| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > e-sklep > Poprawa jakości ruchu w sklepie – reklama video idealną receptą?

Poprawa jakości ruchu w sklepie – reklama video idealną receptą?

Treści video na stronie internetowej, co prawda mogą zwiększyć ruch na naszej stronie, ale nie zawsze doprowadzą do zwiększenia sprzedaży, gdyż ten etap zależy od wielu czynników. Nie mniej jednak dobra reklama z pewnością pomaga w przyciągnięciu większej liczby potencjalnych klientów. Jak więc dobra reklama video wpływa na popularność marki?

Jak już wspominaliśmy, video na stronie nie zwiększy bezpośrednio sprzedaży, ale z pewnością pozytywnie wpłynie na zaangażowanie użytkownika w stronę internetową. Ponadto dobrej jakości video reklamowe bądź informacyjne zatrzyma potencjalnego klienta na dłużej, przykuje jego uwagę i wzbudzi zainteresowanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, być może zainteresowany ofertą użytkownik poinformuje swoich znajomych o interesującej stronie internetowej.

Według statystyk, wprowadzenie reklam video, prezentacji i filmów instruktażowych może zwiększyć oglądalność strony nawet kilkukrotnie. Ponadto długość wizyty na stronie internetowej może wydłużyć się nawet dwukrotnie zakładając, że internauta obejrzy tylko jedną prezentację. Oprócz tego wiarygodność i profesjonalizm sklepu w oczach internautów bardzo rośnie. Należy jednak pamiętać, że jakość filmików, zarówno estetyczna jak i merytoryczna jest niezwykle ważna.

Polecamy: Mobilny Internet – nowe miejsce na reklamę dla firmy?

Należy również zastanowić się nad formą spotów video. Oczywiście można ograniczyć się do filmików reklamowych lub informacyjnych prezentowanych zarówno na stronie sklepu jak i innych serwisach internetowych o podobnej tematyce. Jednak, jeśli chcemy zyskać popularność, warto zdecydować się na filmiki instruktażowe lub prezentacje czy też testy oferowanych przez nas produktów. To świetny sposób na zatrzymanie i niekiedy nawet przekonanie potencjalnego klienta do zakupu konkretnego towaru.

Jeśli zdecydujemy się na dodawanie filmików instruktażowych lub testów produktów, możemy skontaktować się z firmą, która dostarcza nam dany towar. Być może firma będzie zainteresowana bliższą współpracą i udostępni nam profesjonalne filmy czy testy urządzeń. Rozszerzenie funkcjonalności sklepu o niewielki dział testów i prezentacji z pewnością zwiększy ruch na naszej stronie, a w oczach klientów zyska ona szacunek i zaufanie.

Warto przeczytać: Mobilny Internet – jak zaplanować kampanie reklamową?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »