REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-marketing, Działalność gospodarcza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak zmienić komputer w HotSpot Wi-Fi?

Jesteśmy w delegacji za granicą i w hotelu wykupiliśmy dostęp do Internetu drogą bezprzewodową, jednak nie chcemy płacić dodatkowo za podłączenie np. telefonu czy drugiego komputera? A może chcemy udostępnić połączenie internetowe znajomym z pokoju obok lub współpracownikom w firmie podczas prezentacji? Najróżniejszych okazji może być bardzo wiele, a rozwiązaniem ich wszystkich może stać się jeden, prosty i niezwykle użyteczny program.

Google pomaga tworzyć strony internetowe – Google Browser Size

Tworząc strony internetowe bardzo często zapomina się o tak elementarnym aspekcie, jak rozdzielczość. Nie ma standardowej rozdzielczości, w jakiej pracują internauci. Dlatego też, warto zastanowić się nad tym, jak dużą część stworzonej strony ujrzą internauci. Aby tego dokonać, bardzo pomocnym narzędziem może okazać się Browser Size od Google. Narzędzie to pozwala ocenić, jak wielu internautów widzi poszczególne elementy naszej strony WWW. Dane uzyskane za pomocą Browser Size z pewnością pozwoli zaprojektować stronę w taki sposób, by najważniejsze jej elementy nigdy nie umknęły uwadze osób, które ją odwiedzą.

Jakie są przyczyny problemów z realizacją kontraktów?

Występując w obrocie handlowym trzeba liczyć się z ryzykiem natrafienia na kontrahenta, który z określonych przyczyn nie będzie mógł wywiązać się z powziętych zobowiązań. Na co przedsiębiorca powinien zwracać uwagę, aby uchronić się od problemów z wykonaniem umowy?

Jak odnaleźć podmioty zainteresowane zakupem małej firmy?

Sprzedaż małej firmy może być utrudniona, jeżeli jej właściciel nie zna rynku, na którym mógłby dokonać zbycia. W szczególnej sytuacji znajdują się małe firmy spin off. Jak odnaleźć w biznesowym gąszczu chętnych do zakupu?

REKLAMA

Jak wprowadzić małą innowacyjną firmę na rynek?

Założenie firmy i prowadzenie działalności gospodarczej w małym rozmiarze dla wielu jest dopiero pierwszym krokiem w procesie realizacji ich ambicji. Jak więc stanąć przed wyzwaniem wprowadzenia na powszechny rynek innowacyjnej firmy?

Na co zwracać uwagę przygotowując kontrakt

Wprowadzenie małej firmy na globalny rynek powoduje, że staje ona przed koniecznością przygotowania kontraktu. Co zrobić, aby opracowany wzór był poprawny pod względem prawnym? Przeczytaj.

Na czym polega segmentacja rynku?

Jeżeli przedsiębiorca zamierza wprowadzić firmę na rynek globalny, powinien położyć nacisk na dokonanie segmentacji rynku. Jaki jest cel tego działania i czemu ono służy? Przeczytaj.

Jak monitorować realizację strategii marketingowej

Podjęcie kampanii marketingowej w odniesieniu do prowadzonej firmy nie może być pozostawione bez opieki. Monitorowanie strategii to jeden z kluczowych elementów prowadzących do odniesienia sukcesu.

REKLAMA

Jak przygotować segmentację rynku?

Wprowadzanie na rynek globalny małej firmy wiąże się z koniecznością opracowania segmentacji. Jakie etapy składają się na proces jej przygotowania?

Jak sprzedać małą firmę na rynku globalnym?

Prowadząc małą firmę można dojść do wniosku, iż opłacalna jest jej sprzedaż. W szczególności dotyczy to małych firm technologicznych. Jak skutecznie sprzedać małą firmę?

Jak rozwiązać spółkę kapitałową wpisaną do rejestru przez sąd rejestrowy?

Przyczyny rozwiązania spółki przez sąd rejestrowy są określone enumeratywnie, a zatem w sposób wyczerpujący, w treści art. 21 kodeksu spółek handlowych. Przepis ten jest bezwzględnie obowiązujący, a więc poza określonymi w nim przyczynami inne powody nie mogą stanowić podstawy wydania przez sąd rejestrowy postanowienia o rozwiązaniu spółki.

Co warto wiedzieć o rozporządzeniach akcjami?

Pod pojęciem rozporządzenia rozumieć należy w tym wypadku nie tylko zbycie akcji, skutkujące przeniesieniem ich własności na nabywcę (niezależnie od tego, czy będzie ono miało formę odpłatnej sprzedaży, zamiany czy też nieodpłatnej darowizny), ale również ich ograniczenie w postaci obciążenia prawem rzeczowym.

Jak przepisy dotyczące pozostałych spółek handlowych stosuje się do spółki komandytowo-akcyjnej?

Regulacje kodeksu spółek handlowych (dalej jako KSH) dotyczące spółki komandytowo – akcyjnej znajdujące się w dziale IV bezpośrednio jej dotyczącym nie mają charakteru kompleksowego.

W delegacje z pożyczonym sprzętem?

Czasem pracując w dużej firmie o zasięgu większym niż obręb miasta trzeba wyjeżdżać w delegacje. Bywa, że zdarzają się one raz do roku, bywa też, że są one comiesięczną lub cotygodniową normą. O ile jeszcze w przypadku częstych wyjazdów biznesowych, kupno przenośnego komputera staje się opłacalne i praktycznie wymagane, to już w przypadku rzadkich wyjazdów, kupno laptopa za kilka tysięcy tylko po to, żeby on był komputerem stacjonarnym leżącym na biurku mija się z celem.

Jak przebiega postępowanie likwidacyjne oraz otwarcie likwidacji w spółce akcyjnej?

Istnieje wiele przyczyn, mogących spowodować konieczność rozwiązania spółki akcyjnej powodując tym samym jej wyeliminowanie z rynku, m.in. przyczyny przewidziane w statucie spółki, uchwała walnego zgromadzenia o jej rozwiązaniu bądź też przeniesieniu siedziby poza granice Rzeczypospolitej, ogłoszenie upadłości spółki, jak również jej rozwiązanie na drodze sądowej.

Jak otrzymuje faktury sp. z.o.o. w organizacji?

Po podpisaniu aktu notarialnego, a przed zgłoszeniem sp. z o.o. do KRS spółka może być nabywcą określonych towarów lub usług na potrzeby swojej działalności. Jak więc wpisać poprawnie dane spółki na fakturze, skoro nie posiada ona NIP czy REGON?

Jak kształtuje się odpowiedzialność cywilna w sp. z o.o.?

Pełnienie funkcji członka zarządu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga przestrzegania szeregu uregulowań dotyczących odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz cywilnoprawnych konsekwencji zaistnienia zdarzeń podlegających ujemnej kwalifikacji normatywnej w danym porządku prawnym.

Nokia C5 – dotykowiec dla początkujących?

Nowych telefonów ciąg dalszy. Nokia zaprezentowała niedawno nowy model o nazwie kodowej C5-03. Jest to pierwsze urządzenie w tej serii wyposażone w dotykowy ekran. Ale wbrew pozorom, nie jest to tylko „zwykły, budżetowy dotykowiec”. W najnowszym urządzeniu Nokii znajdziemy między innymi tak „luksusowe” funkcje jak Wi-Fi oraz GPS. Tym, co ma wyróżniać Nokię C5 to znacznie niższa, w porównaniu do innych zaprezentowanych ostatnio smart fonów, cena.

Co warto wiedzieć o spółce kapitałowej w organizacji

Spółka kapitałowa w organizacji powstaje z chwilą zawarcia umowy spółki (w przypadku spółki z o.o.) lub z chwilą objęcia wszystkich akcji (tzw. zawiązania spółki akcyjnej). Byt prawny spółki w organizacji kończy wpis do rejestru.

Czy korzystanie z internetu w celach prywatnych w czasie pracy może być karalne?

Żyjemy w XXI wieku i obecnie niemal każdy z nas, w czasie pracy korzysta z dobrodziejstw Internetu. Niestety, bardzo często w czasie pracy Internet jest wykorzystywany w celach prywatnych. Co w tym złego? Wiele osób zadaje sobie takie właśnie pytanie. Okazuje się jednak, że korzystając z Internetu w czasie pracy do celów prywatnych, możemy narazić się na dość poważne sankcje.

Jak rozwiązać problem z płytą i napędem CD/DVD?

Z pewnością nie raz zdarzyło się, że mieliśmy problem z odtworzeniem leciwej płyty DVD lub CD z zapisanymi na niej plikami. Bardzo często przyczyną problemów są rysy lub uszkodzenia na płycie. Jednak w wielu przypadkach nawet nieskazitelna płyta może sprawiać problemy. Warto pamiętać, że problem z odczytaniem zawartości płyty może być spowodowany nie tylko jej uszkodzeniem, ale także awarią napędu. Jak sobie z tym radzić? W przypadku problemów z odczytaniem zawartości płyty warto skorzystać z pomocy pewnego programu.

Szkolenia, konferencje, wykłady na wypożyczonym sprzęcie komputerowym?

Czasy, gdy szkolenia przeprowadzano „na sucho” wypisując wszelkie informacje na czarnych tablicach kredą, a wszelkie zdjęcia były przekazywane z ręki do ręki po całej auli liczącej często kilkaset osób powoli zanikają. Czasy te są wypierane przez nowoczesność i co najważniejsze, płynącą z niej wygodę i funkcjonalność. Jednak jeśli w naszej firmie szkolenia czy prezentacje przeprowadzane są kilka razy w roku, kupowanie drogiego sprzętu mija się z celem.

Jak znaleźć inwestora venture capital otwierając małą firmę technologiczną?

Poszukując inwestora wśród aniołów biznesu lub firm venture capital, warto pamiętać o różnicach wynikających z inwestowania własnych środków w ograniczoną liczbę przedsięwzięć, w przypadku aniołów i inwestowania środków innych inwestorów w zróżnicowane przedsięwzięcia przynoszące najwyższą stopę zwrotu.

Jak finansować małą firmę technologiczną? - dotacje

Firmy regionu województwa lubelskiego mogą skorzystać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, a zwłaszcza z osi priorytetowej I „Przedsiębiorczość i innowacje”. W ramach jakich działań można uzyskać dotację?

HTC HD7 – oficjalny następca świetnego HD2

Ostatnio firma HTC, znana ze świetnej jakości telefonów biznesowych zaprezentowała kilka najnowszych modeli. Jedną z nowości jest model HTC z Windows Phone 7. Model HTC HD7 to następca znanego i bardzo udanego modelu HD2. Urządzenie dysponuje ogromnym, 4,3-calowym ekranem, szybkim procesorem oraz licznymi funkcjami multimedialnymi.

Wypożyczanie sprzętu komputerowego zamiast kupna - czy to się opłaca?

Wypożyczenie komputera, ekrany LCD czy projektora może być dla niektórych jedyną alternatywą dla zakupu tych drogich urządzeń w sklepie. Organizując nowoczesną prezentację, wystawę czy szkolenie, sprzęt elektroniczny jest dziś niezbędny. Zamiast kupować wypożyczać? Oczywiście, że tak, gdyż koszt wypożyczenia kompletnego zestawu do prezentacji, monitorów LCD, laptopów, rzutników czy projektorów może być o wiele niższy niż kupno samego laptopa w sklepie. Dla kogoś, dla kogo posiadanie takiego sprzętu na własność nie jest konieczne, wynajem sprzętu to świetne rozwiązanie.

Jak wykorzystać kapitał wysokiego ryzyka do finansowania firmy technologicznej?

Czy pozyskanie kapitału wysokiego ryzyka jest dobrym sposobem na finansowanie Twojej firmy? Przeczytaj o jego wadach i zaletach, aby wiedzieć więcej.

Jak finansować małą firmę technologiczną - kredyt

Kredyty i pożyczki bankowe są, na ogół w niewielkim stopniu, dostosowane do potrzeb rozpoczynających działalność przedsiębiorstw technologicznych. Przedsięwzięcia te są najczęściej zbyt ryzykowne, aby uzyskać bankowe finansowanie. Czy warto się o nie starać? Przeczytaj.

Jak finansować małą firmę technologiczną – anioł biznesu

Aniołami biznesu zostają najczęściej osoby zamożne, mające jednocześnie doświadczenie biznesowe i zamierzające to doświadczenie wykorzystać w nowym, ryzykownym, ale jednocześnie ciekawym przedsięwzięciu. Jak pozyskać ich środki na założenie własnej firmy?

Jak można finansować firmę technologiczną?

Sposobów na finansowanie firmy technologicznej jest wiele. Który z nich jest najskuteczniejszy i najbardziej oszczędny? Przeczytaj.

Jak ustalić sposób finansowania przedsiębiorstwa – środki własne

Rozpoczynając swoją działalność każdy przedsiębiorca musi pozyskać odpowiednie środki finansowe. Przedstawiamy różne rodzaje źródeł pozyskania kapitału początkowego dla małych firm technologicznych.

Jak finansować firmę technologiczną? - pożyczki prywatne

Jedną z możliwości finansowania firmy są prywatne pożyczki. Można je rejestrować lub nie. Druga opcja wybiera jest zwykle gdy inne źródła zawodzą. Warto dowiedzieć się czy rejestracja pożyczek jest opłacalna i przede wszystkim wymagana przez prawo.

Co to jest pomoc de minimis i kto może z niej skorzystać

Ogólne zasady przyznawania pomocy publicznej w zakresie podatków zawarte są w Ordynacji podatkowej (rozdział 7a). Przepisy te przewidują możliwość przyznawania pomocy publicznej dla przedsiębiorców w zakresie wszystkich podatków.

Jakiego rodzaju działalność można prowadzić w Czechach



Prowadzenie firmy w Czechach wiąże się z wyborem jednego z trzech rodzajów działalności zgłaszanej, rozróżnianych przez ustawę o działalności gospodarczej. Obok działalności wolnej możemy zająć się rzemieślniczą lub wiązaną. Na czym polega tkwiąca między nimi różnica? I czym jest działalność koncesjonowana?

Jakie dokumenty są niezbędne do rejestracji wolnej działalności gospodarczej w Czechach


Założenie firmy w Republice Czeskiej, tak jak w Polsce, wiąże się z wymogiem dopełnienia pewnej dozy formalności. Chcąc zarejestrować wolna działalność gospodarczą musimy przygotować szereg dokumentów. Poniżej zaprezentowany jest ich katalog.

Jakie są warunki wykonywania działalności gospodarczej w Czechach


Jeżeli zdecydowałeś się na założenie działalności gospodarczej w Republice Czeskiej to powinieneś zdecydować się także na jej rodzaj. Od niego zależą kryteria dopuszczające do prowadzenia firmy.

Jak podjąć działalność w Czechach


Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce i planujesz rozszerzyć działalność na rynki południowych sąsiadów, zastanów się nad możliwością występowania w czeskim obrocie jako osoba zagraniczna. Czym ta instytucja jest i jak wykorzystać stawiane przez nią możliwości przeczytasz w poniższym artykule.

Jak uregulowane jest prowadzenie działalności w Czechach

Jeżeli zamierzasz rozpocząć działalność w Republice Czeskiej powinieneś zapoznać się z regulacjami dotyczącymi prowadzenia firmy. Jakie są podstawowe reguły odnoszące się do przedsiębiorców?

Notebooki DTR – alternatywa dla komputerów stacjonarnych

Laptopy Desktop Replacement (w skrócie DTR) to urządzenia oferujące bardzo wysoką wydajność i znakomite wyposażenie obfitujące w ogromną liczbę dodatkowych złącz i akcesoriów takich jak piloty zdalnego sterowania czy rozbudowany system audio. W założeniu komputery tego typu mają stanowić pewną alternatywę dla komputerów stacjonarnych oferując porównywalne, a nawet wyższe możliwości i wydajność. Jeśli jednak szukamy mobilności, długiej pracy na baterii i niewielkich rozmiarów, lepiej omijajmy tego typu urządzenia szerokim łukiem.

Potwierdzenie chęci otrzymywania newsletter'a - czy to konieczne?

Z pozoru, wysyłanie potwierdzenia chęci otrzymywania newslettera i oczekiwanie na odpowiedź może wydawać się bezcelowe. Czemu? Przecież osoba, która podała swój adres e-mail wyraża zgodę na otrzymywanie newslettera. Po co więc tak naprawdę jest to potwierdzenie?

Samsung Wave II – telefon biznesowy z dużą dawką rozrywki

Firma Samsung zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego modelu smartfona. Nowość nosi nazwę Samsung Wave II i działa w oparciu o najnowszą wersję platformy bada 1.2. Telefon idealny dla młodego biznesmena spragnionego rozrywki?

Już wkrótce zniknie problem z e-fakturami w Polsce

Już przyszłym roku faktury elektroniczne mogą być traktowane na równi z fakturami papierowymi – tak chce Ministerstwo Finansów i proponuje zniesienie dotychczasowych utrudnień.

Jak otworzyć sklep odzieżowy - pomysł

Otworzenie sklepu odzieżowego to nieinnowacyjny pomysł, ale za to innowacyjny może być sposób jego prowadzenia oraz oferowany produkt. Bo nie od dzisiaj wiadomo, że rynek odzieżowy w Polsce jest zawładnięty przez zagraniczne marki, docierają coraz to nowsze trendy, a i istniejące sieci bujnie się rozwijają. A odzież zawsze będzie towarzyszyć człowiekowi, dlatego warto zainwestować w tę branżę i rozwinąć skrzydła. Tylko jak nie zgubić się w gąszczu przodujących tygrysów mody i zawalczyć o swój łup?

Jak otworzyć sklep odzieżowy - pozwolenia

Gdy pierwszy kreatywny etap wizji otwarcia sklepu masz już za sobą, czyli wybrałeś właściwą lokalizację, wiesz, do kogo skierujesz swoją ofertę, a także co będzie jej przedmiotem, pora na trochę formalności. Zatem zakasz rękawy i… do dzieła!

Jak otworzyć sklep odzieżowy - biznesplan

Otworzenie sklepu to nie lada przedsięwzięcie, tylko żeby je zrealizować, nie wystarczy dobry pomysł, trzeba jeszcze przygotować dobry – merytorycznie i finansowo – biznesplan. Zatem już dłużej nie zwlekaj!

Jak otworzyć sklep odzieżowy - lokal


Gdy kwestie formalne masz już dopięte na ostatni guzik, a twój architekt dostarczył Ci projekt sklepu, najwyższa pora na finalizację twoich marzeń.

Czym faktoring różni się od kredytu i innych form finansowania

Przedsiębiorcom sen z powiek spędzać może wiele problemów. Jednym z nich często jest zdolność kredytowa prowadzonej przez nich firmy oraz oczekiwanie na opartą o nią decyzję banku. Czy istnieje forma finansowania, która pozwala uniknąć wielu zmartwień? Istnieje. Jest nią faktoring. Czym różni się od kredytu?

Jak wybrać najlepszą ofertę faktoringową

Faktoring staje się co raz bardziej popularny. Z roku na rok korzysta z niego liczniejsza grupa przedsiębiorców. Jedni znajdują w nim alternatywę dla produktów kredytowych, inni uznają go za skuteczne źródło dywersyfikacji finansowania. Sęk w tym, że na rynku pojawia się wiele ofert i ciężko jest wybrać tę właściwą. Jak tego dokonać i na co zwracać uwagę? Przeczytaj poniższy poradnik.

Czy wydatki na catering są kosztem uzyskania przychodu?

Spotkania prezentujące produkty, czy usługi danej firmy, jak również organizowane przez firmę szkolenia wymagają niejednokrotnie skorzystania z usług cateringowych. Przy spełnieniu kilku warunków istnieje możliwość zaliczenia tego rodzaju wydatków do kosztów uzyskania przychodów firmy.

Zaliczka w 2010 r., czynność opodatkowana po 1 stycznia 2011 r. – jaka stawka podatku VAT?

W projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 9 września 2010 r., która zgodnie z założeniami ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2011 r., w okresie do dnia 31 grudnia 2013 r. stawka podatku, o której mowa w art. 41 ust. 1 i 13, art. 109 ust. 2 i art. 110 ustawy z dnia 11 marca 2004 r., ma wynosić 23%.

REKLAMA