoba, która ma przynajmniej dostateczne pojęcie o kręceniu i montażu filmu. Do kompletu wystarczy dobry pomysł na realizację projektu, dzięki czemu niewielkim kosztem możemy stworzyć bardzo atrakcyjną reklamę

Sprawdź też: Click 2 SMS – co to takiego i czy to działa?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »